Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2010., 22:16   #4321
To je jasno, ali bar mozemo bez rijeci zaljepit link na prvi post.
Ako tko misli da bi jos nesto trebalo dodat na prvu stranicu, neko pitanje koje se cesto javlja, neka napise.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is online now  
Old 11.02.2010., 12:57   #4322
Po zamolbi forumaša donosimo:

- Paypal - users guide


- popis katrica koje možete korisiti na PayPal-u


1. VISA - kreditna
2. VISA ELECTRON - debitna; vezana uz devizni ili kunski račun Erste i PBZ-a te tekući račun Splitske banke i OTP banke
3. MASTERCARD
4. AMERICAN EXPRESS (American Express Start card za studente ne radi na netu )
(5.) Diners - može se registrirati, ali se ne može plaćati

za detajnije pojašnjenje klikni ovdje

za kartice koje imaju slavni CVV klikni ovdje


Novci se NE MOGU primati do ulaska Republike Hrvatske u Europsku uniju zbog deviznog zakona Republike Hrvatske

i ne, NE MOŽETE ni primiti da novci budu online i da nešto kupite

JEDINO JE MOGUĆE dobiti REFUND nečeg što se vi uplatili

za pitanja o carini imate temu CARINA
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Old 11.02.2010., 16:50   #4323
Dodao sam na prvu stranicu.

Danke killerdog. Ako se jos nesto pojavi budemo azurirali. Ideja je samo ljepit kao odgovor link na prvu stranicu.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is online now  
Old 11.02.2010., 16:57   #4324
može
ja se slažem da ide samo link na prvi post kao odgovor (poslje možeš i obrisati sva takva pitanja i odgovore
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Old 12.02.2010., 14:22   #4325
Nisam padobranac, pratio sam dosta, i umalo sam se registirao ali mi se upalila lapica na ovom forumu,
dakle molio bih pojašnjenje:

Ako prilikom registracije odaberem zemlju Sloveniju (u prvom koraku), što bi mi trebalo omogućiti i primanje i slanje novca. Konkretno, riječ je o primanju, i sada me zanima istinosni sud, jer je prethodno netko rekao da je moguće da me oni iz PayPala banaju i konfisciraju novac na računu zato što sam kategorički obmanio državljanstvo.
Jel oni to mogu provjeriti, i kolika je opasnost da me stvarno zakinu?

Idem dalje,
Samo tražim potvrdu:
Sve da sam i stavio (hipotetski) Sloveniju za Your country or region, meni će narudžba npr. preko ebuya stizati na adresu u Hrvatsku (Jer/Jel posebno kreiram račun na ebuy-u, a ovaj na peypalu mi služi samo za plačanje tj. nema nikakve veze sa dostavom naručenog artikla?)

Znači, da li za transakciju sve ide normalno ako se izjasnim kao Slovenac ili mi je bolje ne stavljati Sloveniju da me nebi sankconirali (Jadna moja Visa)?
Ljubikada is offline  
Old 12.02.2010., 16:33   #4326
ako staviš sloveniju,trebaš staviti i adresu u sloveniji
paypal ti je recimo tvrtka kćer ebaya , znači isti je vlasnik,podaci su im isti
nadalje treba biti i kartica u sloveniji (iako bi ti možda i prihvaltili stvar u hr) jer pri isplati provjere,također mogu te zatražiti i da im dostaviš dokumente/račune s te adrese
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Old 12.02.2010., 19:15   #4327
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
ako staviš sloveniju,trebaš staviti i adresu u sloveniji
paypal ti je recimo tvrtka kćer ebaya , znači isti je vlasnik,podaci su im isti
nadalje treba biti i kartica u sloveniji (iako bi ti možda i prihvaltili stvar u hr) jer pri isplati provjere,također mogu te zatražiti i da im dostaviš dokumente/račune s te adrese
Kolike su šanse na ovo možda, mislim gledajući iz emigrirane Slovenske perspektive, sve bi bilo ok i "regularno", dok oni ne bi, zatražili provjeru tj. da dostavim dokumente, račune.
Koliko često oni traže tu provjeru?

Daj predloži neki kompromis.
Ljubikada is offline  
Old 13.02.2010., 08:40   #4328
u sloveniji (kao i drugim državama) ti možeš bez problema otvoriti račun za nerezidenta,to je sve regularno
otvoriš račun u bilo kojoj banci, trebaš številjku (nešto kao porezni broj) koji dobiješ u općini, ako ideš u brežice pazi ne rade četvrtkom šalteri

za ostalo moram prvo provjeriti s moderatorima da li mogu staviti ( i ne neću to slati preko pm nikome )

mene su tražili (i za hr čak ) nekih 2 mj. nakon registracije
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Old 13.02.2010., 09:06   #4329
možeš ti napraviti dva paypal acc... pa potrebi kada nešto prodaješ
onda koristš ovaj drugi na sloveniju. odnosno njega ne linkaš na ebay
nego samo dodaš adresu kada nekaj prodaješ. a za adresu neku slovensku odeš na pošta slovenije. i uzmeš od neke poslovnice i samo promjeniš broj. a možeš ga verificirati s VCC.
BundyBoy is offline  
Old 13.02.2010., 16:58   #4330
@killer ... @mokry ... moji čelni ljudovi ...


da li je to:
Novci se NE MOGU primati do ulaska Republike Hrvatske u Europsku uniju zbog deviznog zakona Republike Hrvatske

i ne, NE MOŽETE ni primiti da novci budu online i da nešto kupite

JEDINO JE MOGUĆE dobiti REFUND nečeg što se vi uplatili

za pitanja o carini imate temu CARINA


sve što se konstantno ponavlja na ovih stotinjak stranica ... nekako mi se čini da još ima nekoliko jednih te istih pitanja ...

naime, ja bi ovu temu zatvorila, otvorila potpuno novu s time da bi dodala, kao što je @somied predložio FAQ

@pomahnitali tapir je za kaznu (sad ga više nema ) morao napraviti vodič ...

@killer ti za kaznu pišeš FAQ
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Old 13.02.2010., 17:07   #4331
ok, ali tek od ponedjeljka
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Old 13.02.2010., 17:10   #4332
nadam se da misliš od prekosutra
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Old 13.02.2010., 18:50   #4333
da, danas radim skoro cijeli dan, još do ponoći imam posla, pa sutra odmaram
u ponedjeljak kad dođem do ureda bum polako počeo, mislim da bi do popodne trebalo biti gotovo
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Old 15.02.2010., 10:45   #4334
Imam par pitanja u vezi PayPal -a:

1. Imam nešto novaca na Bux-to i da li bi mogao isplatiti taj iznos na svoj PayPal račun iako nije verificiran?
2. Da li mogu onda kupovati preko interneta iako mi račun nije verificiran.

Inače, mislio sam preko Bux-to zaraditi novce da si kupim najjeftiniji premium account.
AW10 is offline  
Old 15.02.2010., 11:59   #4335
https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...postcount=4273
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Old 15.02.2010., 16:16   #4336
pomoć, daj nek netko ponovo posta detaljne upute kak se mjenja to da paypal ne radi konverzacije love
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Old 15.02.2010., 17:42   #4337
FAQ Paypal (radna verzija,treba još dovršiti)

jel radi to?

Radi, trenutno građani RH koji imaju karticu u jednoj od banaka navedenih u postu 1 ove teme mogu uplaćivati novce putem paypal servisa

kak to radi?

vidi ovdje

https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...postcount=1880

Dali paypal ima neki limit (mjesečni ili tjedni ili bilo kakav)??
Pri registraciji dok ne verificirate karticu postoji limit od 100$ (kako se to radi vidi tu https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...postcount=1880), nakon tog teoretski nema limita,ali je moguće da paypal prije provedbe transakcije zatraži potvrde,radi vaše zaštite

što i gdje mogu naći nekakav kod koji paypal traži za verifikaciju ?
sve o tome idi ovdje https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...postcount=1880

koji je rok za podizanje disputa ili claim ( i što to znači ) ?

c/p iz vodičabytapir
Rok je 45 dana od odnosne transakcije i sastoji se od 2 dijela.
Postupak ide kroz paypal resolution center – dio paypal sučelja.
Npr, kupili ste nešto preko ebaya i platili paypalom - nakon mjesec dana proizvoda nema, a prodavač ne odgovara.
1. Dispute => za vrijeme dispute-a imate, preko paypalove konzole, mogućnost komunikacije sa prodavačem
2. Ako se javio i riješili ste problem možete zatvoriti dispute i nikom ništa, ali ako nema sreće u komunikaciji onda pokrećete Claim.

što je refund?
Refund je povrat sredstava koji ste uplatili i iz nekog razloga vam ih prodavač vraća.
Ako imate debitnu karticu iznos će biti vidljiv par dana nakon paypalovog maila,ako imate kreditnu karticu s koje vam je to naplaćeno, idući račun vam treba biti umanjen za iznos tog povrata
da li mogu primati novce putem paypala u RH?

NE, trenutno nije moguće primiti novce na račun u Hrvatskoj, razlog je devizni zakon Republike Hrvatske

kad će biti moguće primati novce putem paypala?
najvjerojatnije ulaskom RH u Europsku uniju, nakon određenog vremena, jer veći dio zakonskih izmjena vezanih uz devizni zakon stupa tada na snagu
to ne znači da će tog dana u ponoć to biti moguće,nego kroz određeno vrijeme kad dođe do dogovora paypala i hrvatskih banaka

da li je moguće da novci budu na paypal računu pa da ja odmah s njima nešto online kupim?
ne, to nije moguće


koje kartice rade na paypalu?
vidi prvi post ove teme

zašto kartice drugih banaka ne rade?
nemamo pojma,to pitajte njih

što je CVV broj?
broj na kartici koji se koristi za interentske kupnje, više o tome u prvom postu ove teme

na paypalu mi je balans 0, kako da dodam novce?
novce ne trebate dodavati, paypal sam povuće novce s vašeg računa

da li postoji opasnost da me netko potkrade?
naravno, iako su šanse za to minimalne, tako da je veća vjerojatnost da će vam neko skenirati karticu na bankomatu (statistički)
samo pazite da vam ne ukradu mail s kojim ste registrirani i da lozinka nije nešto jednostavno

kupio sam mobitel i traže nekakvu hakom potvrdu ?
odi na temu carina,ali ukratko vjerojatno si najebo
nek vrate mobitel

te dali isključivo mora biti ime i prezime na paypal acc isto kao i na kartici koja je dodana ili mogu staviti nečiju drugu adresu i i ime i prezime npr.. od prijatelja ?
mora biti vaše, ali vi možete pod adresu primatelja dodati drugu osobu i adresu

što se dogodi s 1,95$ koje paypal skine prilikom verifikacije?
novac vam kroz neko vrijeme vrate ili vam umanje račun

nemrem staviti novu karticu, javlja mi poruku : This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card." ili "'You have entered an invalid number or partial credit card or debit card number. Please check your entry and try again"

moguće je da kartia još nije procesuirana,da nemate ništa novaca na njoj ili da paypal ne podržava tu banku
najbolje je pričekati par dana,provjeriti da li imate bar 10€ na njoj i probati tad
također,moguće je da je samo problem kod njih u sistemu se dogodio,pa ako kartica ispunjava uvjete da je par dana stara,da imate novca i da je na popisu,probajte za pol sata,sat opet

što je Confirmed address?
c/pbytapir
Confirmed address/Verified account
Često ćete na ebayu vidjeti da prodavač naglašava da šalje samo na paypal confirmed address. To znači da je Paypal obavio dodatnu provjeru i potvrdio vašu adresu, no to u Hrvatskoj kao ni općenito izvan SAD-a (i mislim Kanadi i V. Britaniji) to nije moguće.
To što vam piše u paypal sučelju status: verified znači da ste dodali i verificirali kreditnu karticu i ne smije se brkati sa confirmed address.

da li postoji i tko plaća proviziju?
proviziju plaća prodavatelj, tj primatelj sredstava

imam dolare a paypal javlja da nemam sredstava?

da li je dolar primarna valuta na kartici?
uvijek treba provjeriti da ima novaca u primarnoj valuti,to znači u onoj valuti koju ste odabrali pri otvaranju računa

kako napraviti da paypal i banka ne rade toliko konverzacija?
da banka ako imate devizni račun ne bi prvo mjenjala vaše eure u kune,pa kune u valutu prodavatelja potrebno je napraviti dolje opisani postupak u paypal postavkama

.......................(treba dodati )
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Old 15.02.2010., 21:24   #4338
i


Ima da samo ljepimo link na faq.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is online now  
Old 15.02.2010., 21:57   #4339
Ova tema ide u zasluženu mirovinu .... otvorena je nova PayPal - part II

__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:56.