Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2015., 13:18   #981
Quote:
madsav kaže: Pogledaj post
Molim ispriku , 13 puta , za boldanu uvredu ili admine nek sankcioniraju.
Znan ja šta si tija reć, ali si malo omašio. Da si znanstveno pristupio problemu ustanovio bi da iako je informacija i obrada digitalna, sam prijenos po kabelu nisu 0 i 1, ni elektroničarski (struja i napon su analogni) ni fizikalno (gibanje elektrona). Inače ne bi izmišljali cat5,6,7 ... Za sve ostalo si u pravu
molim cijenjenog i uvaženog kolegu madsava 13 puta da mi oprosti.
i opet me jebuckaš sa kategorijama a jako dobro znaš još uvik šta san tija reć.

dobro, priznan nespretno san se izrazija šta je magarad poput tebe jedva dočekala

Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
R00t-sec - što je Alan Turing ?
evo ti ja odgovor za touringa. pročitaj.
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 13:44   #982
pitanje za rockyja i luna: čiji avatar rješava jednadžbu y-y'=0
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 13:46   #983
Eto, i naslov ove teme je "malo" nespretan, a neki jedva dočekali sa definicijama živog i mrtvog.....
Magaradi na sve strane
madsav is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 14:13   #984
Aha...voda je živa kao što je Djed Mraz stvarna osoba.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 14:47   #985
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
bulažnjenje?

pametnjakovicu da rijesimo dileme jednom za vazda pogledaj do 19.33 i ako ti šta nije jasno pitaj.

https://youtu.be/o0gBoV0ygJc

dokazano da zvukom, slovom i mislima utjecemo na molekularnu strukturu vode.
Dao sam si vremena i u miru pogledao ovaj film. Popodne ćeš dobiti (moram ih pronaći na kompu) MOJE fotografije snježnih pahuljica prošle zime, usred Zagreba pa da onda vidimo tu tvoju filozofiju. Fotografirane su unutar 5 minuta, na istoj lokaciji, čak na istoj podlozi, jedna do druge.

A to je dokaz nečega što nekima jednostavno ne ide u glavu (o uzroku zašto, dalo bi se raspraviti ali ne na ovom topicu). Dakle, na istom mjestu, u isto vrijeme različiti tipovi pahuljica, bez Bacha, Mozarta, Beethovena ili Paganinija. Razlog, vrlo jednostavan, različiti mikrouvjeti nastanka kristala. Temperatura, tlak, vjetar, brzina rasta, veličina, oblik i tip jezgre kristalizacije (drugi led, prašina, polen...) i još 101 razlog zašto je SVAKA pahuljica različita.

Sad me tjeraš da baš zatražim vidjeti sedmerokraku pahuljicu.
Evo, ovo su te "raspjevane" pahuljice. Koja je sedmerostrana?


Ponekad se raspravljajući s određenim alternativcima pitam, je li neki žive u vremenskim kapsulama? Pa su i dalje u 15. stoljeću, u vrijeme vještica, magije i čuda. U današnje vrijeme, kad je sva znanost praktički dostupna, kad o svemu ina na pretek informacija, neki još, ali doslovce bulazne. I kad im se pokuša pokazati kako to što tvrde već sama logika osporava, onda krene špranca napada...
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 15:19   #986
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
dokazano da zvukom, slovom i mislima utjecemo na molekularnu strukturu vode.
Od navedenih opcija jedino zvuk dolazi u obzir.

Quote:
školski voda naravno nije živa, kao i skoro sve ostalo, ..iz osobnog iskustva i, mogu sada da recem, dugogodišnjeg istraživanja pojma 'postojanje' uz fizicke dokaze duhovnih ideja i spoznaja, VODA JE ŽIVA, na svoj nacin, i osjeca.
Duhovne ideje su poput bajke.
Voda nije živa jer nema niti jedno obilježje živog organizma. Na svoj način? Postoji više načina klasificiranja živih organizama? Mora da mi je nešto promaklo.
Voda osjeća? Čime? Ponovi gradivo kemije. Obavezno.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 15:22   #987
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
bulažnjenje?

pametnjakovicu da rijesimo dileme jednom za vazda pogledaj do 19.33 i ako ti šta nije jasno pitaj.

https://youtu.be/o0gBoV0ygJc

dokazano da zvukom, slovom i mislima utjecemo na molekularnu strukturu vode.

školski voda naravno nije živa, kao i skoro sve ostalo, ..iz osobnog iskustva i, mogu sada da recem, dugogodišnjeg istraživanja pojma 'postojanje' uz fizicke dokaze duhovnih ideja i spoznaja, VODA JE ŽIVA, na svoj nacin, i osjeca.

http://www.fengshuidana.com/wp-conte...6/water1-1.jpg

ja pijem Love and Appreciation, a ti? bulažnjenje?
Je, pravi dokazi, nema šta. I dalje ne vidim kako voda pamti.

Btw, kavica je u điru.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 15:47   #988
Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
Je, pravi dokazi, nema šta. I dalje ne vidim kako voda pamti.

Btw, kavica je u điru.

nemam sta vise da ti kazem, hoces neke dokaze, dam ti ih, ti ih ne vidis, cak opce prihvacene cinjenice, lako provjerljice i mnogo puta potvrđene.

to sto ne vidis je tvoj osobni problem, kao i svih ostalih, ne prihvacanja cinjenica zbog podsvjesnog utjecaja društva i odgoja, sta se mene tice i to je skroz ok, ali jedno je sigurno, kad tad cete se promijeniti, a energija danas nije vise u skladu s tim vasim, skolskim znanjem, danas zivot ZAHTJEVA osobnu spoznaju, a ne društvene gluposti, ako zBOG niceg drugo onda zbog ZDRAVLJA.

__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 15:50   #989
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Od navedenih opcija jedino zvuk dolazi u obzir.



Duhovne ideje su poput bajke.
Voda nije živa jer nema niti jedno obilježje živog organizma. Na svoj način? Postoji više načina klasificiranja živih organizama? Mora da mi je nešto promaklo.
Voda osjeća? Čime? Ponovi gradivo kemije. Obavezno.
nisu duhovne ideje poput bajke, nego ŽIVOT sam po sebi.

najjakse je biti poslusan

jos lakse je biti svoj.
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 16:24   #990
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
nemam sta vise da ti kazem, hoces neke dokaze, dam ti ih, ti ih ne vidis, cak opce prihvacene cinjenice, lako provjerljice i mnogo puta potvrđene.

to sto ne vidis je tvoj osobni problem, kao i svih ostalih, ne prihvacanja cinjenica zbog podsvjesnog utjecaja društva i odgoja, sta se mene tice i to je skroz ok, ali jedno je sigurno, kad tad cete se promijeniti, a energija danas nije vise u skladu s tim vasim, skolskim znanjem, danas zivot ZAHTJEVA osobnu spoznaju, a ne društvene gluposti, ako zBOG niceg drugo onda zbog ZDRAVLJA.

Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
nisu duhovne ideje poput bajke, nego ŽIVOT sam po sebi.
najjakse je biti poslusan
jos lakse je biti svoj.
Preporučujem tebi, a i svim istomišljenicima da svoju djecu NE ŠALJETE u te odvratne zaglupljujuće ustanove zvane školama, fakultetima, već se pobrinite, ne koristeći ogavne predmete zvane knjige i znanstveni časopisi, ne koristeći gadost zvanu "obrazovni sustav", odškolovati ih i pripremiti za život na duhovni, nezaglupljujući, spoznajni način, van utjecaja društva, čak što više, van bilo kakvih degutantnih civilizacijskih tekovina. To vam iskreno preporučujem.
Ali, ostanite dosljedni u tome, jednako kao što su oni drugi ti, koji "propagiraju" (i time zaglupljuju jadnu djecu) znanost i svakodnevno koriste znanja, tehnike i predmete izrađene i izumljene temeljem razvoja znanosti.
I onda...ajde da vidimo funkcioniranje ljudi na ovom svijetu, jednih i drugih. Vrijedi zakon pametnijeg i jačeg, zanima me trajanje "spoznajnih vrijednosti". Evo iskreno i s dobrom namjerom.
I ipak u neki od ruksaka stavite mobitel s baterijom za slučaj zvanja 112 iz potrebe. O pardon, obzirom da su ruksaci znanstveno izrađeni, napravite si torbe od materijala koje ćete prvo sami obraditi. Ili pjevajte OMMM hrpi stvari pa možda sama bude letjela bez potrebe nošenja.


Tako će se najlakše vidjeti čije su činjenice jače, bolje i primjenjivije u svakodnevnom životu. Počnimo već danas, nema grijanja, nema pitke vode i nema kompa večeras, sve treba spoznajno pribaviti za jelo i smještaj. Ili smo već danas dvosmisleni pa uzmemo što nam paše a onda filozofiramo?

Kažete kava? Ha? Evo ga!
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 17:02   #991
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
nisu duhovne ideje poput bajke, nego ŽIVOT sam po sebi.
Krivo. Duhovne ideje su poput bajke pa ako previše zaglibiš i život ti postaje bajka. U tom slučaju voda postaje živa a Crvenkapicu vidiš gotovo svakodnevno u obližnjoj trgovini.

Quote:
najjakse je biti poslusan
Krivo. Najlakše je biti glup.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 17:43   #992
Evo, da ne ostanem dužan.
Dakle, lokacija: Zagreb, 11.02.2012.

Nigdje pjesme, nigdje Bacha, Mozarta, Verdija, samo prazna ulica, mrzovoljni vozači i tu i tamo koja ralica.













monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 17:51   #993
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post

danas zivot ZAHTJEVA osobnu spoznaju, a ne društvene gluposti, ako zBOG niceg drugo onda zbog ZDRAVLJA.
Osobnu spoznaju? Fino. A kako i na koji način ćeš doći do osobne spoznaje? Za početak dovoljno je pogledati Mišakovu emisiju Na rubu pameti, pa pročitati Nexus...i sve začiniti pizdarijama sa YTa.

Da, to je fakat opasno po mentalno zdravlje.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 18:41   #994
Ok ekipa. Reci te mi jos samo jedno. Pretpostavljam da znate da ste gradjeni od 60-70 posto vode, jeli i ta voda mrtva?
A sta je ovaj ostatak 30-40, vjecno svjetlo?
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 18:53   #995
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
Ok ekipa. Reci te mi jos samo jedno. Pretpostavljam da znate da ste gradjeni od 60-70 posto vode, jeli i ta voda mrtva?
A sta je ovaj ostatak 30-40, vjecno svjetlo?
Pa kakvo je to kretensko pitanje?

Ljudsko tijelo sadrži između ostalog ugljik. Sadrži i kalcij, kalij, dušik, željezo,...pa bi po toj logici i ovi drugi sadržaji trebali biti živi.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 18:57   #996
OK, @monty-zg, što si to točno dokazao ovim fotkama pahulja koje su btw super ispale ? Možda si samo pomogao potvrditi ovu teoriju (da voda ima memoriju) i pokazao nam da je voda koja prođe prirodni ciklus isparavanja informacijski očišćena i zdravija, a možda si samo potvrdio ono što kaže konvencionalna znanost da je svaka pahulja drukčija ...
Dok ne proizvedeš takve pahulje u svom laboratoriju , od obične vodovodne vode, i bez upotrebe 'muzike' možemo misliti tko što želi .

To da ne treba svirati nikakva glazba da se dobiju savršeni kristali otkrio je i Emoto uzimajući uzorke iz čistih planinskih izvora. Emoto je otišao i korak dalje pa je uspio takve savršene kristale dobiti i od vode koja je prvobitno bila 'negativna', i obrnuto, uspio je 'pokvariti' kristale vode koja je bila savršena.
madsav is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 19:11   #997
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
Ok ekipa. Reci te mi jos samo jedno. Pretpostavljam da znate da ste gradjeni od 60-70 posto vode, jeli i ta voda mrtva?
A sta je ovaj ostatak 30-40, vjecno svjetlo?
krivo pretpostavljaš i krivo znaš. građeni smo 99.99999% od praznog prostora. želiš reći da je taj prostor živ?
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 19:17   #998
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
krivo pretpostavljaš i krivo znaš. građeni smo 99.99999% od praznog prostora. želiš reći da je taj prostor živ?
Prostorvremena
__________________
NRZ THX Lucas "Fanatici probijaju iz pink noise "
r.o.c.k.y.007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 19:28   #999
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
Prostorvremena
Post #984
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 20:04   #1000
Quote:
Vatra14 kaže: Pogledaj post
Ok ekipa. Reci te mi jos samo jedno. Pretpostavljam da znate da ste gradjeni od 60-70 posto vode, jeli i ta voda mrtva?
A sta je ovaj ostatak 30-40, vjecno svjetlo?
Gradivni i metabolički element organizma, nije neka mistika. Ostatak su drugi spojevi i kruta tvar.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:54.