Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2017., 23:14   #1781
Ne ide jer Ti tako każeś, ili Ti danas fali alatnićara?

Naravno Ti ćeś napraviti red u ćovjećanstvu i uvjeriti sve, da je sve tako kako Ti vidiś ili misliś
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 09:29   #1782
Paaa, ne znam odakle ti ovakvi zaključci ali niti ja nešto posebno preferiram Alatničara niti mi je on neki lik kojeg bi posebno istaknuo u svom životu. LUN, ooo to da. Međutim, LUN voli Harama pa mi je tu slomljeno srce.

A mesijanske uloge mi ni malo ne leže. Ima dovoljno "prosvjetitelja", "tragača za istinama", "alternativnih stručnjaka" i "drugačijemislećih" da me ta uloga baš ni malo ne privlači. Ja samo volim na nebulozne tvrdnje odgovoriti znanstveno prihvaćenm podatkom. Netko, tko možda ne zna ili nije imao prilike naučiti, možda uvidi koliko ima oko njega šarlatana, nebulozičara i onih koji se koriste naivnošću i neznanjem ljudi i počne čitati i tražiti informacije iz izvora koji imaju znanstvenu podlogu. I ništa više.
To što je lakše tvrditi da voda ujutro nakon buđenja ide na pišanje nego da je voda spoj vodika i kisika, a što ćemo, svatko ima pravo misliti što ga je volja.
Svatko o sebi govori i svatko svoje znanje pokazuje.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 11:46   #1783
Bilo bi dobro kada bi se radilo o vlastitom znanju, a ne śtreberskom, tzn "spużva efektu".
Netko zna lijepo "iskokodakati", to śta je proćitao/naućio, a kada pitaś da malo pojasni to o ćemu prića, zaśto ili kako, onda blene -ako to nije proćitao ili je zaboravio.

Naravno to je nemoguće kod ijednog ćovjeka, da bi sve mogao ili imao prilike da se uvjeri lićno, pa da na vlastite oći vidi kako, śta i zaśto.

Ovako smo u većini sfera "osudjeni" na to, śta nam se servira iz razlićitih manje, ili viśe strućnih i sigurnih izvora.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 12:38   #1784
Neki među nama imaju i poprilično osobnog iskustva, othodanih i prehodanih terena i istraživanja, nešto završenih škola, uz to ne baš tako malo godina, ne baš uredskog života i popriličnu količinu pronađenih primjeraka i komada u vlastitoj zbirci.

Pa kad mu onda istraživač-nebulozičar priča o "ne može se", ne preostaje drugo nego se zafrkavati na njegov račun ili mu do srži pojednostaviti objašnjenje. Kako nekome tko nije vidio poput plastelina, 180 stupnjeva svijene slojeve 5-6m debelog vapnenca u obliku slova "U" pokušati u pet rečenica objasniti količine energije u zemlji sporost procesa izdizanja i kako stariji sloj može doći iznad mlađeg sloja. Kako nekome tko ni ne zna što je fosil istumačiti fosilizacijski proces ugljena, kosti ili nekog fosila mekušca. I kako i gdje se traže fosili i kako se točno određuje njihova starost.

Probaj o tome misliti kad čitaš objašnjenja. Jer su ona pojednostavljena do srži. Neke stvari jednostavno se mora apsorbirati, naučiti, iskusiti i vidjeti kako bi se moglo stručnije o tome misliti i raspravljati. A ako netko o tome nema blagog pojma i nikad do sada nije jedan kamen u ruci držao, kako mu objasniti proces dijageneze, mineralnog sastava, svojstava minerala. To je malo preširoko da bi se svakih par dana novom posjetitelju tumačilo ispočetka. O dinosaurima na onoj temi već je 5 puta objašnjeno da je fejk, zašto je fejk i tko je i kako otkrio da je fejk. I što se dogodi, opet se podigne tema ispočetka istim filmom... Tako je i tu o vodi...tema je otišla u sprdačinu na tu temu da bi se nakon nekog vremena opet vratili na početak i 9-krake kristale zbog 9. simfonije.
To je poanta.

Ima jedan drugi detalj. Spominješ spužva efekt i štrebersko znanje. Volio bi čuti i tvoja mišljenja, tvoja saznanja o vodi kao živom biću. Uglavnom samo postavljaš pitanja i komentiraš ali ne daješ jednoznačan stav. Bilo bi zgodno kad bi i ti davao stavove i objašnjenja. Bilo bi ih zanimljivo čuti.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 18:48   #1785
Ovdje sam dao svoj jasan stav i u joś par tema, ali kao śto sam već pisao razumijem, da ne svatko sve ćita, jer to bi bilo skoro nemoguće

A da li znaś da kava povećava krvni pritisak?
Żeliś da Ti srce pukne?
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 19:29   #1786
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
A da li znaś da kava povećava krvni pritisak?
Żeliś da Ti srce pukne?
A kaj će mu srce, ionako samo mozak koristi...ne bi ni primjetio da se to dogodi.

Prvo bi morao otići kod doktora, nabaviti uputnicu za rengen, nazvati bolnicu, ugovoriti termin, doći tamo, slikati prsni koš, nazvati doktora i dogovoriti se za ponovni pregled, doktor opće prakse bi pogledao, ali bi ga svakako poslao kod specijalista. Specijalist bi pak sugerirao da nije siguran, nikada nije vidio da srce pukne, a čovjek priča i stoji i razmišlja. Poslao bi ga svome dragome prijatelju, iz djetinjstva, u privatnu polikliniku. Tamo će sugerirati da mu se transplantira srce orangutana, najnovnija tehnika u transplantaciji organa - jedina prepreka - teško je, skupo, trebat će srce nabaviti iz sjeverne koreje s obzirom na razne propise po pitanju trgovine organima ugroženih i zaštićenih vrsta jugo-istoćne azije prema zakonodavstvu kako UN-a tako i carinskim propisima EU - trebat će nazvati novine, osigurati broj za donacije, cijela zemlja će se dignuti na noge, još jednom ćemo se pokazati kao velikodušan narod za raznorazne gluposti s obzirom da problema sa srcem ne bi ni bilo da se nije pila kava nego živa voda.




MadMarx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 07:53   #1787
Zašto sve što se slaže sa naukom neki zovu štreberskim spužvastim znanjem?

Zar im ne pada na pamet dankjudi prihvataju naučne činjenice jer su logičke, dokazane i potlrijepljene matematičkim modelima?

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 12:47   #1788
Quote:
Laplace kaže: Pogledaj post
Zašto sve što se slaže sa naukom neki zovu štreberskim spužvastim znanjem?

Zar im ne pada na pamet dankjudi prihvataju naučne činjenice jer su logičke, dokazane i potlrijepljene matematičkim modelima?

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
Pa ako su potkrepljene zasto su uglavnom teorije? Pa ni zivot nije definisan redovno, ni materija, ni magnetizam ..o cemu ti pises Laplace.. o streberskm spuzvastom znanju jel?

Zasto se velika vecina tih teorija moze opovrgnuti logicki i matematicki

I zasto neki naucnici koji imaju dokaze za svoje tvrdnje dobijaju otkaze hmm zasto? o cemu mi pricamo ovde?
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 13:21   #1789
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Zasto se velika vecina tih teorija moze opovrgnuti logicki i matematicki
Evo, probaj matematčki i logički dokazati da je voda živa. Ne trebaš dalje. Ovo ti je životna prilika. I ne gine ti Nobel.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 13:46   #1790
Baš me zanima matematička formula za život.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 13:52   #1791
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Pa ako su potkrepljene zasto su uglavnom teorije? Pa ni zivot nije definisan redovno, ni materija, ni magnetizam ..o cemu ti pises Laplace.. o streberskm spuzvastom znanju jel?

mozes li napisati post bez budalastina? ovo pitanje nije teoretsko pitanje...
spominjes magnetizam, jesi li uopznat mozda s klasicnom elektrodinamikom?
retoricko pitanje.
evo ti knjiga, citaj, uci i ne pisi idiotarije
https://www.amazon.com/Classical-Ele.../dp/047130932X
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Zasto se velika vecina tih teorija moze opovrgnuti logicki i matematicki
da, koja?
evo jos jednom za tebe...
znanstvena teorija nikad se ne poziva na "autoritet", dapace, neprekidno poziva na rušenje "autoriteta". provjera znanstvene teorije je eksperiment ili opažanje. eksperiment može teoriju potvrditi ili opovrgnuti. dovoljno je jedno opovrgavanje i to je kraj za teoriju. mora se odbaciti ili modificirati. nakon toga opet mora na testiranje. bitno je shvatiti da potvrda ne znači dokaz. bez obzira na broj potvrda to ne znači dokaz. znanstvene teorije su uvijek otvorene ispitivanje jesu li dobre ili ne. to znaci, znanstvene teorije moraju biti provjerljive i moraju se moći potvrditi ili opovrgnuti.
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
I zasto neki naucnici koji imaju dokaze za svoje tvrdnje dobijaju otkaze hmm zasto?
daj navedi neke i razlog otkaza...
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
o cemu mi pricamo ovde?
ti ni o cemu, zapravo pises ovakve kretenizme:
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post

Kad odete u zgradu pa cujete vodu kako vristi u radiatorima to znaci da joj se to ne svidja.. ne zubori lepo kao na potoku umirujuce i prijatno
ili ovakve
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
E
Voda radi za nas mnoge stvari ...greje nas sa sunca...
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 14:13   #1792
A ste se isprimali odma.. samo sam laplacea pitao o cemu on to pise.. to sto je on napisao vam nije bilo cudno? No, ne bi se sa vama vec nista raspravljao zapravo jel ste totalno uslovljeni onime sto vam je receno u skoli a sami ne mozete povezati vise od upisa teme u googl.. ili ste stvarno jbno placeni da unistavate sve sto nije po wikipediji.

To sto ste nerazumni i ne kontate npr da sto covek ne cuje vodu u radiatorima kad su izvazdusirani ne znaci da se ona i dalje ne dere vec da mi ne cujemo.. to su vasi problemi ne razmisljanja.

U vezi ove teme jos uvek preporucujem nesto istrazivanja Viktora Shaubergera i molicu bez izvrtanja pisanog jer mi zeludcu bude vec muka pomalo
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 14:50   #1793
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
To sto ste nerazumni i ne kontate npr da sto covek ne cuje vodu u radiatorima kad su izvazdusirani ne znaci da se ona i dalje ne dere vec da mi ne cujemo.. to su vasi problemi ne razmisljanja.

U vezi ove teme jos uvek preporucujem nesto istrazivanja Viktora Shaubergera i molicu bez izvrtanja pisanog jer mi zeludcu bude vec muka pomalo
To ti nama želiš reći da voda urliče ultrazvučno ili infrazvučno? To je novi moment u cijeloj priči.. I to u cijevima dok grgolji? Vauuu. Ajmeee, to moram provjeriti i snimiti.

Ta istraživanja oko 9-krakih kristala zbog IX. simfonije su legendarna provala..
Svaka čast, popravila je ovu temu, nešto u rangu urlika u cijevima.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 17:16   #1794
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
... No, ne bi se sa vama vec nista raspravljao zapravo jel ste totalno uslovljeni onime sto vam je receno u skoli a sami ne mozete povezati vise od upisa teme u googl.. ili ste stvarno jbno placeni da unistavate sve sto nije po wikipediji.
naravno da nebi, da bi se s nama raspravljalo mora se ipak nesto znati a ne lupetati kako nam "voda dolazi sa Sunca"
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
To sto ste nerazumni i ne kontate npr da sto covek ne cuje vodu u radiatorima kad su izvazdusirani ne znaci da se ona i dalje ne dere vec da mi ne cujemo.. to su vasi problemi ne razmisljanja.
to je u kontradikciji s tvojom tvrdnjom da ne vjerujes u ono sto ne vidis, ne cujes, ne osjetis...
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
U vezi ove teme jos uvek preporucujem nesto istrazivanja Viktora Shaubergera i molicu bez izvrtanja pisanog jer mi zeludcu bude vec muka pomalo
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 17:36   #1795
Quote:
zecopas kaže: Pogledaj post
naravno da nebi, da bi se s nama raspravljalo mora se ipak nesto znati a ne lupetati kako nam "voda dolazi sa Sunca"

to je u kontradikciji s tvojom tvrdnjom da ne vjerujes u ono sto ne vidis, ne cujes, ne osjetis...


Opet mi izvrces pisano.. nigde nisam pisao da voda dolazi sa sunca nego da nas greje (koliko znam na suncu su konstant explozije vodonika) niti da ne postoji sto ne vidim vec sam pisao da od toga sto ne vidimo sve ne znaci da ima drugih dimenzija.

I nemoj se pravis blesav vec tolko i postati linkove vec objasni neku svoju tvrdnju svojim recima ako znas uopste ista sem sprdanja i postanja prvog sranja sto ti google izbaci.
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 17:55   #1796
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Opet mi izvrces pisano..
ne, ti ne znas sto pises
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
nigde nisam pisao da voda dolazi sa sunca nego da nas greje
hajde procitaj tvoj tekst
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
...
voda nam pravi struju i greje nas sa sunca...
mozda da povucemo cijevi sa Sunca i imamo stalno grijanu vodu...nema vise problema sa zimom
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
(koliko znam na suncu su konstant explozije vodonika)
pises kretenizme, vodik ne "eksplodira" vec se fuzionira u helij, a helij nije voda.
prilikom fuzije stvara se ogromana kolicina energije koja onda kroz razlicite zone na Suncu dolazi do Zemlje...ne dolazi voda, a osim toga, ti kao samouki intelektulac bi trebao znati od kojih je atoma voda sastavljena
na Suncu nema vode
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
niti da ne postoji sto ne vidim vec sam pisao da od toga sto ne vidimo sve ne znaci da ima drugih dimenzija.
o tome kako ne vjerujes u ono sto ne vidis pisao si na jednoj drugoj temi...pogledaj si po forumu
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
I nemoj se pravis blesav vec tolko i postati linkove vec objasni neku svoju tvrdnju svojim recima ako znas uopste ista sem sprdanja i postanja prvog sranja sto ti google izbaci.
s ovakvim neobrazovanim stvorenjima i nema druge nego ih "sprdati" jer danas
pisati ovo sto ti pises je krajnji kretenluk.
ali evo ti hint oko magnetizma...magnetske domene ili kako neki to zovu "elementarni magneti" velicine 10^-9 m...ponegdje kaoticno poslagani pa nema magnetizacije, negdje ne, pa imamo magnetizaciju...
gle, instrukcije se placaju, citaj pametne portale, ne portale nesvjesti i ine pizdarije
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 18:33   #1797
@ zecopas

A ti bas moras biti u vatri da bi te grejala ili u cevi od radijatora

Komedija si zecopasu.. necu te ni citati dalje.
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 20:10   #1798
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
@ zecopas

A ti bas moras biti u vatri da bi te grejala ili u cevi od radijatora
nisi shvatio ili pises tek toliko da nesto pises? oboje?
mozda da ponovo procitas sto je "cika viktor" pisao. mozda ces naci podatak da voda nije isto sto i vodik ili po tvom vodonik.
u zvijezdama se ne događa proces u kojem se spajaju dva atoma vodika s atomom kisika...
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Komedija si zecopasu.. necu te ni citati dalje.
sada sam tuzan, vise necu "razgovarati" s ovako "mnogo pametnim covekom"...
mozda si ti monter centralnog grijanja kad pises o "grejanju vodom sa Sunca"...

mozda Sunce nije kristal nego golemi bojler s vodom, koja je napravljena "eksplozijama vodonika"?
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 20:53   #1799
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Pa ako su potkrepljene zasto su uglavnom teorije? Pa ni zivot nije definisan redovno, ni materija, ni magnetizam ..o cemu ti pises Laplace.. o streberskm spuzvastom znanju jel?

Zasto se velika vecina tih teorija moze opovrgnuti logicki i matematicki

I zasto neki naucnici koji imaju dokaze za svoje tvrdnje dobijaju otkaze hmm zasto? o cemu mi pricamo ovde?
O, zaboga!!! Na ovo pitanje je kvintilion puta odgovoreno.

Nešto može postati naučna teorija tek kad se skupi jedna fina kolekcija dokaza, sa nezavisnim provjerama, kada izdrži pritisak naučne zajednice koja se trudi da sve novo ospori. To i jeste bit nauke - sve što nema dovoljno dokaza, svaka ideja koja ne drži vodu, biva promijenjena ili odbačena. Takve ideje u novije vrijeme prežvakavaju teoretičari zavjera i predstavljaju kao apsolutne istine, koje se kriju jer, kao, ne odgovara establišmentu.

A zapravo su odbačene jer nisu ispravne.

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 20:58   #1800
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
Evo, probaj matematčki i logički dokazati da je voda živa. Ne trebaš dalje. Ovo ti je životna prilika. I ne gine ti Nobel.
Hajd'mo matematički dokaz da teorija velikog praska nije tačna. Ali dokaz koji drži vodu, jer sam (studirajući matematiku prije par milenija) vidio okean dokaza koji ne vrijede prebijene pare.

Ko dobija otkaz? Green, Kaku, Witten i ostali razvijaju teoriju kojanje trn u oku mnogih naučnika danas, mnogi (uključujući i neke nobelovce) je smatraju pogrešnom (pa i smiješnom), ali ljudi i dakje rade iako njihova teorija, na bar nekoliko načina, trese temelje establišmenta.

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:05.