Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2012., 13:34   #6741
Pozdrav svima. Trebam par mišljenja.
Dakle, dolazim iz manjeg grada iz Slavonije i trebam operirati devijaciju septuma i vanjsku piramidu nosa. Dobila sam preporuku za prof. Bedekovića u Vinogradskoj bolnici (u Zagrebu jel) koji radi samo utorkom. Dakle, nazvala sam Vinogradsku bolnicu i oni su mi rekli da moram samo doći s uputnicom u utorak, da se ne trebam naručivati. Sada mene zanima jel to stvarno tako? Jer znam da se kod nas mora naručivati i za običnog otorinolaringologa i čekati po mjesec dana, a ne za tako nešto. E sada mene zanima kako ide ta cijela procedura? Ja dolazim dakle na prvi pregled u Zg kod prof. i što onda? Otprilike koliko je čekanje do operacije i kako to sve ide? Unaprijed hvala
noonexxx is offline  
Old 07.06.2012., 21:55   #6742
ja sam imala podljeve sigurno još mjesec dana nakon operacije, doduše kako su rekli zbog manjka hemoglobina i loše cirkulacije, a i kad već pitaju koje je godišnje doba bolje za operaciju , moja je bila sad u 12.mj, pa je i manjak sunca (tako moj doktor kaze ) isto bila prepreka ka bržem oporavku
smedjooka is offline  
Old 10.06.2012., 14:57   #6743
Pozdrav svima. Moja sestra je operirala u Splitu nos u bolnici, već prije sam napisala kako je posao odrađen vrhunski i kako joj je nos sada prekrasan! Ali ona je zbog kickboxinga u mladosti kojim smo se obje bavile imala devijaciju septuma i jedva je disala i naravno nije ništa platila, iako joj je kirurg izravnao i kost. Ja međutim nemam problema sa disanjem i nikada nisam ni imala, već bih ga radi estetskih razloga operirala: ide ukrivo, odnosno čini slovo C. Znam da ga ne mogu operirati u bolnici besplatno pa me zanima koja je cijena operacije.
blue-bird is offline  
Old 10.06.2012., 16:24   #6744
Ovisi kod koga ju želiš obaviti. Nisi navela ni u kojem gradu bi htjela napraviti operaciju. Raspitaj se po poliklinikama kako im se kreću cijene. Konzultacije se naplaćuju pa im za prvu ruku možeš slati mailove da vidiš kolike raspone cijena će ti reći, a nakon toga se uputi u obilazak.
** Tara ** is offline  
Old 10.06.2012., 17:16   #6745
Quote:
** Tara ** kaže: Pogledaj post
Ovisi kod koga ju želiš obaviti. Nisi navela ni u kojem gradu bi htjela napraviti operaciju. Raspitaj se po poliklinikama kako im se kreću cijene. Konzultacije se naplaćuju pa im za prvu ruku možeš slati mailove da vidiš kolike raspone cijena će ti reći, a nakon toga se uputi u obilazak.
Da, vidim da nisam bila baš jasna . Htjela bi u Splitu u bolnici, gdje mi je i sestra operirana, znači Firule.
Pa ne znam kakvo je stanje što se cijene tiče, pretpostavljam da privatnici imaju različite, a kako je ovo bolnica, postoji li točno određena cijena za sve bolnice u državi?
blue-bird is offline  
Old 10.06.2012., 20:19   #6746
ehh

Quote:
princess kaže: Pogledaj post
Ti si očito u skupini 4 ako te doktor sje**o... ili ti je bio važniji izgled od disanja pa si otišla kod plastičara koji nije otorinac...
Smijem pitati kako si zaključila da ti je disanje gore nego prije op i kad si to zaključila?
Bila mi je bitnija funkcija naravno pa tek onda estetika. Otisla sam onome koji tvrdi da zna uraditi sve i ispalo je na kraju da je samo dobar plasticar . Ja se nisam raspitala nista o svemu tome nego sam otisla onome ko je izvikan i slavan i eto. Kriva jesam jer se nisam raspitala.

Estetika nije problem premda nos nije " savrsen" ni ne zelim da bude. Ali sad su nastale posljedice jer nije rijesena devijacija i to vjerovali ili ne nikako.
Ljubicica83 is offline  
Old 10.06.2012., 23:03   #6747
Repozicija nosa

Imala sam nezgodu prije 6 dana, automobilsku. U toj nezgodi, slomljen mi je nos. Dan poslije nezgode, isla sam na operativni zahvat repozicije nosa. Sve je proslo u redu i danas sam vadila tampone iz nosa.
Prije nekih pola sata, svirala je dobra pjesma na radiju pa sam zaplesala sa deckom iako je njemu slomljena ruka u toj nesreci. Napravila sam par poteza glavom (2-3 sam puta zavrtila glavom), nisam se udarila u nos, nista. Ali me sad strah da li je moguce da sam napravila neku stetu samim tim pokretima, da mi se nos vrati u stanje kakvo je bio prije repozicije. Ne krvari mi nos, ne boli me, istina, malo je cudan osjecaj u nosnoj supljini, ali nisam sigurna da je to zbog plesanja, moze biti da je od plakanja zadnjih 15 minuta (emocije, jbg). Operacija je izvrsena prije 5 dana. Molim vas, dosta sam panicarka po prirodi i molim vas da mi neko pomogne.
mala.adorable is offline  
Old 10.06.2012., 23:29   #6748
Quote:
mala.adorable kaže: Pogledaj post
Imala sam nezgodu prije 6 dana, automobilsku. U toj nezgodi, slomljen mi je nos. Dan poslije nezgode, isla sam na operativni zahvat repozicije nosa. Sve je proslo u redu i danas sam vadila tampone iz nosa.
Prije nekih pola sata, svirala je dobra pjesma na radiju pa sam zaplesala sa deckom iako je njemu slomljena ruka u toj nesreci. Napravila sam par poteza glavom (2-3 sam puta zavrtila glavom), nisam se udarila u nos, nista. Ali me sad strah da li je moguce da sam napravila neku stetu samim tim pokretima, da mi se nos vrati u stanje kakvo je bio prije repozicije. Ne krvari mi nos, ne boli me, istina, malo je cudan osjecaj u nosnoj supljini, ali nisam sigurna da je to zbog plesanja, moze biti da je od plakanja zadnjih 15 minuta (emocije, jbg). Operacija je izvrsena prije 5 dana. Molim vas, dosta sam panicarka po prirodi i molim vas da mi neko pomogne.
neće ti nos sam od sebe skočiti nikamo, ali da bi ga trebala izlagati slučajnim udarcima - ne bi. nemaš li flaster preko njega?

...
tanveer is offline  
Old 10.06.2012., 23:39   #6749
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
neće ti nos sam od sebe skočiti nikamo, ali da bi ga trebala izlagati slučajnim udarcima - ne bi. nemaš li flaster preko njega?

...
nisam se udarila, samo sam zamahnula glavom... pazim da se ne udarim... cak i spavam u drugoj sobi da me decko slucajno ne zvizne gipsom po nosu...
da, imam "masku" ili flaster, kako li se vec to zove... ono sa plastikom/zeljezom u njemu... to skidam tek u petak... btw malo me sad boli jedna strana nosa...
mala.adorable is offline  
Old 10.06.2012., 23:42   #6750
pa nije ni čudo, ako si ga lomila, nije još zarastao, a onda ti od plača otekne sluznica i sad te boli. smiri se, neće ti ništa biti od mahanja glavom. ali izbjegavaj situacije u kojima se možeš slučajno udariti u njega bar još mjesec dana

...
tanveer is offline  
Old 10.06.2012., 23:43   #6751
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
pa nije ni čudo, ako si ga lomila, nije još zarastao, a onda ti od plača otekne sluznica i sad te boli. smiri se, neće ti ništa biti od mahanja glavom.

...
hvala ti puno!!! da samo znas koja me panika ulovila! nisam bas najbolje podnijela anesteziju pa mi se ne ide jos jednom zbog vlastite gluposti... :/
mala.adorable is offline  
Old 10.06.2012., 23:52   #6752
Quote:
mala.adorable kaže: Pogledaj post
hvala ti puno!!! da samo znas koja me panika ulovila! nisam bas najbolje podnijela anesteziju pa mi se ne ide jos jednom zbog vlastite gluposti... :/
nnč .

primjeti i ono što sam rekla o izbjegavanju udarca najmanje mjesec dana. između ostalog, pacijenti nakon rinoplastike trebaju izbjegavati puhati nos prva dva tjedna... tebi to nitko nije rekao, čini se

...
tanveer is offline  
Old 10.06.2012., 23:55   #6753
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
nnč .

primjeti i ono što sam rekla o izbjegavanju udarca najmanje mjesec dana. između ostalog, pacijenti nakon rinoplastike trebaju izbjegavati puhati nos prva dva tjedna... tebi to nitko nije rekao, čini se

...
Ne, nije mi receno... samo su mi rekli da dodem u petak skinuti tu masku... dobro da znam da ne smijem puhati nos, sva sreca nisam ga maloprije ispuhivala kad sam se rasplakala (imam neku ranicu kraj nosa pa je nisam htjela raskrvariti)... udarce znam da moram izbjegavati, ali nisam znala da triba tako dugo. pretpostavljala sam da to zaraste brze kad mi vec masku skidaju u petak... ima li jos nesto sto bih trebala znati?
mala.adorable is offline  
Old 11.06.2012., 00:02   #6754
vrlo vjerojatno da će ti umjesto maske još bar tjedan dana biti flaster preko nosa. nije to dugo - razmisli kako je to puno različitih tkiva koje treba zarasti, i kako si prokleto dobro prošla u toj prometnoj nesreći, i budi

p.s. kladim se da tebi više nitko neće morati govoriti: "veži se"
tanveer is offline  
Old 11.06.2012., 00:07   #6755
Vjeruj mi, i vise sam nego zahvalna... ja sam prosla samo sa slomljenim nosom, decko sa slomljenom rukom, a prijatelju koji je sjedio iza - njemu je napuklo rebro kada je udario o moj sic. ovima u drugom auto isto nije nista, jednom je pukla arkada... ali da vise ne odugovlacim i da ne bude offtopic, opet ti se zahvaljujem... uhvatila me strasna panika pa bolje pitati ovdje nekoga tko zna nesto o tome... i obecajem da vise necu mahati glavom barem mjesec dana...
mala.adorable is offline  
Old 11.06.2012., 16:08   #6756
Koliko se dugo čeka na operaciju nosa od utvrđivanja konačne dijagnoze? Ja imam devijaciju septuma, a doktor mi je dao sve moguće tablete pa je rekao ako ne pomognu da ćemo "početi razmišljati o operaciji", a želio bih stvarno to riješiti prije ljeta...
messi2 is offline  
Old 12.06.2012., 14:11   #6757
Quote:
noonexxx kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Trebam par mišljenja.
Dakle, dolazim iz manjeg grada iz Slavonije i trebam operirati devijaciju septuma i vanjsku piramidu nosa. Dobila sam preporuku za prof. Bedekovića u Vinogradskoj bolnici (u Zagrebu jel) koji radi samo utorkom. Dakle, nazvala sam Vinogradsku bolnicu i oni su mi rekli da moram samo doći s uputnicom u utorak, da se ne trebam naručivati. Sada mene zanima jel to stvarno tako? Jer znam da se kod nas mora naručivati i za običnog otorinolaringologa i čekati po mjesec dana, a ne za tako nešto. E sada mene zanima kako ide ta cijela procedura? Ja dolazim dakle na prvi pregled u Zg kod prof. i što onda? Otprilike koliko je čekanje do operacije i kako to sve ide? Unaprijed hvala
Trebas se narucivat , evo ja se upravo danas
ady- is offline  
Old 13.06.2012., 08:41   #6758
Pozdrav svima. Zanima me vaše mišljenje u vezi s korekcijom nosa. znači, prije godinu i pol imao sam prometnu i od normalnog nosa, nos skrenuo na jednu stranu dosta, ali nemam problema s disanjem. e sad, volio bih to estetski riješiti, pa me zanima dal recimo na rebru ili kbc dubrava bi mi to mogli rješiti samo estetski ili je najbolje za estetiku otić kod privatnika? unaprijed hvala na odgovoru
Dider Drogba is offline  
Old 13.06.2012., 12:48   #6759
Bok svim nosonjama!
Nisam redovita na temi, sad sam proletila zadnjih 15-ak stranica pa rekoh da se javim i možda, nekom tko prolazi isto, pomognem svojim iskustvom :-)
Od operacije je prošlo točno 5 mjeseci i ne mogu ni opisati koje promjene su se dogodile unutar tog vremena...Iskreno, na samom početku, nisam bila previše oduševljena izgledom nakon operacije. Bila sam jako zadovoljna ako usporedim sa starim nosom koji je bio prestrašan (to tek danas vidim, gledajući stare fotke :-))Uglavnom, izgledala sam ko' da posred face imam stazu za skijaške skokove, pod prstom sam osjetila neke pregrozne grbe i neravnine...vrh nosa mi je bio toliko dignut da je to bilo strašno, otok na korijenu, između očiju, grozno, jedno oko na istoku, drugo na zapadu...
ALI...
Svi koji trenutno prolazite oporavak, ako imate sličnih problema, vi koji se tek spremate i ne znate što očekivati, vjerujte mi, treba samo biti strpljiv, ne gledati se svake sekunde u ogledalo s povećalom i plakati... Jer nevjerojatno je kako to sve sjedne na mjesto, moja ski staza se tak fino ispravila, grbice su se "razlile" cijelom dužinom nosa, korijen je dva puta uži nego je bio...i sad to izgleda predobro!!!!

Mislim, nos se krene mijenjati odmah nakon operacije, zapravo čim ona prvotna oteklina krene splašnjavati...i svakim tjednom je bilo sve bolje i bolje...
Zato ekipa moja- strpljen, spašen :-)

Btw, ja osjećam da to još nije to u fullu, da će on još bolje izgledati...kažu da treba puna godina da to sve sjedne na mjesto...
Malo mi još smetaju sunčane naočale, vrh je i dalje malo "drven" ali nos uredno pušem ko' sivonja već dosta dugo i da, što je najvažnije, dišem savršeno...

I da, da ne zaboravim, vidim da vas puno ima sličnih briga...naime, imala sam par nezgoda nakon op, udarci od dečka u snu (čovjek nemirno spava, jbg :-)), samu sebe bi znala opalit slučajno rukom (to je valjda od silne brige da me ne bi netko opizdio po nosu, pa sam onda znala samu sebe).... i tako...ne brinite, neće se ništa dogoditi ako se uspijete udariti nakon operacije ( ali vas kužim, ja sam bila uvjerena da mi se nešto "unutra pomaknulo" nakon jednog od udarčića, ali eto, nije ništa)

Pozz svima!
dee seven is offline  
Old 13.06.2012., 22:14   #6760
helouuu

Zdravo svima !
Op nosa sam imala prije 3 nedeljee ii osećam se odlično ! OP sam imala kod Dr. Tončića u Zg i stvarno sam prezadovoljna svojim novim izgledom !
Odlična klinika odličan tim !Uglavnem sve savršeno odabrala sam pravog !! i svima ga preporučujem ! Ako ima neko pitanje izvolite !
ssaannjjaa is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:08.