Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2013., 20:44   #7541
Provrti par stranica unazad. Ako imaš dopunsko, ništa ne plaćaš. Što se tiče disanja i hrkanja, preporodit ćeš se.
__________________
3-19, 2-58
Thorin is offline  
Old 19.02.2013., 21:18   #7542
Quote:
Thorin kaže: Pogledaj post
Provrti par stranica unazad. Ako imaš dopunsko, ništa ne plaćaš. Što se tiče disanja i hrkanja, preporodit ćeš se.
A trebam uskoro diplomirati - jel mi automatski prestaje vrijediti dopunsko ili? Hvala puno!
lanica is offline  
Old 19.02.2013., 21:41   #7543
Quote:
Pozdrav555 kaže: Pogledaj post
Kod koga je rađena operacija, ako smijemo znati?
PS. nadam se najboljem mogućem rezultatu!
Hvala i ja se nadam...Marija je sve napisala,i ja sam bila kod dr.Dinka Toncica,sve je isto kao sto je i ona napisala,jos samo budem jednako zadovoljna rezultatom.Sutra skidam kalup...drzite mi fige ))
majus is offline  
Old 19.02.2013., 21:48   #7544
Talking

Quote:
Marija993 kaže: Pogledaj post
Evo da ja napisem svoja iskustva za sve koji se jos dvoume.. Dugo sam razmisljala o operaciji nosa, smetala me grbica i sprijeda mi se cinio sirok. Nakon dugo odgadjanja, citanja foruma i razgovora s ljudima koji su operirani odlucila sam se sa Polikliniku dr. Toncic i nisam pogrijesila. Konzultacije i dogovor s dr. Dinkom i dogovor je pao na 12.2. Na dan operacije bila sam malo uplasena zbog te famozne lokalno-potencirane; neopravdano. Nakon finalnog dogovora s doktorom uputila sam se prema sali, sestre su ugodne i brizne, atmosfera topla pa se za cas opustis. U venu sam dobila sredstvo za smirenje i lokalni anestetik u nos koji nije nista strasno, pecne na par sekundi, odrveni i nista ne osjetis. Cijele operacije se sjecam kroz maglu i neku polusvijest, a kad je bilo gotovo sestra me primila pod ruku i otpratila do sobe gdje sam odlezala iduca 3 sata sa hladnim kompresama na ocima i u 2 sam isla doma. Za 3 dana sam narucena na skidanje tampona. Cim sam dosla doma namjestila sam krevet u povisen polozaj, nikakvih bolova nisam imala niti u glavi niti u nosu, jedino je cudno jesti 3 dana jer ne osjecate miris ni okus ali to sve prodje. Dobila sam papiric sa hitnim brojevima i 2 tablete koje mi nisu trebale za bolive. drugi dan sestra Vesna me zvala da cuje kako je prosla prva noc.. Nisam bila plava , 4 dan sam malo pozutila u kutu desnog oka ali vec 6 dan se skoro sve povuklo. Danas, 7 dan, bila sam na skidanju kalupa. Inace operacija je radjena zatvorenom tehnikom, konci su u nosu i oni samo ispadnu.Nisam mogla docekati da odsecem do ogledala.. Kad ono prekrasan mali pravilan nosic! Na prvu je sok, pozitivan naravno. Profil ravan i lijep vrsak mrvicu podignut, sprijeda suzen a lice mi izgleda njezno i lijepo. Za 2 mjeseca kontrola, otok je jos prisutan naravno ali minimalno. Sve u svemu da mi je netko rekao da je operacija ovako ugodan i bezbolan proces napravila bih ga puno prije! Same pohvale za sestre koje su predivne i naravno doktora Dinka koji je slusao moje zelje i napravio moj nos ni vise ni manje nego savrseno, tople preporuke svima koji se dvoume
Marija,tako je ljepo i ohrabrujuce procitati tvoje iskustvo.Ja sam operirana dan iza tebe,kalup skidam sutra i uzasno sam nervozna i uzbudjena,neznam kako cu prezivjeti noc.Nadam se da cu biti zadovoljna kao sto si i ti.Ljepi pozdrav
majus is offline  
Old 20.02.2013., 02:10   #7545
Ovako mene zanima:

1. Koliko se dugo tamponi nose, na stranicama od nekih poliklinika piše 3-5 dana, negdje čak dva dana (dr. Glušac) i sl., pa me zanima koliko ste dugo tampone nosili i kod koga ste bili. To ovisi radi li se o otvorenoj ili zatvorenoj tehnici, pretpostavljam....

2. Kad se izvade tamponi, može li se disati, naravno da znam da je u nosu još sluzi i rane, ali zanima me može li se koliko toliko prodisati, ili nos kao da je totalno zatvoren. I što se toga tiče, netko je napisao da se nos ne smije čistiti, to mi je i razumljivo, ali zanima me može li se barem malo očistiti, i to vrlo pažljivo i osjetljivo (ne mislim na klasično ispuhivanje nosa i samim time diranje nosa, nego da se uštrca tekućina, fiz. otopina i onda lagano puhne da se sadržaj nosa očisti i izbaci van)


Jel može netko malo detaljnije opisati kako je bilo u etapama:

a.) prvih par dana nakon operacije: ljudi kažu da bol nije toliko jaka, dobiju se osim toga tablete protiv boli koje su više manje djelotvorne, jel ih potrebno piti, znači problem je što je neposredno nakon operacije nos natečen, i svo tkivo je natečeno unutar nosa i krvavo, osim toga imaš tampone, pa ne možeš disati na nos tijekom tih 3- 5 dana i dok spavaš - jel to veliki problem.

b.) i zanima me nakon tri dana do 7 dana od operacije kakva je bol i kako se spava u odnosu na a.)

c. ) nos je čak nekoliko mjeseci do pola godine natečen, to me uplašilo, ali onda je većina nataknula da nije tako strašno, pa me zanima da se to opet konkretnije napiše, koliko se to vizualno vidi i koliko se boli osjeća od 2 tjedna do mj. od operacije, bol je jaka na dodir, sad teško je reći koliko jaka, znači jel te u tom periodu to ometalo tijekom spavanja kako čovjek spava na boku, pa nosom dodiruje malčice jastuk - može li se spavati na boku, pa makar ne dodirujući nosom jastuk na kojem glava leži

Znači kada se od operacije prestaje osjećati bilo kakva bol što se tiče nosa. Jel se može očekivati da nakon tri tjedna od operacije možeš normalno spavati i ne osjećati nikakvu ili relativno malu i podnošljivu bol na dodir.

Eto hvala puno na svim info.
Soundy is offline  
Old 20.02.2013., 06:57   #7546
Quote:
majus kaže: Pogledaj post
Hvala i ja se nadam...Marija je sve napisala,i ja sam bila kod dr.Dinka Toncica,sve je isto kao sto je i ona napisala,jos samo budem jednako zadovoljna rezultatom.Sutra skidam kalup...drzite mi fige ))
Sretnoooooo! Ne sumnjam uopce u rezultate !
Marija993 is offline  
Old 20.02.2013., 08:21   #7547
@Soundy
Pitaš za devijaciju?
__________________
3-19, 2-58
Thorin is offline  
Old 20.02.2013., 10:08   #7548
Quote:
Soundy kaže: Pogledaj post
Ovako mene zanima:

1. Koliko se dugo tamponi nose, na stranicama od nekih poliklinika piše 3-5 dana, negdje čak dva dana (dr. Glušac) i sl., pa me zanima koliko ste dugo tampone nosili i kod koga ste bili. To ovisi radi li se o otvorenoj ili zatvorenoj tehnici, pretpostavljam....

2. Kad se izvade tamponi, može li se disati, naravno da znam da je u nosu još sluzi i rane, ali zanima me može li se koliko toliko prodisati, ili nos kao da je totalno zatvoren. I što se toga tiče, netko je napisao da se nos ne smije čistiti, to mi je i razumljivo, ali zanima me može li se barem malo očistiti, i to vrlo pažljivo i osjetljivo (ne mislim na klasično ispuhivanje nosa i samim time diranje nosa, nego da se uštrca tekućina, fiz. otopina i onda lagano puhne da se sadržaj nosa očisti i izbaci van)


Jel može netko malo detaljnije opisati kako je bilo u etapama:

a.) prvih par dana nakon operacije: ljudi kažu da bol nije toliko jaka, dobiju se osim toga tablete protiv boli koje su više manje djelotvorne, jel ih potrebno piti, znači problem je što je neposredno nakon operacije nos natečen, i svo tkivo je natečeno unutar nosa i krvavo, osim toga imaš tampone, pa ne možeš disati na nos tijekom tih 3- 5 dana i dok spavaš - jel to veliki problem.

b.) i zanima me nakon tri dana do 7 dana od operacije kakva je bol i kako se spava u odnosu na a.)

c. ) nos je čak nekoliko mjeseci do pola godine natečen, to me uplašilo, ali onda je većina nataknula da nije tako strašno, pa me zanima da se to opet konkretnije napiše, koliko se to vizualno vidi i koliko se boli osjeća od 2 tjedna do mj. od operacije, bol je jaka na dodir, sad teško je reći koliko jaka, znači jel te u tom periodu to ometalo tijekom spavanja kako čovjek spava na boku, pa nosom dodiruje malčice jastuk - može li se spavati na boku, pa makar ne dodirujući nosom jastuk na kojem glava leži

Znači kada se od operacije prestaje osjećati bilo kakva bol što se tiče nosa. Jel se može očekivati da nakon tri tjedna od operacije možeš normalno spavati i ne osjećati nikakvu ili relativno malu i podnošljivu bol na dodir.

Eto hvala puno na svim info.
Uh, milijun pitanja, kao da gledam sebe prije operacije.
1. Ja sam ih nosila 2 dana (riječ je o zatvorenoj tehnici), al' sam na hrpi stranica čitala da se nakon estetske skidaju nakon 24h, a nakon septoplastike nakon 48h, al' nisam sigurna, reći će ti to doktor.

2. Kad se izvade tamponi prodišeš odmah. Barem ja jesam, al' ćeš imat čudan osjećaj mirisa (mene je podsjećalo na mješavinu krvi i nečeg za dezinfekciju ). Za čišćenje nosa sasvim ti je dovoljna fiziološka ili morska voda (ionako će ti se to sve sliti niz grlo pa nećeš baš imati potrebe ispuhivati ).

a) Možda je do kirurga, al' mene stvarno ništa nije boljelo. Nisu mi tamo dali nikakve tablete (pitali su me, al' mi stvarno nije ništa trebalo). Isto tako ništa nisam ni doma koristila jer ne boli, samo je malo čudan osjećaj s tim tamponima. Možda će ti se na spavanje biti najteže naviknuti jer dišeš na usta što znači da su ti ona svako jutro suha kao Gandhijeva japanka, al' se navikneš. E da, nezgodno je i jesti, bar je meni bilo jer usta ne možeš previše otvoriti pa ili ćeš stavljati male komadiće u usta ili ćeš si sve miksati, u svakom slučaju imat ćeš osjećaj da jedeš satima i već će ti dosaditi.

b) Bol jednako nepostojeća kao i nakon operacije (malo pecka vađenje šavova, al' ništa strašno). Spavaš na leđima iako sam ja sad već počela spavati na boku (9. dan).

c) Nos ti je tup, tj. vršak je tup i meni je malo neugodan osjećaj kad prijeđem prstom prek vrška (kao neki trnci, al' ti to baš ne mogu opisati), svaki je dan sve manje nateknut (najduže vršak ostane, al' mi ne smeta, sve je bolje od onog kako je bilo ).

Valjda si saznala što te zanimalo. Sretno!
vee0vee is offline  
Old 20.02.2013., 10:58   #7549
Vjerovala ili ne, mene je više boljelo grlo nego nos. Sve mi se iz nosa cijedilo u grlo i iritiralo ga, tako da nisam uopće mogao jesti slatku i jako slanu hranu. No, čim su mi izvadili tampone (nakon 5 dana), disao sam ko zmaj, vratili su mi se mirisi i okusi... Par dana nakon vađenja tampona mi je stalno curio nos, ali onda je to postepeno nestalo. Doktor mi je preporučio Sterimar za čišćenje nosa (u obilnim količinama), još ga i sad povremeno koristim ako je jako suhi zrak jer se sluznica nije do kraja obnovila.
__________________
3-19, 2-58
Thorin is offline  
Old 20.02.2013., 22:44   #7550
Quote:
vee0vee kaže: Pogledaj post
Ostaneš u donjem dijelu pidžame, a gore te prekriju nečim (bar mene jesu). Ne brini, zadnje o čemu ćeš u tom trenu razmišljati je jesi gol/a ili ne.
hehe al ja samo o tome razmisljam ipak je dr prezgodan

za one operirane u vinogradskoj.....kakav je odjel, jesu sobe 5+ ljudi ili manje? kakva je hrana, sestre...? pušači, kolko dugo ste morali bitit bez cigareta?
__________________
never break a promise you made to yourself, and always follow your morals
slronhill is offline  
Old 21.02.2013., 02:48   #7551
Quote:
slronhill kaže: Pogledaj post
hehe al ja samo o tome razmisljam ipak je dr prezgodan

za one operirane u vinogradskoj.....kakav je odjel, jesu sobe 5+ ljudi ili manje? kakva je hrana, sestre...? pušači, kolko dugo ste morali bitit bez cigareta?
Odjel je super, sobe su uglavnom po 3 ljudi, sestre su isto super, a hranu ionako ne osjetis ako su ti tamponi u nosu.. al je dosta oskudna i skromna.. al ima naokolo ducana, trafika i ok restoran preko puta (bar bio prije par god kad sam ja bila).. jedino je meni bilo bed prenocit na intenzivnoj nakon op, umres od dosade.. eto, moji dojmovi..
Massha&Pupa is offline  
Old 21.02.2013., 13:17   #7552
Quote:
Massha&Pupa kaže: Pogledaj post
Odjel je super, sobe su uglavnom po 3 ljudi, sestre su isto super, a hranu ionako ne osjetis ako su ti tamponi u nosu.. al je dosta oskudna i skromna.. al ima naokolo ducana, trafika i ok restoran preko puta (bar bio prije par god kad sam ja bila).. jedino je meni bilo bed prenocit na intenzivnoj nakon op, umres od dosade.. eto, moji dojmovi..
puno hvala
jos jedno pitanjce.....cure/djevojke/zene....kako ste i kada ponovno počeli na tretmane lica kod kozmetičarke? znam da si jedno vrijeme otečen...al recimo cca nakon 2 mjeseca? što sa porama, aknama .........
__________________
never break a promise you made to yourself, and always follow your morals
slronhill is offline  
Old 21.02.2013., 13:22   #7553
I napokon,skinula kalup...totalno iznenadjenje,totalna transformacija,nisam se nadala da je moguce to sto je dr. izveo.Na moj zahtjev nos je ostao i dalje moj nos,ali stanjen,pravilan,elegantan...jos malo strpljenja i stavit cu i slike.
majus is offline  
Old 21.02.2013., 15:44   #7554
Ja sam nedavno operirana u Spitu, doktori, sestre, odjel ma sve 5. Toplo preporučam i bez straha
Quote:
mozakipo kaže: Pogledaj post
ja iman napravit malu operaciju, naime iman devijaciju septuma u Splitu, zanimaju me iskustva, kaže doktor da ne triban radit još,al da bi bilo preporucljivo, 5 dana ležanja u bolnici nakon operacije :O ....

jedna nosnica mi je premala, i teško dišen na nos, cili život na usta...

straj me da mi se nos ne iskrivi nakon operacije
vrazic is offline  
Old 21.02.2013., 18:16   #7555
kako ti je nos izgledao prije operacije? grbav,kukast?
lukaXXkralj is offline  
Old 21.02.2013., 19:42   #7556
nos :/

Od kada sam krenula u srednju imam problema sa nosom...Najprije estetski...Velika želja mi je operirati nos...Molim vas vaše komentare kako je prošlo?koja je cijena bila?i ono najvažnije di ste ga operirali?tj.kod koga...jer ako budem išla a planiram uskoro jer mi je već dosta(velik je i imam grbicu na nosu) kod koga da odem? Hvala puno...
laura18 is offline  
Old 21.02.2013., 20:30   #7557
planiram ići na operaciju nosa u KB Dubrava, zanima me koji odjel odabrati? želim da mi naprave funkcionalnu i estetsku korekciju nosa.
krunac_5 is offline  
Old 21.02.2013., 20:30   #7558
Diskusija oko teme može....šeranje iskustava vezano uz stanje, operciju, poteškoće dakako da može....ali ne može reklamiranje privatnika i privatnih poliklinika.....odnosno može al na stickanom topicu ili pm-om....koristite te načine.

Za bolničke ustanove i liječnike koji tamo rade nema nikakvih ograničenja.

bdw i jedna već standardna opaska....privatno ne znači bolje....uopće mi nije jasno zašto se ide trošiti x-tisuća kuna za nešto što potpuno isto dobiješ u bolnici....al dobro....
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Old 21.02.2013., 20:43   #7559
Quote:
StivOu kaže: Pogledaj post
Bok svima, evo da i ja s vama podijelim svoje iskustvo.

Znači,imam 17 godina i dva sam puta slomio nos, a prije tih dvoje lomljena je bio ravan.Prvi put sam slomio prije 2 godine na moru(ozlijedio sam se,krvarilo je,ali nije se primjetila grba,bar ne na prvi pogled),a drugi put u 8.mjesecu 2012. na bazenu u Španjolskoj. Tamo su mi ga zašili i kada sam se javio svojoj doktorici i odradio pregled na ORL-u, facijalni mi je kirurg sugerirao rinoseptoplastiku, znači ravnanje nosnog septuma i namještanje nosne piramide(ona gornja trećina nosa). Nisam morao platiti i roditelji su potpisali s obzirom da sam maloljetan.

U srijedu,prije par dana dakle,sam bio operiran pa mi je sjecanje još svježe . Znači,operacija je trajala dva i pol sata,s obzirom da je kirurg morao lomiti kosti , namjestiti ih, i srediti sinuse(laički rečeno).
Nakon buđenja, nisam znao gdje sam, i probao sam se dignuti,ali nisam imao snage, i tako vam prođe cijeli taj dan operacije, u mutnoj magli i slabini(narkotici ). Drugi dan se lice počinje hladiti i anestetik popušta, pa lice počne postajati sve nabubrenije i oetečenije,ali se to toliko ne vidi zbog silnih flastera i gipsa.Dan operacije i onaj poslije,nisam imao nikakve mučnine ni smetnje.
U petak i subotu je bilo najgore,pa sam morao piti Brufen 600 protiv bolova i slične lijekove. Najveći problem je disanje jer od 4 do 5 dana imate tampone u nosu,pa morate disati kroz usta,ne možete osjećati ni miris ni okus,a zaspati je mi je isto bilo teško. Tamponi ne bole tolko nego jednostavno smetaju,ali to sve ovisi od osobe do osobe.Jutros su mi tampone vadili i poslali me kući iz bolnice. Filing je trenutno u nosu poput snažne prehlade i začepljenja ,a kapima za nos se pokušava odstraniti nosni sekret da ne smeta tolikopri disanju. Dakle, prvih 4-5 dana će vam biti teško,a bol vađenja tampona iz nosa nije bila strašna i trajna. Tek sekunda bola po tamponu , prođe te neka struja kroz glavu , neki i gotov si. Čim vam ih izvade je bolje postepeno.

eto,ovo je bilo moje iskustvo, i iskreno , najbolje od svega je razgovarati s kirurgom od povjerenja, dogovoriti operaciju(ako ste sigurni u svoju odluku) i do dana operacije živjeti normalnim životom,bez previše paničarenje i strahovanja. sve je u glavi

u kojoj bolnici si bio na operaciji? i kako biraš kirurga kojem moraš ići na pregled, da li te tvoj doktor uputi na prvi pregled, pa te u bolnici šalju jedan drugome?
krunac_5 is offline  
Old 21.02.2013., 22:33   #7560
Mnogi idu privatno jer ne mogu to riješiti u bolnici i usput, privatno nekad stvarno znači bolje.
vee0vee is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:31.