Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2007., 15:37   #1
Mahanje ručica i nožica (trzaji) u dvomjesečne bebe?

Možda će moje pitanje zvučati čudno i smiješno, ali ja sam mlada mama koja nema pojma o bebama a koja se stalno nečega boji......
Znači, moja beba ima dva mjeseca, upravo smo se vratile iz bolnice (jaka upala bubrega, escerichia c.). Od dana kad smo stigle kući ona je počela jako mahati ručicama i nogicama. U nekim trenutcima to iz mahanja i lamatanja pređe u trzaje. Nekad male trzaje, jedva primjetne a nekad veće.
Zanima me je li ona sada kao dvomjesečna beba počela biti malo aktivnija, pa je to to? Kada bebe počinju tako lamatati rukama, nogama????
zizitop is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 16:22   #2
Da mi prisloniš pištolj na glavu,ne mogu se sjetiti kda je počeo mahati i rukama i nogama.U zadnje vrijeme puno više(igra se s nogama,hvata igračke rukama...),dok ga držim na rukama ima neke poteze kao nindža.
Ali s dva mjeseca je sigurno već dosta lamatao..

E sad,napamet govoriti je glupo.Ali mislim da je sve u redu to što tvoja malecka radi.Ozdravila je ,pa otkriva svijet oko sebe,a zbog bolesti nije mogla pa sad nadoknađuje.

P.S.:Još ne može kontrolirati pokrete svoga tijela pa to svakako ispadne.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 16:29   #3
Da nas nije zadesilo to sranje, sigurno bi se tome jako veselila, i uživala u tom napretku, ali ovako umirem od straha za svaku sitnicu.
zizitop is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 16:34   #4
Znam,zizi.I mene je bilo frka prvih tjedana kad smo došli kući,a moj je imao samo neku bakterijicu koja je brzo nestala,pa piriš i na hladno.

Sigurno ti je grozno.Ne mogu vidjeti te pokrete,ali odi kod pedijatra(univerzalni odgovor )neka vidi pa ćeš se moći nastaviti radovati tom napretku.


InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 17:07   #5
Tako sam umorna od tih bolnica, laboratorija, doktora, pedijatra.
Znam da će me pedijatrica poslati na daljnje kontrole, jer tako radi za sve. Šta god je pitaš, ona nikada ništa ne pogleda, prokomentira, ona samo šalje dalje. Ali, morat ću i to jer inače neću biti mirna. Ali da sam umorna i iscrpljena od svega, jesam, a kamo li tek moja bebica koja je još tako mala a šta sve prolazi.
zizitop is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 17:08   #6
zizitop, dobro ti Marinka kaze, sve je OK. Moja je jako trzala negdje od samog rodjenja, a i sada ne kontrolira pokrete kad je jako, jako pospana. I inace je jako zivahna, ali je zdrava i sve je OK. Pokazuj bebici da moze hvatati stvari rukicama, moja je negdje bas s 2 mjeseca prvi put uhvatila nesto ciljano u ruku i odusevila se
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 21:37   #7
sve je ok
tako malim bebicama nije još sasvim posložen neurološki sustav pa se događaju takvi "incidenti"
a k tomu su bili naučili biti u stiješnjenom prostoru pa se na taj način pokušavaju uloviti za nešto (tako pročitala)... kao, pomisle da padaju, ne znam kako je ustanovljena ta znanstvena činjenica
svakako, nema razloga za brigu
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 22:35   #8
Drugi put kad ti pedijatar ne da nikakav odgovor ili komentar - zahtjevaj ga i nemoj odustati dok ne ispitaš do najmanje sitnice sve šta te zanima.
Btw. ja bih rekla da je to normalno za dijete te dobi, ali ipak bih provijerila još jednom kod stručne osobe. Bolje puhati i na hladno.
__________________
Family Happiness Rules...
Sentinel & Onyx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 10:11   #9
sve je ok sa tvojom bebicom! moj ima sada 2 mj. i isto tako maše ručicama i nogicama na sve strane, a pogotovo kad je ljut
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 09:04   #10
Ma i meni se čini da je to mahanje normalno. Jer svakim danom ti mali trzaji su sve rijeđi a pokreti sve definiraniji. Neš ti definiranih pokreta u dvomjesečne bebe, ali nekako glađi.... Ali ipak u ponedjeljak namjeravam ići kod pedijatrice na jedan razgovor, da mi objasni sve u vezi Escherichie c., te njene upale bubrega, pregleda koji joj još predstoje i tako sve skupa. Nadam se da će imati vremena za nenajavljenu paničnu mamu
zizitop is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 09:12   #11
Quote:
zizitop kaže: Pogledaj post
Nadam se da će imati vremena za nenajavljenu paničnu mamu
Neka nađe vremena!
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 09:23   #12
Da, valjda hoće. Sam ja kad ti uđem kod pedijatrice i krenem svojim pitanjima, to može potrajati. Jer, pritom se obavezno rasplačem jer sam toliko osjetljiva na tu svoju bebu, toliko toga prolazimo, da mi sve stoji u grlu, pa onda ne mogu normalno i konstruktivno razgovarati, pa pritom pola zaboravim.... i tako ti ja pišem natuknice što sve imam za pitati a onda tam mi je bed izvaditi papirić... i tako u krug....
Mogla bi kod pedijatrice visjeti svaki dan po sat vremena
zizitop is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 11:42   #13
Hej mamice, moj sad već sedmogodišnji sin je isto tako u dobi od 2-3 mjeseca imao trzaje, pedijatar nas je uputi na Goljak radi detaljnih pretraga fizijatra, ultrazvuka mozga, i iskreno više se ne siječam kaj je bilo, naime dijagnoticiran mu je tzv.tremor ljeve nogice, kao neko neurološko zaostajanje.
u principu ništa strašno jedino što je morao svaki mjesec na kontrole kod fizijatra i svakodnevno radit vježbice, morao je proći sve faze od rotiranja, podupiranja na laktove pa na dlanove, puzanja vojničkog, pa onda klasićnog...sve u svemu oni su mene gore jako zastrašili isto mlada mama prvo dijete... ali evo on je sad zdrav sedmogodišnjak najviši u vrtićkoj grupi i vrlo bistar.

tako da mamice ak dođe do toga ne brini

e da... drugo dijete curica isto je tako trzala pa ja sa proživjelim strahom sam mislila da je isto ali eto bilo je samo klasićni stadij razvoja...
__________________
"Priroda nam je dala dva uha, ali samo jedan jezik: da bismo više slušali, manje pričali"
stumble.angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 12:17   #14
Quote:
zizitop kaže: Pogledaj post
Možda će moje pitanje zvučati čudno i smiješno, ali ja sam mlada mama koja nema pojma o bebama a koja se stalno nečega boji......
Znači, moja beba ima dva mjeseca, upravo smo se vratile iz bolnice (jaka upala bubrega, escerichia c.). Od dana kad smo stigle kući ona je počela jako mahati ručicama i nogicama. U nekim trenutcima to iz mahanja i lamatanja pređe u trzaje. Nekad male trzaje, jedva primjetne a nekad veće.
Zanima me je li ona sada kao dvomjesečna beba počela biti malo aktivnija, pa je to to? Kada bebe počinju tako lamatati rukama, nogama????
Tvoje pitanje uopste nije bezveze. Nazalost, ja sam sa svojim bliznakinjama prosla puno bolnica zbog neuroloskih problema i vidjela da su se neka ozbiljne stvari mogle sprijeciti da su sve mame bile tako oprezne i brizne kao ti.
Obavezno otidji pedijatru i trazi neka te posalje neurologu da uradi EEG.To je kod malih beba vrlo lako uraditi, jer su mirne, a nista ih ne boli. Nemoj da ti bude mucno od odlaska na to, bolje to uradi sad nego da kasnije cijelog zivota radis taj isti EEG i ispravljas greske. Kako bi se osjecala da ti dr kaze da ste samo dosli prije pola godine...Ipak ti najbolje vidis svoju bebu
Vidjeces da ce sigurno svi nalazi biti dobri, a ti ces se opustiti i zaista poceti uzivati u gledanju kako tvoja beba raste.
bliznakinje is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 02:09   #15
Podizem ovu temu..

Primjetila sam danas da mi se bebi danas nekoliko puta zatresla nogica, radili smo nedavno UZV mozga zbog izvijanja, palca u šaci... i uredan je... beba je stara 5 tjedana.... trebam li forsirat taj EEG ili sačekat oće li se nastavit ponavljat.. definitivno mislim to spomenut fizioterapeutu...
thegirl25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 13:01   #16
svakako inzistiraj. od moje sestricne mali je isto imao trzaje, vodili su ga u bolnicu u os, lezao dva puta, kao nije mu nista, onda su popizdili i poslali ga za zg. nesto su otkrili, ne znam sto, znam da mora imati neke vjezbice, pitam danas mamu pa javim
__________________
24/09/2009 mama, vidim te :)
djura19 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:09.