Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2016., 12:35   #2001
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Upravo si opisao kompletnu religiju i duhovnost.
Argumenti?
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 12:37   #2002
Quote:
fleur amour kaže: Pogledaj post
Ma htjela sam pitati ... ima li netko da misli da je meditacija precjenjena?
Danas svatko nešto meditira i duhovno se kao uzdiže, ali da li je sve to tako efikasno i potrebno kako nam razno razni izvori sugeriraju?

Ima jedan duhovni učitelj kod nas, više motivacijski govornik, koji tvrdi da se svaki dan mora meditirati 15 min. Svaki dan. Bez iznimke. Točka.
Samo ako te strefi srčani ili moždani, onda kao ne trebaš

E sad... ja mislim da je to glupost. I to je moje pravo naravno, da tako mislim.
Mislim da je besmisleno svaki dan odrađivati nešto samo zato jer je to kao korisno. Netko, neki prosvjetljeni um misli da bi svatko tko želi biti uspješan u životu, morao meditirati svaki dan.

Ja recimo meditiram kad osjetim potrebu, a tu mislim na onu klasičnu lotus pozu i uglavnom nemam problema s mislima tad, ili da me nešto drugo ometa, i onda osjetim dobrobiti toga, umnu i tjelesnu relaksiranost...

Međutim, užasno mi je glupo, čak štetno, to raditi svaki dan, tj. onda kad ne osjećam potrebu, i nisam u tom modu ..
Ja. Zanima me meditacija, probao sam meditirati i jednostavno ne ide. Ne mogu ni doći u to meditativno stanje.

Dajte linkajte neki priručnik, možda nešto radim pogrešno. Istina, pokušao sam svega 2-3 puta u životu.
Rory Delap is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2016., 12:37   #2003
Quote:
Istiphul Amue kaže: Pogledaj post
Argumenti?
Ženska intuicija.
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 00:21   #2004
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
A možda je najveća spoznaja da spoznaje nema ili barem da se ne bi trebali vezati za bilo kakav plod meditacije, bila to spoznaja, obilje, ljubav, mir ili manifestiranje novih cipela.

Meni je danas u meditaciji došlo da jednostavno uživam u samoj meditaciji, toj savršenoj lakoći postojanja koje lagano remeti tek odupiranje snu.
Upravo sam to htio i reći. Mislim da su potrage za "specijalnim" spoznajama u svojoj suštini plodovi potreba za lakoćom postojanja. Očekivanje u meditaciji je ne viđenje stabla od šume.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 00:25   #2005
Quote:
Sekhem kaže: Pogledaj post
Napisao sam da ples može biti meditacija jer velika većina domoridaca i njihovi šamani uz bubnjeve, pjesmu putem ritmičkih gibanja i pokreta tijela dolaze do stanja transa. Sex može biti meditacija jer taoisti putem njega dolaze do transa koristeći jednostavne tehnike. Slikanje može biti meditacija jer je umjetnik Dali zapadao u trans da bi naslikao svoje slike. Slušanje glasa hipnotizera dovodi ljude u trans. Slušanje binauralnih i isohronih zvukova dovodi do transa. Dugotrajno usmjeravanje pažnje na disanje može dovesti u stanje transa. Meditacija nije nešto što pripada jednom narodu, kulturi ili religiji.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 10:27   #2006
Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post
Odličan članak, Horgan ima smisla za humor. (autor knjige Rational Mysticism)

https://blogs.scientificamerican.com...on-meditation/
Ima dobre pointere , svtko ima svoje razloga zašto to radi .

Moj razlog je samo meni jasan i bitan . Mislim da se tu nema velikog smisla raspravljati koje ona dobrobiti donosi

ALi ako gledamo srž meditacije , što je to ?

Po meni to je samopromatranje procesa .(dah , mantra, tijelo ) . Znači koncentriranje na nešto ali ne na način razmišljanja nego pukog promatranja .


Iznenadi se čovjek što sve može doživjeti. Ali naravn uvjek treba biti racionalan i staložen .

Meditacijom jačamo objektivno JA.
LisenSvihPrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 10:34   #2007
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ženska intuicija.
Mislio sam da ne vjeruješ u Štrumpfove
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 10:52   #2008
Quote:
Rory Delap kaže: Pogledaj post
Ja. Zanima me meditacija, probao sam meditirati i jednostavno ne ide. Ne mogu ni doći u to meditativno stanje.

Dajte linkajte neki priručnik, možda nešto radim pogrešno. Istina, pokušao sam svega 2-3 puta u životu.
Vježbanjem do vještine! Ovako za ova 2, 3 puta nisi mogao ni zagrepsti po površini. I meni je prvih deset puta bilo čudno meditirati, pa me škakljalo, pa mi se kihalo, pa sam se vrpoljila. I nemoj očekivati da ćeš ne znam kakvu duhovu senzaciju doživjeti ispočetka. Ja ni sad nakon dugo vremena ne mogu reći da sam doživjela duhovnu ekstazu iako sad lako ulazim u meditativno stanje. Nemoj biti opterećen rezultatima, nisi na natjecanju.
Vrijednost meditacije je da polako, ali sigurno mijenja i rastače granice i zidove koji odvajaju tebe od tebe.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 11:13   #2009
Može li mi itko dati savjet kako otvoriti čakre.

Imam problem s tim da ih jednostavno ne mogu vizualizirati. Osjećam jedino donekle "heart", "third eye" i "crown" čakre. Je li moguće osjećati ih od gore prema dolje jer mi logika nalaže da bi trebalo ići obrnuto...
Počela sam vjerovati u taj sustav jer mi najveći problem predstavlja (ne)osjećanje "throat" čakre, a upravo tu imam najviše zdravstvenih problema i općenito problema sa komunikacijom i konstruktivnim izražavanjem mišljenja...
__________________
i ne želim niti jedan suvišan podatak...
Mmps is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 11:18   #2010
Quote:
Mmps kaže: Pogledaj post
Može li mi itko dati savjet kako otvoriti čakre.

Imam problem s tim da ih jednostavno ne mogu vizualizirati. Osjećam jedino donekle "heart", "third eye" i "crown" čakre. Je li moguće osjećati ih od gore prema dolje jer mi logika nalaže da bi trebalo ići obrnuto...
Počela sam vjerovati u taj sustav jer mi najveći problem predstavlja (ne)osjećanje "throat" čakre, a upravo tu imam najviše zdravstvenih problema i općenito problema sa komunikacijom i konstruktivnim izražavanjem mišljenja...
Jesi li probala raditi energetsku vrtnju čakri?
Kreni od korijenske pa prema krunskoj, jedno po jednu mentalno zavrti u smjeru kazaljke na satu. Zamisli kako se vrte u obliku vrtloga.
Nije čudno da najmanje možeš vizualizirati čakru s kojom su povezani tvoji problemi.. to je čak pravilo.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 11:24   #2011
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Jesi li probala raditi energetsku vrtnju čakri?
Kreni od korijenske pa prema krunskoj, jedno po jednu mentalno zavrti u smjeru kazaljke na satu. Zamisli kako se vrte u obliku vrtloga.
Nije čudno da najmanje možeš vizualizirati čakru s kojom su povezani tvoji problemi.. to je čak pravilo.
Hvala na savjetu Probala sam i to, jednostavno ništa. Možda treba vremena... Očito imam problema s korjenskim čakrama.
__________________
i ne želim niti jedan suvišan podatak...
Mmps is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 12:09   #2012
Quote:
Istiphul Amue kaže: Pogledaj post
Mislio sam da ne vjeruješ u Štrumpfove
Samo u Štrumpfetu. :
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 12:20   #2013
Quote:
Mmps kaže: Pogledaj post
Hvala na savjetu Probala sam i to, jednostavno ništa. Možda treba vremena... Očito imam problema s korjenskim čakrama.
Probaj se na frekvenciju svake pojedine čakre ugoditi vibriranjem mantre Om (AUM). Najprije mentalno osjetiš područje na kojem bi se trebao nalaziti energetski vrtlog (prema opisima), a zatim tražiš na koju visinu ili dubinu zvuka čakra ima najjači odziv. Nemoj prerano odustati, jer stvar hoda bez greške.
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 00:08   #2014
Za osobe koje ne mogu dugo sjediti ili im sjedeća meditacija baš i ne odgovara ili su previše nervozni da bi sjedili duže vrijeme , preporučujem hodajuću meditaciju.
Ja je prakticiram zadnjih deset godina i mogu reči da sam upravo u hodajućoj meditaciji doživio prvu i drugu jhanu ili prvi i drugi samadhi -po budističkoj ljestvici uzdizanja svijesti.
Ukratko za one koji nisu upoznati s ovim , jhane ili samadhiji su različiti stupnjevi proširenja svijesti koja usporedo prate različiti inteziteti ekstaze i neopisive ,vanzemaljske sreče kroz koja čovjek prolazi u meditativnim stanjima dok mu se u isto vrijeme uzdiže ili širi svijest.

Kao što je svaki početak težak tako je i s ovom vrstom meditacije ali kada jednom TI kao SVIJEST naučiš svoju PODSVIJEST kako da opusti tijelo(jer podsvijest upravlja svim funkcijama u tijelu) tada je vrlo mala razlika između sjedeće i hodajuće meditacije i tada ova druga može biti učinkovita kao i prva.

Zadnje uređivanje Cosmic Wanderer : 23.10.2016. at 00:19.
Cosmic Wanderer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 14:44   #2015
Quote:
Cosmic Wanderer kaže: Pogledaj post
Za osobe koje ne mogu dugo sjediti ili im sjedeća meditacija baš i ne odgovara ili su previše nervozni da bi sjedili duže vrijeme , preporučujem hodajuću meditaciju.
Ja je prakticiram zadnjih deset godina i mogu reči da sam upravo u hodajućoj meditaciji doživio prvu i drugu jhanu ili prvi i drugi samadhi -po budističkoj ljestvici uzdizanja svijesti.
Ukratko za one koji nisu upoznati s ovim , jhane ili samadhiji su različiti stupnjevi proširenja svijesti koja usporedo prate različiti inteziteti ekstaze i neopisive ,vanzemaljske sreče kroz koja čovjek prolazi u meditativnim stanjima dok mu se u isto vrijeme uzdiže ili širi svijest.

Kao što je svaki početak težak tako je i s ovom vrstom meditacije ali kada jednom TI kao SVIJEST naučiš svoju PODSVIJEST kako da opusti tijelo(jer podsvijest upravlja svim funkcijama u tijelu) tada je vrlo mala razlika između sjedeće i hodajuće meditacije i tada ova druga može biti učinkovita kao i prva.
+1


Quote:
Istiphul Amue kaže: Pogledaj post
Probaj se na frekvenciju svake pojedine čakre ugoditi vibriranjem mantre Om (AUM). Najprije mentalno osjetiš područje na kojem bi se trebao nalaziti energetski vrtlog (prema opisima), a zatim tražiš na koju visinu ili dubinu zvuka čakra ima najjači odziv. Nemoj prerano odustati, jer stvar hoda bez greške.
Čitao sam malo o tome, ali nisam stigao probati. Možeš reći još nešto o tome, da li svaka čakra ima svoj samoglasnik (e ima glasnije više harmonike od a, itd...)?
MadMarx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 20:31   #2016
Quote:
MadMarx kaže: Pogledaj post
Čitao sam malo o tome, ali nisam stigao probati. Možeš reći još nešto o tome, da li svaka čakra ima svoj samoglasnik (e ima glasnije više harmonike od a, itd...)?
Misliš, možemo li proširiti priču o čakrama, tako da nam ostane još manje vremena (i volje) da istu isprobamo i uvjerimo se iz prve ruke? Kul
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 00:53   #2017
O čemu razmišljati za vrijeme meditacije? Ja ne mogu ne razmišljati, najčešće razmišljam o tome kako ne bih trebao razmišljati, pa nakon toga odlutam negdje, pa se uhvatim u mislima pa opet razmišljam o tome da ne razmišljam.
__________________
Zadnja posjeta: 8-12-2006 u 22:42 | Osvojih miliun!?
MALI-miki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 07:10   #2018
Quote:
MALI-miki kaže: Pogledaj post
O čemu razmišljati za vrijeme meditacije? Ja ne mogu ne razmišljati, najčešće razmišljam o tome kako ne bih trebao razmišljati, pa nakon toga odlutam negdje, pa se uhvatim u mislima pa opet razmišljam o tome da ne razmišljam.
sweet!

Sjedi, opusti se i koncentriraj se na udah i izdah-na disanje. Kad um odluta i ti to primjetis cimni ga nazad na disanje.

Kao kad vlasnik seta psa na uzici. Kada je pas nediscipliniran pitamo se tko tu koga seta jer pas vuce okolo vlasnika kao blesav. Kada je pas dobro iztreniran i discipliniran iskustvo setnje je harmonicno. Samo sto od faze A do faze B psa treba konstatno "cimati", disciplinirati.
__________________
Something ends,something begins...

Zadnje uređivanje VingTsun : 25.10.2016. at 07:23.
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 15:48   #2019
Quote:
MALI-miki kaže: Pogledaj post
O čemu razmišljati za vrijeme meditacije? Ja ne mogu ne razmišljati, najčešće razmišljam o tome kako ne bih trebao razmišljati, pa nakon toga odlutam negdje, pa se uhvatim u mislima pa opet razmišljam o tome da ne razmišljam.
Samo ih promatraj, dakle ne misliš Ti, već si promatrač, tako bi se trebao postaviti.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 15:57   #2020
Quote:
MALI-miki kaže: Pogledaj post
O čemu razmišljati za vrijeme meditacije? Ja ne mogu ne razmišljati, najčešće razmišljam o tome kako ne bih trebao razmišljati, pa nakon toga odlutam negdje, pa se uhvatim u mislima pa opet razmišljam o tome da ne razmišljam.
Nemoj se mučiti
Puno više koristi od meditacije koju ti radiš imat ćeš ako slušaš glazbu, družiš se s dragim ljudima i općenito uživaš u svemu onome što voliš.
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:59.