Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2009., 14:34   #81
jel to zbog godišnjeg doba ili čega kod mene u stanu vlaga u prosjeku 70%? grijemo na radijator i nekad spavaću da nekad ne nego samo otvorimo malo dnevnu da se pomiješa
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 15:41   #82
Mi smo se sokirali proslu zimu (prvu u ovom stanu) kad smo nasli lokve vode ispod prozora.
Uglavnom, pre dobra izolacija i pre dobri alu prozori su uzrok kod nas.
Kupili u bauhausu taj ceresit i u tjedan dana se skupi toliko vode unutra da ne mozes vjerovati! Vise nemamo lokve.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 15:51   #83
Super tema.Mene zanima koliko je dobro s bebom šetati uz more u zimskom periodu,jel bolje kad je vlaga ili kad je bura?Svatko mi govori drugačije.Mali je inače sklon opstrukcijama pa se bojim zime ko vraga.A moram nabaviti ovlaživač,doma se grijemo na konvektore.
začarana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 15:54   #84
a što se može dogoditi bebi od previše vlažnog zraka?
nama je patronažna rekla da izbjegavamo maglu npr.
__________________
švrljbrlj
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 16:23   #85
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Mi smo se sokirali proslu zimu (prvu u ovom stanu) kad smo nasli lokve vode ispod prozora.
Uglavnom, pre dobra izolacija i pre dobri alu prozori su uzrok kod nas.
Kupili u bauhausu taj ceresit i u tjedan dana se skupi toliko vode unutra da ne mozes vjerovati! Vise nemamo lokve.
mi isto imamo super izolaciju. al nismo još imali lokvu, samo se slijevalo po prozoru par kapljica.
meeni je na 65 sad vlažnost. znači moram kupit odvlaživač.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 16:33   #86
Quote:
blablica kaže: Pogledaj post
mi isto imamo super izolaciju. al nismo još imali lokvu, samo se slijevalo po prozoru par kapljica.
meeni je na 65 sad vlažnost. znači moram kupit odvlaživač.
kak znaš? mislim, s čime se to mjeri?
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 16:50   #87
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
kod nas je stalno oko 30...znači ipak treba malo "povlažit" zrak..

tako je bilo godinama kod nas preko zime.

ja nisam imala ni pojama šta je vlažnost zraka u prostorijama dok nisam počela imati napadaje kašlja bez razloga i uvijek suhu sluznicu nosa koja me pekla, a to pečenje se s vremenom porširilo i na grlo. sve moguće i nemoguće pretrage napravila jer sam bila pušač i sve pet, dok me na kraju nisu pitali koja mi je vlažnost u stanu, a ja, ono,

niš kupili termometar sa mjerenjem i temperature i vlage i taman bila zima i fakat 25- 30% variralo, a rekli su mi u bolnici da je idelano ko i što je tu već spominjato 50% - 60%.

e onda nastupila drama koji ovlaživač kupiti jer ih ima na stotine. prelistali brdo recenizija i na kraju se odlučili za ventu i evo stvarno me spasila.

povuklo se sve što me mučilo.

preko ljeta nam je vlažnost obično oko 50% bez ovlaživača, a po zimi ga obavezno moram pustiti jer je zrak katastrofa suh.

venta - mene je ovaj spasio, platili smo ga 200 eu, totalno je jednostavan za rukovanje, na 1 ga se uopće ne čuje i ovlaži zrak za tren i ujedno ga i ispire.
ima ga kupiti i u hr.
KuiperBelt is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 17:05   #88
Quote:
marcipanka kaže: Pogledaj post
kak znaš? mislim, s čime se to mjeri?
imam na satu mjerač vlage u zraku i termometar. poklon za useljenje.
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 16:49   #89
curka mi ima atopijski dermatitis i s obzirom da se zimi situacija pogorša voljela bih pomoći koliko se može...e sad da li mi netko zna objasniti laički razliku između ovlaživača i ionizatora zraka,što bi bilo važnije(ovlaživač?),da li netko zna jel ima morti gdje za kupiti oboje u jednom aparatu,možda glup pitanja,ali tek se počeh informirati pa reko da pitam ljude od iskustva)HVALA
maira is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 14:23   #90
Quote:
KuiperBelt kaže: Pogledaj post
niš kupili termometar sa mjerenjem i temperature i vlage i taman bila zima i fakat 25- 30% variralo, a rekli su mi u bolnici da je idelano ko i što je tu već spominjato 50% - 60%.
gdje ste kupili termometar s mjeračem vlage, i koja je cijena otprilike?
majaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 12:04   #91
molim preporuku za ovlaživač zraka

trebao bi imati ovi par stvari,da nevlaži pod(ako je to moguće) da nije preeeeskup,da je dostatn za bar 20 kvadrata,hvala
zrinka-os is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 12:08   #92
Mi kesnuli pare, kasnije nakon nekog vremena našli i isti i sličan za 2/3 nižom cjenom....
Na kraju je najbolje ovlaživanje bilo tako da bi stavila po dva mokra ručnika na svaki radijator.

A i zujanje mi išlo na kuki...
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 12:27   #93
e baš ono što sam ja mislila uskoro pitat
samo što kod nas voda ni ručnici na radijatoru nisu dovoljni, ventili su strgani i rafijatori su otvoreni na najjače i kod nas su saharski klimatski uvijeti kad toplana krene
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 12:47   #94
Još jedno jeftino rješenje (osim ručnika):
kupite nekoliko većih biljaka kojima je potrebno mnogo zalijevanja, stavite ih u široke posude i kako ih budete zalijevali, dio će i isparavati.

__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 12:55   #95
ima tema već, upotrijebite tražilicu
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 15:11   #96
mi imamo ovaj i odličan nam je http://www.media-commerce.com.hr/ovlazivac.html
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 15:16   #97
Kakav je to koji vlaži pod? Mi imamo neki iz Metroa za 160kn, može se regulirati jačina vlaženja i sva para čak i na najjačem stupnju ode u zrak. Nema ništa po zidovima, namještaju, podu....
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 12:28   #98
Ovlaživači zraka u blizini djece

Sezona grijanja počela. Centralno upaljeno dan i noć.
Ja ne mogu spavati u toploj sobi jer imam osjećaj da nemam zraka, ako sve pootvaram bojim se da mi se curke ne razbole...
Najbolje prođe noć kad veš sušim jer on isparava i zrak bude dovoljno vlažan a ne bude nam hladno.

Razmišljam o kupnji ovlaživača zraka (znam ima cijela tema o tome na drugim podforumima), ali me zanima dali ste ih kupovali radi djece, koji ste kupili, gdje ga držite, stavljate li kakvo eterično ulje unutra i naravno, pomaže li uopće to?
I koliko su glasni, dali se uz njih može spavati?

Eto tako...pucajte
__________________
2 curke
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 12:45   #99
mi imamo ultrazvučni. niš se ne čuje, odnosno čuje se neki ugodan šum. odlična stvar bez koje ne bi mogli (mokre usmrđene krpetine na radijatoru, fuj)
može se porihtati jačina pare koja izlazi. i dovoljno je jak za vlaženje jedne velike sobe od 25 m2 usred najjače zime (kad radijatori najjače isušuju zrak)

mana mu je što nema regulator (uostalom, rijetko koji uopće ima) pa ne može održavati vlažnost na idealnih 40-60%.
prošlu zimu nam se dešavalo kad ga upalimo na najjače i ostavimo cijelu noć pa u zraku bude ko u monsunskim šumama za vrijeme sezone kiše. ako staviš na slabije, onda je nemoćan.
trebalo bi ga palit-gasit stalno.
zato moj muž-maher za elektroniku je osmislio uređaj; higrostat. on mjeri vlagu i ovisno o izmjerenoj vrijednosti upravlja radom ovlaživača, kako bi uvijek bilo taman.

ideja je i da nakon što završi ovog prvog (a treba to sve polemiti, isprogramirati, čipovi, senzori..) da ih bacimo u prodaju pa se, molim, predbilježite
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 12:58   #100
Quote:
kirshna kaže: Pogledaj post
Sezona grijanja počela. Centralno upaljeno dan i noć.
Ja ne mogu spavati u toploj sobi jer imam osjećaj da nemam zraka, ako sve pootvaram bojim se da mi se curke ne razbole...
Najbolje prođe noć kad veš sušim jer on isparava i zrak bude dovoljno vlažan a ne bude nam hladno.

Razmišljam o kupnji ovlaživača zraka (znam ima cijela tema o tome na drugim podforumima), ali me zanima dali ste ih kupovali radi djece, koji ste kupili, gdje ga držite, stavljate li kakvo eterično ulje unutra i naravno, pomaže li uopće to?
I koliko su glasni, dali se uz njih može spavati?

Eto tako...pucajte
Kupi Ultrazvucni jer se ne cuje

Mi smo ga kupili zbog djece i nije mi zao niti jedne kune, svake zime ga obavezno palim a unutra ukapavam par kapi Cajeputa da dezinficira zrak a ujedno i fino mirise , uglavno kupila sa ga u ljekarni.
Ono sto je po meni bitno je da ima tank veci od 2 litre, da je jednostavan za upotrebu i da ima bilo kakvu mogucnost regulacije zraka a ako zelis profesionalni uredjaj onda se obrati tvrtki Ema, www.ema.hr

Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
mi imamo ultrazvučni. niš se ne čuje, odnosno čuje se neki ugodan šum. odlična stvar bez koje ne bi mogli (mokre usmrđene krpetine na radijatoru, fuj)
može se porihtati jačina pare koja izlazi. i dovoljno je jak za vlaženje jedne velike sobe od 25 m2 usred najjače zime (kad radijatori najjače isušuju zrak)

mana mu je što nema regulator (uostalom, rijetko koji uopće ima) pa ne može održavati vlažnost na idealnih 40-60%.
prošlu zimu nam se dešavalo kad ga upalimo na najjače i ostavimo cijelu noć pa u zraku bude ko u monsunskim šumama za vrijeme sezone kiše. ako staviš na slabije, onda je nemoćan.
trebalo bi ga palit-gasit stalno.
zato moj muž-maher za elektroniku je osmislio uređaj; higrostat. on mjeri vlagu i ovisno o izmjerenoj vrijednosti upravlja radom ovlaživača, kako bi uvijek bilo taman.

ideja je i da nakon što završi ovog prvog (a treba to sve polemiti, isprogramirati, čipovi, senzori..) da ih bacimo u prodaju pa se, molim, predbilježite
pa ne treba ti senzorski termostat dovoljno je nastimat jacinu, ja svoj pojacam cca na sredinu i ovlazuje jako veliku prostoriju i nemam uopce potrebe za gasenjem i paljenjem
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:24.