Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2010., 22:18   #361
Quote:
mambi kaže: Pogledaj post
kakve su ove babylove dude?? vidim da su dosta jeftine
oblikom su dobre, imaju onaj spljošteni dio da ne dolazi do otvaranja zagriza.
Vidjela sam jučer u konzumu nukicu za 16kn, ne znam da li je to uobičajena cijena ili neka akcija.
Mog duda ponekad umiri kad je ovako navečer nervozan, uglavnom služi kad idemo van pa ako se zbog trube auta ili nečeg drugog uznemiri da ga umiri. Inače, još nije otkrio ruke, pa ih još ne cucla.

Imamo jednu malu nukicu i jednu Ludu dudu, ali ta nije za bebu od 3mj kao što na deklaraciji piše, nego za neke veće bebe..
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 22:24   #362
Quote:
Twinmama kaže: Pogledaj post
mojima je babylove super....ali njima su sve super....
mi se uglavnom držimo nukovih (2 dude =25kn u mulleru)
pa kako je u tom mulleru jeftino ...prije ove u konzumu najjeftinija koju sam ja našla je 23kn, pa to je duplo skuplje
Inače, tamo sam kupila i nukonu staklenu veliku bočicu i bila je cijenom koliko i mala plastična (cca30kn) koju sam ovdje u ri kupila, a tu su staklene po 55-65kn
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 07:02   #363
Quote:
mambi kaže: Pogledaj post
kakve su ove babylove dude?? vidim da su dosta jeftine
Dobre su babylove...Mi smo koristili te..
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 01:48   #364
Quote:
abattoir kaže: Pogledaj post
cure jel mi možete savjetovati.. moja cura sad ima 5 tjedana i svako malo oće sisu ali mi se čini više radi sisanja, a ne hranjenja. dudu prihvati kad joj nekako pridržim..i onda sama sisa. ali me strah da ne pretjeram u tome. moje pitanje je, koliko je dude previše?..
bolje daj sisu da si navuče dovoljno mlijeka..odi na temu za skok u razvoju možda ste u toj fazi i dok traje izbjegavaj dudicu...
svijet27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 01:50   #365
Quote:
lola1415 kaže: Pogledaj post
Ja imam Nukove od početka, one su oblika bradavice.
čije bradavive? ja sam usporedila sa svojom bradavicom i nije ni slična, moja je bradavica duplo manja i nije tako spljoštena...al vidjela sam reklamu da ju uspoređuju s majčinom bradavicom, malo pretjeruju!
svijet27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 01:53   #366
Quote:
hypnotic6 kaže: Pogledaj post
uh,cure moje..
šta bi ja dala da moja Lanica oće dudu
imamo 40 dana,povremene grčiće,slabo spavamo danju,a većinu dana smirujemo se na cici
ako nema cice,siše moju ruku,bradu...šta god nađe,ali dudu...ni u snu.
ne mogu više s tim vađenjem cice svakih pola sata
koja bi dudica najviše odgovarala obliku i mekoći bradavice po vama?
imamo aventove silikonske,kikovu žutu,nukovu.ma niš umjetnog neće u svoja mala usta...čak ni bocu
daj sisu kad god traži i odi na temu skok u razvoju ili na dojenje - tips and tricks and support, možda otkriješ zašto traži sisu svakih pola sata..
svijet27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 01:56   #367
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
isti problem i mi imamo.. palce trpa ko blesava, ma cijelu šaku bi si utrpala da može..
pa ju sad ponovo kontam "navući" na dudu- al ona to pljune van za čas.. točno ju gura jezikom kao što pišeš...
il ju ja moram držati ili leti van


.
probaj ovako, kad joj stavljaš u usta dudicu onda ju guraj prema gore da dodiruje nepce a ne direktno na jezik, zato ti gura jezikom ili ju tjera povraćat ako joj guraš na jezik...stavi prema gore i drži dok sama ne povuče...rekla mi patronažna!
svijet27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 02:01   #368
mene zanima što mislite o lizanju dude nakon što vam padne na pod ili ima dlačice? obično to mame rade umjesto da operu dudicu...radite li vi to? dali poližete ili operete?
Jednom mi je jedna majka rekla da to nije dobro da majka poliže bebinu dudicu pa joj stavi u usta jer joj može prenijeti karijes i kojekakve bakterije, pogotovo ako puši ili nije oprala zube...što mislite?
svijet27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 09:45   #369
Quote:
svijet27 kaže: Pogledaj post
mene zanima što mislite o lizanju dude nakon što vam padne na pod ili ima dlačice? obično to mame rade umjesto da operu dudicu...radite li vi to? dali poližete ili operete?
Jednom mi je jedna majka rekla da to nije dobro da majka poliže bebinu dudicu pa joj stavi u usta jer joj može prenijeti karijes i kojekakve bakterije, pogotovo ako puši ili nije oprala zube...što mislite?
dok je moj imao dudu ja bih je oprala, a za van sam uvijek imala dvije i još ono što se zakači na dudu i na robicu.
a kad mi je jednom pala na pod u bolnici sam je odmah bacila u smeće


ovo s lizanjem je meni baš gadno. i da, u ustima ima svega i svačega, što je netko napisao, bolje ti je onda popišati se na dudu.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 09:52   #370
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
oblikom su dobre, imaju onaj spljošteni dio da ne dolazi do otvaranja zagriza.
Dali neke dude( ako da koje?) mogu našteti razvoju zagriza,čeljusti i zubi...mislim na neke deformacije....
mislim ima ih raznih oblika,dali su zbilja svi ortodonski dobri
mambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 11:58   #371
Quote:
mambi kaže: Pogledaj post
Dali neke dude( ako da koje?) mogu našteti razvoju zagriza,čeljusti i zubi...mislim na neke deformacije....
mislim ima ih raznih oblika,dali su zbilja svi ortodonski dobri
nuk su najbolje, kažu stomatolozi (valjda nuk ne daje neke donacije )
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 09:30   #372
Bok curke,

Mom malcu dudica non stop ispada iz usta (imam avent i tommee tippee) i sjecam se da je moja sestricna imala posebnu dudu ali ja to nigdje kod nas nisam nasla

Ovo ja takva duda:
http://www.bebeco.co.uk/index.asp?function=PRODUCTIMAGEWINDOW&closedelay=2 0000&SRC=http://www.bebeco.co.uk/ekmps/shops/nurrayne/images/natursutten-rubber-soother-dummy-orthodontic-small-new-packaging--4094-p[ekm]300x300[ekm].jpg
Bamby is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 17:18   #373
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
Imamo jednu malu nukicu i jednu Ludu dudu, ali ta nije za bebu od 3mj kao što na deklaraciji piše, nego za neke veće bebe..
i mi smo kupili ludu dudu kao od 3 mjeseca, ali nekako mi se čini velika i sa 6 mjeseci
piranjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 17:31   #374
Quote:
Bamby kaže: Pogledaj post
Bok curke,

Mom malcu dudica non stop ispada iz usta (imam avent i tommee tippee) i sjecam se da je moja sestricna imala posebnu dudu ali ja to nigdje kod nas nisam nasla

Ovo ja takva duda:
http://www.bebeco.co.uk/index.asp?function=PRODUCTIMAGEWINDOW&closedelay=2 0000&SRC=http://www.bebeco.co.uk/ekmps/shops/nurrayne/images/natursutten-rubber-soother-dummy-orthodontic-small-new-packaging--4094-p[ekm]300x300[ekm].jpg
chicco u mercatoru na vukovarskoj (ako si iz zagreba)

http://shop.chicco.hr/ProductDetails...OFT-0-m.wshtml
no_nic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 19:09   #375
Quote:
hypnotic6 kaže: Pogledaj post
uh,cure moje..
šta bi ja dala da moja Lanica oće dudu
imamo 40 dana,povremene grčiće,slabo spavamo danju,a većinu dana smirujemo se na cici
ako nema cice,siše moju ruku,bradu...šta god nađe,ali dudu...ni u snu.
ne mogu više s tim vađenjem cice svakih pola sata
koja bi dudica najviše odgovarala obliku i mekoći bradavice po vama?
imamo aventove silikonske,kikovu žutu,nukovu.ma niš umjetnog neće u svoja mala usta...čak ni bocu
Ovo ko da sam ja pisala prije gotovo 2 godine,kad je moj prvi M. isto identično reagirao na dudu. Dugo sam se trudila, baš jako, jer nisu bili u pitanju ni skokovi,ni nedovoljno,ni dovoljno mlijeka, nego sisanje, baš ono za što služi duda. Odustala sam nakon pol godine.
Sad moj drugi M. je odmah prihvatio dudu, odmah je znao znanje i jedino što ti mogu reći ili ju hoće i znaju ili ne.
S vremenom ovi što ne znaju prestanu stalno tražit cicu, to je jeidno što ti utješno mogu reći
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 00:00   #376
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
a kad mi je jednom pala na pod u bolnici sam je odmah bacila u smeće
dopustila si da ti duda jednom padne na pod?
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 08:27   #377
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
Ovo ko da sam ja pisala prije gotovo 2 godine,kad je moj prvi M. isto identično reagirao na dudu. Dugo sam se trudila, baš jako, jer nisu bili u pitanju ni skokovi,ni nedovoljno,ni dovoljno mlijeka, nego sisanje, baš ono za što služi duda. Odustala sam nakon pol godine.
Sad moj drugi M. je odmah prihvatio dudu, odmah je znao znanje i jedino što ti mogu reći ili ju hoće i znaju ili ne.
S vremenom ovi što ne znaju prestanu stalno tražit cicu, to je jeidno što ti utješno mogu reći
hm, ne bi se bas slozila...naravno ima djece koja odmah prihvate dudu, a ima i onih koje treba naucit. Mi smo se "ucili" skoro dva ipo mjeseca i to uglavnom samo navecer za spavanje...ja bi mu znala i po sat vremena drzat prstom dudu da ne ispade, dok ne zaspe...smirivala bi ga, al je jednostavno nije mogo drzat, odmah bi mu ispala

S nekih navrsenih 3ipo mj sam je drzi i jako ga umiri ako je nervozan, da ne govorim o spavanju -odma zaspe sam

jbg, nekima treba malo vise vremena
bubasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 13:52   #378
Možda je glupo pitanje ...Zanima me kako ću znati (još nisam rodila) kada djetetu dati dudu varalicu a kad ustvari želi jesti?
I koliko duda da kupim za početak-imamo 1 Nukovu silikonsku.
Hvala!
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 13:55   #379
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Možda je glupo pitanje ...Zanima me kako ću znati (još nisam rodila) kada djetetu dati dudu varalicu a kad ustvari želi jesti?
I koliko duda da kupim za početak-imamo 1 Nukovu silikonsku.
Hvala!
dosta je ta jedna za pocetak.u rodilistu nisu bas odusevljeni za dudice,ja mom po skrivecki davala odmah od pocetka
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2011., 14:01   #380
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Možda je glupo pitanje ...Zanima me kako ću znati (još nisam rodila) kada djetetu dati dudu varalicu a kad ustvari želi jesti?
I koliko duda da kupim za početak-imamo 1 Nukovu silikonsku.
Hvala!
pa, prvo ćeš mu ponuditi jesti kad plače. ako neće- pregledaš pelenu, da ga nešto ne žulja, da ga ne boli..itd.. i opet probaš dati jesti.
ako neće-ponudi dudu.

ako misliš dojiti- ne žuri se s dudom
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:32.