Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2008., 19:51   #1
Da li je vrijeme za ulazak u dioničke fondove

Nekako ne mogu odoliti ovakavom rastu od 3-5% dnevno....

Isto tako pokušavam zaboraviti prošlotjedne padove od minimalno 5% dnevno..

Sada kada su sve države dale nekakve garancije, amerika, europa, i kod nas se svašta šuška...

Uglavnom sada kada cijene niske (mogu biti i još niže ako bude padalo) da li ulazite u dioničke fondove ili čekate baš da se situacija smiri par mjeseci
denkoooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 09:43   #2
Quote:
denkoooo kaže: Pogledaj post
Nekako ne mogu odoliti ovakavom rastu od 3-5% dnevno....

Isto tako pokušavam zaboraviti prošlotjedne padove od minimalno 5% dnevno..

Sada kada su sve države dale nekakve garancije, amerika, europa, i kod nas se svašta šuška...

Uglavnom sada kada cijene niske (mogu biti i još niže ako bude padalo) da li ulazite u dioničke fondove ili čekate baš da se situacija smiri par mjeseci
Ako misliš igrat na duže vrijeme pričekaj još vani neko vrijeme, bar dok ameri ne izlistaju svoje poslovne rezultate, nakon toga bi se trebalo malo smirit. Nemogu ja sad garantirat jasno da će dionički fondovi sad neznam koliko padati, dapače možda će čak malo i porasti na duži rok no to nemožemo nikako sigurno znati i ko ide na sigurno neka se još malo strpi. za mjesec dana će puno toga biti jasnije.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 11:26   #3
Uvijek je vrijeme za ulazak i investiranje.
Samo je pitanje koliko vremena i živaca imaš.
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 13:48   #4
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Uvijek je vrijeme za ulazak i investiranje.
Samo je pitanje koliko vremena i živaca imaš.

ma meni nije jasna jedna stvar
kako to da sad kad je sve padalo, svi su bjezali i prodavali dionice i udjele, kad napokon to stane i sve uzleti u nebo ruseci kojekakve rekorde, traje samo dva dana!
kao to da su u ponediljak i utoraK ljudi zakljucili i euforicno kupovali sve sta se da, a sad vec u sridu promijenili misljenje i opet svi sve prodaju i tako to traje vec nekih par tjedana???????
nis mi nije jasno?????
MengRen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 18:53   #5
Raspitaj se za značenje riječi krdo i panika, a onda te riječi stavi u rečenicu - krdo je uhvatila panika. Možda ti bude jasnije.
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 08:58   #6
Jedini fond kojeg bih trenutno razmotrio za kupnju udjela je OTP Indeksni. Ali ne bih još uplaćivao.

A drugi fondovi neće više nikad vidjeti moje novce.
Osim novčanih
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 10:08   #7
OTP indeksni?
c/p:

Udio dionica u Fondu, odnosno izloženost hrvatskom dioničkom tržištu, najmanje 90% imovine Fonda
OTP indeksni fond za postizanje svojih ciljeva koristiti pasivnu strategiju ulaganja u indeks hrvatskog tržišta kapitala. Kao usporedna vrijednost za vrednovanje povrata koje će Fond ostvarivati koristit će se CROBEX, indeks Zagrebačke Burze. Pasivna investicijska strategija Fonda i prihvaćanje CROBEX-a za usporedbu povrata koje će Fond ostvarivati u budućnosti podrazumijeva da će Društvo imovinu Fonda ulagati pretežito u dionice koje se nalaze u sastavu CROBEX-a te sukladno omjerima koji su njime određeni.

Imaju li oni kakve fond menagere ili analiticare? Da li rade analizu firme cije dionice kupuju? Najlakse je kopirati nesto (ovdje crobex) i kasnije reci sorry


Quote:
freelancer kaže:
Uvijek je vrijeme za ulazak i investiranje.
slazem se. Uvijek postoji mogucnost da jos nismo dosli do dna i da ce jos pasti, ali isto tako, kada je sve raslo, ljudi su masovno uplacivali zeljeci zaraditi preko noci a mnogi su uplatili bas kada je dosao vrh.

Nikad ne treba stavljati sav novac u fondove, a najbolje je redovito uplacivati manje iznose, koji nece opteretiti kucni budzet i biti strpljiv.

Ja trenutno ulazem u dva fonda, izmedju 500 i 1000 kn mjesecno, kako kad. I kad uplatim ponasam se kao da sam taj novac potrosio. Zaboravim na njega. Jednog dana dobro ce mi doci a vrijedit ce sigurno vise nego sad.

Dakle ulazem u jedan ciji portfelj cine HR dionice i regija, drugi istok Europe i namjeravam uskoro poceti ulagati u neki daleki istok ili ameriku. Proucavam MP fondove ali odluku jos nisam donio. ne zuri mi se
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 23:28   #8
Quote:
syrius1 kaže: Pogledaj post
...

Imaju li oni kakve fond menagere ili analiticare? Da li rade analizu firme cije dionice kupuju? Najlakse je kopirati nesto (ovdje crobex) i kasnije reci sorry



...
A što će im brdo analitičara? Ulažu u 30 najlikvidnijih dionica na hr tržištu prema udjelu u indexu i to je to. To su napisali i to rade. Prvi su tako nešto ponudili na tržištu. Uzmi ili ostavi.
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:06.