Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2008., 10:30   #1
Seboreja kod 12-godisnjaka

imate li kakv savjet?
dr je propisala oronazol i pranje kose 1 tjedno. a on svaki dan trenira i znoji se. zali se da ga sad vlasiste jace svrbi.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 15:13   #2
Ja sam imala seboreju dobrih 10 godina....i meni je oronazol bio preblag, nikad me nishta nije svrbilo ni peckalo, a ja sam znala sa njime oprati i chelo (jer sam uz rub vlasishta imala najvishe problema.....znachi kozu lica i nikad nishta....nit bolje, nit gore od oranozola

Imash u ljekarnama puno proizvoda (dakle svakodnevni shampon, sapun, krema) koji su namjenjeni seborejichnoj kozi, savjetuj se sa ljekarnikom, pa uz oranozol moze korisiti i ovo kao svakodnevna sredstva

Inache preporucha se piti kvasac, B vitamin.....makar kazu da seboreja nastaje zbog stresa, psihichkih problema, a ne vanjskih fizichkih utjecaja.
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 15:21   #3
Pia, a jesi je izljecila na kraju i kako?

Billi, ja je imam od 11 godine... manje ili vise.
Niti jedan sampon mi nije nesto pomogao. Malo prodje, pa opet.
Najbolji mi je jos bio Head&Shoulders za osjetljivo vlasiste (znam da zvuci kao sit, i meni je. al pomaze)
Mislim da bih krepala da smijem prat kosu samo 1x tjedno. Nou uej.
Perem je svaki drugi dan, inace na nis ne lici.

E da... pomogne mi i piling vlasista sa morskom soli. Saka soli, utrljavas u kozu.
Malo svrbucka, al valjda pobije te bestije od gljivica pa ih neko vrijeme ima manje. Dok se opet ne razmnoze

I stres definitivno odmaze... U trudnoci sam bila ful kul i jedino je tad nisam imala.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 15:49   #4
i ja imam seboreju. zimi lošije, ljeti bolje ali stalno gnjavi. i nema pomoći
__________________
#timBabyLasagna
stella24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 18:31   #5
Zmijice......nisam je se rijeshila, josh znam dobivati prishtiche na vlasishtu, ali nije tako grozna kao prije, sada korisitm normalne kreme, puder, shampone.....prije sam znala biti sva crvena po licu, upaljena ko najvechi pubertetlija.

Ja sam prala kosu sa svim i svachim....povremeno sa oranozolom (nije bash tak jeftin gad).....mazala se oranozol kremom....i nishta nisam korisitila od krema osim belobaze (bez ikakvih kemikalija, dodataka, kupuje se u ljekarni)
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 18:37   #6
Pia, tako.
Ja je nisam imala po licu, tu i tamo kad se jako ustresiram dobijem u obrvama.
Al u kosi je imaaaa.

Belosalic mi je pomagao, al cim prestanem mazat - Jovo nanovo.
A ako ga mazem duze od mjesec dana, dobijem onu hiperreakciju na kortikosteroide s crvenim pristevima.
Tak da vec duze vremena ne radim nis osim sto trpim

Eh da, dobila preporuku od frendice za Urtekram sampon za osjetljivo vlasiste.
Ali ona nema seboreju nego onu suhu perut.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 18:44   #7
Ma meni su svashta propisivali - Belosalic, Beloderm, Afloderm, Garamicin, Betrion......ma uzase....na sve sam dobila josh vechu reakciju....i tad sam poludila i odluchila apsolutno nichim mazat i opterechivat kozu.

Kupila sam si lijepo glinu za licu...vulgaris neku koja je BTW za jest, jer nigdje nisma nashla za lice.....i tako sam trackala to na facu, ispirala lice sa kamilicom, i mazala jeidno belobazu.

I valjda se smanjilo.....mozda samim tim shto sam prestala bit pod stresom jer je imam......kad sma prestala fantazirat nestala je i seborejica
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 20:13   #8
billi, jesi citala na zdravlju - postoji cijeli topic o seboreji.

a na kozmetici kazu da je dobra ova tema prirodna kozmetika.

nadam se da ces naci par ideja.

ja sam imala seb. dermatitis oko usta i nosa i dobivala sam cak neke antibiotike (i piti, i mazati) pa se povuklo. al eto, nije kosa, pa ne znam rec ...
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 10:46   #9
puno hvala cure!!
a koliko se cesto moze kosa prati?
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 14:29   #10
Quote:
Billi kaže: Pogledaj post
puno hvala cure!!
a koliko se cesto moze kosa prati?
ne znam jel sad pitas za neki posebni sampon, ali ako imas neki blagi, neutralni, moze i svaki dan.
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 16:16   #11
i ja je imam..ne pomaže mi ništa trajno,isprobala svašta i oronazol,asebon,micogel,vichyev onaj smrdljivi sa zelenim čepom,sad mi pomaže bepanten za čelo i obrve,sve se povuklo do ruba vlasišta a nemogu kosu mazati s tim. dok sam bila skroz kratko ošišana imala sam manje ali stalno biti ćelava mi i nije neka fora..brat mi ima po cijelom licu i leđima ali on se uništio kortićima i solarijem..išao je na šalatu u vinogradsku kod 10ak privatnika u gradu i banana..samo nas dvoje to imamo,bake starci mlađi brat ništa. pomirila sam se s tim.kosu perem svako drugi dan..
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 16:32   #12
cuj, moj brat je godinama muku mucio s tim i znam da mu je puno pomogao nekakav crni sampon na bazi nafte.
ne znam kak se zove, ali znam da ga kupuje u kozmetickom salonu u sigetu, nasla sam link na stranicu, imas tf. pa nazovi i raspitaj se

zagrebinfo/kozmeticki_salon/olivera
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 16:38   #13
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
cuj, moj brat je godinama muku mucio s tim i znam da mu je puno pomogao nekakav crni sampon
dr temt crni šampon
ima po svim apotekama
72 kn jučer platila u draškovićevoj
koristi se kod puno kožno-kosatih problema
šampon je kvalitetan i treba ga malo, fino se zapijeni i pere

i nek pere kosu toliko često koliko mu odgovara
ja da si čupu ne operem svaki drugi dan, oderala bi si kožu do kosti
meni ga je preporučila emergence s topica o psorijazi, hvala joj na tome
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 23:18   #14
polly i putnica imate pravo jer sam i ja isto koristila crni šampon dr. temta, al sam imala i njihovu aloe vera kremu (mislim da se tako zove). to sam sve našla u petrinjskoj 6 u drogeriji. čula sam da je najbolje otići u siget - tamo je više informacija i nude kao besplatan preged. isplati se
vivians is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 18:22   #15
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Pia, a jesi je izljecila na kraju i kako?

Billi, ja je imam od 11 godine... manje ili vise.
Niti jedan sampon mi nije nesto pomogao. Malo prodje, pa opet.
Najbolji mi je jos bio Head&Shoulders za osjetljivo vlasiste (znam da zvuci kao sit, i meni je. al pomaze)
Mislim da bih krepala da smijem prat kosu samo 1x tjedno. Nou uej.
Perem je svaki drugi dan, inace na nis ne lici.

E da... pomogne mi i piling vlasista sa morskom soli. Saka soli, utrljavas u kozu.
Malo svrbucka, al valjda pobije te bestije od gljivica pa ih neko vrijeme ima manje. Dok se opet ne razmnoze

I stres definitivno odmaze... U trudnoci sam bila ful kul i jedino je tad nisam imala.
sve isto i kod mene

jedino kaj sam ja povremeno koristila Belosalic mast/losion (jednom na mjesec je bilo dovoljno ) ... od kad sam rodila ne da je gore, nego nisam više izdržala pa sam namazala prek noći s Belosalic masti iako još dojim prestrašno

al ovo sa soli ću još probati
__________________
1.07.'09. L ; 30.01.'13. J
linazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 12:02   #16
ja sam je imala jedno dve tri godine...ništa nije pomagalo...ni belobaze ni ovo ni ono...oronazol ne možeš vječno...vlasište je još uvijek malo osjetljivo ali jedini šmpon koji mi odgovara je VICHY narančasti...mislim da je za osjetljivo vlasište...brže mi se omasti kosa, al ne svrbi ni malo
hany is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:57.