Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2008., 23:28   #1
Gnojna angina

Imam malca od 20 mjeseci,non stop ima upaljeno grlo i gnojnu anginu 2x mjesecno.
Pored pencilina i silnih antibiotika sa povecanom temperaturom 39 - 40 C.
Radjen je briz grla ,pronadjena je streptkok A grupe u manjem broju.

Molim sve roditelje dobr volje ako su imali slican problem da odgovore,bilo kojim putem da ste uspjeli rijesiti ovaj problem.
brukson is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 00:06   #2
Ja sam ga riješila vađenjem krajnika, sa 9godina. Nakon toga više nisam imala problema s time. Nadam se da postoji i neko drugo rješenje, ali ako se upale tako često pojavljuju..... ne znam.
Znam samo da su me prije krajnje odluke, izmučili odlascima doktorici svako malo, i inekcijama u guzu zbog gnojne angine.
Što ti kaže pedijatar?
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 00:23   #3
Moji klinci su u pravilu zdravi,ali jedan je krenuo u skolu i jednostavno,nema pomoci,sad je sezona streptokoka.Posebno ako je u jaslicama.Zalosno je sto nakon kure antibiotika,moze dobiti ponovo.Ja sam mislila da antib.ipak ostaje u tijelu i stiti neko vrijeme.Zale se mame,da po 8,9 puta djeca dobiju streptokok,a opet,ni toliki antibiotici nisu zdravi.Cula sam za neki zeleni med za imunitet,nisam probala,ali sigurno budem,posebno sada u zimskim periodima.
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 13:24   #4
Stalnim uzimanjem antibiotika bakterije postanu imune na njih.
Ja sam živi dokaz.
U djetinjstvu sam radi bronhitisa uzimala stalno antibiotike, da bi u trudnoći saznala da imam streptokok B koji nije bio imun samo na jednu vrstu antibiotika (od brda njih na koje je testiran). Na pencilin više ne reagujem.
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 22:40   #5
Čim prije krajnici moraju van. Moj klinac je upravo danas dobio Silapen za streptokok. Ovo mu je treći put u tri godine. Pedijatar nije za vađenje , ali ja jesam. Meni su ih vadili prije škole i nikad poslije nikakvih problema.
ANUŠKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 00:12   #6
Quote:
brukson kaže: Pogledaj post
Imam malca od 20 mjeseci,non stop ima upaljeno grlo i gnojnu anginu 2x mjesecno.
Pored pencilina i silnih antibiotika sa povecanom temperaturom 39 - 40 C.
Radjen je briz grla ,pronadjena je streptkok A grupe u manjem broju.

Molim sve roditelje dobr volje ako su imali slican problem da odgovore,bilo kojim putem da ste uspjeli rijesiti ovaj problem.

Moja prija (tj. njeno dijete) istu stvar.Nakon vađenja krajnika nikad više ni penicilin ni antibiotik.Doduše oni su se odlučili na to kad je on imao 5 godina a do tada su prošli ajme...
Otiđi specijalisti na pregled pa se posavjetuj ali mislim da tebaju krajnici van
lorena3242 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 08:50   #7
angina

koliko dana traje temperatura kod angine?
princeza je dobila temperaturu u petak, sad je utorak, a noćas smo joj još davali lupocet jer je temperatura sinoć u 19 bila 39,5 a oko 2 ujutro 38,5
s tim da temperatura nije cijelo vrijeme tako visoka - spusti se do 37 pa lagano opet do 39,5, i tako od petka.
jel to normalno?
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 08:58   #8
Quote:
brukson kaže: Pogledaj post
Imam malca od 20 mjeseci,non stop ima upaljeno grlo i gnojnu anginu 2x mjesecno.
Pored pencilina i silnih antibiotika sa povecanom temperaturom 39 - 40 C.
Radjen je briz grla ,pronadjena je streptkok A grupe u manjem broju.

Molim sve roditelje dobr volje ako su imali slican problem da odgovore,bilo kojim putem da ste uspjeli rijesiti ovaj problem.

ja sam imala nekoliko puta (sa 10-15 godina) gnojnu anginu, u pravilu 1 godišnje, ali uvijek je trajala dobra 3 tjedna...
ne znam da neko ima anginu 2x mjesečno
vjerojatno je u pitanju prvotna koja nikako da se riješi..
ja sam dobivala injekcije penicilina, rekli su mi da vadim krajnike ali i tu su bila oprečna mišljenja, uglavnom nisam ih izvadila...
nije da sam ti nešto pomogla...
vjerojatno ne reagira više na antibiotike, ili nije pogođen dobar ant. (ili je možda kriva dijagnoza , jer meni je gnojna angina bila strava, nikom ne bih poželjela to, a bila sam već velika klipanica)

ne znam jeste bili samo kod pedice, ja bih možda otišla u bolnicu

držim fige da što prije ozdravi, meni je starijoj to bilo jedno od najgorih iskustava, a tako maloj bebi
__________________
while we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Irra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 09:03   #9
I ja imala jednu do dvije angine godisnje, obavezno. Temperatura bi popustila drugi, treci dan od pocetka antibiotika. Meni je obavezno isla preko 39, a kad bi popustila bila bi oko 37,38 jos do kraja tjedna. Nisam imala temp duze od tjedan dana cini mi se nikad.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 10:25   #10
Irra odgovorila si na post od prije godinu i nešto
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 12:40   #11
baš sam joj to htjela reć

uglavnom, mi smo bile upravo kod pedice koja nas je poslala vadit krv sve i svašta ali to možemo tek sutra ujutro (jer moramo bit na tašte) ali u svakom slučaju - i ja sam ko mala stalno imala te angine pa su mi sa 4 godine izvadili mandule. nije mi to puno pomoglo jer od tad imam upale sinusa
ma najviše me mučilo to sa lupocetom - kako ću skidat temperaturu ako bude trebalo a ne smijem ga koristiti ali mi kaže doktorica da smijem davati i dalje ali samo pod njenim nadzorom. dakle smijem. a sutra po nalaze.
btw - princeza nema bakteriju u grlu nego virusnu anginu. već evo peti dan visoka temperatura
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 13:17   #12
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
btw - princeza nema bakteriju u grlu nego virusnu anginu. već evo peti dan visoka temperatura
Nama je kod virusne angine trajala 6 dana visoka temperatura. Sjećam se, išli smo čak i 2 puta u zaraznu vaditi dodatno neke nalaze, jer su htjeli isključiti neke druge bolesti.
Aida* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 14:58   #13
Tatsha

tako mi i treba, neki dan sam se smješkala nekome isto kao pa kako ne vidi da je stari post...
a eto i mene u društvu danas....
a i ispravila me mušterija danas da nije srijeda, nego utorak...

nije moj dan...
__________________
while we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Irra is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 15:30   #14
mi preboljeli 2 angine...u obje temp 4-5 dana do 40..
druga je puno lakše preboljena jer sam čim sam skužila čudan zadah počela špricati grlo Tantum verdeom za klince.
Sa prvom anginom nije mogao gutati, jesti, jedva da je išta pio 7 dana...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 15:52   #15
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
druga je puno lakše preboljena jer sam čim sam skužila čudan zadah počela špricati grlo Tantum verdeom za klince.
Sa prvom anginom nije mogao gutati, jesti, jedva da je išta pio 7 dana...
e vidiš, sad kad si to rekla, i ja sam primijetila kod princeze "čudan" zadah dan-dva prije nego se razboljela, i prvih nekoliko dana, ali nisam znala da je to vezano uz anginu. od čega je taj zadah?

o a princeza stvarno dobro jede
čak i sa tom anginom svaki je dan osim jednog pojela i barem malo doručka i ručka i večere, a i tu i tamo koju brusnicu ili griz banane
__________________
B612
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 15:57   #16
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
od čega je taj zadah?
pa od gnoja (koji je u grlu)
fuj, gnojna angina je stvarno gadna, ja sam ih isto imala k'oklinka svake godine jednu
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:53.