Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Pogledaj rezultate ankete: Hoce li Euro propasti?
Da 13 28.26%
Ne 33 71.74%
Glasovatelji: 46. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2010., 14:53   #41
Ma dobro... Moc politike je velika i moze se EU mrcvariti jos godinama. A mozda se i nekim cudom reformira.
Pogotovo ako ekonomija okrene u plus, onda ce se fokus sa toga maknuti.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 17:21   #42
Axel Weber koji iduće godine mijenja J.C.Trišu i postaje prvim čovom ECB-a, najavljuje da će svim sredstvima braniti euro tj. da će štampati bezvrijednih papirića koliko to god bude potrebito.
Ja mislim da to nema nikakvog smisla i da bi bilo bolje čim prije priznati neuspjeh projekta zajedničke europeske valute i tako svima prikratiti muke.
http://www.bloomberg.com/news/2010-1...eber-says.html
Spin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 22:09   #43
Quote:
Spin kaže: Pogledaj post
...da će štampati bezvrijednih papirića koliko to god bude potrebito.
Ja mislim da to nema nikakvog smisla i da bi bilo bolje čim prije priznati neuspjeh projekta zajedničke europeske valute i tako svima prikratiti muke.
ja pak mislim da bi se izdasnije printanje eura pozitivno odrazilo na stanje u RH

(negativno na vas koji imate kredite u CHF)
znatizeljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 04:30   #44
Quote:
Spin kaže: Pogledaj post
Axel Weber koji iduće godine mijenja J.C.Trišu i postaje prvim čovom ECB-a, najavljuje da će svim sredstvima braniti euro tj. da će štampati bezvrijednih papirića koliko to god bude potrebito.
To ne shvacam. Kako se neki novac moze spasiti njegovim krivotvorenjem???
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 11:51   #45
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
To ne shvacam. Kako se neki novac moze spasiti njegovim krivotvorenjem???
zato sto je danasnji monetarni sustav( u cijelom svjetu ) napravljen tako, da ako se novcana masa konstantno ne povecava sljedi KOLAPS!!!
jer se posudjen novac ne moze vratit

a novcana masa se moze povecavati jedino da banke daju nove kredite odnosno stampaju novac ili za gradjane ili za drzavu ..svejedno
dBase is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 12:27   #46
But just look around this chamber this morning, look at these faces, look at the fear, look at the anger. Poor Barroso here looks like he's seen a ghost. They're beginning to understand that the game is up. And yet in their desperation to preserve their dream, they want to remove any remaining traces of democracy from the system.


Just who the hell do you think you people are. You are very, very dangerous people indeed: your obsession with creating this European state means that you are happy to destroy democracy, you appear to be happy with millions and millions of people to be unemployed and to be poor.


But it's even more serious than economics, because if you rob people of their identity, if you rob them of their democracy, then all they are left with is nationalism and violence. I can only hope and pray that the euro project is destroyed by the markets before that really happens."


http://www.zerohedge.com/article/nig...you-are-very-d
Lucky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 12:14   #47
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Ma dobro... Moc politike je velika i moze se EU mrcvariti jos godinama. A mozda se i nekim cudom reformira.
Pogotovo ako ekonomija okrene u plus, onda ce se fokus sa toga maknuti.
EU je u zadnjih 20ak godina izgubila bilo kakav doticaj s osnovnim vrijednostima na kojima je uopće nastala (odnosno njene prethodnice) i pretvorila se u birokratsko leglo koje je populističkim mjerama hranilo neradnike i većinu energije usmjeravalo na suštinski nebitne stvari. Zapadni svijet je nažalost izgubio doticaj sa svojim osnovnim vrijednostima i više nema izgrađen jasan identitet. Sve ovo su samo nuspojave jednog dubljeg problema i cjelokupnog urušavanja sustava, prije svega moralnog sustava koji je praktično nestao.
__________________
Guggenheim: Mala, u zapadnom svijetu uglavnom prezirana polubalkanska drzava, izabrala je "ustogljenog" i mirnog predsjednika, koji je najvjerojatnije, po sveukupnom akademskom obrazovanju, najjaci predsjednik na svijetu.
despot is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 13:07   #48
Quote:
despot kaže: Pogledaj post
Sve ovo su samo nuspojave jednog dubljeg problema i cjelokupnog urušavanja sustava, prije svega moralnog sustava koji je praktično nestao.
pa EU nije nastao na nekakvim moralnim načelima, ili, ajd ako hoćeš sustavu (iako ne znaš što bi to trebalo značiti) ....
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 13:08   #49
Quote:
Spin kaže: Pogledaj post
Axel Weber koji iduće godine mijenja J.C.Trišu i postaje prvim čovom ECB-a, najavljuje da će svim sredstvima braniti euro tj. da će štampati bezvrijednih papirića koliko to god bude potrebito.
Ja mislim da to nema nikakvog smisla i da bi bilo bolje čim prije priznati neuspjeh projekta zajedničke europeske valute i tako svima prikratiti muke.
http://www.bloomberg.com/news/2010-1...eber-says.html
To bi jedino spasilo Euro i Eurozonu

Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
To ne shvacam. Kako se neki novac moze spasiti njegovim krivotvorenjem???
Prouči malo Američku borbu za nezavisnost pa če ti biti jasno.
Proući isto i Englesku iz imperijalne faze._Kad su ograničavanjem novčane mase u kolonijama onemogučavali bilo kakvu akumulaciju kapitala domicilnog stanovništva.Normalno upotreba bil koje druge valute se kažnjavala smrču i ostalih represivnih metoda.

A da bi lakše shvatio
Hrvatska ima 5 miljona građana,i sad zamisli da je samo 500 miljona kn u opticaju.Valuta je super stabilna i ogromna je potrošnja za njom ali nema nikakve gospodarske aktivnosti jer niko nema novaca.A sad zamisli istu stvar sa 5 miljardi kn u opticaju i 50 miljardi kuna
more is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 13:23   #50
Quote:
despot kaže: Pogledaj post
EU je u zadnjih 20ak godina izgubila bilo kakav doticaj s osnovnim vrijednostima na kojima je uopće nastala (odnosno njene prethodnice) i pretvorila se u birokratsko leglo koje je populističkim mjerama hranilo neradnike i većinu energije usmjeravalo na suštinski nebitne stvari. Zapadni svijet je nažalost izgubio doticaj sa svojim osnovnim vrijednostima i više nema izgrađen jasan identitet. Sve ovo su samo nuspojave jednog dubljeg problema i cjelokupnog urušavanja sustava, prije svega moralnog sustava koji je praktično nestao.
Upozorenja na problematičane promjene sustava vrijednosti je meni zadovoljstvo pročitati no ovo o gubljenju bilo kakvog doticaja s onovnim vrijednostima i o cjelokupnom urušavanju sustava je malo pretjerano.
Makar je nekad i tako potrebno da se promijeni negativni trend.

Što se tiće eura i ovog pitanja kako se neka valuta može spasiti krivotvorenjem (štampanjem).
Problem je u tome što su krivotvorene vrijednosti konkurentnih valuta (Kina), a unutar same eurozone krivotvoren je Njemački standard i potrošnja (na niže) te se takvim krivotvorinama postiže sumanuti izvoz roba i kapitala.
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 21:21   #51
Quote:
despot kaže: Pogledaj post
EU je u zadnjih 20ak godina izgubila bilo kakav doticaj s osnovnim vrijednostima na kojima je uopće nastala (odnosno njene prethodnice) i pretvorila se u birokratsko leglo koje je populističkim mjerama hranilo neradnike i većinu energije usmjeravalo na suštinski nebitne stvari. Zapadni svijet je nažalost izgubio doticaj sa svojim osnovnim vrijednostima i više nema izgrađen jasan identitet. Sve ovo su samo nuspojave jednog dubljeg problema i cjelokupnog urušavanja sustava, prije svega moralnog sustava koji je praktično nestao.
Sa ovime sam sasvim suglasan, do u zarez.
Iako interesna, EEZ je stvarana od strane visokomoralnih autoriteta 50-tih. god. 20. st.
Kasnije su blijedi amoralni populisti preuzeli kormilo u svim segmentima društva. Dolazi do urušavanja onog početnog "kapitalizma s dušom", koji je doživio vrhunac krajem 80-tih.

Iznimno bitna karika u varijabli svih današnjih promišljanja o događajima u svijetu je pitanje stanja duha pojedinaca i nacija, odnosno morala.
Bez morala nema napretka, i to je sasvim nepobitna činjenica. Sva zla ovog svjijeta nose korijen samo i jedino u nemoralu, a zbivanja u financijskim i drugim sferama su samo odraz njegova nedostatka.

Svi ti ogavni financijski šokovi, deregulacija financija krajem 90-tih u USA, sada bailouti, osobna nadanja u financijski perpetum mobile (nekretnine i dionice),... sve u čemu je korijen stjecanje bez rada i stvaranja. "Pokretanje ekonomije" sa milozvučnim "quantitative easing-om", i razne ostale laži modernog doba, a svima je temelj u nemoralu i laži.
FED is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 15:51   #52
Quote:
dante-1 kaže: Pogledaj post
pa EU nije nastao na nekakvim moralnim načelima, ili, ajd ako hoćeš sustavu (iako ne znaš što bi to trebalo značiti) ....
Sustav ima jako puno definicija ovisno o kontekstu, ali me slobodno nauci koja definicija je po tebi ispravna?

A onda procitaj jos jednom sto sam napisao i reci gdje sam rekao kako je EU nastal na moralnim nacelima.
__________________
Guggenheim: Mala, u zapadnom svijetu uglavnom prezirana polubalkanska drzava, izabrala je "ustogljenog" i mirnog predsjednika, koji je najvjerojatnije, po sveukupnom akademskom obrazovanju, najjaci predsjednik na svijetu.
despot is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 17:36   #53
€/$ danas 1.309, naftica 84.80...
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 22:15   #54
Quote:
FED kaže: Pogledaj post
Sa ovime sam sasvim suglasan, do u zarez.
Iako interesna, EEZ je stvarana od strane visokomoralnih autoriteta 50-tih. god. 20. st.
Kasnije su blijedi amoralni populisti preuzeli kormilo u svim segmentima društva. Dolazi do urušavanja onog početnog "kapitalizma s dušom", koji je doživio vrhunac krajem 80-tih.

Iznimno bitna karika u varijabli svih današnjih promišljanja o događajima u svijetu je pitanje stanja duha pojedinaca i nacija, odnosno morala.
Bez morala nema napretka, i to je sasvim nepobitna činjenica. Sva zla ovog svjijeta nose korijen samo i jedino u nemoralu, a zbivanja u financijskim i drugim sferama su samo odraz njegova nedostatka.

Svi ti ogavni financijski šokovi, deregulacija financija krajem 90-tih u USA, sada bailouti, osobna nadanja u financijski perpetum mobile (nekretnine i dionice),... sve u čemu je korijen stjecanje bez rada i stvaranja. "Pokretanje ekonomije" sa milozvučnim "quantitative easing-om", i razne ostale laži modernog doba, a svima je temelj u nemoralu i laži.
Na primjeru pada Rimskog carstva koje je u ono vrijeme bila globalna civilizacija poznatog nam svijeta vidi se razvojna linija propast koja ide pravcem:

1. moralna propast...2. propast monetarnog sustava ...3 propast gospodarstva....4 propast civilizacije.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 00:25   #55
Propalo sve..
Kad će propast naša vrsta sisavaca, ima nas sve više i sve dulje živimo.
Nitko to naravno nezna..samo će se izregulirati po nekim zakonitostima..

Ipak, lakše je diskutirat ako se zadržimo na euru..
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 22:30   #56
Nekako je... freak show... kako dolar jača naspram eura zbog Irske, iako Ben štampa milijarde ko bez brige i pameti.
dr. McCoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 22:42   #57
Quote:
dr. McCoy kaže: Pogledaj post
Nekako je... freak show... kako dolar jača naspram eura zbog Irske, iako Ben štampa milijarde ko bez brige i pameti.
Zato se sada i lupeta oko Irske,pa i Portugala i Španjolske,da bi kada dolar krene u pad u odnosu na euro,krenuo s veće razine pa se onda i zaustavi na ponešto prihvatljivijoj razini,s tim da onda krene nova runda boksa u eurozoni.A tek kad Ben digne kamatu za 0,25,0,5 ili 1% imat ćemo pad u plemenitim metalima od 30% i paritet...
Samo takve akcije nemaju po meni utjecaja na dugoročan trend...
Nema šanse da digne kamatu toliko da zaustavi inflaciju,a da pritom sasvim ne udavi ekonomiju.
mizuzul is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 23:33   #58
Quote:
more kaže: Pogledaj post
A da bi lakše shvatio
Hrvatska ima 5 miljona građana,i sad zamisli da je samo 500 miljona kn u opticaju.Valuta je super stabilna i ogromna je potrošnja za njom ali nema nikakve gospodarske aktivnosti jer niko nema novaca.A sad zamisli istu stvar sa 5 miljardi kn u opticaju i 50 miljardi kuna
Nisam ekonomist ali znam sto je to relativno gibanje. Ergo, teoretski je moguce imati konstantu novca time da gospodarskim rastom cijena roba i usluga nominalno pada. S obzirom da se danas novac moze digitalizirati nema te ekonomije, bez obzira kako ona brzo rasla, koju takav novac nebi mogao servisirati.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 02:49   #59
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
1. moralna propast...2. propast monetarnog sustava ...3 propast gospodarstva....4 propast civilizacije.
bojim se da je ovo tocna prognoza buducnosti zapadne civilizacije... Moralna propast je gotova, monetarni sustav upravo propada, a ko ce nas spasit za 3-4 godine kad nafte pocne svakim mjesecom na trzistu bit sve manje i manje sam bog zna
JusticeForAll is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 08:34   #60
To je taj smjer kretanja, i uistinu - prvu točku smo "odradili", a druga se zbiva. Kada samo čovjek vidi tko upravlja sa EU, USA, Rusijom i sl, želudac mu se okrene. A sada smo još i "globalizirani", te se portfelj svjetskog ludila samo umnaža. Kada se vide ti podmukli bailouti, i sve slične gadosti, teško je vjerovati u normalan ishod.
Uostalom u povijesti su propale mnoge civilizacije i kraljevstva, upravo kada su se opoganile do daske.
FED is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:06.