Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.02.2012., 23:52   #81
opet samo pogledam broj postova i temu/tezu koju zastupaju ...and I rest my case....!!!

samo vi dajte slike i sve ugovore na uvid...
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 09:20   #82
tomibrac i manchesterff

evo odgovorite na moja tri pitanja pošto ste dobro upoznati i forsirate tu priču:

1.Zašto nitko na prezentaciji,i prodavač ne spominje da postoji mogućnost da neče biti vračen novac?
2.Zašto u ugovoru ne stoji datum po kojem se tvrtka obvezuje vratiti novac?
3.Zašto se u ugovoru navodi OPM kao nositelj a ugovaratelj da ustupa samo krov?

i još da vas ispravim,8.200-9.ooo kn. je nekome veliki novac možda mukom zarađen,a ne kako vi kažete:" to je nikakav novac"

unaprijed se zahvaljujem na preciznim i konkretim odgovorima.
klock is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 11:29   #83
Inače samo lurkam, ali sada se moram uključiti

Quote:
hcerinski kaže: Pogledaj post
ja se nadam da neće još to kod nas!!!
Hoće, odnsono mora. Cijena fotonaponskih elektrana je u zadnje vrijeme dosta pala. Taj pad cijene mora pratiti i pad tarifa za takvu energiju. Ovakvim načinom (porastom tarife svake godine) pojedinci mogu ostvariti ekstra profite, a to nije cilj poticanja korištenja obnovljivih izvora.

Quote:
DarkRyder kaže: Pogledaj post
Svi u Hrvatskoj će plaćati višu cijenu el. energije zbog nečije fiks ideje da su "zeleni" izvori cool i potrebni.
Pa, zašto misliš da "zeleni" izvori (IMHO, "zeleni" je loš pojam) nisu potrebni? Da li imaš ideju koliko Hrvatska uvozi energije (ne samo električne, već i plina, goriva, ugljena...)? Što misliš, zašto EU promovira cilj 3x20?


Quote:
DarkRyder kaže: Pogledaj post
Koliko ćete privatnih firmi zatvoriti na taj način? Koliko će poslova u RH postati neisplativo zbog visoke cijene električne energije?
Hajdemo ovo gledati na drugi način. Koliko danas u Hrvatskoj privatnih firmi (pa, nažalost i lovci u mutnom poput spominjanog OPM Koncepta ) posluje na ovome podrčju, od montaže kolektora i fotonaponskih elektrana, do gradnje velikih vjetroelektrana? A cijena električne energije se predugo držala niskom upravo zbog "socijalnog mira", a s druge strane HEP se kao slučajno našao na optužnici USKOK-a. Uostalom, trenutačno 0,5 lipa/kWh električne energije ide za obnovljive - to je manje od 1% cijene. Naravno, kada bi imali više vjetroelektrane i fotonaponskih elektrana, taj bi udio bio nešto veći, ali sigurno nije primarna prijetnja isplativosti poslova u Hrvatskoj.

Quote:
DarkRyder kaže: Pogledaj post
Cijena nuklearne elektrane je cca 2000$/kW
Solarne elektrane cca 4000$/kW

Struja iz nuklearke - 0,30 kn/kWh
Solarna- 3,92 kn/kWh
Načelno, smatram da su nuklearke jako dobra stvar, ali... Za njih treba 10-ak godina da bi se izgradile, a i gorivo je upitno (uran se nalazi u Rusiji). Tu je još i problem skladištenja iskorištenog goriva.
Gore sam već rekao da je današnja otkupna cijena za fotonaponske elektrane u Hrvatskoj previsoka, i da bi je trebalo pod hitno smanjiti (ali, i smanjiti broj dozvola, kamatne stope i ograničenje od 1 MW).
WarriorS is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 13:44   #84
Quote:
WarriorS kaže: Pogledaj post
Pa, zašto misliš da "zeleni" izvori (IMHO, "zeleni" je loš pojam) nisu potrebni? Da li imaš ideju koliko Hrvatska uvozi energije (ne samo električne, već i plina, goriva, ugljena...)? Što misliš, zašto EU promovira cilj 3x20?
Da, "zeleni" su loš pojam jer oni to nisu, koliko energije odlazi u proizvodnju fotonaponskih ćelija?




Quote:
WarriorS kaže: Pogledaj post
Hajdemo ovo gledati na drugi način. Koliko danas u Hrvatskoj privatnih firmi (pa, nažalost i lovci u mutnom poput spominjanog OPM Koncepta ) posluje na ovome podrčju, od montaže kolektora i fotonaponskih elektrana, do gradnje velikih vjetroelektrana? A cijena električne energije se predugo držala niskom upravo zbog "socijalnog mira", a s druge strane HEP se kao slučajno našao na optužnici USKOK-a. Uostalom, trenutačno 0,5 lipa/kWh električne energije ide za obnovljive - to je manje od 1% cijene. Naravno, kada bi imali više vjetroelektrane i fotonaponskih elektrana, taj bi udio bio nešto veći, ali sigurno nije primarna prijetnja isplativosti poslova u Hrvatskoj.
Da, ali opet od čega se financiraju te firme ako ne od subvencija koje postoje ili na koje ljudi računaju u budućnosti.
Sigurno bi netko to radio da subvencije ne postoje, ali to bi bio poneki izlorani slučaj. Ja tu govorim prvenstveno o dobivanju struje, ne tople vode.
Cijena električne energije se može držati niskom isključivo proizvodnjom iste iz jeftinih izvora. Solarna i vijtro elektrana to nisu.
1. skupe su u gradnji
2. ne mogu davati konstantnu struju kada ti to želiš

npr. hidroelektrane se mogu paliti po potrebi da namire vršnu potrošnju, solarne i vjetro ne mogu.

3. jedini način na koji te elektrane mogu biti isplative su subvencije, odnosno ukradeš novac nekome tko radi profitabilno i daš onome tko nije profitabilan.
4. subvencionirani izvori mogu biti samo teret gospodarstvu u cijelosti, kroz veću cijenu energije ili veće porezno opterećenje.

Da... nama trebaju nove elektrane, ali neke koje imaju ekonomsku isplativost. To što EU subvencionira obnovljive izvore ne znači da je to nužno dobra stvar.



Quote:
WarriorS kaže: Pogledaj post
Načelno, smatram da su nuklearke jako dobra stvar, ali... Za njih treba 10-ak godina da bi se izgradile, a i gorivo je upitno (uran se nalazi u Rusiji). Tu je još i problem skladištenja iskorištenog goriva.
Gore sam već rekao da je današnja otkupna cijena za fotonaponske elektrane u Hrvatskoj previsoka, i da bi je trebalo pod hitno smanjiti (ali, i smanjiti broj dozvola, kamatne stope i ograničenje od 1 MW).
Pazi ludu ideju.. nema dozvola.. nema birokracije... nema subvencija... može tako?

BTW. Nuklearka se napravi za 5 godina bez problema, nešto tipa AP1000 i nema problema sa gorivom. Cijena urana ne utjeće puno na cijenu struje iz nuklearke.
DarkRyder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 15:59   #85
danas bila tehnicka sluzba iz OPM-a kod mene....dao im papire koje su trazili....ukoliko nesto fali uvijek se moze poslati poštom-tako da ni tu neprave probleme....najvaznije je imati uredan vlasnicki list, građevnu dozvolu i izvadak iz katastra-to sve imao plus potvrda o nekaznjavanju i punomoc koju sam ovjerio kod javnog biljeznikga da oni u moje ime te sve dozvole izvade....snimili mi krov-uskilaki, uzeli jos presjek krova i presjek krzo kucu-ja im dao jos juzno i zapadno procelje-iako nije trebalo...uglavnom..-..sad oni s time sređuju papirologiju-i kad to sve srede, javit ce mi i onda se potpisiuje drugi ugovor- i onda vracaju 8200kn, a potom ide realizacija tih fotonaponskih celija na krov---kazu krzo 6-7 mjeseci,ali radi se s drzavom na tome da se skrati vrijeme i vrlo izgledno je da ce biti nakon 3-4 mjeseca....uglavnom-bez imalo muke, bez ikakve pompe....sve ide ko po špagi....

a ovi skeptici vamo,koji nemaju zivota i koji imaju 100000 postova, jer su cijeli dan pred kompom bolje nek malo ušute i ne odgovaraju ljude jer zato nema nikakvog razloga.....

čim dođe drugi ugovor...cim bude opet nešto,ja cu ovdje napisati...rekao sam vec i kad budu fotopaneli na krovu- ja cu uslikati i sdtavim ovdje..kad lovu vrate, kad se ugovor s bankom potpise sve cete znati....

pozz svima
manchesterff is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 02.03.2012., 16:19   #86
Quote:
DarkRyder kaže: Pogledaj post
Da, "zeleni" su loš pojam jer oni to nisu, koliko energije odlazi u proizvodnju fotonaponskih ćelija?
Fotonapon je već sazrio toliko da se energetski amortizira u roku između 3-5 godina (ovisi i o tehnologiji i o lokaciji). Međtuim, složiti ćemo se da i za klasične (termoelektrane) treba na neki način proizvesti turbine i ostalo, a nije baš da im gorivo pada s neba


Quote:
DarkRyder kaže: Pogledaj post
Cijena električne energije se može držati niskom isključivo proizvodnjom iste iz jeftinih izvora.
Jeftini izvori su po tebi stare, već debelo amortizirane hidroelektrane koje proizvode struju praktički besplatno? Nadam se da shvaćaš koliko je Hrvatska ograničena mjestima gdje je moguće napraviti hidroelektrane.


Quote:
DarkRyder kaže: Pogledaj post
Solarna i vijtro elektrana ...
2. ne mogu davati konstantnu struju kada ti to želiš

npr. hidroelektrane se mogu paliti po potrebi da namire vršnu potrošnju, solarne i vjetro ne mogu.
Nitko ne očekuje (zapravo, postoji par utopista) da sunce i vjetar pokriju ukupnu potrošnju. Imaju svojih mana (gore navedena je svakako jedna od glavnih), ali i dobrih strana.

Quote:
DarkRyder kaže: Pogledaj post
3. jedini način na koji te elektrane mogu biti isplative su subvencije, odnosno ukradeš novac nekome tko radi profitabilno i daš onome tko nije profitabilan.
4. subvencionirani izvori mogu biti samo teret gospodarstvu u cijelosti, kroz veću cijenu energije ili veće porezno opterećenje.
Govoriš bez argumenata. Obnovljivi izvori su tehnologije budućnosti, tehnologije koje su upravo pokrenule veliki razvoj industrije na tome području. Evo, neki dan sam čuo jednu zanimljivu tezu koja kaže da su obnovljivi pokrenuli četvrtu industrijsku revoluciju (ako računamo da je krajem osamdesetih pokrenuta treća). Prema tome, prije bi rekao da su oni motor i pokretač gospodarstva.
Uostalom, i rad termoelektrana se subvencionira na neki način, zar ne?

Quote:
DarkRyder kaže: Pogledaj post
Da... nama trebaju nove elektrane, ali neke koje imaju ekonomsku isplativost. To što EU subvencionira obnovljive izvore ne znači da je to nužno dobra stvar.
Stvari gledaš preusko, i to isključivo kroz klasičan pogled na energiju kao takvu, isključivo kroz najnižu cijenu. Što misliš, koliko su ljudi bili spremni platiti struju kada je ove godine pola Dalmacije ostalo bez nje?

EU subvencionira obnovljive izvore iz više razloga (emisije CO2, ovisnost o Rusima, razvoj tehnologije). Evo, slažemo se da je fotonapon skup, ali vjetar to već sada nije. Cijena i fotonapona i vjetroelektrana je drastično padala - zašto? Upravo zato jer imaju ogromno tržište koje je omogućilo razvoj. To je s druge strane, omogućilo jeftiniju proizvodnju. Danas je, npr. u Danskoj, električna energije iz vjetroelektrana niža od prosječne cijene.

Quote:
DarkRyder kaže: Pogledaj post
Pazi ludu ideju.. nema dozvola.. nema birokracije... nema subvencija... može tako?
Ne može. Zato jer na taj način nećeš dopustiti razvoj novim tehnologijama. A da ne kaže da ako nema dozvola -to vodi u kaos.

Quote:
DarkRyder kaže: Pogledaj post
Cijena urana ne utjeće puno na cijenu struje iz nuklearke.
Ako nemaš problema u dobavi...
WarriorS is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 18:37   #87
Quote:
manchesterff kaže: Pogledaj post
danas bila tehnicka sluzba iz OPM-a kod mene....dao im papire koje su trazili....ukoliko nesto fali uvijek se moze poslati poštom-tako da ni tu neprave probleme....najvaznije je imati uredan vlasnicki list, građevnu dozvolu i izvadak iz katastra-to sve imao plus potvrda o nekaznjavanju i punomoc koju sam ovjerio kod javnog biljeznikga da oni u moje ime te sve dozvole izvade....snimili mi krov-uskilaki, uzeli jos presjek krova i presjek krzo kucu-ja im dao jos juzno i zapadno procelje-iako nije trebalo...uglavnom..-..sad oni s time sređuju papirologiju-i kad to sve srede, javit ce mi i onda se potpisiuje drugi ugovor- i onda vracaju 8200kn, a potom ide realizacija tih fotonaponskih celija na krov---kazu krzo 6-7 mjeseci,ali radi se s drzavom na tome da se skrati vrijeme i vrlo izgledno je da ce biti nakon 3-4 mjeseca....uglavnom-bez imalo muke, bez ikakve pompe....sve ide ko po špagi....

a ovi skeptici vamo,koji nemaju zivota i koji imaju 100000 postova, jer su cijeli dan pred kompom bolje nek malo ušute i ne odgovaraju ljude jer zato nema nikakvog razloga.....

čim dođe drugi ugovor...cim bude opet nešto,ja cu ovdje napisati...rekao sam vec i kad budu fotopaneli na krovu- ja cu uslikati i sdtavim ovdje..kad lovu vrate, kad se ugovor s bankom potpise sve cete znati....

pozz svima
da bih rijeć rekla za tehničku ekipu.
Oni su ustvari najsjajniji dio cijelog tog poduhvata.
Okej-sad te oni budu ubacili, odnosno tvoje krovište , položaj i blabla i jedan programčić sa kojim će se li la moći sračunati koliko kilovata ti ide na krov.
Kad to bude gotovo, sve se skupa šalje u Slavonski brod i pravi se glavni projekt.
6-7 mjeseci?

blago tebi
žutosunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 12:16   #88
Mislim da nema više potrebe komentirati postove od dotičnog gospodina,neka uživa u svojoj priči pogotovo sad kad mu je izašla tehnička služba.Neka
napiše ime banke sa kojom potpisuje ugovor(naravno da neče kao što ne odgovara na ništa do sad)I gdje je nestala priča da je netko nositelj kredita
i ako je nezaposlen a kWh garancija? tomibrac kaže: ako nemate 20000-30000 eur.onda je druga opcija da OPM bude nosiitelj projekta i iznajme krov
na 12.godina.Kakva je to priča,dam im papire koje traže i novce za dozvole,a oni onda iznajme krov od mene(kao nešta se dijeli)Nisam skeptik ali
ne padam na ovakve priče.Dam ja papire i krov u najam ali novac ne.Neka traže krovove i plate dozvole i ništa ne moramo dijeliti,zarada im je sigurna
(tako kažu)a za najam neče ljudi puno ni tražit i onako su mnogi bez posla pa im svaka para dobro dođe.Panele nakon 12 godina neka nose,ili prodaju
susjedima struju i to oni mogu (super).
klock is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 12:51   #89
I ja sam bio jućer na prezentaciji OPM koncepta. Sve ovo zvuci divno krasno, predobro da bi bila istina.
Zanima me ima li neko tko je potpisao ugovor i nakon toga požalio??
MaliMeđimurec is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 12:59   #90
stranica 32 -post od nemam-vremena
klock is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 13:16   #91
Meni nikako nije jasno kako se može suditi nekom bez sigurnih argumenata osim isinuacija koji proizlaze od nekoličine ljudi tu na forumu. Zapitajte se kakve ste vi to osobe. Da li ste vi ikad išta u životu napravili da bi bili ponosni na sebe?? Znate onu "tko bira, masturbira". Ima vas dosta takvih ovdje na ovoj temi. Svi ste vi tu sa nekoliko završenih fakulteta sa nekim vidovitim iz obitelji (zovite vidovitog Milana pa neka vam kaže nešto pametno za OPM . Slični ste njemu! Eto vam gospon Sanadera u prdekani, za kojeg znamo tko je bio i što je sve radio pa opet treba proči sud da bi došlo do presude. Ja i ostali tu na forumu koji smo potpisali ugovore sa OPM-om smo sa razlogom, da podjelimo iskustva sa istima. Vi ostali koji ste tu od jutra do sutra bez nekog većeg razloga, osim da blatite firmu, mislim da sve govori o vama. Tu sad više nije tema obnovljih izvora već se ajmo natjecati ko je " pametniji".
Jedan ili više nijih je tu napisalo da obnovljivi izvori nisu budučnost. A što je to budučnost?? Cijeli svijet je u banani zbog zagađenja i sl. i koje je onda riješenje? Ajmo sagraditi što više nuklearki (jer je "kao" naisplativij) i onda nam se dogodi černobil, Japan i ko zna što još da i neznamo.
A vjetrenjače, obnovljivi izvori putem morskih struja, sunce... E ljudi moji, nešto se počne događati dobro u ovoj državi i onda se nađu nekakvi pametnjakovići koji žele sabotirati i to "nešto".
I ti isti pametnjakovići će sada krenuti sa svojim pametnim odgovorima i kritikama na ovaj moj post :-) Zna se ko je prozvan, sami se odaju :-))))
tomibrac is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 03.03.2012., 13:54   #92
Nazvao sam prije OPM Koncept, pitao da li mogu unaprijed vidjeti 2.ugovor, mogu li doći u firmu radi detaljnijih dogovora, te da li može moj odvjetnik sastaviti ugovor. Ugovor se ne može vidjeti, u firmu se ne može doći, a na pitanje ugovora kod mog odvjetnika samo se slatko nasmijala: NE MOŽE!!
( smrdi )
MaliMeđimurec is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 16:06   #93
Ja ču ovdje dobronamjerno ljude još jednom upozorit.
Upozorit ču pazite šta potpisujete pogotovo ugovore koje nije sastavija vaš odvjetnik
isječak iz novina

A evo kako su započeli agenata ko u prići

Tvrtka Kalischko, Brunner i Perzl predstavili su početkom tjedna proizvodnju električne energije iz obnovljivih izvora energije sunca i vjetra.”Tvrtka KBP ove godine u izgradnju postrojenja za proizvodnju električne energije iz obnovljivih izvora energije sunca i vjetra planira uložiti oko 75 milijuna eura, a u Brodsko – posavsku županiju oko 25 milijuna eura i zaposliti minimalno 15 ljudi, dok je plan u svakoj županiji imati tridesetak djelatnika kad se prošire solari. Tvrtka KBP nudi instalaciju fotonaponskih postrojenja po modelu “Ključ u ruke”, kao i ishođenje cjelokupne potrebne dokumentacije od državnih institucija kaže Šeravić o dodaje kako bi projekt postavljanja solara na privatne kuće ili tvrtke bi trebao krenuti za 6 do 8 mjeseci. Ovisno o kvadraturi krovišta imamo određeni broj kilovata koji se plaća. Cijena iznajmljivanja krovišta je 40 eura po kilovatu. Tako npr. Na krovište od 100 kvadrata možemo instalirati oko 1,5 kW, odnosno to je nekakvih 60-70 eura, ali će se kretati od 300 kuna. Osim toga davat ćemo i poticaje za ulaganje u solare u iznosu od 20 do 50 tisuća kuna” rekao je predstavljajući tvrtku KBP voditelj prodaje za Hrvatsku Tonči Šeravić. Prema njegovim riječima vlasnik obiteljske kuće nema nikakvih troškova, jedino treba omogućiti pristup krovištu i kuća mora imati građevinsku ili lokacijsku dozvolu. Intencija tvrtke je privatnim vlasnicima ili poslovnim subjektima omogućiti proizvodnju električne energije koju može koristit ili prodavat HEP-u kaže Gerhard Perzl izvršni direktor KBP-a “Trebate samo imati dobru volju za ulazak u ovaj projekt, jer mi sve radimo od projektiranja, izrade, puštanja u rad do održavanja”. Uređaji se mogu uzeti u najam ili ih se može otkupiti.

Ostali su dužni za najam,projektantima i statičarima i zaposlenicima za plaće.

Novi izvadak iz suda


KALISCHKO, BRUNNER i PERZL d.o.o. za proizvodnju i distribuciju solarne i vjetroenergije, "u likvidaciji"
Skraćeni naziv

KALISCHKO, BRUNNER i PERZL d.o.o., "u likvidaciji"

Razlozi za prestanak:

Odluka člana Društva od 24. siječnja 2012. godine, o prestanku Društva i o provođenju postupka likvidacije.



Imao sam prilike vidjeti njihove ugovore.
Ugovor je vlasnike objekta obavezao na 12+12 godine i skoro nemoguče ga je raskinit.Čak i popravke na krovu ne smije radit nego između 11 i 3 mjeseca.U biti ako bi i raskinuo ugovor morao bi nadoknadit štetu KALISCHKO, BRUNNER i PERZL d.o.o.
Po ugovorima vlasnici objekata su izgubili posjed na svoj vlastiti krov 24 godine.



Savjet svima ako več potpisujete ugovore obavezno stavite barem stavku da ako vam ne isposluju instalaciju na krov u roku od 12 mjeseci da se ugovor automatski raskida ili slićno.

Jeli OPM isti kao ovaj ne znam i nije me briga i ne zanima me.Svi koji želite potpisati ovakve ugovore posavjetujte se sa odvjetnikom ili na kojem pravnom forumu.
Nije vam ovo više stara država i zbog vlastite gluposti možete poslije finaciski najebat osim ako imate D.o.o. tada odgovarate samo za osnivački polog i imovinu d.o.o. a kao građani odgovarate svom vašom sadašnjom i budučom imovinom.

Zadnje uređivanje more : 03.03.2012. at 16:12.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 23:52   #94
Quote:
MaliMeđimurec kaže: Pogledaj post
Nazvao sam prije OPM Koncept, pitao da li mogu unaprijed vidjeti 2.ugovor, mogu li doći u firmu radi detaljnijih dogovora, te da li može moj odvjetnik sastaviti ugovor. Ugovor se ne može vidjeti, u firmu se ne može doći, a na pitanje ugovora kod mog odvjetnika samo se slatko nasmijala: NE MOŽE!!
( smrdi )
treba li uopće išta više komentirati?
što reći? kakvu posluhu porati?
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 10:48   #95
no comment....
Ovo je zanimljivo:O.P.M. KONCEPT d.o.o. osnivač/članovi društva Jan Matković

firma za kreditno posredovanje u postupku brisanja iz trg.suda :PGH-CONCEPTUS d.o.o. osnivač/članovi društva Jan Matković
kakva sličnost!?
Naravno da treba tražiti ugovor prije uplate i vidjeti što u njemu piše,a zašto to ne žele može se samo nagađati.
klock is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 08:23   #96
nek je malo, al' nek je moje.... jest da mi je teško(od prvog do prvog) kak' i velikoj većini.... ali, nikom ja nedam mog (u znoju) stečenog krovića pa čak ni bankama koje nude euriće(kredite)...
fergol is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 11:23   #97
A jesmo papskiji od pape na ovoj temi...ne kužim kaj vam toliko smeta opm? Normalno da vam neće ugovore unaprijed dat, to je ipak neka poslovna tajna. Ali ne znači da ih ne možete pročitati prije potpisivanja! A to kaj možda mnogi ne kuže kaj potpisivaju pa makar čitali pet godina, njihov je problem...ali najbolja mi je ta klasična škrtost. Ako bih ja išao potpisivati neki ugovor odnosno sklapati neki deal koji mi se čini klasičan, dofurat ću svog odvjetnika na potpisivanje da on pročita i kaže jel ok ili nije. Pa ako kaže da nije, ne može me nitko natjerat da potpišem. I gotova priča. Odvjetnički sat košta 250 kuna i to je sav trošak koji imam da budem zaštićen (potpisivanje tj čitanje ugovora neće trajat dulje od sat vremena). Ali ne, ajmo potpisivati, ajmo ulagat ludu lovu, ajmo se kreditno obvezat i onda kad nešt krivo krene, pa makar i nismo čitali to kaj smo potpisali jer nam se ili nije dalo ili nismo ništ kužili..glavno da nakon svega dižemo buku i umjesto da se posramimo vlastite gluposti, idemo blatiti opm!
__________________
za mene je trash nešto toliko loše da prelazi onu granicu kvalitete i postane dobro, nešto ko naš sabor npr.
DaniNovak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 12:34   #98
istina..ne moras potpisati ugovor...ali moras platiti 9000kn da bi ga uopce procitao..
MaliMeđimurec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 12:45   #99
a zašto nebi blatili opm, omv, ovb ili bilo što drugo?
ljudi se osjećaju prevareni, nasamareni ili slično i nema veze što nisu sve pročitali i/ili shvatili. to ne daje pravo nikome da ih iskorištava, pljačka i vara. nije valjda da misliš da su legalne prevare uredu samo zato jer si nadmudrio hrpu ljudi, uzeo im novac koji su dobrovoljno dali i kupio sebi otok neki???

vrijeme će pokazati o kakvom konceptu se radi i hoće li na kraju biti happy end, ali kako se stvari razvijaju bojim se da će ostati gorak okus u ustima. zato smo svi ovdje i konstruktivno raspravljamo.
__________________
"If you don't risk anything, you risk even more." - Erica Jong
hazzarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2012., 12:53   #100
evo mene opet

jel pomaže što ako kažem da sam (bila) diler tih famoznih ugovora?

po pisanju kartonirane gospode ispade da su svi koji imaju nešto za reći a nije na diku u slavu OPM-a redom neobrazovani skeptici koji vide samo crnilo u životu i kojima je osnovna misija sjediti na forumu.

Ne odgovaram nikoga od potpisivanja Ugovora, ljudi moji, svi ste vi odrasli i zreli i vjerujem dovoljno pametni odlučiti što ćete i kako ćete.
Ja kao netko tko može i ima mogućnosti malo dublje zabosti nos u cijelu priću Vam savjetujem da potpišete samo UGOVOR o posredovanju sa kojim dobivate STATUS isporučitelja.Svih ostalih Ugovora,Aneksa i neznam čega se okanite.
Status će vam ishodati jedino ako ste u poppunosti čisti-sa građevinskom, bez poreznog duga, ucrtani u katastar sa pozitivni odgovorom od HEPa o elektroenergetskoj suglasnosti.
Tada dosita nema razloga da Vam status ne ishode-ali isto tako to možete učiniti sami, ali brat bratu-obzirom da se mora izrađivati projektna dokumentacija, 8200.00 nije puno.

Raznorazni Aneksi koje nude, Ugovore o isporuci i montaži-ostavite se čorava posla.10 KWa će vas izaći ko suho zlato.Nemaju oni baš sjajne uvjete kreditiranja, nigdje se ne spominju skriveni troškovi, kojih ima brdo niti ćete igdje od iti jednog prodavača ćuti da ima i gubitaka na elektrani.

A priće o prodavanju struje susjedima, jednostavno zaboravite.
Ako itko dobije panele na krov-opm-ove, valjda ću to prva biti ja jer sam u startu sama sebi prodala Ugovor.Puno prije od kartonirane gospode i izuzev tehnićke službe se ništa nije pomaklo.6 mjeseci?
žutosunce is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:57.