Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2006., 14:40   #81
I da, zanima me medicinska pedikura u Zagrebu
__________________
Dosta za danas
mafijozo_jozo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 16:53   #82
nokat

Neznam ali meni je to pomoglo..
Nokat se turpijanjem stanjuje i prestane urastat u meso.
Problem je u tome kaj to nije za hitno nego treba vremena
Sorry....
nenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 16:55   #83
Ja sam imao zagnojen palac jedno 3 godine, s tim da bi na ljeto prolazilo u potpunosti (vjerojatno od natikača + jako puno kupanja).

Treće ljeto nije prošlo, pa sam otišao na parcijalno rezanje - otprilike 1/4 vertikalno. Iskustva fenomenalna, jedino osjetio injekciju. Previjanje ništa..

Otprilike u 4., 5. mjesecu se opet zagnojilo, čim je izraslo, jer sam se intenzivno bavio sportom (ping pong, tenis, teretana) u tvrdim tenisicama. Opet nije prošlo na ljeto, i opet u 9. mjesecu na rezanje. Ovaj put je kirurg odma reko cijeli nokat maknut.. Operacija super, poslije mrvicu više bolilo (al ništa pretjerano strašno, Voltareni rješavaju), ali sutradan prvo previjanje je bilo stravično. Živčana baba (od pacijenata koji su upadali preko reda u tu prvu sobu) jednostavno otrgne zavoj preko cijele rane i to mi je bila najgora bol ikada. Nešto zaista jezivo. Poslije se ide na previjanje još nekih 4-5 puta kod svog doktora, i to je bilo prekrasno. Teta sestra mi je namakala prst i zavoj s nekom otopinom i lagano ga odljepljivala, i na tome sam joj doživotno zahvalan. Dobila je i Bajaderu od mene.
Sada je nokat na nekih 80% i dolazi opet kritično razdoblje (do ljeta), nadam se da će izdržat.

Inače, nakon operacija jedno tjedan dana šepaš sa zamotanom nogom (mene su prvi put isprepadali, ja pitam kad ću moć hodat, oni rekli: bez brige, nećeš uopće htjet hodat od boli - naravno potpuna laž, samo prvi dan piješ Voltarene), ja sam 20 dana nakon operacije već igrao pingić (u natikačama ).

SAŽETAK: Izbjegnite prvo previjanje u ogromnoj bolnici ili zaprijetite babi da ćete je tužiti!!

Toliko od mene.
bue is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 17:22   #84
sazetak, redovito kod pedikera
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2006., 21:41   #85
Za lakše slučajeve, otići u prvu ljekarnu i kupiti kanatarionovo ulje, prirodni antiseptik, i svako veče na bolno mjesto nakapati, zaviti da stoji preko noći. Upala prođe. Ja to tako rješavam.

Pretpostavljam da je djelotvorno kod težih slučajeva ako se počne tretirati na vrijeme.
__________________
Sunce žarko! !
maglica0624 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 01:25   #86
Quote:
Hana_ kaže:
operirala sam to dva put..daju ti lokalnu tak da ne boli nis...kasnije dolazis na previjanje .. imala sam "divlje meso" bilo je sve upaljeno ..nokat su iscupali ...

ako ti nije jako upaljeno, tj ako nemas tog mesa vani..odi kod pedikera..

i kupi u ljekarni kalij permanganat, ljubicasti prah...stavis u toplu vodu malo i namakas noge ..nakon tog njezno prstima mices kozu od nokta ...( ako nema tog mesa vani jel)

mijenjaj obucu, nemoj stalno bit u cipelama il stalno u tenisicama
pravilno rezi nokte
i kad ti nokat nije urasao u meso lagano odvajaj uvijek tu kozu od njega

uzasno boli, i to su mi bile bas strasne muke...da ne govorim kak sam ko mala vikala kod pedikera ko da me kolje..al fakat odi lakse ti je to pretrpit nego ic na operaciju...

i sad mi se zna to nekad desit..al onda to sama sa skaricama i alkoholom rjesim . ne preporucam ti to


kad sam bila mala (nekih 13-14 godina) imala sam isti problem...3 puta su mi cupali nokte, dok nisam pop....
nemozes cipele normalno obut, cak je i plahta bila ko igla ...

onda sam kuci dezinficirala tanke skarice i pincetu, alkohol....i sama rezala sa strane cim sam osjetila da ce ponovo u meso...jest da je bolilo ko svi vrazi ali problema s tim ja vise nemam
__________________
Zaplaci kad te nitko ne vidi....
Kleine is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2006., 22:43   #87
Quote:
mafijozo_jozo kaže:
I da, zanima me medicinska pedikura u Zagrebu
imas PM i sretno!
Bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2006., 22:58   #88
ja sam bio kod pedikera i ovaj jedini u gradu nema sluha za to.Kad sam ga pitao kaze on nisam to jos radio al pokusat cu.Skoro da mu nisam reko da ide u 3 P.M svoje.kupio sam mast i sads cekam da mi oteklina spalsne.nda cu iltramalenim skarocama i pincetom i alkohiom to stredit.
mariod is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2006., 13:57   #89
Quote:
Veky kaže:
Skrati si muke i napravi ono što je neodgodivo. Ako imaš urasli nokat osim nepravilnog rezanja nokta i obuću velik i najvažniji krivac za to je sam "korijen" nokta. Radi se o tzv. matriksu nokta iz kojeg nastaje nokatna ploča i na njega se mora utjecati kako nokat ne bi i dalje rastao pogrešno, a to se radi jedino kiruški i to radi jedino kirurg.

Svaka čast narodnoj medicini no ona može privremeno ublažiti oteklinu. No oteklinu izaziva jako urastao nokat koji uz djelvoanje raznih ružnih bakterijica stvara infekciju koju ponekad liječe i antibioticima.

Sve govorim iz vlastitog iskustva od prije nekih 6 godina. Ne mogu vjerovati da sam bio toliko glup da sam to trpio čini mi se više od godinu dana. Razna čeprkanja škaricama, pincetama, kiretama i koječime kako bi izrezao nokat, odmaknuo meso, smanjio upalu itd, itd. Na kraju me slučajno skužio moj obiteljski liječnik koji me bez pogovora ekspeditirao kirurgu. Čovjek je napravio djelomičnu (poštednu) korekciju (misli da se zove parcijalna ablacija) i sve je trajalo možda nekih 15 minuta. Izvadio je nokat urastao cijelom duljinom u meso duboko preko 5mm, a ja mislio da je urastao samo špic nokta i da je to "sitno". Tjedan dana bez cipele, prva 3-4 dana previjanje i kupanje u hipermanganu i dezinfekcija dek... nečime (kiruški jod). Operacija i par dana poslije su me boljeli doslovno 3 puta manje nego godinu dana urastao nokat. Jedino je nezgodno kad ti daje lokalnu anasteziju pa pika na 4 - 5 mjesta oko prsta između palca i drugog prsta itd. no ništa teško ili nepodnošljivo.

Posavjetuj se s liječnikom i riješi patnje. U 21. stoljeću je jako mutavo izbjegavati i liječiti žabljim lijekovima nešto što se uspješno i jasno liječi petnaestminutnim zahvatom.

A sad k stričeku doktoru !

potpuno se slazem...
prije 13 godina sam i ja patio godinu dana od uraslog nokta te sam odlucio ici kirurgu.
Dao mi je lokalnu anesteziju, uzeo skare i odrezao dio nokta (1/4) i komad mesa na palcu noge.
Nakon toga sam 2 tjedna trpio puls u vrhu palca i namakao noge u vodi sa jodom i na kraju je proslo.
nikad se vise nije ponovilo.
Taj komad mesa koji je odrezao je fino zarastao i skoro da se nista ne vidi i vise nema "divljeg" mesa iznad nokta vec je meso u blagom padu sa nokta bas kao na palcu ruke...

preporucujem kirurga i u 3 tjedna kao da nista nije ni bilo...
__________________

Walking in the street, Breath the only friend
Strangers pass me by, I'm moving, moving with the wind...
MisterNo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2006., 16:41   #90
Quote:
Veky kaže:
Skrati si muke i napravi ono što je neodgodivo. Ako imaš urasli nokat osim nepravilnog rezanja nokta i obuću velik i najvažniji krivac za to je sam "korijen" nokta. Radi se o tzv. matriksu nokta iz kojeg nastaje nokatna ploča i na njega se mora utjecati kako nokat ne bi i dalje rastao pogrešno, a to se radi jedino kiruški i to radi jedino kirurg.

Svaka čast narodnoj medicini no ona može privremeno ublažiti oteklinu. No oteklinu izaziva jako urastao nokat koji uz djelvoanje raznih ružnih bakterijica stvara infekciju koju ponekad liječe i antibioticima.

Sve govorim iz vlastitog iskustva od prije nekih 6 godina. Ne mogu vjerovati da sam bio toliko glup da sam to trpio čini mi se više od godinu dana. Razna čeprkanja škaricama, pincetama, kiretama i koječime kako bi izrezao nokat, odmaknuo meso, smanjio upalu itd, itd. Na kraju me slučajno skužio moj obiteljski liječnik koji me bez pogovora ekspeditirao kirurgu. Čovjek je napravio djelomičnu (poštednu) korekciju (misli da se zove parcijalna ablacija) i sve je trajalo možda nekih 15 minuta. Izvadio je nokat urastao cijelom duljinom u meso duboko preko 5mm, a ja mislio da je urastao samo špic nokta i da je to "sitno". Tjedan dana bez cipele, prva 3-4 dana previjanje i kupanje u hipermanganu i dezinfekcija dek... nečime (kiruški jod). Operacija i par dana poslije su me boljeli doslovno 3 puta manje nego godinu dana urastao nokat. Jedino je nezgodno kad ti daje lokalnu anasteziju pa pika na 4 - 5 mjesta oko prsta između palca i drugog prsta itd. no ništa teško ili nepodnošljivo.

Posavjetuj se s liječnikom i riješi patnje. U 21. stoljeću je jako mutavo izbjegavati i liječiti žabljim lijekovima nešto što se uspješno i jasno liječi petnaestminutnim zahvatom.

A sad k stričeku doktoru !
veky, molim te, ako mi možeš dati ime tog kirurga (može na pm). pročitala sam ovo mami koja se već desecima godina pati sa uraslim noktima, ali u zadnje vrijeme je katastrofa. sad su joj rekli da ide čupati nokat, ali nitko nije spominjao ispravljanje korijena. eto, pliz javi gdje i kod koga si to obavio.
leblebija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2006., 17:42   #91
I meni i meni! Zanima me ovo za ispravljanje korijena jako, i molim te informaciju ovdje na pm za slučaj da mi se opet ponovi!
bue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 23:59   #92
de napisi tu.
mariod is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 06:01   #93
Quote:
mariod kaže:
Kao sto vidite urastao mi je nokat na palcu desne noge.Dajte napisite ako imate bilo kakav savjet ili ako ste vec imali ovakav problem kako ga ste vi rijesili.Bio sam kod doktoricei ona kaze cupanje nokta.Ali to je malo......Pomozite mi.Brzo,hitno.

ako ti je skroz urasao u meso onda moraš ići kod liječnika da ti to sredi odnosno oslobodi nokat. Ako nije skroz, i možeš doći do nokta, probaj ne nositi usku obuću nekoliko dana da se upala smiri, odreži nokat ravno (ne na okruglo) i proći će.
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 09:13   #94
Ne bih rekao da su pedikeri tako super, naprotiv,
ja idem već par mjeseci kod pedikera i stekao sam dojam da oni samo žele od mene stvoriti doživotnu mušteriju
Tamo me obrade tak da svaka 2 tjedna moram iznova doći jer nokat krene pikat i otekline rast, higijenski uvjeti su im također na niskoj razini tako da je pitanje vremena kad bi pokupio i neku gadniju infekciju. Pedikerka me praktički svaki put masakrira na živo bez anestezije, krvi bude na decilitre a isto mi zariva ona kliješta i sranja duboko ispod kože tak da na dan tretmana obavezno šepam. Pun mi je k. takvih tretmana i lažnih obećanja da će to sve proći, tak da tražim druge alternative. Da li kirurg može kvalitetnije obradit te rubne djelove gdje urasta nokat i kako opet naći nekog kvalitetnog i poštenog?
__________________
Dosta za danas
mafijozo_jozo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 10:25   #95
Ključna stvar je da se korijen nokta na op "postruže" instrumentom tako da više ne raste. Jer ako taj lateralno dio krene ponovo rasti, opet će urasti
__________________
Mi smo stabilizaciju prihvatili-to nam je svetinja
doc_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 11:27   #96
Sumnjam da će vam to pomoći...

Ovako, Bjelovar, Kirurgija bjelovarske Opće bolnice.
Dr. je bio dr (vjerojatno i ono mr.) Davorin Diklić.
Bilo prije 6 godina, odprilike u ovo vrijeme. Sjećam se da sam za jedno 4 dana išao na razgovor za drugi posao i zbog toga došao na razgovor u klompama he,he.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 11:55   #97
joj i ja sam imao problema s uraslim noktima na nožnim palcima. u slično vrijeme mi je frendica imala slično iskustvo, ona je otišla nekom doktoru (očito nije Dikliću - Veky pa di si ti!!!!) i onda mi je opisivala kak se čupa nokat, tak da sam se usosio, odlučio šutjeti o tome i čačkati sam s kirurškim alatom iz manikircajga. s prekidima su upale trajale nekoliko mjeseci, ali sam na kraju uspio to sve iščačkati, izrezati i pustiti da izraste, tak da je poslije toga bilo superiška. ali apsolutno preporučam otilazak doktoru, ja mislim da sam samo imao strpljenja i puno sreće!
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 13:16   #98
U Zagrebu, na Trešnjevci, u Badalićevoj ulici imaš nešto što se zove Mediped.
Cure su stvarno eksperti u svom poslu, ta medicinska pedikura sa nekom kopčom na noktu košta oko 100 kn, pa kad ideš jednom mjesečno, nije strašno.
Ja vodila sina od 8 godina, nakon šest mjeseci nokat se ispravio.
__________________
Bolje izgubiti trenutak u životu, nego izgubiti život u trenutku...

živi i pusti druge da žive ...
jaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 13:55   #99
Dobio sam par upita pa evo mog eseja s detaljima.

Dakle...

Operirao prije nekih 6 godina na odjelu kirurgije Opće bolnice Bjelovar. Operirao dr. Diklić. Tip inače radi laparaskopske operacije i sl. no ovo je napravio onaku "usput".

Imao sam problema sa palcem desne noge. Došao sam u ambolantu, čovjek pogledao upalu, malo opipao i kaže odi van pred vrata male oepracione sale i pričekaj. Došao je za 15 minuta sa dvije sestre koje asistiraju i počeo mesarenje .

Neugodna ti je sama injekcija lokalne anastezije. Pikne lijevo od palca, na 2 - 3 mjesta oko palca i ono što je neugodno između palca i prvog prsta i to poprilično junački nabije iglu. Ti lijepo ležiš na ležima, pokriju te do pojasa zelenom plahtom, i pokriju nogu sve do palca tako da samo on viri van. Onda ti oko palca sveže nekakav kateter zbog krvarenja, meni je ličio na pnu gumicu za ventile na biciklu. Za 5 minuta te kvrcne po prstu da provjeri je li je utrnulo. Mene je kvrcnuo i fakat je bilo drveno no prva dva reza koja je zarezao sam bome osjetio, kao kad se porežeš žiletom a onda je sve potpuno prestalo.

Zarezao je skalpelom jedan rez na lijevoj strani nokta i jedan na desnoj stani nokta. Zarezao je isto tako i kožu i "višak" upaljenog mesa na obje strane i "poravnao ga" u visinu nokta. Nokat je zarezao dosta duboko pod kožu skroz do one nokatne ploče (korjena nokta) bar jedno 8mm u dubinu i onda je ostatke uraslog nokta izčupao nekakvim kliještima. Vidio sam da je pošteno potegnuo. No ne osjetiš apsolutno ništa.
Kad sam vidio što je izvadio iz upaljenog palca shvatio sam da ni jedan pediker na svijetu to nije mogao izčačkati. Meni je u meso nokat urasao sa obje strane ber nekih 5 mm i to nekko nazubljeno. Uvijek si mogao samo rezati vrh pri vrhu prsta no onaj najveći dio koji je urstao i boli nisi ni mogao niti bi vidio da on postoji.

Sve je skupa obilno zalijevao jodom. Teta bolničarka je sve skupa debelo zamotala. dobio sam neke zelene tabletice za bolove po potrebi slične voltarenu i antibiotike. Na kontrolu sam došao nakon 2 ili 3 dana i to su prvi put previli. Na još jedno previjanje sam došao mislim idući dan i dalje sam to previjao sam. Ne sjećam se je li je bila još jedna kontrola nešto kasnije...Kad previjaš ne smiješ se žuriti. Ako se gaza uhvti za ranicu staviš nogu u lavor i zavoj i ranicu natopiš jodom i čekaš da se malo otopi. U apoteci ti prodaju nekakvu jodnu otopinu, pakovala se u četvrtastoj smeđoj piksi, to ti doc. napiše u receptu. Nakon par dana ispiranja u jodu, kad se povuče oteklina i vidi se da nema više krvavih tragova ili gnojnih tragova prelaziš na 2 - 3 dnevna pranja hipermanganom (kalj-pergamanat ili tako nešto), s onim kristalićima koje otapaš u vodi. Dodaš ih u vodu tek toliko da voda postane lagano ružićasta, nikako ne tamno ljubičasta. Iz početka napraviš jako slabu otopinu jer si inače u protivnom lako "spališ" osjetljivu kožicu i sloj koji zarasta.

Oporavak ti je nekih tjedan do dva, ovisno što smatraš pod oporavkom. Drugi, treći dan šepaš, poslije malo opreznije hodaš i kasnije je sve ok. Prvih tjedan dana zaboravi na ikakvu cipelu.

Poslije svega van sportskih aktivnosti izbjegavaj tenisice, tenisice rade velike probleme s noktima, osobito one s povišenim prstima..

Koliko boli? zavisi kakav ti je prag boli. Mene je nakon što je popustila anastezija, znači za 2 - 3 sata i prvoga dana boljelo jednako kao što me bolio urasli nokat, da ne kažem da je boljelo gotovo manje nego kad sam sam sebe klao i masakrirao škaricama, pincetama i sl.

Da, zaboravio sam, to ti sve skupa pišu pod bolovanje.

Eto... tko se odluči - sretno i brz oporavak!
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 14:32   #100
moram nešto popit...podhitno


al svaka čast na opisu
Lapulapu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:11.