Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2013., 16:01   #21
Quote:
BozaPub kaže: Pogledaj post
Imaš parove ili 2 para kojima je to sića. Ne možeš uspoređivati iz perspektive prosječnih primanja.

On topic.
U pravu si s temom. Kuću na moru ne treba uzimati ako ne misliš tamo živjeti barem 3 mjeseca u godini, bolje ići po hotelima i putovati. Ali, sto ljudi sto ćudi.
nekako sumnjam da ima stranaca, 2 parova koji bi ispljunuo svaki po 500 eura na dan, za te pare mogu biti u hotelu s 5*.
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 16:06   #22
Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
nekako sumnjam da ima stranaca, 2 parova koji bi ispljunuo svaki po 500 eura na dan, za te pare mogu biti u hotelu s 5*.
To je drugačiji tip gostiju, ne žele šerati bazen, jacuzzi...sa stotinama drugih ljudi, imaju tenisko igralište samo za sebe...Ja nikad ne bi išao tako ni da meni plate ali u hotel sa 5 zvjezdica danas stvarno može svaka šuša.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 16:17   #23
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
To je drugačiji tip gostiju, ne žele šerati bazen, jacuzzi...sa stotinama drugih ljudi, imaju tenisko igralište samo za sebe...Ja nikad ne bi išao tako ni da meni plate ali u hotel sa 5 zvjezdica danas stvarno može svaka šuša.
neće veliš dijeliti bazen itd , kak se onda kupaju s običnim "smrtnicima" u moru?

A sad dal svaka šuša može ispljunut cca 3000 kn za sobu na noć, znači za 7 dana preko 20000 kn, sumnjam.
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 16:18   #24
Quote:
BozaPub kaže: Pogledaj post
On topic.
U pravu si s temom. Kuću na moru ne treba uzimati ako ne misliš tamo živjeti barem 3 mjeseca u godini, bolje ići po hotelima i putovati. Ali, sto ljudi sto ćudi.
greška kuču kad kupiš za keš je tvoja i ničija druga.
držati novce u banci je prestresno.pitanje dana,mjeseca je kad če puknuti prava kriza i kad če biti poništeni euri alo pa njemačka je ovaj tren ima javni dug 2961 miljardi eura na koji trenutno ne plača kamatu ili je minimalna a njezini gradovi isto par tisuča miljardi eura samo berlin je dužan 61 miljardu eura
da se njemačkoj dignu kamate samo na 4% bila bi u problemima
je li tebi jasno da ni teoretski nemoguče vratiti dugove eurozone
njemačka dnevno se zadužuje 138 miljona eura kad tad če priliv novca stati i tada neče imati za plače 1 400 000 državnih službenika.
sve skupa strancima je njemačka dužna 6800 miljardi eura od toga hrvatskoj oko 20 miljardi eura

Ps.
ja ne savjetujem kupovinu zemlje prvi red do mora kao štednju.ko ima višak ipak radije kupite neko poljoprivredno zemljište koje ima vode pa ako želite i na otocima
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 16:22   #25
Prvi red do mora bi trebao biti jako jeftin......
Jer će prvi biti potopljen zbog globalnog zatopljenja....
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 16:25   #26
Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
neće veliš dijeliti bazen itd , kak se onda kupaju s običnim "smrtnicima" u moru?

A sad dal svaka šuša može ispljunut cca 3000 kn za sobu na noć, znači za 7 dana preko 20000 kn, sumnjam.
More je ipak malo veće Uostalom to trebaš njih pitati ali činjenica je da gostiju za takav smještaj ne manjka.
Ne znam gdje si ti vidio cijene 3000 kn/noć, ja u životu nisam platio hotel od 5 zvjezdica više od 30 eura. I to u top terminu za Božić i novu godinu. U stvari jesam jednom 40 eura ali je hotel ipak iznad drugih i tome primjerena cijena.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 16:31   #27
Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
neće veliš dijeliti bazen itd , kak se onda kupaju s običnim "smrtnicima" u moru?

A sad dal svaka šuša može ispljunut cca 3000 kn za sobu na noć, znači za 7 dana preko 20000 kn, sumnjam.
Pola stvari koje kupujem nemaju racunicu. Od motora kojeg sam kupio radi citog gusta, a pred kucom stoje 2 auta, do cigareta koje kada platim, ne samo da skurim nego cu se od njih i razboljeti.
Kucu sam isto kupio jer zelim imati svoju garazu s alatom, krevet u kojem se nije prosli tjedan netko drugi guzio, svoju kucicu s rostiljem, mjesto gdje mogu pozivati meni drage ljude, mjesto gdje se moji klinci osjecaju kao doma i svake godine ponovno srecu stare frendove.

I mogu si ti priustiti, i platit cu porez da bi sve to imao kao sto sam platio kutiju cigareta koju sam skurio i motor koji 99% vremena stoji da bi mi prozio uzitak onih 1% vremena.

Gledanje zivota iskljucivo kroz prizmu povrata investicije je smijesno a takva je i ova tema.
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 16:37   #28
Quote:
Tyaa kaže: Pogledaj post
Hoćeš reći da su tamo nekretnine jeftinije? Moš mislit.
Osim što nemaju ništa za ponudit od ljepota (za razliku od Dalmacije), digli su cijene duplo više od Dalmacije.
Vidim neki se nisu makli sjeverozapadnije od Zadra
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 16:38   #29
Ima ljudi koji iznajme kucu sa bazenom na tjedan dana za 2000-3000 eura na nasoj obali i to dosta....dosta stranaca to radi...kod njih su primanja puno veca nego kod nas...nasa prosjecna placa je 700 eura,a prosjecna placa jednog parizana je 3000 eura....dakle njemu i slicnima takvima ti iznosi nisu nista posebno za neke njihove guste....
braveheart79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 16:39   #30
Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
Pola stvari koje kupujem nemaju racunicu. Od motora kojeg sam kupio radi citog gusta, a pred kucom stoje 2 auta, do cigareta koje kada platim, ne samo da skurim nego cu se od njih i razboljeti.
Kucu sam isto kupio jer zelim imati svoju garazu s alatom, krevet u kojem se nije prosli tjedan netko drugi guzio, svoju kucicu s rostiljem, mjesto gdje mogu pozivati meni drage ljude, mjesto gdje se moji klinci osjecaju kao doma i svake godine ponovno srecu stare frendove.

I mogu si ti priustiti, i platit cu porez da bi sve to imao kao sto sam platio kutiju cigareta koju sam skurio i motor koji 99% vremena stoji da bi mi prozio uzitak onih 1% vremena.

Gledanje zivota iskljucivo kroz prizmu povrata investicije je smijesno a takva je i ova tema.
pozadina ove teme se lagano može zaključiti iz zadnje rečenice pokretača teme.
vlaj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 17:03   #31
Quote:
more kaže: Pogledaj post
greška kuču kad kupiš za keš je tvoja i ničija druga.
držati novce u banci je prestresno.pitanje dana,mjeseca je kad če puknuti prava kriza i kad če biti poništeni euri alo pa njemačka je ovaj tren ima javni dug 2961 miljardi eura na koji trenutno ne plača kamatu ili je minimalna a njezini gradovi isto par tisuča miljardi eura samo berlin je dužan 61 miljardu eura
da se njemačkoj dignu kamate samo na 4% bila bi u problemima
je li tebi jasno da ni teoretski nemoguče vratiti dugove eurozone
njemačka dnevno se zadužuje 138 miljona eura kad tad če priliv novca stati i tada neče imati za plače 1 400 000 državnih službenika.
sve skupa strancima je njemačka dužna 6800 miljardi eura od toga hrvatskoj oko 20 miljardi eura

Ps.
ja ne savjetujem kupovinu zemlje prvi red do mora kao štednju.ko ima višak ipak radije kupite neko poljoprivredno zemljište koje ima vode pa ako želite i na otocima
Problem je što su vlade doskočile i štednji u nekretninama pa su nabile poreze.
S time kao šta sam rekao, naš odnos plaće i vrijednost inekretnina je ogromna rupa.
Dakle s tim plaćama niko nikad ne bi mogao imati nekretninu, a Hrvati drže u vlasništvu hrpu vrijednih nekretnina iz čega proizlazi da su bogatiji od Njemaca, a stvar je obrnuta.
I ako dođe porez kojeg linić je htio uvesti, (spriječen od HNS-a, i u ovom mandatu , a možda i sljedećem ko dobije ništa od toga), onda porez ljudi neće moći podmirivati iz svojih plaća i cijene idu dođe za pola jer će se svi htjeti rješavati toga ili će im država konfiscirati uslijed neplaćanja.

Između ostalog zato to nije dobra investicija po meni novac u nekretnine.
Drugi je razlog ovo šta stalno ideš na isto mjesto jer si hpu para spičio u jednu stvar s kojom si mogao proputovati cijeli svijet uzduž i popreko.
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 17:05   #32
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
More je ipak malo veće Uostalom to trebaš njih pitati ali činjenica je da gostiju za takav smještaj ne manjka.
Ne znam gdje si ti vidio cijene 3000 kn/noć, ja u životu nisam platio hotel od 5 zvjezdica više od 30 eura. I to u top terminu za Božić i novu godinu. U stvari jesam jednom 40 eura ali je hotel ipak iznad drugih i tome primjerena cijena.
recimo Hilton ili Excelsior Dubrovnik, dvokrevetna 3500/noć s doručkom.
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 17:30   #33
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Pasti će cijene neatraktivnih nekretnina. Isto tako pasti će i najam jeftinih apartmana. Moj frend iznajmljuje vilu po 1000 eura/dan i nema problema sa bukingom, štoviše gosti kažu da im je to jeftino (u biti i jest glede na uloženo) i njegovi gosti neće pobjeći u Tursku. I uopće nije blizu mora.
Mozes malo vise reci o kakvoj vili se radi?


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Bongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 18:27   #34
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ne bih rekao da je to samo kod nas, nigdje nećeš dobiti nekretninu za siću. I u Španjolskoj ima brdo neprodanih ne stanova ili zgrada nego cijelih naselja pa opet cijena nije bitno pala. U stvari jest nešto pala ali to je još uvijek nedovoljno da bi privuklo kupce.
Ali bude.. pa pogledaj kako kod nas padaju cijene i prodaje i najma... i na kontinentalnom i na morskom dijelu zemlje

Cijene na moru su definitivno bolesno napuhane. Jbt, za 200 somova eura možeš dobiti neku špelunku, u bog te pitaj kakvom stanju, a za tu lovu u Zg-u kupiš 3-4 mala stana, fino urediš i da vidiš para za ljetovanje kol'ko god ti se puta godišnje ćefne
O tome da time izbjegneš metak zvan "F&F", mislim da ne treba ni počinjati

Quote:
el oso kaže: Pogledaj post
Vidim neki se nisu makli sjeverozapadnije od Zadra
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 19:25   #35
Mislim da je neispalativo, ukoliko uzmemo u obzir da si novac zaradio radom.
Velika vecina koja renta na obali su ljudi koji su kuce gradili generacijama, danas sluze za iznajmljivanje.
Druga polovica otpada na ekipu koja ima svoje zemljiste, to uvelike olaksava ulazak u eventualno ulaganje.
Veliki dio novca otpadne na kupovinu frekventne lokacije.

Imam poznanika koji je podignuo kredit od 150000€ da krene u turisticki biznis(apartmani)
Nazalost nije se poklopilo, velika konkurencija uz kombinaciju banke = propast, hipoteka, najgori moguci scenarij.
morskipas1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 19:46   #36
Quote:
Bongo kaže: Pogledaj post
Mozes malo vise reci o kakvoj vili se radi?


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Ima nekih 500 m2 (ako se ne varam) za 15 osoba, velika okučnica, bazen, tenis...
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 20:55   #37
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
ja u životu nisam platio hotel od 5 zvjezdica više od 30 eura.
ma di si to ti bija u tunguziji.
ja u životu nisam bija u hotelu 5* a da garažu za auto nisam platija 20 eura dnevno
zadnji hotel 5* u kojem sam bija je u Bolonji grand hotel 3 dana 660 eura + parking auta 60 eura a čuja sam priče za vrijeme sajma da cijene odlete u nebo.
inače u tom hotelu sam više puta odsjeda i cijenu su dosta pale kolike su bile prije. 600000 lira noč je prije bila

Zadnje uređivanje more : 26.07.2013. at 21:07.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 20:58   #38
Quote:
more kaže: Pogledaj post
ma di si to ti bija u tunguziji.
ja u životu nisam bija u hotelu 5* a da garažu za auto nisam platija 30 eura dnevno
U Tunguziji bi teško našao hotel po takvoj cijeni ali u Turskoj bez problema
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 21:02   #39
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ima nekih 500 m2 (ako se ne varam) za 15 osoba, velika okučnica, bazen, tenis...
tak sam si i mislil, 20+ grla unutra i ko bog se njima isplati.
samo baš i to nije elitno kad moraju se sudarat u kući, a da ne velim u kojem stanju je kuhinja nakon toga i ostalo..
ti sigurno ne jedu svaki dan po restoranima..

ali kao što je rekao morskipas1, ako je kuća rađena od npr, prodane zemlje, on nema nikakvih troškova, osim izgradnju ključ u ruke koja je iznosi 500-600 eura.
Dakle za kuću od 500m2 = 300 000 eura
Zemljište ako mu vrijedi još 100 000 eura to sve skupa nemože doć više od 4-5 miliona, a da ga pitaš on bi to cijenio 10 mil.
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 21:06   #40
Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
tak sam si i mislil, 20+ grla unutra i ko bog se njima isplati.
samo baš i to nije elitno kad moraju se sudarat u kući, a da ne velim u kojem stanju je kuhinja nakon toga i ostalo..
ti sigurno ne jedu svaki dan po restoranima..

ali kao što je rekao morskipas1, ako je kuća rađena od npr, prodane zemlje, on nema nikakvih troškova, osim izgradnju ključ u ruke koja je iznosi 500-600 eura.
Dakle za kuću od 500m2 = 300 000 eura
Zemljište ako mu vrijedi još 100 000 eura to sve skupa nemože doć više od 4-5 miliona, a da ga pitaš on bi to cijenio 10 mil.
Kako si pogodio pa upravo toliko je i koštalo, ne 4-5 nego 10 mil.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:21.