Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2016., 12:11   #241
Trenutačno mi teče zabrana upravljanja vozilima od 8 mjeseci.
Registracija automobila mi je istekla ima par dana.
Da li ja mogu auto registrirati i dati ga nekom drugom na upravljanje?
keymaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 14:00   #242
Ako nemaš neplaćenih kazni možeš.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 14:13   #243
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ako nemaš neplaćenih kazni možeš.
Hvala na informaciji, imam ali to namjeravam riješiti kroz par dana.
Vezano uz to da li oni gledaju da li je račun u blokadi ili samo kazne vezane uz promet?
keymaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2016., 14:40   #244
Gledaju neplaćene kazne.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 06:53   #245
Evo da napišem povratnu informaciju o svom slučaju, kao savjet svima da se itekako isplati žalit, ako smatrate da niste krivi i odlučite se ponašat normalno u procesu žalbe.

Žalio se na 2000 kuna kazne i tri mjeseca bez vozačke. U žalbi lijepo opisao događaj, ustvrdio da sam prošao kroz žuto, ostavio mogućnost da se u raskrižju to žuto i pretvorilo u crveno, ali bez pljuvanja po policajcima i glumljenja pravednika. Jednostavno - smatrao sam da im se omakao previd, svakome se može dogoditi pa i njima. Bio na sudu na saslušanju, sve trajalo 5 minuta, samo sam prepričao događaj. Iz presude doznajem da je kasnije na sudu saslušan i policajac.
Uglavnom, jučer stigla presuda, oslobođen svake krivnje i svake kazne iako sam se nadao bar novčanoj, smanjenoj. Eto, isplati vam se uložit trud kad vam se dogodi.

p.s. - po mom mišljenju to ne vrijedi za idiote koji lete kroz crveno i cestu koriste kao pistu. Zbog njih bi sportske dvorane pretvorio u zatvore.
trouble shooter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 10:32   #246
Pozdrav,
molio bih savjet/ mišljenje.

23.12. napuhao 1,5-0,1 tolerancije=1,4 promila. Dobio u ruke obavezni prekršajni nalog kojim se izriče kazna 3000HRK, 100HRK troškova i 3 mjeseca zabrane B kategorije, zapisnik, oduzimanje dozvole na 12 sati i uplatnice za kaznu i troškove.
Koliko sam proučio zakon, policija je već išla prema donjoj granici kažnjavanja, vjerojatno i zato što već godinama nemam prekršaja (imao sam sličnu stvar prije 18 godina, ali koliko čitam, to se više ne računa).

Ima li smisla odnosno šanse za uspjeh, prema iskustvima iz prakse, podnositi prigovor u cilju smanjenja kazne i/ili skraćenja zabrane. Realno, redovno sam zaposlen pa se ne mogu vaditi na materijalnu situaciju.

Ako ne podnesem prigovor, od kada počinje teći rok od 8 dana u kojem se plaćanje 2/3 kazne smatra konačnim plaćanjem - ide li to od dana uručenja OPN-a (dakle do 31.12) ili moram čekati neki dodatni papir (rješenje, presudu, odluku - sorry, nisam pravnik).

Voziti smijem do daljnjega, sve dok ne dobijem od policije "papir" na kojem će pisati period zabrane - jesam li to dobro shvatio?

Znam da je sve već napisano, ali da budem siguran.

Hvala unaprijed.
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 16:48   #247
Bez obzira da li si kažnjavan moraju napisat minimalnu kaznu.
8 dana od uručenje,nema dodatnih papira.
Žali se uvijek smanje.A nisi ni kažnjava,
Voziš dok ne dobiješ obavijest od policije bez obzira platio ili se žalio.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 10:20   #248
Još sam jedan detalj: je li ok spominjati nekažnjavanost (jer je prošlo 18 godina od zadnjeg slučaja) ili bolje ništa ne spominjati, ako u policijskoj evidenciji postoji trajni zapis da nisam bez grijeha, da ne ispadne da iznosim neistinu?

Hvala na savjetima.
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 10:43   #249
Normalno da je jer si nekažnjavan.Policijska evidencija je nešto drugo od prekršajne evidencije.

"(2) Protekom tri godine od pravomoćnosti odluke o prekršaju počinitelj prekršaja smatra se neosuđivanim po toj odluci o prekršaju i svaka uporaba tih podataka o njemu kao počinitelju prekršaja zabranjena je i nema nikakav pravni učinak. Rehabilitirani osuđenik ima pravo nijekati prijašnju osuđivanost i zbog toga ne može biti pozvan na odgovornost niti može imati bilo kakve pravne posljedice."
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 11:10   #250
Puno hvala!
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 15:32   #251
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Bez obzira da li si kažnjavan moraju napisat minimalnu kaznu.
8 dana od uručenje,nema dodatnih papira.
Žali se uvijek smanje.A nisi ni kažnjava,
Voziš dok ne dobiješ obavijest od policije bez obzira platio ili se žalio.
Što ako ta obavijest ne stigne preko mjesec i pol dana od tog događaja i plaćanja kazne? također se radi o oduzimanju na 3 mjeseca.
croat1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 16:19   #252
Oduzimanje vozačke dozvole / zabrana upravljanja motornim vozilom

Quote:
croat1991 kaže: Pogledaj post
Što ako ta obavijest ne stigne preko mjesec i pol dana od tog događaja i plaćanja kazne? također se radi o oduzimanju na 3 mjeseca.


Vozis i dalje sve dok ne dobijes obavijest da ti je krenula zabrana od datuma primitka obavijesti
svrljozgd is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 16:27   #253
jesu brzi, pa mogao sam već pola kazne odraditi :/
croat1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 10:05   #254
Quote:
croat1991 kaže: Pogledaj post
Što ako ta obavijest ne stigne preko mjesec i pol dana od tog događaja i plaćanja kazne? također se radi o oduzimanju na 3 mjeseca.
Imaju rok od 3 godine da ti pošalju papir da odradiš svoje.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 16:53   #255
Pozdrav, imam pitanje. Jučer 15.02. su me zaustavili i alkotestirali, pokazalo je 0.85 tj, nakon oduzimanja 0.10, ispalo je 0.75. Također sam vozio 14 km/h više od dopuštenog. Imam 23 godine i prije 3 godine sam izgubio vozačku na 9 mjeseci zbog promila+ kazna. Danas kad sam nakon 12 sati išao podići vozačku, službenik mi je rekao kako će mi plava kuverta stići na kućnu adresu za cca mjesec dana i da se tada mogu žaliti. Koliku kaznu mogu očekivati i da li je moguće da prođem bez oduzimanja vozačke pošto mi posao ovisi o tome?
Posa93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 11:22   #256
500 za brzinu i 1000 za alkohol+sudski troškovi.kad dođe prekršajni nalog piši prigovor.Ako je prošlo 3 godine od zadnje kazne onda si prekršajno nekažnjavan.Moguće je da ne bude zabrane.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 23:55   #257
Hvala Sivkiću

Quote:
3007 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
molio bih savjet/ mišljenje.

23.12. napuhao 1,5-0,1 tolerancije=1,4 promila. Dobio u ruke obavezni prekršajni nalog kojim se izriče kazna 3000HRK, 100HRK troškova i 3 mjeseca zabrane B kategorije, zapisnik, oduzimanje dozvole na 12 sati i uplatnice za kaznu i troškove.
Koliko sam proučio zakon, policija je već išla prema donjoj granici kažnjavanja, vjerojatno i zato što već godinama nemam prekršaja (imao sam sličnu stvar prije 18 godina, ali koliko čitam, to se više ne računa).

Ima li smisla odnosno šanse za uspjeh, prema iskustvima iz prakse, podnositi prigovor u cilju smanjenja kazne i/ili skraćenja zabrane. Realno, redovno sam zaposlen pa se ne mogu vaditi na materijalnu situaciju.

Ako ne podnesem prigovor, od kada počinje teći rok od 8 dana u kojem se plaćanje 2/3 kazne smatra konačnim plaćanjem - ide li to od dana uručenja OPN-a (dakle do 31.12) ili moram čekati neki dodatni papir (rješenje, presudu, odluku - sorry, nisam pravnik).

Voziti smijem do daljnjega, sve dok ne dobijem od policije "papir" na kojem će pisati period zabrane - jesam li to dobro shvatio?

Znam da je sve već napisano, ali da budem siguran.

Hvala unaprijed.
Evo, da se javim i zahvalim dobrom duhu Sivkiću: Danas sam podigao presudu kojom sam, na temelju podnesenog prigovora uz priznavanje krivnje i pozivanja na neosuđivanost, te uz činjenicu da moji postupci nisu izazvali nikakvu neposrednu opasnost dobio smanjenje novčane kazne na pola (1500kn, uz mogućnost da platim 1000 u roku 15 dana) te ukidanje 3-mjesečne zabrane upravljanja B-kategorijom.
Bez informacija odavde, itekako (naknadno)svjestan da sam pogriješio, prihvatio bih i predloženu novčanu kaznu i zabranu vožnje,, iako to po mom mišljenju ne bi imalo nikakvog utjecaja na moje buduće ponašanje u vožnji jer ionako vrlo rijetko konzumiram alkohol, a naročito nemam običaj voziti pod utjecajem alkohola, pa za to što se dogodilo nemam ni opravdanja niti razumnog objašnjenja, posebno kad uzmem u obzir svoje godine, ali eto, živom čovjeku dogode se i takve stvari.
Možda netko sve to može olako prihvatiti, ali meni je cijela ta situacija izazvala više unutarnjeg nemira nego što bi bilo kakva kazna mogla uzrokovati.

Još samo pitanje: temeljem presude oslobođen sam plaćanja troškova prekršajnog postupka ovog suda, no moram li ipak platiti troškove izdavanja prekršajnog naloga (100HRK) i ako moram, vrijedi li i tu pravilo da se plaćanje 2/3 u roku 8 dana smatra plaćanjem sjelokupnog iznosa.
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 18:35   #258
Nikako da se informiran za ti 100 kn za nalog kad ide prigovor tako da ne zna.Jednii kažu ne treba drugi kažu treba.Najbolje da nazoveš sud.Ako se plaća plaća se svih 100 kn (nema umanjenja).
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 15:29   #259
Pozdrav,
sredinom drugog mjeseca dobila sam kaznu za alkohol i napisala sam prigovor. Sada je došlo rješenje poštom, ali nisam kući kako bi ga mogla podignuti u pošti. Ako mi prodje 5 dana i vrati se policiji, da li onda oni to opet šalju ili kako?
Hvala
Hiddenface is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 17:28   #260
Ili će ponovo slat ili će sami pokušat dostavit.možeš i sama otići po njega.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:55.