Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.06.2014., 13:30   #61
ili u investicijske fondove ili u proizvodnju ... kupovat stan za rentanje nije neka lova ... s obzirom na uloženo ... bolje onda neki poslovni prostor ili zemljište
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 13:45   #62
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
btw. gledam upise za ovo i vidim nitko ne predlaže neku proizvodnju, softver, poljoprivredu iz čega zaključujem da ćemo u govnima biti minimalno idućih 30-50 godina

nimalo poduzetničkog duha kod nas
To nema veze sa poduzetničkim duhom nego hiperprodukcijom i brendiranjem
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 16:48   #63
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
btw. gledam upise za ovo i vidim nitko ne predlaže neku proizvodnju, softver, poljoprivredu iz čega zaključujem da ćemo u govnima biti minimalno idućih 30-50 godina

nimalo poduzetničkog duha kod nas
Prvo čovjek je pitao kamo sa 500000 kuna da mu ne leže na računu.a nije pitao nezaposlen sam imam 500000 kuna i u šta da izgorim 500000 kuna u RH.
Da bi se uložilo u proizvodnju ili u vlastitu tvrtku treba imati neke društvene kvalitete i zvanja,ili praktična iskustva.a najsigurnije je ako ima političke veze
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 22:11   #64
Što se tiče posla, 500 000 kuna je praktički ništa za ikakav ozbiljniji posao. Naravno, tu mislim na neku ozbiljnu proizvodnju a ne gluposti tipa uzgajanje jagoda, otvaranje birca, otvaranje talijanskog restorana , izgradnja apartmana, otvaranje butika turske robe ili salona dizajnerskog namještaja ili neke slične gluposti popularne u hrvata.

Pošto je čovjeku zlato malo nepoznato područje možda da nađe neki njemački investicijski fond ili nešto slično? U Hrvatskoj ja osobno ne bi dao ni 10 kuna na čuvanje našim "brokerima" i ostaloj investicijskoj bagri koja je do prije 20 godina hodala poderanih đepova i nije znala što je short a što long pozicija.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 23:58   #65
http://narodne-novine.nn.hr/oglasi/default.aspx
ja kupujem brodove,strojeve i stanove od Tvrtki.nikada od malih ljudi pogotovo ako žive u njima.Brodove i strojeve odmah po primitku u moj posjed prodajem na ebayu.Samo da te odmah upozorim tu je takva močvara hrvatskog društva da to nije za vjerovati.Ja večinom plačam 1/3 ,1/2 procjenjene vrijednosti a šta je u stvarnosti 1/4,1/3 stvarne tržne cijene.Prodaju na ebaju prihvačam ako prođe moj ulog a uvijek prođe i preko tržne cijene.Brodove kupujem 2-3 komada od puta jer mi je ipak malo prevelik rizik kupovat 10 brodova i više.3 godine mi je izvrsno išla kupovina u stečaju solarne opreme i strojeva/opreme tvornica po evropi. Opet tu je močvara ne zna ko koga jebe.informacije se skrivaju,ne želi se preuzeti ponuda (vrati se preporučeno pismo)tu su hrvati,Španjolci i grci svjetski prvaci.

Ljubomora naših hrvatskih kolega na cijene.tipa kako on tako jeftino može davati pa ja u kini plačam više robu a kupujem na veliko a on prodaje renomirane EU proizvode po niskoj cijeni,sigurno roba ispala iz kamiona i sl primjedbe.

Sve radi samo nemojte kupovati stanove od malih ljudi pogotovo ako ljudi žive u njima.Po meni je to nemoralno.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 01:03   #66
Ne kužim ovo s kupovanjem stanova od malih ljudi? Misliš kad banka prodaje neki stan koji je dobila ovrhom?
sebastijan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 01:16   #67
Quote:
sebastijan72 kaže: Pogledaj post
Ne kužim ovo s kupovanjem stanova od malih ljudi? Misliš kad banka prodaje neki stan koji je dobila ovrhom?
da
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 09:39   #68
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Prvo čovjek je pitao kamo sa 500000 kuna da mu ne leže na računu.a nije pitao nezaposlen sam imam 500000 kuna i u šta da izgorim 500000 kuna u RH.
Da bi se uložilo u proizvodnju ili u vlastitu tvrtku treba imati neke društvene kvalitete i zvanja,ili praktična iskustva.a najsigurnije je ako ima političke veze
more pažljivije čitaj, nisam ja komentirao njegovo pitanje, nego prijedloge.

boldano
Zar samo nezaposlen treba investirati odi proć .

A da mu ne leže na računu onda valjda dolaze u obzir svi mogući prijedlozi.

A prijedlozi se svodili na rentanje i finito. Znači moja 'kritika' je bila upućena prijedlozima gdje 'ulupati' po milje love.
A tvoja druga rečenica je i odgovor zašto u ovoj zemlji nema poduzetničkog duha.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 09:55   #69
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
A prijedlozi se svodili na rentanje i finito. Znači moja 'kritika' je bila upućena prijedlozima gdje 'ulupati' po milje love.
A tvoja druga rečenica je i odgovor zašto u ovoj zemlji nema poduzetničkog duha.
Ulaganje u proizvodnju u RH je isto da uđeš u poduzetničke vode tipa
1/iznamljivanje škrinja za duboku smrzavanje na antartici
2/prodaja termoakumulacionih peči u južnoj subsaharskoj africi
3/prodaja supersportskih exstremno spuštenih automobila u somaliji
4/otvaranje trgovačkog centra sku opreme u manausu brazil
itd
iako mislim da prijedlog 1 i 2 imaju veče šanse od pokretanja proizvodnje u RH

bilo koja Proizvodnja nosi ogromne rizike i svaka proizvodnja osim subvencioniranih je bilo gdje u svijetu visokorizična
proizvodnja finacirana kreditom je teško održiva ako ne i nemoguča.a ako se finacira kreditom,kredit mora imati negativne kamate.
Nagledao sam se pogotovo u solarnoj industriji tvornica totalno automatiziranih koji su preko noči bankrotirali.Pogotovo ingot kristalni uzgoj.

Zadnje uređivanje more : 07.06.2014. at 10:02.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 12:29   #70
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
more pažljivije čitaj, nisam ja komentirao njegovo pitanje, nego prijedloge.

boldano
Zar samo nezaposlen treba investirati odi proć .

A da mu ne leže na računu onda valjda dolaze u obzir svi mogući prijedlozi.

A prijedlozi se svodili na rentanje i finito. Znači moja 'kritika' je bila upućena prijedlozima gdje 'ulupati' po milje love.
A tvoja druga rečenica je i odgovor zašto u ovoj zemlji nema poduzetničkog duha.
A ti si ovoj temi jako puno pridonio.

Evo molim te reci nam u kakvu se proizvodnju moze upustit zaposlena osoba s cca 35-40 godina (ako ne i vise, pokretac teme je rekao da je stedio 15 godina pa ono), a da pritom ne riskira posao i zivot?

A ovo sto sam boldao se valjda protivi svakoj logici.

Dode netko otvori temu i kaze sta mi je ciniti imam rak i sad padaju prijedlozi i odjednom se pojavis ti i kazes jbt sta mu niste rekli da nije trebao pusit u mladosti.

Tvoj zadnji zakljucak je totalno bezveze, poduzetnickog duha nema jer su zakoni strasno nejasni, izuzetno promjenjivi, jer se stite velike ne platise i nitko im ne staje na kraj, jer su kazne velike, nelogicne i rigorozne, jer su nameti ogromni, jer da bi dobio dozvole i prosao sve procedure trebas proci pakao - kod nas ne fali ni kapitala (pogotovo za malo poduzetnistvo), ni znanja, a nit smo gluplji od drugih naroda.

Evo, molim te nemoj izignorirat ovo zadnje, daj nam ti par prijedloga - konkretnih - u sto on moze ulozit te novce.
Koncentriran is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 13:32   #71
Klase

Obveznice 6,5% fiksno od Erste

Dionice (Ako ne bude većih sranja s Rusijom, DY 8 kn na cijenu od 115 kn)
...Kapaciteti svih devet tvornica AD Plastika prodani su za idućih pet godina...

Dionice Vlasnik 77% dionica najveće turističke tvrtke Riviera Adria kojom upravlja Valamar Hoteli + Kampovi

Ovo nije nagovor na kupnju nego informacija na poziv autora.

LP,
stefek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 13:33   #72
Quote:
Koncentriran kaže: Pogledaj post
Evo, molim te nemoj izignorirat ovo zadnje, daj nam ti par prijedloga - konkretnih - u sto on moze ulozit te novce.
samo da ispravim tvoju rečenicu


u sto on moze ulozit te novce a da ne izgubi svoj kapital i da još ne završi u dugovima.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 13:57   #73
Evo prijedloga za investiciju od ne 500 000 kuna već 500 kuna po meni vrlo pogodne za nas Hrvate:
ovca ili koza
Naime za te novce možeš kupiti sasvim solidnu ovcu ili kozu.
A pošto nas ima dosta nezaposlenih pa imamo dosta slobodnog vremena možemo je i odvesti par sati na pašu i svaki dan imamo litricu mlijeka.
Mislim,pravog mlijeka a ne ove kemikalije tipa k plus ili pilos ili šta ja znam...
I za početak- uštediš 7 kuna na dan
Pa još ako je u blizini kakav jarac ili ovan eto i par kozlića godišnje iliti 20 kg mesa godišnje. Pravog mesa- bez steroida i antibiotika i da nije smrnuto i odmrznuto 14 puta već samo jednom...
ar2d2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 14:10   #74
Quote:
ar2d2 kaže: Pogledaj post
Evo prijedloga za investiciju od ne 500 000 kuna već 500 kuna po meni vrlo pogodne za nas Hrvate:
ovca ili koza
Naime za te novce možeš kupiti sasvim solidnu ovcu ili kozu.
A pošto nas ima dosta nezaposlenih pa imamo dosta slobodnog vremena možemo je i odvesti par sati na pašu i svaki dan imamo litricu mlijeka.
Mislim,pravog mlijeka a ne ove kemikalije tipa k plus ili pilos ili šta ja znam...
I za početak- uštediš 7 kuna na dan
Pa još ako je u blizini kakav jarac ili ovan eto i par kozlića godišnje iliti 20 kg mesa godišnje. Pravog mesa- bez steroida i antibiotika i da nije smrnuto i odmrznuto 14 puta već samo jednom...
I gdje bi ju držao, na balkonu?
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 14:52   #75
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
I gdje bi ju držao, na balkonu?
Prije svega želim ti čestitati na 9000om postu.
Koze se ne drže na balkonu već u štali i na livadi-brijegu-husti-šikari.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 17:32   #76
Quote:
ar2d2 kaže: Pogledaj post
Evo prijedloga za investiciju od ne 500 000 kuna već 500 kuna po meni vrlo pogodne za nas Hrvate:
ovca ili koza
Naime za te novce možeš kupiti sasvim solidnu ovcu ili kozu.
A pošto nas ima dosta nezaposlenih pa imamo dosta slobodnog vremena možemo je i odvesti par sati na pašu i svaki dan imamo litricu mlijeka.
Mislim,pravog mlijeka a ne ove kemikalije tipa k plus ili pilos ili šta ja znam...
I za početak- uštediš 7 kuna na dan
Pa još ako je u blizini kakav jarac ili ovan eto i par kozlića godišnje iliti 20 kg mesa godišnje. Pravog mesa- bez steroida i antibiotika i da nije smrnuto i odmrznuto 14 puta već samo jednom...
I još ako čizme kupi, uštedama nema kraja.....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2014., 19:09   #77
Quote:
comi1 kaže: Pogledaj post
Koliko znam,
cijena parkirnog mjesta oko ZgTowra se krece mjesecno cca 50€(cak i garazu dobijes za te nofce u renti)..sto je recimo nekakvih cca 400kn,preko 500kn mislim da nema sanse trznisno da dobijes...
Sad sam gledao na 90% parkinga se isti naplacuje, dnevna cijena 60kn x 20 (minmalno radnih dana, a ima ih i vise) to je 1200.

ZGT, GG, Mercator, Euroherc, Splitska, onaj kompleks s prolazom (ovo su samo neki od najvecih) tu u krugu od 300m rade doslovno tisuce i tisuce ljudi, sumnjam da netko iznajmljuje parking za 50e, a i vidim da su ovi sto se placaju svaki dan puni.

p.s vidim da za toliko iznajmljuju samo ovi daleko od grada
Koncentriran is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2014., 08:00   #78
Kako god ja bih na njegovom mijestu prvo te kune prebacio u eure jer kuna propada skup sa drzavom. U drzavi se nista nepokrece da se ojaca i stabilizira kuna. Prije godinu dana je 1€ =7.4kn danas je vec 7.6kn, a MMF trazi da kuni padne vrijednost na preko 8.6kn za 1€ !

Samo budala drzi tolike novce u kunama jer ce kune nakoncu vrijediti ko nekadasnji dinari.

Vec je jednom kuna propala za vrijeme NDH i opet ce propasti, povijest se jednostavno ponavlja.


Tapatalk 2 using mobile - Samsung Galaxy Fit S5670
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2014., 15:41   #79
Quote:
Koncentriran kaže: Pogledaj post
Sad sam gledao na 90% parkinga se isti naplacuje, dnevna cijena 60kn x 20 (minmalno radnih dana, a ima ih i vise) to je 1200.

ZGT, GG, Mercator, Euroherc, Splitska, onaj kompleks s prolazom (ovo su samo neki od najvecih) tu u krugu od 300m rade doslovno tisuce i tisuce ljudi, sumnjam da netko iznajmljuje parking za 50e, a i vidim da su ovi sto se placaju svaki dan puni.

p.s vidim da za toliko iznajmljuju samo ovi daleko od grada
kolega,slabo si ti to gledao...

kazem ti,"slucajno" znam sto i kako se krece u tom reJonu..
posebno ovaj dio oko ZgTowera..
pa pogledaj samo Pionir ti ima jos "spremnih" GPM oko 9000m2,jel ti znas koliko je to garaza...!?
pa samo da oni istrce na trziste s najmom,mogu te ukopat na 50kn/mj

A ovo su ti gluposti,
nemozes usporedjivat satni/dnevni najam necega sa mjesecnim najmom,
jednostavno nije kompatibilno..
Opet ti ponavljam...
Cijene koje sam vidio oglasene(sto oglasnik,sto oglas u zgradi..) svojim ocima..parking i garaze su ti cca 50tak€/mj..

A kao u u svemu,najvaznija stvar je omjer ponude i potraznje....
potraznja je ok,al ponuda je dalekoo veca i cijene su relativno niske..

evo u sekundi kaj sam nasao na njuskalu...

http://www.njuskalo.hr/nekretnine/ga...oglas-11283223
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 09:33   #80
Otvori dućan s biciklima, dnevni pazar 15.000 kn. Roba ide ko alva benzin poskupio , bicikli idu ko blesavi, otvori exluzivni frizeraj 500kn po glavi , 20 glava 10 iljada dnevno povrat na banci 2% , otvori exclusiv birc ,i tak ima ideja sky is the limit itd a ja u svom biznisu nekad na uloženih 120k€ mjesečno 3,5k€ (God 42k€) imao sam 50% godišnji povrat , a imaš biznisa di imaš 120% godišnji povrat sam treba jača lova

...P.S.
Sad će Neno Delboy ošinut po meni
Potpis----------
Novci su na cesti samo se treba sagnuti i pokupit ih
Uloži da se množi
Who dares, wins

Zadnje uređivanje Loui : 10.06.2014. at 09:40.
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:16.