Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2014., 10:05   #81
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Otvori dućan s biciklima, dnevni pazar 15.000 kn. Roba ide ko alva benzin poskupio , bicikli idu ko blesavi, otvori exluzivni frizeraj 500kn po glavi , 20 glava 10 iljada dnevno povrat na banci 2% , otvori exclusiv birc ,i tak ima ideja sky is the limit itd a ja u svom biznisu nekad na uloženih 120k€ mjesečno 3,5k€ (God 42k€) imao sam 50% godišnji povrat , a imaš biznisa di imaš 120% godišnji povrat sam treba jača lova

...P.S.
Sad će Neno Delboy ošinut po meni
Potpis----------
Novci su na cesti samo se treba sagnuti i pokupit ih
Uloži da se množi
Who dares, wins
Alo JAWS, ima i dučan s biciklima a žena mu ima eskluzivni frizeraj i on nije pitao da uloži u posao taj višak nego gdje investirati da novac radi za njega a ne da on radi za novac.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 11:03   #82
Eh stari moj novac nemre radit za tebe sigurno s povratom od 100% godišnje a da ti ležiš,nema toga osim ak ne uložiš 480 milijuna dolara, kak pravi investitor i onda lezi lebče da te jedem, s 500 tisuća nema povrata više od 2% a da nije rizičan, ili birtija ili na banku 2%
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 13:01   #83
Bas prije par misec tu kod mene u gradu otvoren ducan za bicikle...servis i sl...tolike si guzve da policija svakodnevno mora usmjeravati promet...veliki trgovacki centri su u potpunosti unistili male obrtnike...centar grada je pun praznih prostora koje nitko nece...Najbolje da poklonim ministru financija da makar malo smanji dug...ali me je strah da mi ne naplati pdv...ono dam mu 500000kn a on meni posalje racun da dugujem jos pdv

Stanje u rvatskoj sada i narednih njekoliko godina(do 2030) je takvo da triba cuvati cash...2% od 500000 i nije tako lose
Sent from my GT-I9195 using Tapatalk 2
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 13:37   #84
od početka teme je jasno da ti samo tu kukaš što su ti smanjile banke kamatu na 2% sad s porezom od 2105 ćeš toliko i dobiti, na duži rok od 3 godine oko 2,5%.
Jasno je da ti nisi sposoban za ništa nego držati pare na banci i ništa ne raditi i to je funkcionirao do sada.
Sada ne znaš šta bi s parama jer ih bez obzira šta pričaš da si ih stekao, vjerojatno nisi ni zaradi nego nešto prodao, sumnjam da si ih zaradio u 15 godina jer da jesi već bi nekog k..ca znao i ne bi pitao tu po forumu takva glupa pitanja tipa šta s parama.
No budući da si toliko vezan za banke samo se nadaj da ti neće je ukrasti, hint MMF-ov prijedlog oporezivanja imovine i ostale prijetnje šta sam i pisao, pa su me svi popljuvali koji su na oročenju jer eto njima garantira dab. Na moja pitanja nije nitko odgovorio pa pretpostavljam da ti nemaju pojma nego se samo nadaju da će sve biti ok, a nada je k..va.
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 13:45   #85
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Otvori dućan s biciklima, dnevni pazar 15.000 kn. Roba ide ko alva benzin poskupio , bicikli idu ko blesavi, otvori exluzivni frizeraj 500kn po glavi , 20 glava 10 iljada dnevno povrat na banci 2% , otvori exclusiv birc ,i tak ima ideja sky is the limit itd a ja u svom biznisu nekad na uloženih 120k€ mjesečno 3,5k€ (God 42k€) imao sam 50% godišnji povrat , a imaš biznisa di imaš 120% godišnji povrat sam treba jača lova

...P.S.
Sad će Neno Delboy ošinut po meni
Potpis----------
Novci su na cesti samo se treba sagnuti i pokupit ih
Uloži da se množi
Who dares, wins
ti si imao povrat kad je bio balon u HR kad si mogao prodati i go.no, sad si očito propao. Ne znam zašto uopće dijeliš savjete šta ne čekaš starog da ti umre i ostavi stan da bi ti mogao prodati i ostvariti svoje veleumne ideje a dotad se klepaš uz njega.

Mogao se već dići kredit na temelju tih veleumnih ideja i tvoje reputacije kao uspješnog biznismena, banke bi sigurno to znale procijeniti pa bi ti dale kredit.
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 14:04   #86
Treba švercat balvane(trupce) tu je lova, hodat po licitacijama po slavoniji i izvozit vlakom u Austriju ,može se kažu tuć 10.000 eura mjesečno čistaka, netreba puno kinte uložit samo firmu otvorit, kupit motorku STIHL ili Husquarna i rokaj Mile ,terenca kupit i tarapana

ili otvorit salon za uljepšavanje žena , taj biznis nikad neće propast , igraš na sujetu žena podilaziš im egu, to je dobitna kombinacija, zadnje pare će ti istrest

ili dobru čevabdicu pleskavice, vešalice punjene dimljene mućkalice ali da je roštilj vrhunski , glavni zagrebački roštiljanti tuku dnevno po 15 iljada, ostaje im 5 dnevno čistaka garant puta 31 dan 150 tisuća kuna mjesečno zarade a i ne oznoje se pošteno,

Zadnje uređivanje Loui : 10.06.2014. at 14:09.
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 15:09   #87
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Treba švercat balvane(trupce) tu je lova, hodat po licitacijama po slavoniji i izvozit vlakom u Austriju ,može se kažu tuć 10.000 eura mjesečno čistaka, netreba puno kinte uložit samo firmu otvorit, kupit motorku STIHL ili Husquarna i rokaj Mile ,terenca kupit i tarapana

ili otvorit salon za uljepšavanje žena , taj biznis nikad neće propast , igraš na sujetu žena podilaziš im egu, to je dobitna kombinacija, zadnje pare će ti istrest

ili dobru čevabdicu pleskavice, vešalice punjene dimljene mućkalice ali da je roštilj vrhunski , glavni zagrebački roštiljanti tuku dnevno po 15 iljada, ostaje im 5 dnevno čistaka garant puta 31 dan 150 tisuća kuna mjesečno zarade a i ne oznoje se pošteno,
napiši samo gdje ti stari živi i broj telefona da mu javim da stan ostavi nakon smrti karitativnoj udruzi a ne tebi, više bude imao koristi.
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 16:28   #88
Evo, moze kod kamatara... Placaju 24% godisnje na ulozeno perje:

http://www.jutarnji.hr/ispovijest-po...une--/1197963/
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 16:52   #89
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Evo, moze kod kamatara... Placaju 24% godisnje na ulozeno perje:

http://www.jutarnji.hr/ispovijest-po...une--/1197963/
taj bogati umirovljenik je kreten.
No na neki način ga žalim ko i sve naivne kretene, a to je da se rodio u zemlji punoj lopova i prevaranata, na neki način nije kriv.

To je ono šta ja govorim, ti snalažljivi banditi žive na visokoj nozi na muci onih koji štede.
Zato i dalje držite pare u bankama i berite siću dok neko digne kredit i nikad ga ne vrati, nabije dugove firmi i otvori drugu.
Ostavi dugove banci, dok mu je išlo je uživao i živio na visokoj nozi, kupovao skupe aute, vile, jahte, usput uvukao kojeg naivnog bogatog starčića tim stilom, kad je došla kriza, propast fiktivnog biznisa, propast "ulagača".
Banka ima nenalative dugove.
Oni su dio života proveli na visokoj nozi, drugi su štedili ko budale da bi banka takvim "biznismenima" čitaj modernim banditima posuđivala novac. Zato i imamo 60 milijardi nenaplativih kredita firmi i građana, čitaj prekriženih tj nikad naplativih, sve su to takvi s biznisima šverc-komerc, ojdi mi dojdi mi i neodgovornih građana koji su se pokrivali duljim pokrivačem nego šta su mogli, na kraju će ispast da su oni još i pametno radili, ako radi njih naj. štediše.

Zadnje uređivanje vspec : 10.06.2014. at 17:02.
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 17:39   #90
Nema zarade dok sam ne zasučeš rukave , uložiš i zaradiš sve ostalo je kocka dionice fondovi kamate dividende kurci palci kurte murte , svi bi nešto priko kolina, priko reda da je para a ne radit, nema toga stari moj, nego otvorit restoran na moru i tuć 20 ijadi dnevno, tu je extra profit kuiš vspec nema kruva bez motike ristać

Zadnje uređivanje Loui : 10.06.2014. at 19:04.
Loui is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 18:43   #91
Quote:
vspec kaže: Pogledaj post
taj bogati umirovljenik je kreten.
No na neki način ga žalim ko i sve naivne kretene, a to je da se rodio u zemlji punoj lopova i prevaranata, na neki način nije kriv.
On cak nije ni naivni kreten nego matori pokvarenjak... Nadao se iskamatariti ostale umirovljenike... Sto je mislio, koliku oni kamatu trebaju platiti da bi on uz posrednika dobio 24%?

Netko ima u sigu 'Ne mozes prevariti postenog covjeka'....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 18:44   #92
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Nema zarade dok sam ne zasučeš rukave , uložiš i zaradiš sve ostalo je kocka dionice fondovi kamate dividende kurci palci kurte murte , svi bi nešto priko kolina, priko reda da je para a ne radit, nema toga stari moj, nego otvorit restoran na moru i tuć 20 ijadi dnevno, tu je extra profit kuiš vspec
Evo ja ti iznajmim prostor eto kao forumašu samo češ mi platit 12 mjeseci unaprijed najamninu i neče iči odmah sljedeči mjesec najamnina nego nakon 6 mjeseci.i stvarno se može zaradit.momentalno je u najmu i iznajmio je restoran preko uvale da nebi netko otvoria i 8 restoran u uvali
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 18:55   #93
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Nema zarade dok sam ne zasučeš rukave , uložiš i zaradiš sve ostalo je kocka dionice fondovi kamate dividende kurci palci kurte murte , svi bi nešto priko kolina, priko reda da je para a ne radit, nema toga stari moj, nego otvorit restoran na moru i tuć 20 ijadi dnevno, tu je extra profit kuiš vspec
Al kaj ne vidiš starac ima 80 godina a piše da je htio doživjet mirnu starost i još kuka kako je "prokrvario" u ratu ko da je to bitno za priču, a išao je ulagati sa 70 godina kad se treba smiriti i trošiti taj novac, on ga je išao "uložiti" u biznis te "dame", ona u međuvremenu našla drugog , mlađeg je..ča. Mutna su to posla.
prvi ugovor ovjeren kod bilježnika kaže da ona ne odgovara za glavnicu, a drugi ugovori nisu ni sklopljeni kod bilježnika, pitam se jel taj starac s tolikim parama ima uopće odvjetnika i ono nema mobitel s tolikim milijonima da zove policiju, stari il je škrt il mu ova dala mande il je kreten, a kaže ekonomist, on je valjda trebao znati da povrat od 6% da mu treba 16 godina da vrati glavnicu, a za to vrijeme može riknuti, nastati kriza, propasti biznis, kao što je, jakih li ekonomista iz tog vremena...no dobro ovo ni nije bio biznis nego trošenje para starca i njemu davanje od njegovih para dok su se za ostatak vodio život na visokoj nozi.
I sad kuka još u jutarnjem umjesto da se skrije radi svoje gluposti.
s jedne strane sam rekao da ga žalim što se rodio u državi gdje riječ i pisani/usmeni dogovor ništa ne znači, čak ni ugovor ako nije dobro sastavljen, poznavajući sporost sudstva.

Što se tiče dionica se slažem, to je samo za kockare i one koji imaju povlaštene informacije tipa mešetare s wall streeta.
Moram priznati da sam i ja jedno vrijeme uspješno bio u tome na domaćem terenu kad je bilo ludilo, ali to više ne bi ponovio. Vani već teško zaradiš.
Što se tiče turizma dobro je dok nema i vani jače krize. Kad malo i njih jače stisne vidjet će mo, ništa se ne hvlale rezulatatima predsezone, kakva će bit sezona vidjet će se, nemaju ni oni baš vani para da ih deru hrvati 2 mjeseca za cijelu godinu i da im nose euriće da Hrvati prežive zimu.

Zadnje uređivanje vspec : 10.06.2014. at 19:09.
vspec is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 19:10   #94
Quote:
Loui kaže: Pogledaj post
Nema zarade dok sam ne zasučeš rukave , uložiš i zaradiš sve ostalo je kocka dionice fondovi kamate dividende kurci palci kurte murte , svi bi nešto priko kolina, priko reda da je para a ne radit, nema toga stari moj, nego otvorit restoran na moru i tuć 20 ijadi dnevno, tu je extra profit kuiš vspec
Te spike o "20 ijadi dnevno" ostavi nekom drugom. Puna Hrvatska takvih "poduzetnika" koji tuku puste "ijade". A kad malo bolje pogledaš sve sirotinja do sirotinje. Sa tim ciframa kojima se razbacuješ imali bi Dubai od svakog gradića dolje na moru. Nažalost, ja vidim samo hrpu sirotinje u nakaradno betoniziranim malo većim selima. Tu i tamo pokoji BMW X5 (sa ćelavim gumama i na leasing naravno ) i "vila" 10 metri od glavne ceste izgrađena od betona i Gaelan pvc profila i naravno izliveni betonski lavovi iz Bauhausa na ulazu.
Sorry, ali ja ne vidim tu "20 ijadi" dnevno.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 19:25   #95
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Te spike o "20 ijadi dnevno" ostavi nekom drugom. Puna Hrvatska takvih "poduzetnika" koji tuku puste "ijade". A kad malo bolje pogledaš sve sirotinja do sirotinje. Sa tim ciframa kojima se razbacuješ imali bi Dubai od svakog gradića dolje na moru. Nažalost, ja vidim samo hrpu sirotinje u nakaradno betoniziranim malo većim selima. Tu i tamo pokoji BMW X5 (sa ćelavim gumama i na leasing naravno ) i "vila" 10 metri od glavne ceste izgrađena od betona i Gaelan pvc profila i naravno izliveni betonski lavovi iz Bauhausa na ulazu.
Sorry, ali ja ne vidim tu "20 ijadi" dnevno.
imaju ti restorani fast-fudovi 10000-20000 kn prometa i više dnevno ali to je bruto a neto na taj promet je 0 kn ako ne i minus.
A šta se tiče vozila izgleda da se ne vole baš kurčit s tim,najbolji primjer je moj susjed zna se za njega da ima više desetaka miljona eura na cipru i ostalim egzotama a i sud ga je oslobodija krivnje za miljone mita šta je smuva u dalmatinskoj županiji više puta.a riješija se je ML nakon možda 1 mjesec vožnje sad vozi neki stari ceroki.Inače ja osobno kad mi dođu klijenti sa BMW X5,ML nema šanse da dobiju robe u vrijednosti 1 kn bez predhodnog ugovora i dok ne vidim lovu na računu.

Zadnje uređivanje more : 10.06.2014. at 19:38.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 21:02   #96
Danas...atraktivno turisticko misto...na poslu san od 10 ujutro...evo sad iden zatvoriti...jutros prilikom dolaska na posao imao laksu prometnu...stranac(nizozemac) me lupio...da skratim 600kn brutto...i svi ama bas svi govore da ovaj svibanj a izgleda i lipanj 2...3... losiji nego 2013......a te price kako se u turizmu bere lova nek to drze za sebe...jerbo od 1996 sam u turistickim vodama i prodavanje dima i magle me ne interesira...evo u prvih 10 dana lipnja imam vec 130 radnih sati

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk 2
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 22:39   #97
Jutros kad sam se vozio na posao bila na Hr radiju1 i neka tema o gospodarstvu u onoj emisiji u 7 i pol.
I bio neki poduzetnik gost, ubi me ako se mogu sjetit kako se zove...
Uglavnom čovjek me oduševio...
U tri rečenice je opisao bit gospodarskih problema ove naše lijepe naše.
Uglavnom proračun je 30% overdouz.
Realan proračun za ovu našu državicu je 80 miljardi a ne 110 .
I to je to.Gasi općine, županije šalji ljude doma.
Samo od kada smo izašli iz YU nijedna vlada nije imala jaja za to napraviti.
I zato smo tu gdje jesmo. A narod se čudi zašto nam konačno ne krene.
Mi si jednostavno ne možemo priuštiti tako skupu državu sa toliko županija i općina.
Jednostavno.
I malo pametniji retriver može to rezumjeti.
ar2d2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 23:13   #98
A gdje bi onda zaposlili nećake itd?
sebastijan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 09:32   #99
Quote:
JAWS kaže: Pogledaj post
Danas...atraktivno turisticko misto...na poslu san od 10 ujutro...evo sad iden zatvoriti...jutros prilikom dolaska na posao imao laksu prometnu...stranac(nizozemac) me lupio...da skratim 600kn brutto...i svi ama bas svi govore da ovaj svibanj a izgleda i lipanj 2...3... losiji nego 2013......a te price kako se u turizmu bere lova nek to drze za sebe...jerbo od 1996 sam u turistickim vodama i prodavanje dima i magle me ne interesira...evo u prvih 10 dana lipnja imam vec 130 radnih sati

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk 2
Tako je. Sve lošije i lošije. Nije tu problem ni broj gostiju nego je problem kolika je njihova platežna moć. Našim ministrima očito nije jasno da broj gostiju uopće nije bitan za zaradu od sezone. Bitan je samo profil gostiju a kod nas koliko ja vidim zadnjih godina dolazi samo sirotinja. Godine i godine zanemarivanja turizma i stihijskog navrat-nanos poslovanja dolaze na naplatu. Svi koji imaju para odlaze na druge destinacije. Svijet je postao globalno selo i vrijeme kad smo mi imali prednost jer smo jako blizu srcu Europe je prošlo svršeno vrijeme. Danas sjedneš na avion, odeš na drugi kraj svijeta i dobiješ hotel s 5 zvjezdica a sve za lovu nekog osrednjeg jadranskog hotela loše usluge. Tko nema za avion taj ide onda na Jadran ali onda taj nema ni za kolu sa ledom a kamoli za špagete bolognese.
Kerefek76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 10:57   #100
Quote:
sebastijan72 kaže: Pogledaj post
A gdje bi onda zaposlili nećake itd?
U nemačkoj
PowerG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:44.