Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2016., 14:48   #81
Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post
HR1 emisija u Mreži prvog tema "Strategija nacionalne sigurnosti dokument izrada" gosti Krstičević i Ćosić : 07h51min

1. "slučajno" pitanje: " Da li će se kopati po aferi MiG i oće li netko biti osuđen za to ? "

2. "slučajno" pitanje: " Da li je moguće to, da li je istina, da smo mi kupili Migove od bugara i sa otpada ?"


Odgovor Krstičević ministar: " Mislim da su naši "gledatelji" postavili dobra pitanja... "


nastavak: demagogija ..
Dobro, je li ovo znači da će se naš novi ministar, osim kibernetičkim terorizmom i klimatskim promjenama, baviti i time kako strpati u zatvor svog ratnog suborca? I usput zaustaviti sve projekte obzirom da je najavio da će vojni proračun biti sve manji?
Sinji strijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 14:55   #82
ne...ma kakvi...
napraviti će iskorak od "narodne vlasti" od 15 godina u kontinuitetu.
__________________
mučko jedno džubre
asmodeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 16:47   #83
I dok neki kuju planove po drugi put.

Danas nakon bum, nakon probe i 118 se s dobrim Brigadirom prikljućio Vitezovima EBA pa via kraju našeg AirBag-a, Zdarica i pp5d6!

Domovini vjerni VITEZOVI od danas 6 u Zemuniku + DBD na Plesu!

Ovo me više veseli nego stotinu izjava o kibernatičkim ugrozama i poplavama Kreše i M-Sana!
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 21:51   #84
NAPRIJED VITEZOVI!
greenvlad is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 07:36   #85
Znači u Zadru 116,117,118,165,166 i 167, a DBD 131 i 135?
__________________
Tako mala zemlja sa tako malo stanovnika, a sa tako puno lopova!
turky zt is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 08:57   #86
Tako je.

Uz to 164 na 100 satnom pregledu.

134 još neke sitnice i brigadir ga vraća u EBA.

I na 132 su krenuli radovi za pripremu put EBA.
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 09:16   #87
ja ih i jutros s nestrpljenjem očekujem iznad Zd..
Epilog pilot projekta domovinske sigurnosti je znači da "domoljubi" jedu govna kaciolom nakon što su uzeli pola aviona na skoro godinu dana EBA?

a za trošak 7 mjeseci putovanja bp doma i natrag mogli su uzeti još 2 aviona, kacige i r-73 ..
zdaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 09:46   #88
http://www.slobodnadalmacija.hr/novo...ko-ga-ne-trazi
__________________
"At first flash of Eden
We race down to the sea
Standing there on freedom's shore..."
Mikhail Bakunin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 09:49   #89
Quote:
zdaric kaže: Pogledaj post
ja ih i jutros s nestrpljenjem očekujem iznad Zd..
Epilog pilot projekta domovinske sigurnosti je znači da "domoljubi" jedu govna kaciolom nakon što su uzeli pola aviona na skoro godinu dana EBA?

a za trošak 7 mjeseci putovanja bp doma i natrag mogli su uzeti još 2 aviona, kacige i r-73 ..
Da kolega mogli su. Ali to je bilo sa istoka,znači kužno. Umisto toga,šta je po tebi i svakom normalnom bilo normalno uzelo se kopirke,plastifikatore,balune za napohavanje i boce sa helijem za prikaze članka 5 u zraku. Ako se već išlo na štednje,očekiva san,a još uvik očekujemo,odabir nasljednika. Za tog nasljednika,po meni je tribalo donit odluku davno,na prijelazu stoljeća.
A da se domoljubi "goste" iz svoje kužine,valjda će to nekom prije ili posli morat objasnit. Ka i oni zašto jesu ili nisu napravili neke stvari. Zašto je privatni žep važniji od Domovine. To neka kažu. Ne moraju nama.
I na kraju,momci lete. Treniraju oni na zemlji i oni u zraku. Nama na zadovoljstvo,neprijatelju na muku. Ne postoji zabrana kojom se može ukinit znanje i vještina. Ma koliko se branilo i mučalo.
Sritno ljudi.
prodane duše, JEBITE SE.
karabin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 10:05   #90
negdje sam pročitao da prodaja 16 novih f-16 čeka odobrenje Kongresa , cifra je ispod milijarde dolara (pretpostavljam kao na akciji, devetstodevedesdevetmilijunaidevedesetdevet centi).
Netko kome je stalo bi puko kunu trošarine na cigarete i alkohol i u mandatu skupio toliko, još davno, a sad bi tu lovu trošio na vođena ubs..
Ili bi u sklopu članka 5 tražio pomoć američkog IRS i naplatio porez ekipi kojoj je rat bio brat, pa bi u Obrovcu pokrenuli proizvodnju f-22 ili 23...
Ali takav ne bi pomišljao na vožnju od desetiljadaeura jednom tjedno..
zdaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 10:17   #91
Quote:
an_02 kaže: Pogledaj post
I na 132 su krenuli radovi za pripremu put EBA.
to sam čekao, jos jedan se vraća doma
Jo_Munja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 10:42   #92
Quote:
zdaric kaže: Pogledaj post
ja ih i jutros s nestrpljenjem očekujem iznad Zd..
Epilog pilot projekta domovinske sigurnosti je znači da "domoljubi" jedu govna kaciolom nakon što su uzeli pola aviona na skoro godinu dana EBA?

a za trošak 7 mjeseci putovanja bp doma i natrag mogli su uzeti još 2 aviona, kacige i r-73 ..
Hvala Zadarskoj županiji na tri VITEZA: od starijeg ka mlađem AirBag, pp5d6 i zdaric.

Izvrstan upis.
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 10:50   #93
E ovo je buđenje !!

Lako je kad imamo pametne ljude danas !

Kako se ovdje nitko ne buni na ovu grmljavinu jutros, pravi grad zrakoplovaca za razliku od onih gore di im pregače padaju i zemlja im se pod nogama miče

u podsusedu i gazljincima ...
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 10:57   #94
Divota čuti ih ujutro, nisam vidio sad, ali od zvuka je zaigralo srce i osmjeh od uha do uha.
zdaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 11:02   #95
Naš dobri brigadir Selak nad Zadrom a mladost ga lovi!
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 11:41   #96
Na današnji dan !

25. listopada 1991., prije točno 25 godina

Prvi je Hrvat koji je s avionom, MiG-om 21 R, prebjegao iz tadašnje federalne vojske.

Respect !



Domovini vjerni !
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 12:10   #97
Quote:
AirBag kaže: Pogledaj post
E ovo je buđenje !!

Lako je kad imamo pametne ljude danas !

Kako se ovdje nitko ne buni na ovu grmljavinu jutros, pravi grad zrakoplovaca za razliku od onih gore di im pregače padaju i zemlja im se pod nogama miče

u podsusedu i gazljincima ...
Aj prestani. Stvarno mi te pun kurac o tome kako je nam u ZG super i kako nam pečeni golubovi lete u usta. Ima i nas ovdje koji volimo HRZ i HV i nismo ništa lošiji od tebe ili bilo koga i ne trebamo se nikom dokazivati.

Evo nek se sve preseli u Dalmaciju, briga me, ja ionako cijeli radni vijek radim u privatnim firmama.
hosho is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 12:40   #98
Molim bez svađanja. Malo nas je i nem mista amozitetu. EBA je stasala u ono što nije bila dugi niz godina. Njezina matićna baza je 91. ZB Pleso u vojarni našeg pokojnog Pukovnika Marka Živkovićeva.

EBA danas radi ono što malo koja postrojba u RH radi a to je da koristi sve infrastrukturne segmente koje nudi RH od Osijeka do Dubrovnika:

1. Ove godine u najtežim danima kada je unutarnji neprijatelj prizemljio pola eskadrile oni su se prebazidaliu Pulu i radili s KoV-om PZO vježbu ŠTIT 16.
2. Ljeto i jesen su radili nad Slavonijom i Klisom presretanja i trenažu.
3. Sada su tri tjedna u Zemuniku i koriste izvrsne mete uvjete, infrastrukturu, blizinu zone Dugi otok za borbenu obuku, potom blizinu Splita i Dubrovnika za IFR letove te Rijeke i Pule također za IFR letove.

Evo ako bude sve ok do dana HRZ-a bi EBA i DBD mogli u nove prostorije u Zagrebu-Plesu nadajmo se.
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 12:45   #99
Oće kad kanalizaciju rješe mora dežurna posada imati di bliže na WC



A što sam ja hosho kriv da je bazna noga desnog kruga ispred najlipše rive i grada na svitu 3. zaokret iznad Borika i kažu ljudi da je ljepše puno nego iznad maglovitog Zagorja u kasnu jesen
__________________
extraordinary and plenipotentiary ambassador of Croatia
AirBag is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 12:51   #100
AirBag pitaj svog prijatelja pukovnika Turkia kako mu je suza krenula iz oka kad je s Zemunika do Benkovca bia na 8000 [m] n/v.
__________________
Copyright © an_02. All rights reserved.

Slike, tekstovi i ostali podaci sa ovog sajta se ne mogu kopirati i koristiti u bilo kom smislu bez dozvole vlasnika.
an_02 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:30.