Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2005., 23:19   #41
Trebat ćeš i meni na proljeće, al' u Rijeci, jeb'ga.
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2005., 09:04   #42
Quote:
zh1 kaže:
Ako imaš love pokrij "decra"(hosekra,gerrard) pokrovom ,to nije loša stvar.
Proučio sinoć. Naravno, u onoj mjeri kolko je laiku pojmljivo da prouči nešto o čemu nema pojma.
Decra je zapravo švedska tvornica po kojoj je taj sistem pokrova nazvan (nešto ko kad smo mi nekad sve kalkulatore zvali digitronima ).
Radi se o limenoj bazi obučenoj u kameni granulat i cijela ta priča stvarno zvuči ozbiljno. Dostupno je kod nas u Lesnini (Gerard), a radi i slovenska Hosekra (dostupno na više mjesta, ali se sad ne sjećam gdje, gledao sam to u dva ujutro).
Na interesantnu stvar sam naišao na jednom slovenskom forumu - negdje u podalpskom području je prošla oluja svih oluja. Oštetila je sve krovove osim one prekrite "decra" sistemom.
I inače sama Decra na taj sistem daje garanciju na vjetar od 200 km/h.

Jedino što to ne znam staviti u neki financijski omjer u usporedbi s drugim pokrovima. Ako sam dobro shvatio, sam pokrov mi se čini duplo skupljim od crijepa kontinental plus, samo ne znam koliko je skuplja izvedba.
Bogart is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2005., 09:04   #43
Molim savjet za kvalitetnog krovopokrivača u Splitu.
Gilmor is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2005., 10:03   #44
Quote:
plimpi kaže:
Trebat ćeš i meni na proljeće, al' u Rijeci, jeb'ga.
Ne vidim u tome nikakav problem !!
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 20:14   #45
Salonitne ploče

Krpanje salonit ploča

Pozdrav svima,

Da li tko zna jeli moguce krpati "salonit" ploce. Imam ih na gospodarskoj zgradi a procurile su, pa bih ih privremeno zakrpao dok se ne nadje trajnije rjesenje.

Hvala

EB

Zadnje uređivanje fermina-daza : 11.08.2015. at 20:27. Reason: Umetanje naslova u post zbog spajanja tema
 
Odgovori s citatom
Old 02.07.2006., 22:04   #46
stavis komad druge ploce preko rupe i malo zaljepis silikonom da vjetar bas ne odnese
__________________
sorry but jebiga
puger is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2006., 19:49   #47
Salonitke

Mi smo prije godinu dana krpali rupe od tuče sa stakloplastikom(za krpanje auta) i drži odlično.
crazy frog is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 16:42   #48
hvala na odgovorima

Hvala na odgovorima Puger i Crazy Frog,

posto i nisu neke velike rupe, a ne da mi se rezati i lijepiti druge salonit ploce, mislim da cu probat ovo sa stakloplastikom.

pozdrav,

EB
 
Odgovori s citatom
Old 25.08.2006., 19:35   #49
tražeći netom informacije naišao sam na ovu stranicu i mogu reč da ima različitih mišljenja u svezi lima što i tražim.
...naime, planiram mjenjat pokrov. trenutno imam crijep i vrijeme je za promjenu. dvoumim se između crijepa i lima. prednost dajem limu iz 3 razloga:
1) dugotrajniji je (u susjedstvu imam primjere da je crijep star nepunih 20 godina doslovno izljušten, potrošen, porozan i prisiljava vlasnika na promjenu)
2) lakši je (konstrukcija kuće je stara pa je preporučljivi lakši pokrov)
3) krov se sastoji od 2 dijela, tj u slovo L i na kritičnom spoju ta dva krova uvijek se cijedila voda i mislim da bi se to rješilo limom.

s obzirom da je krov postao vrlo valovit vjerojatno će biti potrebno mjenjat većinu ili čak sve letve a i ravnat ili mjenjat neke rogove. kvadratura krova je 200 m2 pa bi to htio rješiti dugotrajno i kvalitetno ali išto jeftinije (ne pod cijenu loše kvalitete) jer financije nisu idealne i mjenjam krov samo iz razloga što mi prokišnjava na nekim mjestima.
izračunao sam da bi me lim stajao nekih 60000 kn sa poslom i izmjenom već spomenutih letvi i rogova. je li to moguće??

..i da vidio sam neki dan onaj gerard ''crijep'' i čini mi se atraktivan a i kvalitetan ali i skup??? s obzirom da je svakak moram preletvavat možda to nije ni toliko skuplje??

MOLIM VAŠA MIŠLJENJA I ZAHVALJUJEM NA SVAKOJ KORISNOJ INFORMACIJI.
S60R is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 17:44   #50
Krovopokrivački radovi - savjeti

Ajde savjet ako netko zna. Dakle na krovu su mi se potpuno iskrivile ruke na kojima stoje oluci tako da nema više pada te se voda skuplja i lije dolje na sve strane. I sad mi je bio krovopokrivač i kaže da mora otkriti 2 reda crijepa, sve ruke ispraviti i ponovno zakucati u letve jer stoje gotovo u zraku (nevjerojatno kakav je to majstor prije radio) i naravno postaviti snjegobrane (ukupno 120 kom, tri reda na svaki četvrti crijep) jer je snijeg glavni razlog što se sve iskrivilo. E da i izletio je lim koji drži oluk na ruci. I sad mi je bio krovopokrivač i dao mi ponudu 3000 kn materijal plus rad. Snjegobrani su otprilike 800 kn plus 200 kn potrošni materijal, znači rad 2000. Je li to skupo? Mislim čovjek će imati dan zezanja s time ali mi se čini nekako puno.... A ne da mi se po oglasnicima tražiti i čekati još 5 dana da mi netko dođe.
Radi se o otprilike 25-30 metara oluka.

Zadnje uređivanje Majstor : 01.05.2015. at 20:59. Reason: Promjena naslova teme.
mariotto is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2007., 19:12   #51
po svemu što je naveo vidi se da radi pošteno, da ne fuša..
kad nešto napravi hoće da to funkcionira..
ja na krovu nikad nebi štedio..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 10:16   #52
Ako napravi kako treba,nije skup,ali ako isfušari i 700 kn za ruke je previše.I tko će tada platiti naručiteljeve živce?Koliko to košta?Dakle - plati!
alen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 12:17   #53
Quote:
alen kaže: Pogledaj post
Ako napravi kako treba,nije skup,ali ako isfušari i 700 kn za ruke je previše.I tko će tada platiti naručiteljeve živce?Koliko to košta?Dakle - plati!
Danas mi je čovjek rekao 30 kn po metru oluka, postavljanje. Kad sam sve izračunao, materijal plus rad izađe 1900 kuna, tri ponude su bile još između 1900 i 2300, što znači da je lik iz prve priče preskup. Kraj priče.
mariotto is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 14:25   #54
nisam sigurna,mislim da je forumas zh1 imao cijenu 70 kn metar,rad i ruke,ali nekakav kvalitetni materijal je bio u pitanju, mozda sam i pomijesala nekaj ,priupitaj ga na pp ...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 21:03   #55
1.Ne izvodimo nikakve radove društvu sa foruma
2. Cijena postave građevinske limarije iznosi u prosjeku 32kn/m za posao + dodatno cca 36 kn/m2 za raskrivanje i pokrivanje ukoliko to situacija nalaže !!
3.Cijena žljeba u ovom trenutku iznosi 26 kn/m za poc.bojani lim u RAL-u po želji ,te 16 kn/m za vulgaris pocinčani žljeb.Bakar 122 kn/m + naravno kuka za žljeb : 16/8/60 kn/kom od plosnog profila 25x4 mm
Cijena izrade krovne konstrukcije sa uračunatim pokrivanjem od 12-20 eura po m2 ovisno o prohtjevima investitora !!
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 22:30   #56
1.a moze li te se ugnjaviti za neke detalje oko betonskog krova ako i kad se dojde do te faze?
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 22:43   #57
Može,nema problema!!
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 23:25   #58
Quote:
zh1 kaže: Pogledaj post
1.Ne izvodimo nikakve radove društvu sa foruma
2. Cijena postave građevinske limarije iznosi u prosjeku 32kn/m za posao + dodatno cca 36 kn/m2 za raskrivanje i pokrivanje ukoliko to situacija nalaže !!
3.Cijena žljeba u ovom trenutku iznosi 26 kn/m za poc.bojani lim u RAL-u po želji ,te 16 kn/m za vulgaris pocinčani žljeb.Bakar 122 kn/m + naravno kuka za žljeb : 16/8/60 kn/kom od plosnog profila 25x4 mm
Cijena izrade krovne konstrukcije sa uračunatim pokrivanjem od 12-20 eura po m2 ovisno o prohtjevima investitora !!
Kako se kod mene radi samo o popravku već postavljenog žljeba, čovjek je rekao da će naplatiti kao da ga postavlja novoga, tj. 30 kn po metru. Postavljanje snjegobrana 1,5 kn po komadu. Morat će promijeniti nekoliko kuka, ili sve, uračunato u cijenu, osim materijala naravno, 10 kn po ruci. I to je to, meni se čini pošteno.
mariotto is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 12:08   #59
Quote:
zh1 kaže: Pogledaj post
1.Ne izvodimo nikakve radove društvu sa foruma
!!
zašto?
mušterija je mušterija..
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 14:55   #60
Zna li netko možda koliko dođe samo pokrivanje krova sa crijepom po m2 ako postoji već krovna konstrukcija i koliko dođe pojedinačno daskanje i letvanje?


Čitao sam neke komentare u vezi Glinex i Tondach kontinental crijepa i ne mogu se odlućiti pa može li još netko dati komentar koji je bolji?

Puno hvala!
Josip7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:11.