Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2011., 09:45   #321
Zgodno je također na svim svjetskim jezicima znati reći Gospođice, jeste li navršili 18?
__________________
What the heck, Hek?!
Hekatonhir is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 10:12   #322
Ajoj, zaboravim da si ti sad u tim godinama kad ti pogled bježi na curice.
__________________
Always forgive your enemies; nothing annoys them so much.
— Oscar Wilde
xibalba is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 10:57   #323
Quote:
xibalba kaže: Pogledaj post
Kajazanam, bilo bi zgodno da je znala reći: "Muž ima poslovni sastanak u podne, neće ga biti najmanje dva sata, odsjeli smo u hotelu Tom-i-tom, soba broj taj-i-taj."
Hm, to mi je bio drugi muž, još friški, tako da bi rečenica trebala glasiti nekako ovako: "Dečec, odi ti sad s nama u hotel na dva sata."
polimer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 11:46   #324

Sorry, nisam znala. Inače bih, naravno, odmah bila tako napisala.
__________________
Always forgive your enemies; nothing annoys them so much.
— Oscar Wilde
xibalba is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 12:34   #325
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Ma ne, ova moja je bila puno zgodnija i sređenija, zato sam se i usrao.
A kaj fali Svetlani, zena je (plavi) grom, jedino je malo muce podocnjaci.

Quote:
Nego, jesu li i u Parizu taksisti kriminalni šljam? Prolazim vlakom tamo za desetak dana, moram se transportirati nekako od Gare du Lyon do St. Lazare (nabijem im njihovih sedamsto kolodvora u jednom gradu), zadnji put sam išao podzemnom i nije bilo lijepo, pa bih ovaj put uzeo taksi ako izdaju račun i pristojni su.
Hahahahahha, a fakat, ima sest kolodvora, od toga pet velikih. Maloprije sam bas provjerila prosjek za Gare du Nord, jebate dnevno imaju 550.000 putnika! Najmanji, Gare d'Austerlitz, ima 30 milijuna godisnje.
Taksisti... neki jesu sljam, ali ne bu te prevarili, glavno je da copis one s licencom odmah na izlasku iz kolodvora, tamo je veliki promet, taksisti prolaze kao na traci. Znaci, ako ti dodje neki Saban i pocne nuditi prijevoz, velis non, merci i bok.
Ali skup je to sport usred bijela dana! Ako ti placa firma, raspali.
A kaj je bilo s metroom?

Quote:
Nisam zaboravio, svaki dan me što Francuzi što Švicarci jebu svojim polurazumljivim jezikom u zdrav mozak.
Počeo sam audiotečaj.
Koji? (Ako hoces, odgovori ovdje.)

Quote:
polimer kaže: Pogledaj post
I onda, godinama poslije, odem do Pariza, zastanem na ulici i zaleti se neki zgodni Francuz na rolama i poljubi me nasred ulice, iz čista mira, na zaprepaštenje mog muža. Tada mi je bilo žao što taj francuski jezik nisam bolje naučila.
Ajme... Totalno si to mogu zamisliti. Ja sam jednom vidla neke zgodne murjake na rolama, ufurala sam se da sam u nekom spotu.


Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Bogami, slabo si ga naučila. Jer za reakciju su dovoljne dvije riječi, ovisno o potrebi: "merci" ili "merde".
Istina.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 12:41   #326
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
I ja sam svojedobno počeo učiti francuski, ali sam odustao. Nikako nisam mogao uvidjeti neki sistem u svim tim silnim dijakriticima. Colbert, jesi li ti skužila?
Jesam, évidemment. Zao mi je sto ti ne pruzam veselje s hrvatskima i zbog toga ti se ispricavam.

Quote:
Hekatonhir kaže: Pogledaj post
Zgodno je također na svim svjetskim jezicima znati reći Gospođice, jeste li navršili 18?
Osim u Jemenu, tamo pitas je li navrsila osam.

Quote:
polimer kaže: Pogledaj post
Hm, to mi je bio drugi muž, još friški, tako da bi rečenica trebala glasiti nekako ovako: "Dečec, odi ti sad s nama u hotel na dva sata."
Sad mi je jasan i taj libido koji je napravio petero djece.
Btw, u francuskom je libido zenskog roda.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 13:21   #327
Quote:
xibalba kaže: Pogledaj post
Ajoj, zaboravim da si ti sad u tim godinama kad ti pogled bježi na curice.
Ne sad. Uvijek sam bio u tim godinama.
__________________
What the heck, Hek?!
Hekatonhir is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 15:06   #328
Sve imam utisak da ću nastaviti učiti francuski pa da se osvetim Colbert nepisanjem dijakritika...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2011., 22:43   #329
Quote:
Hekatonhir kaže: Pogledaj post
Zgodno je također na svim svjetskim jezicima znati reći Gospođice, jeste li navršili 18?
Šta će mi to? U Francuskoj je age of consent 15, a u Švicarskoj 16.
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
Hahahahahha, a fakat, ima sest kolodvora, od toga pet velikih. Maloprije sam bas provjerila prosjek za Gare du Nord, jebate dnevno imaju 550.000 putnika! Najmanji, Gare d'Austerlitz, ima 30 milijuna godisnje.
Taksisti... neki jesu sljam, ali ne bu te prevarili, glavno je da copis one s licencom odmah na izlasku iz kolodvora, tamo je veliki promet, taksisti prolaze kao na traci. Znaci, ako ti dodje neki Saban i pocne nuditi prijevoz, velis non, merci i bok.
Ali skup je to sport usred bijela dana! Ako ti placa firma, raspali.
A kaj je bilo s metroom?
Poslodavac plaća, a i cijene taksija u mom gradu su, koliko vidim, duplo više nego u Parizu, pa me to ne brine toliko.

U metrou je bila užasna gužva, radovi ispred kolodvora, još sam naletio na neke dvije guske iz Zagreba koje su se prenemagale pariškim šopingom tako glasno da ih je čulo pola vagona (nesreću da razumijem sam imao valjda samo ja).

Quote:
Koji? (Ako hoces, odgovori ovdje.)
Michel Thomas. Dobra mu je metoda, ali imam taj problem da puno teže pamtim stvari koje čujem nego koje vidim napisane.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 00:23   #330
Vec par dana si vrtim ovu dvojicu. Lijepo ih je slusat i gledat. Jedva cekam sutra pustit stvar muzu, on je fan Gunsa iz tog doba.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 00:25   #331
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Michel Thomas. Dobra mu je metoda, ali imam taj problem da puno teže pamtim stvari koje čujem nego koje vidim napisane.
Cula sam za nju u kontekstu neke hvalbe (), ali je ne poznajem. Mislim da su je spominjali na temi o softverima.
Ja isto moram vidjeti napisano. Kao da sam hendikepirana ako nesto samo slusam.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 02:56   #332
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
Btw, u francuskom je libido zenskog roda.
Naravno da je ženskog roda, inače nitko niš ne bi napravil. Samo, postoji mali problem, nekako s godinama, sve je manje tih slučajnih i spontanih susreta na rolama. A libido je sve veći. I onda, na kraju, ženi ostanu samo muž i ljubavnik.
I posao. Upravo sam završila s poslom.
polimer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 03:33   #333
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
Cula sam za nju u kontekstu neke hvalbe (), ali je ne poznajem. Mislim da su je spominjali na temi o softverima.
Ja isto moram vidjeti napisano. Kao da sam hendikepirana ako nesto samo slusam.
Meni se jako sviđa taj njegov rekurzivni pristup učenju jezika, jedini nedostatak je što ne vidim napisane riječi kako ih izgovaraju.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 07:07   #334
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Sise koje potiru dijalektalne razlike.
Nekoga je noćas silno razljutio ovaj moj post. Registrirao se, e da bi mi poslao dvije poruke. I to ne dijalektalne:

Dakle, novoštokavski standard, ako zanemarimo izostavljanje dijakritičkih znakova.

Vidljivo je da nam dijalekti zapravo ne trebaju. Sasvim jasno i precizno komuniciramo i na navodno siromašnom standardu.

Zadnje uređivanje colbert : 17.06.2011. at 11:20. Reason: necemo mu raditi reklamu!
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 07:18   #335
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Nekoga je noćas silno razljutio ovaj moj post. Registrirao se, e da bi mi poslao dvije poruke. I to ne dijalektalne:
A ja sam mislila da se zbog mene registrirao. Oh... Jer i ja sam dobila ovu zadnju. A naslovljena je bila... ma još ću dobiti karton ako kažem.
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 07:35   #336
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Nekoga je noćas silno razljutio ovaj moj post. Registrirao se, e da bi mi poslao dvije poruke. I to ne dijalektalne:

Dakle, novoštokavski standard, ako zanemarimo izostavljanje dijakritičkih znakova.

Vidljivo je da nam dijalekti zapravo ne trebaju. Sasvim jasno i precizno komuniciramo i na navodno siromašnom standardu.
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
A ja sam mislila da se zbog mene registrirao. Oh... Jer i ja sam dobila ovu zadnju. A naslovljena je bila... ma još ću dobiti karton ako kažem.
A i vama je poslao?

Razocarana sam. Mislila sam da we had something special.

Ajde mi je posalji, Perzefono, da vidimo jesu li iste!

Riczy, imas pravo pogadjati tko je.
Hint: klokan.

A sad cu sve ovo prebaciti na chat.

Mislim da mi je ovo najraniji post ikad. : ode jesti cokolino:
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 08:40   #337
Allow me to join the club.

I mene se sjetio, micek mali. Ganuta sam. Još me nosi u srcu.
__________________
Always forgive your enemies; nothing annoys them so much.
— Oscar Wilde
xibalba is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 08:51   #338
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Nekoga je noćas silno razljutio ovaj moj post. Registrirao se, e da bi mi poslao dvije poruke. I to ne dijalektalne:

dobil sam i ja..nisam znal da su jezikoslovci tak agresivni

Zadnje uređivanje colbert : 17.06.2011. at 11:19. Reason: necemo mu raditi reklamu :cerek:
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 09:40   #339
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Nekoga je noćas silno razljutio ovaj moj post. Registrirao se, e da bi mi poslao dvije poruke. I to ne dijalektalne:
Ja sam dobio također sličnu poruku, s tim da sam nazvan Jugoslavenom i Đubretom. Da nije neki Mamićev klon

Ako se netko tako raspizdio čitajući relativno dosadnu diskusiju u relativnoj zastupljenosti dijalekata u javnom životu Hrvatske, što se tek zbiva kad se počne raspravljati o nekim drugim temama???

No, možemo mi ovo i konstruktivno iskoristiti. Hajdemo malo o psovkama na kajkavskom i usporedbi s drugim dijalektima. Navodno su psovku u Zagreb donijeli dotepenci iz dinarsko-brdsko-balkanskih krajeva, što me malo čudi, jer sam u Zagorju čuo svakakvih zanimljivih izreka...
__________________
Nisam lingvist! • daj Pravu šapuMa sigurno!
Daniel.N is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 09:43   #340
Ja sam dobio samo jednu poruku. Tko mi je kriv što nisam toliko popularan kao neki.
__________________
What the heck, Hek?!
Hekatonhir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:45.