Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2012., 17:15   #81
Evo što bih ja kupila da idem na Pričest: nakit ili sat ili neku zanimljivu vjersku knjigu ili eventualno novce + možda Bibliju.
HacijendaST is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 13:24   #82
Quote:
HacijendaST kaže: Pogledaj post
Moja kćer je za pričest dobila : sat od moje vjenčane kume, 300 kn od krsne kume , 1000 kn od rođaka iz drugog grada , zlatni križ od rođaka , staru zlatnu narukvicu od pratete (muževe tete) , koraljnu narukvicu od bake (moje svekrve) , zlatni prsten s kamenom (lapis lazuli) od mojih roditelja i zlatni prsten s plavim kamenom od mene i muža
Osim ovoga dobila je i jednu srebrnu narukvicu s visećim cvijetovima i leptirima.
HacijendaST is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 01:13   #83
prestrašnooooo

čitam ove postove i ne vjerujem

svaka čast svima koji potroše hrpu love ....samo naprijed

evo što je crkva napravila vjernicima, da se mjerkaju tko je kome koliko i što dao.....strašno

vjera, ljubav....nema tu materijalnog i dok god tako budemo odgajali svoju djecu neće biti dobro....

pitajte stare ljude kako je to nekad bilo...al ne zbog siromaštva jer nisu svi bili siromašni, nego što je bit svega ako to već svečenik ne može objasniti
mamaika is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 10:40   #84
Quote:
mamaika kaže: Pogledaj post
čitam ove postove i ne vjerujem

svaka čast svima koji potroše hrpu love ....samo naprijed

evo što je crkva napravila vjernicima, da se mjerkaju tko je kome koliko i što dao.....strašno

vjera, ljubav....nema tu materijalnog i dok god tako budemo odgajali svoju djecu neće biti dobro....

pitajte stare ljude kako je to nekad bilo...al ne zbog siromaštva jer nisu svi bili siromašni, nego što je bit svega ako to već svečenik ne može objasniti
Ma daj, molim te ... Darovi nisu najvažniji, ali postoji takav običaj .
HacijendaST is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 11:57   #85
Trenutno su klincima najviše cool silikonski satovi (barem kod nas). Teško se time pogriješi, a i ne košta puno.
koka2004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 22:31   #86
Ja sam svojoj nećakinji kupila knjigu o likovnim kreativnim tehnikama i materijale da je može primijeniti. Bila je vrlo sretna s tim. I danas, nakon godinu dana iskušava razne stvari iz te knjige.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 00:09   #87
Quote:
mamaika kaže: Pogledaj post

svaka čast svima koji potroše hrpu love ....samo naprijed

evo što je crkva napravila vjernicima, da se mjerkaju tko je kome koliko i što dao.....strašno

Nije to crkva napravila vjernicima, to su napravili nezasitni roditelji i kumovi koji se žele "isprsiti".I djeca imaju očekivanja prema očekivanjima koja im usade roditelji.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 18:38   #88
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Nije to crkva napravila vjernicima...
Nije, ali se nije ni pretrgla da bi razobličila i nadvladala one koji to jesu napravili.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2012., 20:57   #89
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
Nije to crkva napravila vjernicima, to su napravili nezasitni roditelji i kumovi koji se žele "isprsiti".I djeca imaju očekivanja prema očekivanjima koja im usade roditelji.
Nisam upoznala još niti jednog kuma koji se je svim srcem želio "isprsiti". Je, baš onak od srca je uzeo kredit da nekom balonji ostvari želju za najboljim mob. na svijetu, laptopom i sl. gluparijama...
I istina je da roditelji tu vode glavnu politiku. Tu se slažemo. Dijete kao dijete može reći roditeljima ja bi to i to a odrasli su tu da pojasne kako stvari stoje.
Ako se klinac razočara onda si gadno nešto zabrljao s njegovim pojmom vrijednosti u životu..
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 17:24   #90
Ja sam na prvu pricest sutra, obzirom da sam druge vjere sve mi je ovo "strano" i nepoznato, mi imamo samo krstenje i to - je to! Citajuci komentare postalo mi je neugodno koji novac se trosi na poklone, a s druge strane namece mi se pitanje za sto dijeca uce vjeronauk?! da bi ucili o vjeri ili da bi dobijali poklone?!
Ovo isto (sto je krizma i cemu sluzi) pitala sam i sestru svog supruga kod koje pak smo bili na krizmu (ponovno neznam sto je to) jer smo otisli ravno u restoran, ona mi je samo odmahnula glavom da se moj njecak svih ovih godina budio u 05h da bi isao u crkvu i slusao je vjeronauk samo zbog prve pricesti i krizme (odnosno poklone) ?!

Ako je cilj odnosno sami cin krizme i prva pricest skupljanje skupih poklona, a ne nesto drugo i nesto "vise" onda ja sutra ne idem - ne planiram ni kupovat zlato ni skupe satove
Bejbi3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2013., 20:45   #91
Quote:
Bejbi3 kaže: Pogledaj post
Ako je cilj odnosno sami cin krizme i prva pricest skupljanje skupih poklona, a ne nesto drugo i nesto "vise" onda ja sutra ne idem - ne planiram ni kupovat zlato ni skupe satove
Nažalost, sve se svodi na poklone - pričest, krizma, vjenčanje...
Ako dođeš bez poklona, bit će "vidi, ni 50 kuna nije mogla dati djetetu!". Tužno je to.
__________________
Stari post na forumu dođe kao jedan šamar.
garfield01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 00:47   #92
Quote:
garfield01 kaže: Pogledaj post
Nažalost, sve se svodi na poklone - pričest, krizma, vjenčanje...
Ako dođeš bez poklona, bit će "vidi, ni 50 kuna nije mogla dati djetetu!". Tužno je to.
Bila, zbog supruga, njegovi jako bliski prijatelji al jos uvjek nemogu sebi doc od razocarenja
Kad se vec moraju kupit pokloni, htjeli smo kupit nesto sto ce joj ostati u sjecanju, obzirom da se radi o curici (i bila je krizma, ane prva pricest ) od 11 godina, odlucili smo rucni sat... suprug je ostavio izbor na mene... gledali cijene, mene glava boli, nemas dobrog sata ispod 400 kn i nasli jedan 590 kn - Paris Hilton i mislim si, ajd tinjedjerica je, kao voli te stvari (fura se na modele) kupit cemo joj pinky ...

Sva happy idem, onako ponosno joj dajem ocekujem da ce ga bar otvoriti i obradovati se ... (meni je najveci poklon kada nekome pogodim s poklonom) al... mala napravila neku kiselu facu, kako da objasnim taj osjecaj, kao da je dobio dojam da sam ga kupila s placa za 50tak kn... mama pomenula da je roze boju "prerasla", a meni je srce puklo od razocarenja...

Sutra idemo da ga zamjenimo za drugu boju i vjerujte mi da padam u iskusenju prodavacici rec "molim te ostavi cijenu" kao fulali smo i zaboravila prodavacica je maknut... grozno...
Bejbi3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 09:43   #93
Quote:
Bejbi3 kaže: Pogledaj post
(i bila je krizma, ane prva pricest ) od 11 godina, odlucili smo rucni sat...

je roze boju "prerasla", a meni je srce puklo od razocarenja...

Sutra idemo da ga zamjenimo za drugu boju i vjerujte mi da padam u iskusenju prodavacici rec "molim te ostavi cijenu" kao fulali smo i zaboravila prodavacica je maknut... grozno...
Sa 11 godina nije mogla biti na krizmi To je Prva pričest ili ima više od 11 god.

Razumijem tvoje razočaranje, ali je činjenica da je roza boja "preraštena" i najbolje je ići neutralnom.
Teško je kupiti nešto posebno i djetetu koje poznaješ a kamoli ako ga ne poznaješ.Prištediš si živce i trud dajući novce ( i sama sam pobornik "kupnje za uspomenu" ) a dijete nek si kupi kaj mu je interesantno.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 20:02   #94
Koliko novaca dati? Riječ je o kćerki poznanice/prijateljice


Samo jedna je istina
megran is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2016., 20:07   #95
ako nisi kuma 100kn u prigodnoj cestitki je po meni sasvim ok
caterina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 12:28   #96
pričest

ljudi koji stanuju kod mene već dugo imaju krizmu i pričest, dječak ide na krizmu a curica na pričest, pozvali su me neznam koliko da im dam novaca, jer mi se neda ništa kupovati.
malenavita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 11:08   #97
super poklon je YOUCAT BIBLIJA za mlade, košta oko 150kn i stvarno je i mladima i djeci zanimljiva, a i prigodan je poklon za pričest, krizmu...
freyas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2018., 13:54   #98
Hit igračke/knjige/stvari - 3. razred -pokloni

Pozdrav! Od ujaka kćer uskoro ide na prvu pričest i niti mama niti ja ne znamo kaj joj kupiti, ne viđamo se često, ja nikad (duga priča), inače bih znala kaj joj kupiti..
Ona je ovako pomalo djetinjasta, dosta više od svojih vršnjaka kolko čujem...
Ja sam osobno protiv kupnje nakita, jer se to proda ili nikad više ne nosi kasnije.. no ako baš to ostane jedina opcija uzeti ću joj neš s infinity znakom.. samo novce dati mi je isto blesavo nekak...

Ja znam da sam ja dobila barbike od jedne rođakinje i to mi je bil najbolji poklon za pričest .. No, kaže mi frendica koja je učiteljica da se oni u tim godinama ne igraju s igračkama, što je meni malo čudno, pa eto da i to provjerim ovdje..

Znači ukratko kaj je trećašima sad hit? Hvala
Panther1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2018., 14:12   #99
Kak se ne bi igrali?
Imam kumčicu te dobi i itekako se igra recimo sa Legom koji sam joj kupila za Božić
Nedavno sam joj kupila u Mulleru fora torbu a imaš i rukaske koje može sama obojati, to je recimo baš zgodan poklon

Za pričest ću joj uzeti zlatne neke jednostavne naušnice jer si ih želi
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2018., 10:11   #100
Nije baš prava tema,ali tiče se Prve pričesti.

Što odjenuti djevojčici koja ide na Prvu pričest ispod haljinice koju će dobiti u crkvi (svi će imati iste)?

Pošto će biti sredina svibnja i moglo bi bit jako toplo + gužva u crkvi, a mala se dota znoji i teško podnosi vrućinu, pojma nemam što bih joj ispod odjenula. Išta? Ništa ?

Kako to funkcionira? U haljinicama poslije idemo kući, ne ravno u restoran pa će se lako presvući iz nje doma. Ne mogu zamisliti da bi ispod te haljine imala još neki sloj odjeće osim kakve potkošulje, majice kratkih rukava i sl.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:56.