Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2017., 20:46   #41
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Ako imaju UBI, onda bi bilo logicno da imaju nesto love koju mogu potrositi na sto zele, dakle to bi im trebalo pokriti sitna zadovoljstva tipa teretane i proteina ili tajica. Ako im nije dovoljno, uvijek im preostaje da nude na trizstu neku uslugu kojom ce si zaraditi za taj sitni trosak: npr. pricuvam nekome dijete, taj mi od svog UBI-a da nesto sitno, drugome pomognem s recimo seobom i skupi se. Nedovoljno da zive od toga ali dovoljno za extra detalje. Uz UBI gig economy je OK jer ljudi ne moraju zivjeti od gig-ova, nego ih rade za extra prihod.
Lijepo zvuči no realnost je kuja. 2000 eura (nor) možda je dovoljno za reodvni život. No što kada dođu djeca? Ili banu neki izvanredni troškovi? Kaj onda? Zube na policu dok ne skupiš dovoljno
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 20:48   #42
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
I upravo si razbjesnio 90% ljudi
Znaci, sto bi ti radije, da ti drzava uplati svaki mjesec 1000 eura ili da svaki dan ides na posao 8 sati raditi nepotreban repetitivni posao za 1000 eura?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 20:48   #43
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Nije. Pogledaj moj post i vidjet ces da ima nacina. Osim toga ljudi danas sve vise razumiju razliku izmedju osiguranih osnovih zivotnih potreba i extra detalja.
Je. Debelo razbjesnio, jer je sve bez kreativnog potencijala osudio na životarenje. A mase ne vole životarenje.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 20:52   #44
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Znaci, sto bi ti radije, da ti drzava uplati svaki mjesec 1000 eura ili da svaki dan ides na posao 8 sati raditi nepotreban repetitivni posao za 1000 eura?
Mogućnost da zaradim iznad 1000 eura, i vodim život u skladu s onim kako ja smatram da trebam.
Ali vidim da nekima ovdje nije jasno. Pretpostavljam da to proizlazi iz toga što, se pojedinci nalaze u takvom položaju da bi u novom sustavu prošli neokrznuto. Čak štoviše, postali elita.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 20:53   #45
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Je. Debelo razbjesnio, jer je sve bez kreativnog potencijala osudio na životarenje. A mase ne vole životarenje.
Mase danas zivotare. U buducnosti ce zivotariti mnogo kvalitetnije nego ti i ja mozemo i zamisliti.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 20:59   #46
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Mogućnost da zaradim iznad 1000 eura, i vodim život u skladu s onim kako ja smatram da trebam.
Ali vidim da nekima ovdje nije jasno. Pretpostavljam da to proizlazi iz toga što, se pojedinci nalaze u takvom položaju da bi u novom sustavu prošli neokrznuto. Čak štoviše, postali elita.
A danas zivis u skladu s onim kako smatras da bi trebao? Vecina ljudi bez iznimnih vjestina ili talenata danas prosperira i zaraduje koliko bi htjeli?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 21:03   #47
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Mase danas zivotare. U buducnosti ce zivotariti mnogo kvalitetnije nego ti i ja mozemo i zamisliti.
Hoće. Aha. How yes no. Sva sreća što ja tog filma neću dočekati.

A i daj mi logiku, kako sa 1000 eura mjesečno (u razumnom roku) kupiti autombil? Kupiti kuću, stan? Odlučiti se na djecu?

Te priče su rangu onih "naprednih modista" da su budućnost proizvoljno mjenjanje boje očiju, kože... i slične pizdarije koje puše jedino zagriženi tehnolozi

Na koncu, odakle će padati taj novac, tko će ga zaraditi i na koncu ako mi država daje novac, zašto bih joj ga vraćao ? Mislim na poreze i tako
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 21:07   #48
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
A danas zivis u skladu s onim kako smatras da bi trebao? Vecina ljudi bez iznimnih vjestina ili talenata danas prosperira i zaraduje koliko bi htjeli?
Ne. Ali imaju mogućnost obrazovati se napredovati i biti uspješni. Vaš tu mogućnost dokida. Nedopušta im da se izuju iz cipela u koje su jednom obučeni.

Svw to lijepo zvuči na papiru. Tako je zvučao i socnacionalizam pa je otvorio plinske komore, isto kao i komunizam koji je probleme rješavao cijelim nizom indstrumenata, od zatvora do gladomora, da bi se svi odreda na kraju slomili.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 22:14   #49
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Lijepo zvuči no realnost je kuja. 2000 eura (nor) možda je dovoljno za reodvni život. No što kada dođu djeca? Ili banu neki izvanredni troškovi? Kaj onda? Zube na policu dok ne skupiš dovoljno
Glupo je sad bacati neke brojeve i raspravljati o detaljima. Mozda sistem za djecu ima neki dodatak, manje nego za odraslog, ali nesto da pokrije trosak.

Ako banu izvanredni troskovi a nemas ustede onda valjda proglasis osobni bankrot. Ne znam samo koja firma bi bila glupa da dovodi UBI ekipu u taj polozaj. Netko ce reci: uzmes im kucu. Ali mozda zakon to brani, pa im ne mozes uzeti nista...

Poanta UBI-a je da s jedne strane drzi socijalni kotao pod kontrolom, a s druge osigurava trziste i potrosace za proizvode. U svijetlom scenariju UBI ekipa pokrece small business-e s nestandardnim pristupom radu, jer ne rade da prezive, nego ili rade sto vole, ili rade za extra cash ili rade nesto u sto vjeruju da je dobro. Tako u utopiji roboti rade dosadne i repetitivne poslove po tvornicama, voze kamione, bave se poljoprivredom uz minimum ljudskog utjecaja, a ljudi se bave kretivom, umjetnosti, sportom, poducavaju jedni druge, neki se bave znanosti, zajedno s AI, neki spiritualnoscu. Neka vrsta Star Trek-a bez tupavih odjelca.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 22:23   #50
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Opet primitivne usporedbe s razbijanjem strojeva, nema veze s vezom ovo je druga faza ind. revolucije tj ona u kojem se čovjek mijenja strojem u potpunosti. Na kraju, će ostati samo potreba za kvalitetnim kreativcima. A nismo svi kvalitetni kreativici.
I reci mi, gdje bi to čovjek koji nije kreativan ali je npr super u popravku mehanike trebao raditi? Ili gdje će raditi netko tko nije sposoban za nešto više od ekonomske?
Automatiziraš administracju, proizvodnju, prodaju, (ajmo sad izostaviti medicinu i slično) gdje će prosječni čovjek raditi? Kako doći do novca, za ne znam teretanu, fotoaparat itd?
A Lionel Messi? Koji posao bi on radio da je danas 1717?
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 22:47   #51
Ljudi, kad vec lupate gluposti proucite barem industriju 4.0

Pa lupajte u skladu s trendovima...

Jaguar zaposljava dodatnih 5000 ljudi samo za razvoj tehnologije...

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 22:57   #52
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Hoće. Aha. How yes no. Sva sreća što ja tog filma neću dočekati.

A i daj mi logiku, kako sa 1000 eura mjesečno (u razumnom roku) kupiti autombil? Kupiti kuću, stan? Odlučiti se na djecu?

Te priče su rangu onih "naprednih modista" da su budućnost proizvoljno mjenjanje boje očiju, kože... i slične pizdarije koje puše jedino zagriženi tehnolozi

Na koncu, odakle će padati taj novac, tko će ga zaraditi i na koncu ako mi država daje novac, zašto bih joj ga vraćao ? Mislim na poreze i tako
Koliko sam vidio od tih svih proizvođača, ti samovozeći automobili u koje se sada ulažu milijarde bi trebali funkcionirati više kao Uber. Znači pozoveš ga preko aplikacije odvezeš se do određenog mjesta i pri izlasku platiš.

Po njima takav trošak bi trebao biti puno manji nego da posjeduješ osobni automobil, smanjit će se broj nesreća i poginulih za preko 95%, smanjit će se gužve na prometnicama itd.

Poanta neće biti da posjeduješ automobil već da ga naručuješ, a cijena bi trebala biti iznimno jeftina jer će skoro svi biti električni.
Eto govorim iz neke perspektive onoga što sam pogledao o toj temi, malo mi sve to izgleda previše utopijski i nerealno.
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 22:59   #53
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Glupo je sad bacati neke brojeve i raspravljati o detaljima. Mozda sistem za djecu ima neki dodatak, manje nego za odraslog, ali nesto da pokrije trosak.

Ako banu izvanredni troskovi a nemas ustede onda valjda proglasis osobni bankrot. Ne znam samo koja firma bi bila glupa da dovodi UBI ekipu u taj polozaj. Netko ce reci: uzmes im kucu. Ali mozda zakon to brani, pa im ne mozes uzeti nista...

Poanta UBI-a je da s jedne strane drzi socijalni kotao pod kontrolom, a s druge osigurava trziste i potrosace za proizvode. U svijetlom scenariju UBI ekipa pokrece small business-e s nestandardnim pristupom radu, jer ne rade da prezive, nego ili rade sto vole, ili rade za extra cash ili rade nesto u sto vjeruju da je dobro. Tako u utopiji roboti rade dosadne i repetitivne poslove po tvornicama, voze kamione, bave se poljoprivredom uz minimum ljudskog utjecaja, a ljudi se bave kretivom, umjetnosti, sportom, poducavaju jedni druge, neki se bave znanosti, zajedno s AI, neki spiritualnoscu. Neka vrsta Star Trek-a bez tupavih odjelca.
Ne moraš meni objašnjavati odakle puše vjetar. Znam to jako dobro . Samo kažem da je nerealno
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 23:23   #54
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Ne. Ali imaju mogućnost obrazovati se napredovati i biti uspješni. Vaš tu mogućnost dokida. Nedopušta im da se izuju iz cipela u koje su jednom obučeni.

Svw to lijepo zvuči na papiru. Tako je zvučao i socnacionalizam pa je otvorio plinske komore, isto kao i komunizam koji je probleme rješavao cijelim nizom indstrumenata, od zatvora do gladomora, da bi se svi odreda na kraju slomili.
Prodavacica u ducanu koja ima IQ devedeset i zna citati i pisati ima mogucnost obrazovati se i biti uspjesna? Yep

Na kraju krajeva, kakvo ti rjesenje nudis? Da zabranimo automatizaciju proizvodnje i natjeramo sve da zaposljavaju ljude?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 23:27   #55
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Da. U teoriji. U praski, javiti će se Marko ili Ana. Njima, lupam, 2000 eura mjsečno neće biti dovoljno. Jer bi Marko, htio veće mišiće a Ana bolje tajice.

Pa će se javtiti Helena i Željko koja bi htijeli više jednostavno zato što misle da mogu.

Kako onda ljudima omogućiti dolazak do posla u skladu s njhovim mogućnostima u svijetu u kojem je potreba za radom minimalizirana?

Jasno ti je da sustav mudraca neće funkcionirati?
Odlican argument za failove socijalizma jer ignorira ljudsku prirodu.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 00:23   #56
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Prodavacica u ducanu koja ima IQ devedeset i zna citati i pisati ima mogucnost obrazovati se i biti uspjesna? Yep

Na kraju krajeva, kakvo ti rjesenje nudis? Da zabranimo automatizaciju proizvodnje i natjeramo sve da zaposljavaju ljude?
Jer je prodavaica jedina koja bi se mogla naći u problemu?
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 00:29   #57
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Odlican argument za failove socijalizma jer ignorira ljudsku prirodu.
Pa i ovaj Gig sustav je socijalstički derivat. Ništa drugo. Problem je što svaki umjetno stvoren sustav na papiru nekako zanemari ljudsku prirodu.
Socjalizam je pokušao izjednačiti svih. A onda su otvoreni vojni dućani.

Ajmo zanemariti činjenicu da je tim postupkom diskriminirao sam sebe. Ajmo se usredotočiti na to odakle je uopće došla potreba za posebnim dućanima?
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 00:37   #58
Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
Koliko sam vidio od tih svih proizvođača, ti samovozeći automobili u koje se sada ulažu milijarde bi trebali funkcionirati više kao Uber. Znači pozoveš ga preko aplikacije odvezeš se do određenog mjesta i pri izlasku platiš.

Po njima takav trošak bi trebao biti puno manji nego da posjeduješ osobni automobil, smanjit će se broj nesreća i poginulih za preko 95%, smanjit će se gužve na prometnicama itd.

Poanta neće biti da posjeduješ automobil već da ga naručuješ, a cijena bi trebala biti iznimno jeftina jer će skoro svi biti električni.
Eto govorim iz neke perspektive onoga što sam pogledao o toj temi, malo mi sve to izgleda previše utopijski i nerealno.

Eh vi filozofi... ne posjeduje radi poante, psojeduje se radi POTREBE koja nam je EVOLUCIJSKI UROĐENA. Kao i nagon za razmnožavanjem, disanjem itd.

To što se u kontroliranim uvjetima kod manjeg broja ljudi ovakve utopije pokažu uspješnima je rezultat želje da eksperiment uspije.
Da pojasnim, subjekti se svojevoljno ikomodriaju u svrhu istraživanja na odrđeeno vrijeme.

I tako, ti bude normalno da ti "nadzornik " kuca na vrata zato što si potrošio dvije litre vode više od predviđene količine(Masdar) i slično
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 00:48   #59
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Pa i ovaj Gig sustav je socijalstički derivat.
Nope. Gig economy je neolib prica stvorena da se nove firme bez trzista i imovine docepaju djela kolaca na racun tih ne-bas-a-mozda-ipak zaposlenih radnika. Ono, potpises s uberom ugovor da vozis, ugovor je take it or leave it, ne mozes nista mijenjati, small print kaze da uber moze mijenjati cijene. Kupis auto, vozis, uber spusti cijene, poslovni model ti se raspadne...
Uber pokusava razviti

Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Socjalizam je pokušao izjednačiti svih.
Socijalizam je uveden kroz revoluciju, koja je prerasla u gradjanski rat, u koji su se upetljale sve sile tog vremena, koje su prvo naoruzavale protivnike crvenih, pa onda i slale direktno svoje jedinice u Rusiju u intervenciju. Iz toga nije mogao nastati miran i covjekoljubiv sistem, nego sistem fokusiran na borbu za opstanak.

Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
A onda su otvoreni vojni dućani.
Mislis na americke PX ducane?

Zasto uopce diskutiramo o komunizmu? Tema je robotizacija i njen efekt na svjet, ali hrpa covjekomrzaca cim vidi UBI pocne jamrati o lezizebovicima koji dobiju nesto za nista i odakle lova i kako sad to moze? Evo kontrapitanje za ekonomske sljepce: odakle dodje lova kojom se plate beskorisni javni sluzbenici (a.k.a. uhljebi)? Odakle dodje lova kojom se plate korisni javni sluzbenici (npr. ljecnici)? Odakle lova kojom se plati vojnike?
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 00:54   #60
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Eh vi filozofi... ne posjeduje radi poante, psojeduje se radi POTREBE koja nam je EVOLUCIJSKI UROĐENA. Kao i nagon za razmnožavanjem, disanjem itd.
Disanje nije nikakav nagon nego automatska funkcija, koju mozes privremeno svjesno kontrolirati.

Ako ti je na raspolaganju opcija da se vozis avionom za 300 Eura u economy ili za 800 u business ili za 3500 u first klasi, ili da kupis svoj avion za 300mil plus tekuci troskovi, nema tu evolucijskih potreba. Jednostavno mozes za 300 dobiti rjesenje koje je good enough i ostane ti za ostale planove.

Neke price o statusu su puhanje u prazno. Ako mogu dobiti komforan prijevoz direkt do posla, na kom mogu dremati i ne moram misliti na parking i to u vrijeme kad ja zelim, to je good enough. U biti to je bolje nego da sam vozim.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:52.