Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2017., 13:44   #21
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Na čemu se temelje tvrdnje da je sve uvozno otrov, a sve naše superzdravo?

Je li onda jednako opravdano da se grčka domaćica Etefterida u atenskom hipermarketu "Heraklion" zgraža nad hrvatskim otrovima i nacionalno osviještena s police uzima grčku superzdravu domaću lubenicu?

Ministar je jučer ustvrdio da osobno od 150 pregledanih proizvoda vidio samo 3-4 hrvatska. Meni nije jasno kako je uspio u istu vreću utrpati Lidl (koji i po mojim iskustvima ima malo hrvatskih brendova) i Kaufland (u kojemu se osjećam kao i u Konzumu, osim što su tete ljubaznije).

BTW, osobno ću uvijek uzeti hrvatski proizvod sve dok je razumno skuplji od uvoznoga.
Kad kažem strani otrov, onda mislim na biznis našeg uvoznog lobija, ne kažem da je strana roba manje kvalitetna, nekad se i ja počastim nekim stvarima, ALI se zna da ono što ide prema RH može biti smrznuto preko mjere, staro, i manje kvalitetno (deterđnt i sl.)
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 13:46   #22
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
KOji dug? Prijatelju ja sam u skromnom plusu pa zašto bi ja otplačivao nečiji dug koji nisam napravio i svi oni koji uredno podmiruju svoje obveze? Dug ima svoj zajam. Nije li recimo porez na nekretnine nešto bolesno? Kaznit će te država jer nešto imaš za otplatu tuđeg duga dok će loše investitore nagraditi a trošili su novac i prihvatili pravila igre.



...
Državni dug, dakle, penzije i plaće javnih zaposlenika je dug države, a vratiti ćemo ga novim privatizacijama, bez države smo već ostali i ostalo je da nam oduzmu domove kroz porez!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 14:06   #23
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Državni dug, dakle, penzije i plaće javnih zaposlenika je dug države, a vratiti ćemo ga novim privatizacijama, bez države smo već ostali i ostalo je da nam oduzmu domove kroz porez!
Što znači da treba provesti veću privatizaciju jer porezima hranimo loše radnike u državnim službama dakle briga za državu je obmana uhljeba,uvijek se čovjek vodi osobnim interesima. Postavlja se pitanje zašto je uopće država stavila svoje regulacije na rad u smislu da se izdvaja za mirovinsko da bi se kasnije taj novac vratio? Očito netko nije radio nešto korisno.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 14:07   #24
Domaći proizvodi zbog nerealnog tečaja kune su skupi u odnosu na uvozne proizvode.

Ovo što Tolušić priča su floskule, prosječni hrvatski potrošač prvenstveno gleda cijenu, nema taj komfor da mu je prvenstveno važno podrijetlo robe i kvaliteta iste. Naš kupac će, na žalost, prvo gledati akcijske cijene.

Svi bi mi prirodno kupovali isključivo domaće proizvode, no problem je u tomu što su naši preskupi odnosno nekonkurentni. Stoga je licemjerno od političara na ovakav način apelirati na građane i tako svaljivati dozu krivnje na građane što ne podržavaju domaću proizvodnju, a oni sami ne čine ništa da nam ti proizvodi budu prihvatljivi u odnosu na uvezenu robu.
Phlegma is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 14:10   #25
Grčka ima Euro a tečaj Kune je po Euru i teza da je jaka Kuna problem ne stoji jer zašto se grčka lubenica može izvoziti i prodati a hrvatska ne može a pravila su potpuno ista? Ili zašto radnik u Njemačkoj može imati minimalno 7500 plaću a tu ispod 3000 po istim tim pravilima? Političari naravno da ne apeliraju na kupnju hrvatskog već na spas svojih pozicija s obzirom da će morati privatizirati nešto da bi država normalno funkcionirala a stranci sa lošom i skupom birokracijom neće investirati,pa ti godinama čekaš papir za neko pišljivo vlasništvo a koji su tek to živci da otvaraš firmu.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 14:16   #26
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Što znači da treba provesti veću privatizaciju jer porezima hranimo loše radnike u državnim službama dakle briga za državu je obmana uhljeba,uvijek se čovjek vodi osobnim interesima. Postavlja se pitanje zašto je uopće država stavila svoje regulacije na rad u smislu da se izdvaja za mirovinsko da bi se kasnije taj novac vratio? Očito netko nije radio nešto korisno.
Privatizacija, a to kao nisu uhljebi, koji su oteli naše.

Trebamo jačati našu proizvodnju, zapravo moramo prestati biti eu-kolonija i vratiti suverenitet
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 14:26   #27
Quote:
Phlegma kaže: Pogledaj post
Domaći proizvodi zbog nerealnog tečaja kune su skupi u odnosu na uvozne proizvode.

.
floskula
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 14:27   #28
glavni razlog zašto se kupuje uvozno je lijenost, nesposobnost i glupost/pohlepa/ideologija

a) proizvođača
b)kupaca (distributera)
c)kupaca (potrošača)
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 14:31   #29
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Privatizacija, a to kao nisu uhljebi, koji su oteli naše.
Uhljeb je termin za lošeg radnika i parazita koji radi na izmišljenom zanimanju i koči biznis. Privatnik i privatne firme to nisu jer se sami financiraju,barem bi trebali be korupcije uhljeba u davanju poticaja npr. da Marić postane ministar ili da korporacije financiraju političare u strahu od tržišta. Ti ne možeš u privatnoj firmi raditi loše jer ćeš sve zeznuti,možeš zaposliti uhljeba ali je to siguran put u propast.

Naše je samo ono što je naše privatno vlasništvo. Nacionalni parkovi,plaže,otoci,autoceste,državne firme tipa INA,Imunološki,HEP ne spada u domenu mojeg baš kao što proizvod na polici prije kupnje nije moj. Ono što je naše se treba gledati samo kroz zaštitu privatnog vlasništva u neovisnosti sudstva i represivnog aparata,sve ostalo vodi u razne namete koji su normalnom čovjeku čudni. Domaći krumpir je zapravo privatni krumpir i nije moj tako dugo dok ne kupim to,uopće svrstavanje proizvoda koji nije moj tj. kojeg ne proizvodim pod moje je pogreška u zaključivanju.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 14:34   #30
Nacionalni parkovi,plaže,otoci,autoceste,državne firme tipa INA,Imunološki,HEP su NAŠE privatno vlasništvo.. osim INE, dakako
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 14:39   #31
Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
Nacionalni parkovi,plaže,otoci,autoceste,državne firme tipa INA,Imunološki,HEP su NAŠE privatno vlasništvo.. osim INE, dakako
I što ti dobiš za uzvrat? Porez na nekretnine,skupog javnog bilježnika koji ti pripisuje vlasništvo,porez na gradnju kuće na vlastitoj zemlji,pdv,spašavanje Agrokora ali prije svega stvaranje Agrokora,tko upravlja firmama u državnom vlasništvu,mi? Ja ne upravljam.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 14:41   #32
treba upravitelje pozvati na red, jer država to smo MI, a ne oni.

i javni bilježnici nisu skupi.. a sad je i Agrokor naš. posession is 9/10 of the law

ni Bill Gates ne upravlja Microsoftom
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 14:44   #33
Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
treba upravitelje pozvati na red, jer država to smo MI, a ne oni
Pozivaju ih godinama pa ništa,upravo zbog toga da smo država mi tj. da su paraziti isto što i mi imamo kaos jer su uspjeli obmanuti one koji nisu nutra da rade za njihove interese,svatko tko će doći će raditi isto što i oni koji su maknuti koje su ovi pozvali na red.

Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post

i javni bilježnici nisu skupi.. a sad je i Agrokor naš. posession is 9/10 of the law
Dali je za tebe normalno da prepisivanje vlasništva košta 2000 Kn u slučaju kojeg znam?
A minimalac 2600,pa to je višestruko preplaćeno. Očito da si iz državne službe nekonkurentnog zanimanja ili se varam,možda si velikodušan pa im di jure daš donaciju.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 14:48   #34
neće
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 15:09   #35
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Proizvodnja je skupa zbog jake Kune?
Da. Tecaj je jedan od rijetkih obrambenih mehanizama koji su nam preostali clanstvom u Uniji. Snizis tecaj kune i uvozna roba postaje skuplja, a domaca jeftinija. Uvoz postane skuplji, izvoz jeftiniji.

Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Proizvodnja je skupa zbog glupih nameta a ne zbog jake Kune ali ima onih koji proizvode
Ima proizvodjaca, ali malo i bit ce ih sve manje, odnosno nece ih biti u aktivnostima koje zaposljavaju dosta ljudi, djelom zbog loseg tecaja, a djelom zbog, kako kazes "glupih nameta".

Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
ne slabiti svoj rad da bi kapitalist samo zato što je Hrvat živio super a radnik nikako
Ne govorim o tome uopce. Govorim o situaciji da se proizvodnja u Hrvatskoj ucini ucinkovitom, pa da bude posla za sto vise ljudi. Neka im onda i rastu place, to bi bilo super. Smanjimo porezna opterecenja placa, smanjimo birokraciju.
Ako se isplati u Hrvatskoj proizvoditi hranu, onda je to znak da je nesto jako krivo.

Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Dali Nijemci imaju zakone zabrana izbacivanja iz jednog doma (čitaj: dobivanje socijalnog stana),
Definitivno da, tko ostane bez sklonista dobit ce ga od drzave, u nekom obliku: pansion u hotelu i vjerojatno socijalni stan financiran djelom ili kompletno od drzave.

Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
porez na nekretnine unatoč tome što imaju manje vlasnika u odnosu na nas?
Ima porez, simbolicnog iznosa. Negdje 0.1% vrijednosti godisnje.
Inace kad se vec hvatas za Njemacku, znas li sta je Njemacka u stanju napraviti da zadrzi proizvodnju, industriju i radna mjesta kod sebe?

Kratak odgovor je: sta god treba! Ako treba donjet ce se novi zakon, drzava ce subvencionirati sta i koliko god treba, ako je problem s par likova idu u zatvor, natjerat ce se ECB da mijenja monetarnu politiku, ako Draghi ne bude slusao leti u roku express, ako fali radnika uvest ce se iz EU, iz gdje god, ako nema struje palit cemo ugljen u prastarim elektranam dok snimamo vjetrenjace za propagandu, ma nema sta se nece napraviti da se zadrzi radna mjesta u industriji.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 15:19   #36
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Da. Tecaj je jedan od rijetkih obrambenih mehanizama koji su nam preostali clanstvom u Uniji. Snizis tecaj kune i uvozna roba postaje skuplja, a domaca jeftinija. Uvoz postane skuplji, izvoz jeftiniji.
i krediti postaju skuplji, a mi jeftiniji za preuzeti


Quote:
Ima proizvodjaca, ali malo i bit ce ih sve manje, odnosno nece ih biti u aktivnostima koje zaposljavaju dosta ljudi, djelom zbog loseg tecaja, a djelom zbog, kako kazes "glupih nameta".


Ne govorim o tome uopce. Govorim o situaciji da se proizvodnja u Hrvatskoj ucini ucinkovitom, pa da bude posla za sto vise ljudi. Neka im onda i rastu place, to bi bilo super. Smanjimo porezna opterecenja placa, smanjimo birokraciju.
Ako se isplati u Hrvatskoj proizvoditi hranu, onda je to znak da je nesto jako krivo.
što je proizvodnja "učinkovitija", manje u njoj ljudi radi.. monetarno učinkovito i društveno učinkovito su 2 različite stvari

Quote:
Definitivno da, tko ostane bez sklonista dobit ce ga od drzave, u nekom obliku: pansion u hotelu i vjerojatno socijalni stan financiran djelom ili kompletno od drzave.
koliko je to učinkovito, u kontekstu poreza na nekretnine koji se ne može platiti (kod nas) i kod njih (društveno) kad su eliminirali tko zna koliko radnih mjesta za 1500 eura radi veće učinkovitosti?


Quote:
Ima porez, simbolicnog iznosa. Negdje 0.1% vrijednosti godisnje.
Inace kad se vec hvatas za Njemacku, znas li sta je Njemacka u stanju napraviti da zadrzi proizvodnju, industriju i radna mjesta kod sebe?

Kratak odgovor je: sta god treba! Ako treba donjet ce se novi zakon, drzava ce subvencionirati sta i koliko god treba, ako je problem s par likova idu u zatvor, natjerat ce se ECB da mijenja monetarnu politiku, ako Draghi ne bude slusao leti u roku express, ako fali radnika uvest ce se iz EU, iz gdje god, ako nema struje palit cemo ugljen u prastarim elektranam dok snimamo vjetrenjace za propagandu, ma nema sta se nece napraviti da se zadrzi radna mjesta u industriji.
zaboravio si: financirati kreditima druge da kupuju njihove proizvode, mijenjati EU regulativu kako njima paše.. direktno se uplitati u zakonodavstvo drugih zemalja itd.

sad su se malo usosili jer im raste inflacija, a ako dignu kamate neće im ih vratiti (Grčka npr.)
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 15:30   #37
Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
i krediti postaju skuplji, a mi jeftiniji za preuzeti
Pa i sada su kamate na kredite tolike da ih eventualno moze vratiti dealer drogom, a neki zakonit posao jako tesko. Da HNB kreditira poslovne banke u Hr i trazi niske kamate bilo bi drugacije.
Ovo danas s valutnom klauzulom je protivno zakonu koji definira kunu kao jedino zakonito sredstvo placanja. Madjarska je to lijepo rjesila, ali svejedno nas trolaju da se ne moze. Moze lako, samo onda pushe razni lihvari svoj extra profit.

Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
što je proizvodnja "učinkovitija", manje u njoj ljudi radi.. monetarno učinkovito i društveno učinkovito su 2 različite stvari
Neka samo bude proizvodnja u RH, neka bude i ucinkovita, pa ce zaposliti bar nesto ljudi. Nije cilj da izmislimo poslove, nego da imamo odrzive poslove.

Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
zaboravio si: financirati kreditima druge da kupuju njihove proizvode, mijenjati EU regulativu kako njima paše.. direktno se uplitati u zakonodavstvo drugih zemalja itd.
O da, definitivno. Dodajmo i popovanje o slobodnoj trgovini u situaciji kad to tebi odgovara a drugome ne.

Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
sad su se malo usosili jer im raste inflacija, a ako dignu kamate neće im ih vratiti (Grčka npr.)
Grcka ne moze nikada vratiti dug, ali koga briga za to? U pocetku su dobili otpis 50%, pa im je sad uzeto sve sto su imali, nekoliko prolaza i uzimanja, na kraju bi im i mogli prekinuti agoniju i pustiti ih s udice.

Za inflaciju ne brini, sve ce to majstori drzati bas kako Njemackoj odgovara.
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 16:05   #38
ne nužno i Njemcima... nisu oni bez razloga jedna od država s velikim brojem emigranata

https://www.gatestoneinstitute.org/9...eaving-germany

to se dobije kad državu svedeš na pare i ljevičarske društvene bljezgarije
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 16:08   #39
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Pa i sada su kamate na kredite tolike da ih eventualno moze vratiti dealer drogom, a neki zakonit posao jako tesko. Da HNB kreditira poslovne banke u Hr i trazi niske kamate bilo bi drugacije.
Ovo danas s valutnom klauzulom je protivno zakonu koji definira kunu kao jedino zakonito sredstvo placanja. Madjarska je to lijepo rjesila, ali svejedno nas trolaju da se ne moze. Moze lako, samo onda pushe razni lihvari svoj extra profit.
Malo događanja u susjedstvu :


Dok naši parlamentarci hoće neće ukinuti zločinački ovršni zakon koji ne postoji nigdje drugdje u svijetu, bacimo oko čime se bave mađarski parlamentarci...
Nakon što je mađarska vlada u kooperaciji sa Centralnom bankom prošlih godina iskreditirala svoje malo i srednje poduzetništvo, sa niskom kamatnim stopama, mađarski je parlament počeo smanjivati poreze i odlučio da od početka 2018. stopu poreza na malo poduzetništvo smanji sa 13 na 1% (!) također od 1. 1. 2018. PDV na pristup internetu će se smanjiti sa 18 na 5%. koliko će biti (5%) i PDV na ugostiteljske djelatnosti.
I dok Mađari mic po mic ostvaruju mokre snove hrvatskih liberala, mnogi hrvatski liberalni "stručnjaci" mađarski suverenizam još uvijek demoniziraju kao nestručan i nedopustiv ...


Treba napomenuti da je Mađarska pred 3-4 godine ukinula valutnu klauzulu, sve kredite konvertirala u forintu i devalvirala je za cca 30%.

Od tada su joj stope rasta BDP među najvišim u EU.

Što se dešava u pomalo zaboravljenoj Mađaskoj, koja je prethodnih godina (ostajući u okvirima europskih standarda) uvelike resuverenizirala svoju ekonomsku i monetarnu politiku?
U odnosu na isto razdoblje prethodne godine, mađarski BDP (u prvom tromesječju) porastao je za 4,1%. Valjda kao nigdje u Europi. To je na muku Europske Komisije (koja je 2014 prorokovala kako mađarsko čudo neće potrajati) objavljeno danas od mađarskog središnjeg statističkog ureda.
Zanimljivost je kako najveći doprinos rastu bio u sektoru 'market-based', rast je bio tržišno utemeljen, to jest nije se odnosio na državna ulaganja kao prethodnih godina. Suverena mađarska dakle dostiže naviše dogme liberalnog tržišta, dokazujući da sinergija Vlade i Centralne banke može upravljati procesima ekonomske politike.


https://www.facebook.com/sveti.pavao?fref=ufi&rc=p

Češka je odustala od uvođenja eura a naši liberali na čelu sa Guvernerom HNB hoće ga uvesti što prije moguće.

Češka nema euro, ali posljednje 3 godine ima vezanu svoju valutu krunu za euro, kao pripremu za ulazak Češke u eurozonu. Češka se međutim predomislila. Centralna banka je najavila odvezivanje krune od eura i otvaranje mogućnosti slobodnog određivanja tečaja, što sve u svemu ima politički Češkaznačaj CZEXIT-a. Češka je akomulirala visoke devizne rezerve, što svakako olakšava taj monetarni manevar.
Ovdje još samo valja napomenuti otužnu činjenicu kako je hrvatska kuna, posve beskorisno, već preko 20 godina vezana za euro....


Ako se ostvare namjere naših liberala i uvedemo euro, scenarij Grčke nam je 100 % izgledan u kratkom roku.
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 16:26   #40
Quote:
Detektor kaže: Pogledaj post
Pozivaju ih godinama pa ništa,upravo zbog toga da smo država mi tj. da su paraziti isto što i mi imamo kaos jer su uspjeli obmanuti one koji nisu nutra da rade za njihove interese,svatko tko će doći će raditi isto što i oni koji su maknuti koje su ovi pozvali na red.



Dali je za tebe normalno da prepisivanje vlasništva košta 2000 Kn u slučaju kojeg znam?
A minimalac 2600,pa to je višestruko preplaćeno. Očito da si iz državne službe nekonkurentnog zanimanja ili se varam,možda si velikodušan pa im di jure daš donaciju.
ja sam prepisao vlasništvo za 80ak kuna

odi u Švabiju ili Francusku pa vidi kolko košta Notar

p.s. javni bilježnik ne prepisuje vlasništvo
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:47.