Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2017., 14:46   #81
Hrvatska je zemlja paradoksa i kukavelji .A iseljavanje je jedan od tih paradoksalnih trendova.
Posto zivim vani veci dio godine i to preko 10 godina, konkretno u Njemackoj, sve sam to vec vidio i dozivio, glede Poljaka, Ceha, Bugara , Talijna , Spanjolaca i sl. I vidjam dalje. Hrvati su samo jedan od posljednjih "trendova" otvaranja granica za jeftinu radnu snagu unutar EU. To otvarnje ide na ruku najjacim zemljama, a samo slabi dalje one slabije naravno.Ali to je nama nasa borba dala.

Drugo, radi se doista o trendu , tj. hrpa "klinaca" u vecini, mada ima i starijih godinama iseljenika , ali sa "ocekivanjima klinca" , misle da otici van je dovoljno za uspjeti ostvariti zivot kakav zele.I ne znaju koliko su u krivu. I onda cujes gro prica di se ljudi tiskaju u sobama sa 5 ero ili vise "zemljaka" , ili konobare od jutra do mraka i sl. Ili sa fakultetskim diplomama rade na bausteli. Za par sto evra vise, tri mobitela najnovijeg tipa i polovni BMW jednog dana. I misle da su uspjeli.

Sa druge strane medalje, bio sam sad na Urlaubu u svom hr. zavicaju, radi se naime o jednom malom mjestu u sredisnjoj Hrvatskoj. Vozim se biciklom starim stazama djetinstva i gledam: sve procvjetalo, zeleno, gradic se polako ali zgodno obnavlja sredstvima EU fondova, dobiva neke nove sadrzaje,,,
No najvise me zapanjile kuce, pa i uredjenost istih. Kao i voznog parka. Bogte, mnogih od njih bi se i Njemacka posramila.

Da, Hrvatska je zemlja paradoksa i kukavelji. I da imaju placu 2000 Eur ni to im ne bi bilo dosta. Narocito ako jos za to treba i raditi 9 + sati koliko mnogi i rade u Njemackoj. Hrvatska jos nije sazrijela. Kao nacija, ne u smislu nacionalizma vec u smislu vrijednosnog sistema i postivanja onog sto imas i onog sto mozes.
__________________
Ora et labora!
bonaventuraduda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 15:22   #82
Citam komentare ovdje i stvarno ne vjerujem koliko ljudi govori o otvaranju granica prema EU kao problemu. Nekako mi to ispada kao da netko organizira tulum, pozove hrpu ljudi, kupi dvije pive i pola sendvica, i onda kad svi odu doma nakon pola sata zakljuci da mu je tulum propao jer nije zakljucao vrata nego je pustio ljude da odu.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 17:14   #83
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Citam komentare ovdje i stvarno ne vjerujem koliko ljudi govori o otvaranju granica prema EU kao problemu. Nekako mi to ispada kao da netko organizira tulum, pozove hrpu ljudi, kupi dvije pive i pola sendvica, i onda kad svi odu doma nakon pola sata zakljuci da mu je tulum propao jer nije zakljucao vrata nego je pustio ljude da odu.
pobjegli...
od koga...od cega...
od onih koji su ostali,mozda...
ili je to izraz kojeg upotrebljavaju utopljenici...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 17:40   #84
Uz bok pristali Dublin i Germania koji spašavaju pristigle putnike, a u daljini se čuje truba od male Austrie.

U međuvremenu na Kroaciji bend svira zabavnu glazbu dok putnici psuju ove koji su se prije njih ukrcali u čamce za spašavanje. Kapetan doziva: "Vratite se! Vratite se! Treba nam još ljudi na krmi da u ravnotežu dovedemo potopljeni pramac."
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 18:38   #85
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Uz bok pristali Dublin i Germania koji spašavaju pristigle putnike, a u daljini se čuje truba od male Austrie.

U međuvremenu na Kroaciji bend svira zabavnu glazbu dok putnici psuju ove koji su se prije njih ukrcali u čamce za spašavanje. Kapetan doziva: "Vratite se! Vratite se! Treba nam još ljudi na krmi da u ravnotežu dovedemo potopljeni pramac."
fantasticno...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 18:50   #86
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Nisam znao da je u Zadru Brisel postavio lokalnu vlast, pa je stranka koja je promicala proizvodnju dobila 2-3 % glasova
Manipulacija, pa da nema toga, ne bi bilo ni slobodnih izbora.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 21:00   #87
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Oko kere pa na mala vrata!
I dalje nema odgovra na ključno pitanje , od kuda bankama maticama ,švicarci koje su "posudili" svojim ekspoziturama u Hrvatskoj.
Austrijske banke (koje su prve pocele sa tim), su oko 30% iznosa financirale izdavanjem obveznica u CHF, ostalo na svicarskom medjubankarskom trzistu. Nakon toga direktno kod SNB-a (na repo aukcijama) te na samom kraju kada je likvidnost presusila kod ECB-a (SNB i ECB su za vrijeme krize otvorile valutne swapove za tu namjenu). Odgovor naravno postoji i napisao sam to vec nekoliko puta, ali ga ti ignoriras jer ti ne odgovara (u tvoju teoriju zavjere).

https://www.oenb.at/dam/jcr:e8b9922e...m16-252039.pdf

Regulacija banaka je slicna u EU kao u Hrvatskoj, a otvaranje devizne pozicije se kaznjava.

Quote:
A takođe treba reči da su krediti isplaćivani u kunama a ne švicarcima i to po tada važećem tečaju a banke dodatno zaradile na konverziji.
Rijec je zakonskoj obvezi banke (kako je rijec uglavnom o namjenskim kreditima). Nisam siguran da se uopce gradjanima i smiju isplatiti krediti u valuti. U svakom slucaju kod namjenskih kredita (koji su velika vecina), isplata se vrsi prodavatelju u Hrvatskoj, a to se moze jedino u kunama.

Quote:
Ponavljam da su se svi krediti u Mađarskoj konvertirali u forintu a ne samo u francima, koji su daleko manje brojni.
U Madzarskoj je veci dio kredita bio u CHF.

...
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 21:15   #88
Da li se sjecate Jorg Haider-a?
On je jedan od odgovornijih za sirenje CHF kredita (a i posljedicni bankrot koruskih banaka, kao npr. HYPO).
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 01:17   #89
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Napraviom školstvo da bude u interesu RH, ako istu želimo, bolonja i novi kurikul nisu u interesu opstanka nacije, bolonja je amerikanizacija visokog školstva, a znamo što su ameri u intelektualnom smislu, osim što imaju nekoliko jakih tehnokrata koji su u socijalnom smislu idioti.

Govorim protiv licemjerstva
Po svim rezultatim, naglašavam rezultatima a ne mišljenjima, ameri imaju bolju edukaciju od nas. Sjedni i razmisli o tome. Svaki put kada se smiješ kako su ameri glupi, sjeti se da rezultati govore da smo mi gori od njih. Naši univerziteti jedva da dođu na top 500 (i to ako) dok su njihovi u top 3, top 5 i top 10. I u OŠ/SŠ su bolji po rezultatima od nas. Bolonja nije niti iz aviona amerikanizacija... da bar jest.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 01:19   #90
Quote:
bonaventuraduda kaže: Pogledaj post
Hrvatska je zemlja paradoksa i kukavelji .A iseljavanje je jedan od tih paradoksalnih trendova.
Posto zivim vani veci dio godine i to preko 10 godina, konkretno u Njemackoj, sve sam to vec vidio i dozivio, glede Poljaka, Ceha, Bugara , Talijna , Spanjolaca i sl. I vidjam dalje. Hrvati su samo jedan od posljednjih "trendova" otvaranja granica za jeftinu radnu snagu unutar EU. To otvarnje ide na ruku najjacim zemljama, a samo slabi dalje one slabije naravno.Ali to je nama nasa borba dala.

Drugo, radi se doista o trendu , tj. hrpa "klinaca" u vecini, mada ima i starijih godinama iseljenika , ali sa "ocekivanjima klinca" , misle da otici van je dovoljno za uspjeti ostvariti zivot kakav zele.I ne znaju koliko su u krivu. I onda cujes gro prica di se ljudi tiskaju u sobama sa 5 ero ili vise "zemljaka" , ili konobare od jutra do mraka i sl. Ili sa fakultetskim diplomama rade na bausteli. Za par sto evra vise, tri mobitela najnovijeg tipa i polovni BMW jednog dana. I misle da su uspjeli.

Sa druge strane medalje, bio sam sad na Urlaubu u svom hr. zavicaju, radi se naime o jednom malom mjestu u sredisnjoj Hrvatskoj. Vozim se biciklom starim stazama djetinstva i gledam: sve procvjetalo, zeleno, gradic se polako ali zgodno obnavlja sredstvima EU fondova, dobiva neke nove sadrzaje,,,
No najvise me zapanjile kuce, pa i uredjenost istih. Kao i voznog parka. Bogte, mnogih od njih bi se i Njemacka posramila.

Da, Hrvatska je zemlja paradoksa i kukavelji. I da imaju placu 2000 Eur ni to im ne bi bilo dosta. Narocito ako jos za to treba i raditi 9 + sati koliko mnogi i rade u Njemackoj. Hrvatska jos nije sazrijela. Kao nacija, ne u smislu nacionalizma vec u smislu vrijednosnog sistema i postivanja onog sto imas i onog sto mozes.
Ok, a što ti radiš u de veći dio godine?
newone is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 02:44   #91
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Po svim rezultatim, naglašavam rezultatima a ne mišljenjima, ameri imaju bolju edukaciju od nas. Sjedni i razmisli o tome. Svaki put kada se smiješ kako su ameri glupi, sjeti se da rezultati govore da smo mi gori od njih. Naši univerziteti jedva da dođu na top 500 (i to ako) dok su njihovi u top 3, top 5 i top 10. I u OŠ/SŠ su bolji po rezultatima od nas. Bolonja nije niti iz aviona amerikanizacija... da bar jest.
1. Htio kasti, da smo amerikanizacijom dobili kompatabilnost za fizičko nestajanje od države, dakle pogodovali drugom ne debi (kao ovo što idemo Ruse provocirat u ime NATO-a)

2. Spomenuo sam inteligentne sirovine

3. Ameri pokupe genijalce iz drugih država

4. Ameri imaju alanford sprdačinu model, studije za bogate i studije za sirotinju

U tom kontekstu sam zborio

I sade je na red došao kurikul, dakle priprema djece za europske potrebe.

Rekao bi da su političari Hrvatsku otpisali kao funkcionalnu državu, sve je više jasno, da BIH, Kosovo, RH, a vidimo da su i Srbiju zgazili instaliranjem premijerke da te države kao subjekti više ne postoje.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 03:40   #92
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
A uvjet blagostanja je promjena državljanstva, što si namjerno izostavio.
Pa bas i nije. U Kanadi mozes lijepo prosperirati ako i nemas drzavljanstvno. Drzavljanstvo mozes dobiti nakon ispunjenja odredjenih uvjeta a to je obicno neprekinuti boravak u drzavi od n godina.
Quote:
U drugoj državi si nitko i ništa stari moj, građanin drugog reda.
Mozes malo potkrijepiti ovo s nekakvim konkretnim primjerima? Evo, ja niti sam gradjanin drugog reda, niti mislim da sam nitko i nista, niti radim za minimalac. Kanada je moja druga domovina, sad prva, ako cemo realno, i zivim ovdje ne u bogatstvu ali u relatvivnom blagostanju.

Imam VSS :-) a radim na bausteli. I zaradjujem prilicno pristojno. Clan sam sindikata, imam dobre benefite i mislim da cu imati pristojnu mirovinu. Zivim zivotom dostojnim covjeka. Ne znam znate li koliko baustelci zaradjuju u Kanadi, osobito u ON...
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 08:34   #93
Ja ne znam, a želio bih znati...
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 09:05   #94
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
1. Htio kasti, da smo amerikanizacijom dobili kompatabilnost za fizičko nestajanje od države, dakle pogodovali drugom ne debi (kao ovo što idemo Ruse provocirat u ime NATO-a)
Ja ne bi rekao da se radi o amerikanizaciji. Razlog za fizicko nestajanje je da je velikom djelu radno aktivnog stanovnistva zapad (vecinom EU zbog izostanka dozvola) atraktivan, a situacija u Hrvatskoj losa, pa ih s jedne strane vuce a s druge gura da odu.

Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
4. Ameri imaju alanford sprdačinu model, studije za bogate i studije za sirotinju
U principu studiji i nisu za sirotinju, odnosno u zadnje vrijeme sirotinji uvale kredit za studije (koji ce im biti uteg oko nogu cijeli zivot) i navedu ih da studiraju komercijano beskorisne gluparije.
Ali zato u zemlji od 300tinjak miliona ljudi moras naci i pametnih i sposobnih i obrazovanih, kao sto ima i glupih i nesposobnih... plus sto im dodje jos uvijek dosta ljudi iz trecih zemalja koji dodju obrazovani i iskusni u odredjenim poslovima koji se traze. USA je ogromna zemlja s ogromnim razlikama i jako je tesko o njima davati ocjene u par recenica.

Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Rekao bi da su političari Hrvatsku otpisali kao funkcionalnu državu, sve je više jasno, da BIH, Kosovo, RH, a vidimo da su i Srbiju zgazili instaliranjem premijerke da te države kao subjekti više ne postoje.
Ja bi rekao da je postojanje svih tih drzava za EU jako zanimljivo, jer drzavama se uvaljuje lijepo kredite i raznu robu i one imaju razne korisne funkcije (buffer, jadna socijala, losije regulirano trziste...)
Adelholzener is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 13:42   #95
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Ja ne znam, a želio bih znati...
7.000 -10.000
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 13:43   #96
Ljudi bježe iz države, ali ne samo KV/NKV radnici već i dobro plaćeni ljudi, a to nema veze sa bankaroidima i inim teorijama zavjere. Mladi pogledaju uokolo sebe i skuže da jednog dana neće imati penzije, 1 stup je ponzi shema a drugi koji je „osobna štednja“ 50% zakonski ide u državne obveznice koje su smeće a ostatak je otiša na agrokor. Dakle, mladima je apsolutno garantirano da će imati nesigurnu starost u bijedi i siromaštvu. Obrazovni sustav je čisto smeće i očaj, dokazano rezultatima - no svejedno haluciniramo kako je super. Zdravstveni sustav je pred raspadom. Pravosudni sustav je leglo korupcije, nesposobnosti i nepoštenja u koji malo tko više ima povjerenja. Vlast se ponaša na način da su građani tu da opslužuju vlast, a ne obratno. Za ništa od toga nisu krivi ni EU niti bankaroidi, krivo smo si mi sami. Nama su uvijek krivi drugi, srbi, juga, monarhija, sveto rimsko carstvo, Đuro Utješanović i Genhish Kahn, samo si mi samo nismo krivi. Da sutra odemo van iz EU i NATO, da ukinemo banke već bi smislili koga drugog kriviti samo da nismo mi. Zato je bolje da se manimo traženja eksternih neprijatelja.

Eto, zato i mladi, dobro obrazovani ljudi odlaze van koji neće raditi niti na baušteli, već će ići na dobro plaćene poslove.

Jer žele stabilnost, sigurnost i funkcionalnu državu, nešto što u Hrvatskoj nitko od političara ne želi ponudit, stvorit ili osigurat. Upravo suprotno, strankama na vlasti je u interesu upravo suprotno. Očajno, siromašno stanovništvo u što većoj mjeri ovisno o državi kojom se može lagano manipulirati.


Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
A tko ti postavlja političare na vlast i tko im daje direktive, po kojima se moraju zaduživati da bi novac utukli u strane industrije?
Građani koji glasaju za njih


Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
A stalno smo u reformama, struja ide gore, nafta ide gore, manje su plaće, dulje će se raditi, ušli smo u EU zar to nisu refome...
Mi radimo samo nebitne reforme, ništa bitno se ne mijenja niti itko želi da se promijeni.

Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Rekao bi, čuvajmo naše tržište, ne dozvolimo da nam ga otimaju strani profiteri i strani bankaroid.
*NITKO* ovo ne želi, a ti najmanje. Tržište je sustavno demonizirano i sotonizirano kao nešto izrazito zlo čega se treba držati podalje, valja raditi u javnoj upravi ili nekako već za državu. Tko želi raditi i zarađivati je veleizdajnik, lopov i trebamo ga zatvoriti.


Quote:
Mister Yellow kaže: Pogledaj post
Problem je što Hrvati ne žele reforme, žele status Quo.
Ovo je floskula i demagogija. Ne želi status quo nitko, ono što građani žele sve više i više su demagogija i ideološka prepucavanja, zato i glasaju sve više i više za ljude kojima je kalendar u drugoj polovici 20 stoljeća a u programu nemaju niti jednu ekonomsku temu, no zato imaju mnogo ideoloških prepucavanja i neprijatelja koji su mrtvi već desetljećima.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 15:25   #97
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Ja ne bi rekao da se radi o amerikanizaciji. Razlog za fizicko nestajanje je da je velikom djelu radno aktivnog stanovnistva zapad (vecinom EU zbog izostanka dozvola) atraktivan, a situacija u Hrvatskoj losa, pa ih s jedne strane vuce a s druge gura da odu.


U principu studiji i nisu za sirotinju, odnosno u zadnje vrijeme sirotinji uvale kredit za studije (koji ce im biti uteg oko nogu cijeli zivot) i navedu ih da studiraju komercijano beskorisne gluparije.
Ali zato u zemlji od 300tinjak miliona ljudi moras naci i pametnih i sposobnih i obrazovanih, kao sto ima i glupih i nesposobnih... plus sto im dodje jos uvijek dosta ljudi iz trecih zemalja koji dodju obrazovani i iskusni u odredjenim poslovima koji se traze. USA je ogromna zemlja s ogromnim razlikama i jako je tesko o njima davati ocjene u par recenica.


Ja bi rekao da je postojanje svih tih drzava za EU jako zanimljivo, jer drzavama se uvaljuje lijepo kredite i raznu robu i one imaju razne korisne funkcije (buffer, jadna socijala, losije regulirano trziste...)
To je to, malo sam ja onako figurativan.

Ali dobro da si spomenuo kredite i za studiranje, da, krediti su gori od nego da pošalju postrojbu specijalaca na državu.

Krediti su tako smišljeni ,da sirotinju drže u potlačenom položaju.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 15:27   #98
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Ljudi bježe iz države, ali ne samo KV/NKV radnici već i dobro plaćeni ljudi, a to nema veze sa bankaroidima i inim teorijama zavjere. Mladi pogledaju uokolo sebe i skuže da jednog dana neće imati penzije, 1 stup je ponzi shema a drugi koji je „osobna štednja“ 50% zakonski ide u državne obveznice koje su smeće a ostatak je otiša na agrokor. Dakle, mladima je apsolutno garantirano da će imati nesigurnu starost u bijedi i siromaštvu. Obrazovni sustav je čisto smeće i očaj, dokazano rezultatima - no svejedno haluciniramo kako je super. Zdravstveni sustav je pred raspadom. Pravosudni sustav je leglo korupcije, nesposobnosti i nepoštenja u koji malo tko više ima povjerenja. Vlast se ponaša na način da su građani tu da opslužuju vlast, a ne obratno. Za ništa od toga nisu krivi ni EU niti bankaroidi, krivo smo si mi sami. Nama su uvijek krivi drugi, srbi, juga, monarhija, sveto rimsko carstvo, Đuro Utješanović i Genhish Kahn, samo si mi samo nismo krivi. Da sutra odemo van iz EU i NATO, da ukinemo banke već bi smislili koga drugog kriviti samo da nismo mi. Zato je bolje da se manimo traženja eksternih neprijatelja.

Eto, zato i mladi, dobro obrazovani ljudi odlaze van koji neće raditi niti na baušteli, već će ići na dobro plaćene poslove.

Jer žele stabilnost, sigurnost i funkcionalnu državu, nešto što u Hrvatskoj nitko od političara ne želi ponudit, stvorit ili osigurat. Upravo suprotno, strankama na vlasti je u interesu upravo suprotno. Očajno, siromašno stanovništvo u što većoj mjeri ovisno o državi kojom se može lagano manipulirati.




Građani koji glasaju za njih




Mi radimo samo nebitne reforme, ništa bitno se ne mijenja niti itko želi da se promijeni.



*NITKO* ovo ne želi, a ti najmanje. Tržište je sustavno demonizirano i sotonizirano kao nešto izrazito zlo čega se treba držati podalje, valja raditi u javnoj upravi ili nekako već za državu. Tko želi raditi i zarađivati je veleizdajnik, lopov i trebamo ga zatvoriti.




Ovo je floskula i demagogija. Ne želi status quo nitko, ono što građani žele sve više i više su demagogija i ideološka prepucavanja, zato i glasaju sve više i više za ljude kojima je kalendar u drugoj polovici 20 stoljeća a u programu nemaju niti jednu ekonomsku temu, no zato imaju mnogo ideoloških prepucavanja i neprijatelja koji su mrtvi već desetljećima.
Nato ti postavi Kolindu, pa ti biraj, nju ili Zampovca, s tim da se nacija najprije bombardira informacijama.

Brisel postavi Plenkija, mediji ga veličaju, a čak se i dorh umješa, kada eklita potroši Zoranovića, onda se pojavi i djed ustanik.

Kad se pojavio Šešelj u Bujici, pa svi smo znali da je Koli pobjedila.

Kad se pojavio djed ustanik, svi smo znali da SDP nema što tražiti na izborima.

Reforme, pa imali smo pretvorbu, privatizaciju, legalizaciju, fiskalizaciju, OIB, reformu ovršnog zakona, poreznu reformu - sve to je uništilo RH izbrisalo Hrvatsku iz političkog atlasa.


Ti stvarno misliš, da je dvostranačje nešto različitije od jednopartijskog sustava?

Jesu i Anu Hrvaticu izabrali Srbi sebi za premijerku?
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 15:42   #99
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Citam komentare ovdje i stvarno ne vjerujem koliko ljudi govori o otvaranju granica prema EU kao problemu. Nekako mi to ispada kao da netko organizira tulum, pozove hrpu ljudi, kupi dvije pive i pola sendvica, i onda kad svi odu doma nakon pola sata zakljuci da mu je tulum propao jer nije zakljucao vrata nego je pustio ljude da odu.
Ne, nije poblem u otvaranju granica prema EU samom po sebi, vec u prosjecnom gradjaninu Hrvatske i njegovom razmisljanju. Umjesto da ukljuci mozak, izadje na izbore, izadje na ulicu, izadje nekamo - sta on radi? On kao dipl. nesto ode u Dublin guliti krumpire...ili u Njemacku za 2000 Eur neto od cega bude 1000 eur platio unajmljni stan i kartu za javni prijevoz. I misli da je postigao nesto. To je linija manjeg otpora. A njagore sto ce i dalje glasovati za iste koji ga po njemu "tjeraju van". Ili nece izaci na izbore ,a to opet dodje na isto zbog samog izobrnog sistema.

I bivsa Juga je na sl. nacin pokusala rijesiti problm nezaposlenosti, 60.ih kada je potpisala ugovor sa tada SR Njemackom, kojim su otvorena vrata stotinama tisuca njenih gradjana, tzv. gastarbajtera na "privremnom radu".
To su lakonska rjesenja kojima se ne rjesava nista.

Quote:
newone kaže: Pogledaj post
Ok, a što ti radiš u de veći dio godine?

Pajdo ja sam u DE vec preko 10 godina. I ne samo u DE vec i po EU ali vecinom DE. Niti sam bio bez posla u HR ni jednog jedinog dana, niti mi je ista falilo. Nikada, vjerovao ti meni ili ne. A van me odveo posao jednostavno i splet okolnosti. No navracam se svako malo, jel izmedju ostalog imam kucu u Hr i obitelj. Tako da i nisam nikad otisao ,u biti.
Opet, dovoljno sam dugo vani (po Europi) i imam dovoljno godina i vlastitog iskustva na grbi,susreo sam hrpu "nasih" ljudi i sudbina,prica, po toj istoj Europi, vec da mogu kriticki i objektivno sagledati sve aspekte tog "zova sirena" tj. raznih Njemackih, Irskih i sl. "balgodati" naspram naseg "jada".
__________________
Ora et labora!
bonaventuraduda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 16:03   #100
Quote:
bonaventuraduda kaže: Pogledaj post
Ne, nije poblem u otvaranju granica prema EU samom po sebi, vec u prosjecnom gradjaninu Hrvatske i njegovom razmisljanju. Umjesto da ukljuci mozak, izadje na izbore, izadje na ulicu, izadje nekamo - sta on radi? On kao dipl. nesto ode u Dublin guliti krumpire...ili u Njemacku za 2000 Eur neto od cega bude 1000 eur platio unajmljni stan i kartu za javni prijevoz. I misli da je postigao nesto. To je linija manjeg otpora. A njagore sto ce i dalje glasovati za iste koji ga po njemu "tjeraju van". Ili nece izaci na izbore ,a to opet dodje na isto zbog samog izobrnog sistema.

I bivsa Juga je na sl. nacin pokusala rijesiti problm nezaposlenosti, 60.ih kada je potpisala ugovor sa tada SR Njemackom, kojim su otvorena vrata stotinama tisuca njenih gradjana, tzv. gastarbajtera na "privremnom radu".
To su lakonska rjesenja kojima se ne rjesava nista.
Kao dipl nesto? Kao dipl indolog mozda ce guliti krumpire. Kao dipl bilosto STEM ili kao kreativac kompatibilan s modernim marketingom ili industrijom zabave bome nece guliti krumpire. Kolegica s FER-a mi je otisla u Norvesku. Sad je na nekoj middle poziciji u firmi i okrece po 50 tisuca kuna mjesecno. Osim toga, kao sto je Shrike gore napisao, ne radi se samo o novcu nego i o institucijama. Zakinut sam i zelim svoja prava izboriti na sudu? Ma zaboravi, postupak ce trajati trideset godina i lako moguce da cu izgubiti jer netko okrece janjetinu sa sucem. Kod doktora prakticki ne mogu ici osim u nuzdi jer sam zadnji put cekao oko 5 sati samo da mi ukuca povijest bolesti od privatnika u racunalo i unese recept. U mirovinsko nastojim uplatiti sto manje mogu jer znam da necu vidjeti kune tog novca i da cu ako se ne pobrinem sam za sebe starost docekati gladan. I sad bi ja tu trebao ostati i dizati revolucije iz idealisticke nade da ce ljudima koji uporno glasaju za HDZ biti bolje?

Nope, tko vas jebe, cim mi se pruzi dobra prilika idem negdje gdje cu moci ugodno zivjeti od svog rada.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:56.