Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2013., 12:42   #3041
hvala svima tek u ponedjeljak mogu kupiti,valjda nece povisiti cijenu do tad
Christina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 13:07   #3042
Quote:
Christina kaže: Pogledaj post
ja sam nasla za oko 170 eura sveukupno,za 9 mjesec pa ne znam jel mogu proci jeftinije
dva i pol mjeseca unaprijed - jako dobra cijena karte. ispod 100-120 eura 4-6 mj. unaprijed ne ide.
otkud letiš?
2005. sam kartu platila 450 eura izravno iz Zagreba, 2006. 250 eura s onog aerodroma između Trsta i Venecije.
Crimson Wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 16:03   #3043
iz zagreba je ovaj let sto sam gledala, gdje si bila smjestena,u hotelu ili privatno? trazila bih ja i kasniji neki termin ali ne mogu zbog posla i faxa
Christina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 16:05   #3044
Mislim da iz Zagreba Vueling prestaje letit negdje oko 15 ili 20. rujna, tako da kasnije i ne možeš. Eventualno s Croatijom, oni lete do kraja listopada.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 16:07   #3045
tnx na informaciji,nisam znala
Christina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2013., 21:25   #3046
ne kužim ove vaše računice

ja odo u vrhu sezone 31.07.-a 1650,00 kuna iz zagreba. da tražim dalje, sigurno bi bilo niže............pa gdje vi to tražite? živo me interesira jer planiram afriku i aziju iz istanbula u 9 mjesecu......a, za barcu nikada nisam davala više i let je iz Zagreba
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
To uopće nije loša cijena za rujan. Na tvom mjestu, ja bih uzeo.
abosilj is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 00:05   #3047
Super, bila bih zahvalna za takvo nesto
Djeca su 9 i 5 god. Ma mi mozemo i u autu spavati, ali njima treba kvalitetan predah.

Quote:
abosilj kaže: Pogledaj post
pa, skontala sam................nisam ipak toliko šašava.... iako nije strašno koliko "Zvuči"............mislim na cijene u MC.......... Neznam koliko su Vam klinci stari, ali moj je imao 8 godina. Ovih dana ću prekopati kutije i pronaći Vam našu rutu puta jer vidim da na internetu nema više mojeg putopisa, pa Vam javim gdje i kako. Nije problem ovo što smo mi spavali "pod vedrim nebom" - nama je to došlo ko zafrkancija. Svaki od tih restača sa plažama na kojima smo spavali ima i privatne sobe - samo što je Vanji i meni ovako bilo to nešto novo.
U svakom slučaju - poslati ću Vam naš itinerar puta i gdje smo noćili. Nadam se da će biti od pomoći.
L.p.
LeLax is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2013., 09:40   #3048
Quote:
abosilj kaže: Pogledaj post
ja odo u vrhu sezone 31.07.-a 1650,00 kuna iz zagreba. da tražim dalje, sigurno bi bilo niže............pa gdje vi to tražite? živo me interesira jer planiram afriku i aziju iz istanbula u 9 mjesecu......a, za barcu nikada nisam davala više i let je iz Zagreba
Ja pak ne kužim što želiš reći ovim svojim upisom.

Ti letiš za 220€, a meni prigovaraš zato jer cijenu od 170€ proglašavam prihvatljivom?
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2013., 11:06   #3049
ma, nisam ti ja ništa prigovarala.... samo kupi kartu za tu lovu. Dapače. Ja sam kupila telefonski u 9 navečer, jer imam više kombinacija, a sve szu vezane za Barcelonu. Od tamo, pa do Lisabona i Pariza ja ću iskombinirati jeftine karte. JJedino mooram u Barcu sletjeti i odletjeti upravo tih datuma, a da si ne kompliciram život previše - platila 220 eura.
Nije sad bitna ta razlika u novcu, jer ionako su mi sve destinacije (smještaj) besplatan. Negdje platiš malo više, s druge strane dobiš još više..... Zar ne'
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Ja pak ne kužim što želiš reći ovim svojim upisom.

Ti letiš za 220€, a meni prigovaraš zato jer cijenu od 170€ proglašavam prihvatljivom?
abosilj is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2013., 13:34   #3050
Abosilj,ja letim 22.7. i vracam se 28.7. A kartu sam kupio u drugom mjesecu za 1200kn,a koji dan prije nego sam kupio je bila 990kn.
Mislim da nemozes nac nize od toga.

Mene zanima nesto u vezi vlaka.
Trebao bi ici iz Barcelone za Lleidu.Inace je to vlak koji putuje na relaciji Barcelona-Madrid i obratno.
Da li bi mi bilo pametnije uzet preko interneta kartu ili mogu prije polaska vlaka uzet kartu?
Da li ima guzve u tim vlakovima? Interesira me ponajvise zbog toga sta neznam kad bi tocno kretao iz Barcelone za Lleidu.
A volio bi imat i mjesto za sjest u tih sat vremena vožnje.Nije puno al bit ću iscrpljen od šetnje gradom taj dan.

LP
Marko01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 12:04   #3051
Quote:
Marko01 kaže: Pogledaj post
Mene zanima nesto u vezi vlaka.
Trebao bi ici iz Barcelone za Lleidu.Inace je to vlak koji putuje na relaciji Barcelona-Madrid i obratno.
Da li bi mi bilo pametnije uzet preko interneta kartu ili mogu prije polaska vlaka uzet kartu?
Da li ima guzve u tim vlakovima? Interesira me ponajvise zbog toga sta neznam kad bi tocno kretao iz Barcelone za Lleidu.
A volio bi imat i mjesto za sjest u tih sat vremena vožnje.Nije puno al bit ću iscrpljen od šetnje gradom taj dan.
Ovisi o kakovom se vlaku radi.

Za sporije vlakove koji "stoje kod svake bandere" možeš bez problema kupiti kartu na licu mjesta, doći na peron neposredno prije polaska i ukrcat se.

Za vlakove pak "više klase", brže, bolje itd. u Španjolskoj se na peron ulazi ko na aerodrom - uz rendgensku provjeru prtljage i slično. Zbog toga treba biti na stanici dobrano prije polaska vlaka, a ti vlakovi znaju biti i rasprodani, dakle preporučljivo je unaprijed kupiti karte.

Za tako kratku pak relaciju kao što je Barca - Lleida, uzevši to u obzir, gotovo da se ništa vremenski i ne dobije vožnjom u "bržem"/skupljem vlaku. Koliko je vlak brži, toliko ćeš ranije morat doći na stanicu prije polaska.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2013., 13:41   #3052
Marko, oprosti

Oprosti, ali nešto ne negativno u tvom pogledu na svijet. I - čini mi se da je opterećno nečime što ima veze s novcem.
No, nema veze. Svi smo to prošli....... u mladosti. .... Ne moraš me prosvjećivati za karte koje su bile u ponudi za 990,00 kuna - jer sam kupila 4. Kao poklon dragim ljudima.
Jedino što ja nisam u to doba mogla na put...... sa njima.
Sada mogu i 30 dana provesti u Barci - besplatno. Ko i svake godine.
Što se vlaka tiče - ja bih ipak kupila kartu preko interneta - čisto da ne čekam u redu. Ako bi mi se žurilo.....
Ali, meni se nikada ne žuri i kartu kupujem na licu mjesta. Imam puno više izbora i biranja.
Što se tiče gužvi u vlaku - nema ih. Oni su toliko brzi u prijevozu da se time uopće ne trebaš opterećivati.
Možeš dirketno na stanici kupiti kartu, ali ćeš čekati u redu za čistu kupovinu. Preko interneta kupiš i - ulaziš.
To je jedina razlika.
Njihove željeznice nemaju veze s našim HŽ-om i vrlo su brzi, fleksibilni i - temeljiti.
Ima ljudi koje poznam i idu naposao u Madrid - iz Barcelone.
To je ono k"o kod nas kada radiš 16 h, pa onda imaš 32 h slobodnog.
Ko, recimo - naši carinici koji pogube vrijeme i novac sa HŽ-om za prijevoz od Zagreba do Goričana jer su tamo raspodjeljeni.
U Španjoloskoj toga nema.
Kod nas carinici putuju do posla 2 sata tamo, pa dva sata natrag i - nitko te ne doživljava u vlaku "žbrk" kategorije. Ovisan si o samom sebi.
Tamo je to brzo i - fikasno.
Ja sam u Barceloni 30.07 i uopće me ne nervira red za kartu, a najmanje gužva u vlaku. Njihovi vlakovi su "spajsshatle" za naše.
Opusti se.
Quote:
Marko01 kaže: Pogledaj post
Abosilj,ja letim 22.7. i vracam se 28.7. A kartu sam kupio u drugom mjesecu za 1200kn,a koji dan prije nego sam kupio je bila 990kn.
Mislim da nemozes nac nize od toga.

Mene zanima nesto u vezi vlaka.
Trebao bi ici iz Barcelone za Lleidu.Inace je to vlak koji putuje na relaciji Barcelona-Madrid i obratno.
Da li bi mi bilo pametnije uzet preko interneta kartu ili mogu prije polaska vlaka uzet kartu?
Da li ima guzve u tim vlakovima? Interesira me ponajvise zbog toga sta neznam kad bi tocno kretao iz Barcelone za Lleidu.
A volio bi imat i mjesto za sjest u tih sat vremena vožnje.Nije puno al bit ću iscrpljen od šetnje gradom taj dan.

LP
abosilj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 21:44   #3053
Ola iz Madrida,
Neman stvarno vrimena sve ovo citT iako san sigurna da vec ima sto odgovora na ovo pitanje al please ako nekl moze jos jednom ponovit.
Doslo nam je do promjene leta pa u utorak iz madrida idemo preko barcelone i u barceloni smo vec u 10 sati a let za split nam je u 18 pa smo mislili ic malo do grad. Ima li neki metro koji povezuje terminal 1 i grad ili se ide buson. I koliko cesto ima tih buseva i otprilike koliko voze do grada ? I koja je cijena karte? Pa da i samo kavu popijemo negdi u barceloni nama super( naravno da to nije aerodrom :-) )
Fala unaprijed pozzz
gordica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 00:09   #3054
Quote:
gordica kaže: Pogledaj post
Ola iz Madrida,
Neman stvarno vrimena sve ovo citT iako san sigurna da vec ima sto odgovora na ovo pitanje al please ako nekl moze jos jednom ponovit.
Doslo nam je do promjene leta pa u utorak iz madrida idemo preko barcelone i u barceloni smo vec u 10 sati a let za split nam je u 18 pa smo mislili ic malo do grad. Ima li neki metro koji povezuje terminal 1 i grad ili se ide buson. I koliko cesto ima tih buseva i otprilike koliko voze do grada ? I koja je cijena karte? Pa da i samo kavu popijemo negdi u barceloni nama super( naravno da to nije aerodrom :-) )
Fala unaprijed pozzz
Imaš gradski bus br. 46 koji vozi dosta često (svakih cca 20 min) i vozi do Placa Espanya-e. Taj sport te košta 2 € po glavi po pravcu. Druga opcija je Aerobus koji vozi do Plaça de Catalunya i košta cca 10 € povratna.
Ja uvjek koristim bus br 46, malo je sporije zbog stanica na kojima staje do centra (vozi cca 35-40 min), a aerobus vozi oko 20 min.
cult1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2013., 08:51   #3055
ja bi samo nadodala da računaš i na gužvu u prometu, pogotovo u povratku.
ivana) is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 12:27   #3056
Ponavljam post s "Turistička burza / buvljak" (ako NN dozvoli )
Dakle, ako je nekom od viška T-10 (da je ostala koja vožnja) nek se javi da se dogovorimo o otkupu.
Može i cijela (ide nas 4 pa da imamo barem od aerodroma do centra)
cult1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2013., 01:38   #3057
Evo, vidio sam negdje gore da je bilo par upita o vlakovima i njihovim cijenama ovdje.
Zelim samo reci da ako putujete po Spanjolskoj vlakom najbolje je kao i za avion traziti kartu vlaka puno prije. Npr. dva mjeseca prije i kupovati preko interneta, jer za takve kupnje se moze dobiti promotivna cijena.
Evo, upravo sam ja kupio avionsku kartu za Hrvatsku iz Barcelone prije dva mjeseca, a idiot, tada nisam trazio cijene karata vlakova koji idu prema Barceloni, tako da sada imam cijenu od San Sebastiana do Barcelone za 57 eura, a u svibnju je bila 19,25.
I zbog moje glupavosti cu ici autobusom 8 sati do Barce i platiti 37 eura, a mogao sam sa vlaskom ici pet i pol sati i platiti 20 eura.
Napisao sam ovaj post da netko ko misli putovati po unutrasnjosti Spanjolske vlakom odradi malo bolje neke stvari nego sto sam ja odradio, eto bit ce mu jeftinije i udobnije.
Curt is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2013., 22:03   #3058
Ja i dvije koleginice pičimo 31.7. za Barcu, povratak iz Valencie 9.8.

Sažetak dosadašnjih troškova:

- Ryanairom iz Trsta (kako smo s Kvarnera, to nam je superpraktično), imaju letove i za Gironu i za Valenciju pa smo se odlučile za tu kombinaciju. Uglavnom, s jednim nadokupljenim koferom karte su po glavi izašle 83 eura
- smještaj u Barceloni (Gracia) i Valenciji (Algiros) našle preko airbnb-a, sveukupno po osobi dođe 143eura.

Mislim da je to više nego pristojna cijena, jer realno od smještaja tražim samo krevet s čistom posteljinom, tuš i ne prebučan kvart.
Još će nas na kraju kao najveći trošak izaći parking na Ronchi dei Legionari.

Za ostatak planova imamo još mjesec dana tako da polako iščitavam forum i upijam kao spužva.

Dojmove i recenzije smještaja obavezno ostavim kad se vratim.
__________________
If ignorance is bliss, why aren't there more happy people in the world?
M&Ms is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2013., 18:40   #3059
Evo prije koj dan vratili se ja i cura iz barcelone, ako bi moro od 1 do 10 ocijenit dobra devetka, a sad cu vam malo obrazlozit
Bili smo 7 dana i vrijeme nas je odlicno posluzilo taman nekih 25-27 stupnjeva, ne prevruce za obilazke a opet dobro za kupanje, prva 4 dana smo rasporedili za obilazke svega bitnijeg a ostalo za plazu i shooping, od znamenitosti definitivno je parc guell ostavio najveci dojam te naravno sagrada familia( ko ide nek neuzima pregled tornjeva jel je bzv bacanje love, a pogled je bolji i iz parc guela i s montjuica, ostalo za preporucit su setnje navecer uz barcelonetu i ramblu kad nije tolka guzva ko prek dana, i pivica na fontanamA nvcr, prodaju crni ih po 2 e a ambijent je velicanstven.
Smjestaj smo uzeli prek bookinga ispalo nas je 80 e noc , i stvarno nismo pozalili apArtman je na 10 min setnje od placa espane, i prvi put da mi se dogodilo da izgleda bolje nego na slikama, fisa rentals se zovu apartmani i svakom ih preporucam, ko ide na vise dana jel se dosta ustedi na hrani jel im je u marketima skoro duplo jeftinija nego kod nas.

I da ko ide prvi put obavezno probat paellu- vrh je
O smjestaju s
proroletar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 01:46   #3060
Bok ljudi, putujem u Barcelonu za 3mj pa bi vas molila za pomoć. Našla sam Hostel One Sants (adresa: Calle Casteras 9, Barcelona) za super cijenu, al kolko vidim nije baš u centru..da tražim dalje, neku bolju lokaciju, il može i ova proć..tnx
vsz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:05.