Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2012., 15:58   #101
Drage moje!
Znajte da postoji riješenje. Nemojte se bojati, nego brzo nabavite set vaginismus overcoming program, i uspjeh je zajamčen. Uspjela sam riješiti dugogodišnji problem za manje od dva mjeseca.
Javno se zahvaljeujem osobi "Prozac 93", koja mi je pomogla sa savjetima.
nova mimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 13:48   #102
krema je linoladiol.. meni je napravila čuda!!
osim što je želja i dalje nikakva zbog straha da će eto, baš taj put, opet bolit
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 10:52   #103
problem riješen

Drage moje,

uspjela sam riješit problem s vaginizmom .



Iskreno nisam bila optimistična da će taj problem ikad nestati. Ali eto..dogodilo se. S pravim muškarcem, naravno a i ja sam zrelija sad nego prije par godina.
Vjerovatno je sve to imalo utjecaja.
blue_moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 15:03   #104
Pozdrav!

Drago mi je vidjeti da su neki uspjeli riješiti.

I ja imam ovakav problem. Za početak bih voljela provjeriti imam li i fizičke abnormalnosti pa bih vas molila da mi javite ako znate nekog dobrog ginekologa za ovaj problem (koji me neće još dodatno psihički uništiti ).
nova_xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 15:43   #105
Njima će to biti malo smješno. Mislim da kod nas nema ginekolga za taj problem. mozda nije loše ići privatno, jer većina je uljudnija kad im platiš vise...
Ja sam išla kod 2, i oba su rekli ako menga može proći, problem je u glavi. Da se moram opustit, biti i fizički i psihički spremna, i pokušavati tek tada. Himen su pregledali i rekli da nije abnoramlan, vec sasvim noramlan i da u njemu ne moze biti problem. A ja sam jedva dopustila da pregled dođe i do te faze .



Iako su tvrdili da ako im dospustim mogu napravit i papa test (kad sam već tu) imaju i užih sprava za djevice, no..nije bilo šanse.










Quote:
nova_xy kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Drago mi je vidjeti da su neki uspjeli riješiti.

I ja imam ovakav problem. Za početak bih voljela provjeriti imam li i fizičke abnormalnosti pa bih vas molila da mi javite ako znate nekog dobrog ginekologa za ovaj problem (koji me neće još dodatno psihički uništiti ).
blue_moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 15:53   #106
Quote:
blue_moon kaže: Pogledaj post
Njima će to biti malo smješno. Mislim da kod nas nema ginekolga za taj problem. mozda nije loše ići privatno, jer većina je uljudnija kad im platiš vise...
Ja sam išla kod 2, i oba su rekli ako menga može proći, problem je u glavi. Da se moram opustit, biti i fizički i psihički spremna, i pokušavati tek tada. Himen su pregledali i rekli da nije abnoramlan, vec sasvim noramlan i da u njemu ne moze biti problem. A ja sam jedva dopustila da pregled dođe i do te faze .

Iako su tvrdili da ako im dospustim mogu napravit i papa test (kad sam već tu) imaju i užih sprava za djevice, no..nije bilo šanse.
Hvala na odgovoru. I ja mislim da ću morati kod privatnika ako se ikad odlučim za to.
nova_xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 10:40   #107
@ nova mimi ---pun ti je inbox, ne mogu ti odgovorit
blue_moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2013., 12:17   #108
Quote:
nova mimi kaže: Pogledaj post
Drage moje!
Znajte da postoji riješenje. Nemojte se bojati, nego brzo nabavite set vaginismus overcoming program, i uspjeh je zajamčen. Uspjela sam riješiti dugogodišnji problem za manje od dva mjeseca.
Javno se zahvaljeujem osobi "Prozac 93", koja mi je pomogla sa savjetima.
Ja imam isti problem. ako mi možete reci za koliko će stići vaginismus overcoming set. i koliko godina si imala taj problem? ja se nadam da cu ga uspjet riješit na isti način zahvaljujem
love 32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2013., 00:06   #109
Svojedobno sam postao uputstva za najjednostavnije rjesavanje ovog problema, pa ga tu citiram. Naravno, nisam ga ja imao, ali sam sudjelovao u pronalazenju rjesenja jednom.

Quote:
UrchinStar47 kaže:
Jednostavno imas neke misice u rodnici koji se refleksno zgrce i ne dozvoljavaju penetraciju.

Stvar je u tome da samo moras polako naviknuti misice da se opuste. Najjednostavnije je staviti dolje prste (koliko ih stane), i lagano ih pomicati u tamo-vamo u stranu, jer su ti misici uglavnom sa strane. Malo jos i gore-dolje. Unutra-van nema znacajan utjecaj na problem. Nema dovoljne kolicine standardnog opustanja koja to moze rjesiti jer se radi o nesvjesnom refleksu.

Racunaj da bi moglo potrajati koji mjesec dok se ne rjesi, a racunaj da si spremna kad budes vodoravno mogla udobno uvuci prstiju u sirini deckova penisa.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 16:57   #110
Bok svima!
Vidim da nitko nije dugo pisao na ovu temu, ali vrijedi pokusati
Studentica sam medicinske antropologije i sociologije u Amsterdamu i jedna od mojih ideja za master tezu je "iskustva zena s vaginizmom". Ne zelim se baviti lijecenjem i terapijama, nego jednostavno svakodnevnim iskustvima, osjecajima i dozivljajima zena koje imaju iskustva s vaginizmom. Provodila bih intervjue izmedju veljace i svibnja 2015. Vec su mi se javile zene iz drugih dijelova Europe, ali voljela bih ukljuciti i zene iz Hrvatske
Ako je netko zainteresiran za sudjelovanje, molim vas javite se na [email protected]
Ukoliko se javite, dobit cete vise informacija o istrazivanju, a anonimnost je naravno zagarantirana.
Lijepi pozdrav!
tessy1111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 00:52   #111
Mislim da imam taj problem, osim ako se nisam rodila sa preuskom vaginom! IMAM 40 godina a do sad sam samo jednom uspela da imam sex, svi pokusaji posle su propali jer on jednostavno ne moze da udje! Sta se radi u takvim slucajevima, pomozite mi molim vas!
Maconddo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 01:00   #112
Quote:
Maconddo kaže: Pogledaj post
Mislim da imam taj problem, osim ako se nisam rodila sa preuskom vaginom! IMAM 40 godina a do sad sam samo jednom uspela da imam sex, svi pokusaji posle su propali jer on jednostavno ne moze da udje! Sta se radi u takvim slucajevima, pomozite mi molim vas!
Postoje dilatatori ili kako se već to veli na 'rvackom. Kreneš od najmanjeg pa prema većima, fino svaki dan pomalo vježbaš i uspjeh neće izostati.
Gama7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 10:24   #113
Quote:
Maconddo kaže: Pogledaj post
Mislim da imam taj problem, osim ako se nisam rodila sa preuskom vaginom! IMAM 40 godina a do sad sam samo jednom uspela da imam sex, svi pokusaji posle su propali jer on jednostavno ne moze da udje! Sta se radi u takvim slucajevima, pomozite mi molim vas!
meni nije bed javno samo mozda nebi bilo najproduktivnije o tome pricati ovako u slucaju da to moze utjecati lose na razvoj "stanja"

prijedlozi:

- ginekoloski pregled?
- psiholoski pregled (to bi mogao ginekolog mozda preporuciti nakog svog pregleda)
- .. samozadovoljavanje u smislu istrazivanja vlastitog tijela mislim da nebi trebalo skoditi ako imate zdrav odnos prema tijelu dakle radi se o istrazivanju nicemu nasilnom i bolnom ..

spomenute dilatatore bi preskocio .. nebi preporucio nikakva strana tijela .. prvo se upoznajte sami sa sobom koliko mozete .. dajte si vremena

nemoguce je predpostavljati .. molim Vas dopustite strucnjacima .. nemojte samo .. logicni razlog je ako 40 godina imate problema i sami sa sobom niste uspijeli nema nikakvog razloga ne probati sa ljudima kojjim aje to posao/struka

sretno!
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 10:45   #114
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
meni nije bed javno samo mozda nebi bilo najproduktivnije o tome pricati ovako u slucaju da to moze utjecati lose na razvoj "stanja"

prijedlozi:

- ginekoloski pregled?
- psiholoski pregled (to bi mogao ginekolog mozda preporuciti nakog svog pregleda)
- .. samozadovoljavanje u smislu istrazivanja vlastitog tijela mislim da nebi trebalo skoditi ako imate zdrav odnos prema tijelu dakle radi se o istrazivanju nicemu nasilnom i bolnom ..

spomenute dilatatore bi preskocio .. nebi preporucio nikakva strana tijela .. prvo se upoznajte sami sa sobom koliko mozete .. dajte si vremena

nemoguce je predpostavljati .. molim Vas dopustite strucnjacima .. nemojte samo .. logicni razlog je ako 40 godina imate problema i sami sa sobom niste uspijeli nema nikakvog razloga ne probati sa ljudima kojjim aje to posao/struka

sretno!
Kako volim kad netko prducka o nečemu sa čim nema blage veze, iliti kad muško drži lekcije o ženskim organima.

"Stručnjak" u isti mah preporučuje samozadovoljavanje, ali bez stranih tijela, a pogotovo bez stranih tijela koja su pravi stručnjaci dizajnirali za rješavanje ovakvih teškoća i lakše postizanje seksualne ugode.

Zadnje uređivanje Gama7 : 10.01.2015. at 10:55.
Gama7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 11:15   #115
Quote:
Gama7 kaže: Pogledaj post
Kako volim kad netko prducka o nečemu sa čim nema blage veze, iliti kad muško drži lekcije o ženskim organima.

"Stručnjak" u isti mah preporučuje samozadovoljavanje, ali bez stranih tijela, a pogotovo bez stranih tijela koja su pravi stručnjaci dizajnirali za rješavanje ovakvih teškoća i lakše postizanje seksualne ugode.
oprosti koji je problem gospodje?! ... mozda sam nesto krivo shvatio

prosvijetli me svojom zenstvenoscu .. odnosno poznavanjem .. kakvo lose moze izici iz toga?
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 11:24   #116
Quote:
Gama7 kaže: Pogledaj post
...iliti kad muško drži lekcije o ženskim organima.
Mene cesto iznenadi koliko zena ne zna neke osnove zenskih pitanja, tako da kriterij spola ne bih uzimao kao mjerodavan...

Quote:
Maconddo kaže: Pogledaj post
Mislim da imam taj problem, osim ako se nisam rodila sa preuskom vaginom! IMAM 40 godina a do sad sam samo jednom uspela da imam sex, svi pokusaji posle su propali jer on jednostavno ne moze da udje! Sta se radi u takvim slucajevima, pomozite mi molim vas!
Jesi bila kod ginekologa zbog tog problema?

Prva stvar koja se mora napraviti kod bilo kojeg seksualnog problema je iskljucivanje medicinskih uzroka, a za to se mora na pregled..

Ako se iskljuce, onda je najbolje pozraziti pomoc seksualnog terapeuta, odnosno psihoterapeuta sa znanjem o seksualnoj terapiji... nema ih puno, ali nadje ih se...

Dilatatori su jako dobra stvar i ako se s njima moze samostalno raditi na rjesavanju problema, to je super...

Vazno je imati na umu da je svatko razlicit i da iako problem ide pod isti naziv, svatko ga drugacije dozivljava, kao sto i svacije tijelo drugacije reagira i ponasa se, tako da je vazno naci najbolji nacin koji mu odgovara, a ne se primarno voditi tudjim savjetima kao apsolutnim istinama...
Sacreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 15:32   #117
Quote:
blue_moon kaže: Pogledaj post
Drage moje,

uspjela sam riješit problem s vaginizmom .

Iskreno nisam bila optimistična da će taj problem ikad nestati. Ali eto..dogodilo se. S pravim muškarcem, naravno a i ja sam zrelija sad nego prije par godina.
Vjerovatno je sve to imalo utjecaja.
Da , samo kolika je vjerovatnost ženskama da nađu pravog , ako čekaju da njima muško prvi priđe umjesto da ženska prva priđe muškom ? Da li bi ženska prva prišla muškom koji joj nije pravi ( , možda ako je novac ili neki drugi intres u pitanju ) ? Znaći koliko je ženskih sposobno naži onog pravog ako muški nisu sposobni naži onu pravu ? Da li se ( slučajno tako brzo ) raspada toliko puno veza ? Znaći ženska bi prvo terbala znati kojeg tipa su joj strahovi fizižkog ( na primjer od poroda ) ili kemijskog ( na primjer od bolesti ) , i tek onda ako stvarno smatra da joj je partner pravi može otvoreno razgovarati za mežusobno uzajamno razumjevanje prve sttrane za drugu stranu i druge strane za pru stranu . Za mišiće poželjan je mazneziiji i kaliji , a nadam se da vaginizam ne dolazi od krivog položaja kićme .
sandgeorge is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 20:54   #118
Upravo sam se registrirala, jer sam istražujući o ovom problemu naišla na ovaj forum.
Naime,u braku sam tri mjeseca i imam divnog muža. Nisam željela sex prije braka ali sada u braku imam poteškoća s tim. Kada god treba doći do penetracije ja jednostavno se prestrašim, i odgurnem muža. Jednostavno se ne usuđujem, strah me. Kada razmišljam o tome, np r. sada... mislim si: ma stisnut ću zube i pustiti ga, pa što bude... ali kad dodje do toga, ne mogu. Toliko se prestrašim da nekad mislim da ako bi i uspjela da ga ne odgurnem i on uspije nekako "ući" da ću ja... ne znam... doživjeti šok nekakav. Redovno nam pokušaji završavaju s mojim suzama.

Molim vas koje ste riješile ovaj problem, za pomoć. Heeeeepl
durnalist is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2015., 10:19   #119
Pozdrav svima!
Da li bi ovaj moj slučaj značio da imam vaginizam? Lijepim ono što sam već napisala pod temom prvi seks:

"Imam 26 godina i kako se do sada nisam seksala ( jedini razlog je taj što nisam imala dečka, a seks izvan veze mi i nije neka privlačna opcija) prije godinu dana sam odlučila napraviti inciziju himena ( medicinski postupak kojim se pod lokalnom anestezijom radi kirurška defloracija). To sam napravila da mogu na normalan ginekološki pregled, a i zato da me prvi seks ne boli kada jednom dođe do njega.

Postupak je prošao ok, kontrola također, ali jedna pojedinost sa kontrolnog pregleda me i dan danas muči. Naime, za vrijeme pregleda ginekologica uđe sa umjetnim pimpačem unutra i u početku je išlo normlano unutra sve dok u jednom trenutku nije došlo kao do neke opne ( moj subjektivni osjećaj) i onda nikak dalje, ona gura iz petnih žila i ne ide, ona još jače gura i nikak, ozbiljno sam u tim trenucima mislila da će mi nešto puknuti i čak sam joj htjela reći da prestane, ali onda je ipak uspjelo proći dalje. Na žalost, nisam je pitala što je to bilo. Mislila sam da je himen jedina racionalna prepreka, a ne da još moram takve šokove doživljavat Dr. mi je samo na kraju pregleda poručila da se mogu početi seksati. Pitala sam naj frendicu ( koja je usto i medicinske struke) što bi to moglo biti kroz što alatka nije uspjevala proći, a ona je rekla da nema pojma, da njoj sve glatko ide. Ako je to bilo nešto jednokratno nije problem nego me muči da nije i inače tako jer je bilo prilično neugodno. Dakle, himen je rješen kirurški i tu nije bilo nikakvog problema kod ulaza nego se radilo o nečemu u samoj vagini. Any hints?"
Nevinašceipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2015., 10:20   #120
Također, zanima me da li se ginekološkim pregledom može utvrditi da li imam vaginizam ili ne?
Recimo, ako se bez problema napravi pregled i papa test da li to automatski znači da nemam vaginizam?

Gdje se mogu nabaviti ti dilatatori?
Nevinašceipo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:21.