Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2012., 02:02   #101
Quote:
alice1987 kaže: Pogledaj post
Hvala ti! Baš ću inzistirati da me pošalje na daljnje pretrage, jer evo već je par dana malo hladnije, niti jedan prsten šta sam ovo ljeto nosila mi više ne ide na prst
jeli se tebi pojavilo nekakvo zadebljanje oko zglobova na prstima?
Alice, meni se pojavljuju ta zadebljanja oko zglobova. Trenutno zglob nije upaljen, ali je bio (5.prst na ruci, najviši zglob) no imam crveno i bolno zadebljanje sa prednje strane prema sastrane iznad zgloba. (Ne znam kako bolje opisati)
A sjećam se da sam prošlih godina imala i oko srednjih zglobova bas tako veća i bolna zadebljanja.

Quote:
Nefertiti88 kaže: Pogledaj post
...e i meni je uvijek bilo hladno,jednom su mi bili i prsti od stopala pomodrili,ruke su mi uvijek bile hladne toliko da su me boljeli zglobovi i neke su mi pikice bile po rukama...izgledalo kao da su me komarci izujedali. Ali sad kako sam izvadila krajnike,koji su izgledali zdravi...ponekad sam samo zimi imala upaljeno grlo al nista nije bilo strasno. Ovo mi je sad prva zima da se osjecam super,nije mi hladno...ne nosim vise po nekoliko pari carapa,ne bole me zglobovi od prstiju. SVI KOJI IMAJU OVAJ SINDROM NEKA PREGLEDAJU KRAJNIKE,BEZ OBZIRA DALI IMATE PROBLEMA S NJIMA...ETO JA NISAM IMALA NEKIH VECIH PROBLEMA S NJIMA ALI SU MI ONI BILI UZROK slabe cirkulacije,zglobovi me boljeli itd...i imala sam dijagnosticiran Reinov sindrom,a sad mi je super hvala Bogu
Sorry sto sam izvukla ovo iz davnina, ali čini mi se baš interesantno. Bilo bi super kad bi Nefretiti opet naišla pa rekla da li je doista to riješilo do daljnjeg njen problem i da li se upala opet pojavila.
Ja imam krajnike i nikad nije bilo potrebe za vađenjem. Kako vi stojite s krajnicima, Leeloo i Alice?
Ovo stvarno zvuči nevjerojatno, no nikad se ne zna što sve može utjecati na što...

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 13.02.2012. at 21:12. Reason: spajanje postova
Miiiiish is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 03:50   #102
Lutajući prostranstvima interneta naišla sam na Chilblains (Pernio; Perniosis)
Izgleda ovako:
http://dermatlas.med.jhmi.edu/derm/i...eID=1044790662
http://dermatlas.med.jhmi.edu/derm/i...geID=271614450

Definicija: (izvor:http://www.mayoclinic.com/health/chilblains/DS01091)
Chilblains are the painful inflammation of small blood vessels in your skin that occur in response to sudden warming from cold temperatures. Also known as pernio, chilblains can cause itching, red patches, swelling and blistering on extremities, such as on your toes, fingers, ears and nose.

Chilblains usually respond well to treatment and clear up within one to three weeks, though they may recur seasonally for years. Treatments typically consist of lotions and medication. While Chilblains don't usually result in permanent injury, they can lead to infection, which may cause severe damage if left untreated.

The best approach to chilblains is to avoid developing them by limiting your exposure to cold, dressing warmly and covering exposed skin.

Symptoms:
Signs and symptoms of chilblains may include:
  • Small, itchy red areas on your skin, often on your feet or hands
  • Possible blistering
  • Swelling of your skin
  • Burning sensation on your skin
  • Changes in skin color from red to dark blue, accompanied by pain
  • Possible ulceration

When to see a doctor
Some people with chilblains never need to see a doctor — they simply use lotions to alleviate the pain and itching. However, if the pain becomes too severe or the affected skin begins to look as if it might be infected, a doctor can help you treat it more effectively. Also, make sure to seek medical attention if your skin doesn't improve after a week or two.
If you have poor circulation or diabetes, see a doctor immediately after discovering chilblains to prevent possible complications.

Risk factors:
Factors that may increase your risk of chilblains include:
  • Exposure of skin to cold. Skin that's exposed to cold conditions and then warmed can develop chilblains.
  • Being female. Women are more likely to get chilblains, though why is not known.
  • Being underweight. People who weigh about 20 percent less than is expected for their height have an increased risk of chilblains.
  • Where you live. Ironically, chilblains are less likely in colder and drier areas because the living conditions and clothing used in these areas are more protective against cold. But, if you live in an area with high humidity and low, but not freezing, temperatures, your risk of chilblains is higher.
  • The time of year. Chilblains are more common from November to April.
  • Wearing ill-fitting shoes. Chilblains may result from or be aggravated by unusual pressure on your skin, such as tight shoes.
  • Having poor circulation. People with poor circulation tend to be more sensitive to changes in temperature, making them more susceptible to chilblains.
  • Having been diagnosed with Raynaud's phenomenon. People with Raynaud's phenomenon, another cold-related condition that affects the extremities, are more susceptible to chilblains. Either condition can result in sores, but Raynaud's causes different types of color changes on the skin.

Ima dosta podudarnosti sa mojim pojavljivanjem upala: kad se pojavljuju, kako izgledaju i koliko traju. I kod mene se pojavljuju otekline koje me u jednom periodu svrbe i nešto su "suhlje" su od ostatka kože. Dosad mi niti jedan doktor nije to spomenuo, a pronalazim se u većini simptoma. Možda će još nekome ova informacija biti od koristi.
Miiiiish is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 10:22   #103
Smile

Quote:
Jimmy 7 kaže: Pogledaj post
Bolest hladnih ruku ili raynaudov sindrom može se otkloniti operacijom koja se zove video asistirana torakalna simpatektomija.Obavljaju je doktori u Sremskoj Kamenici pored Novog Sada u Srbiji.Košta tisuću eura,ruke su tople ko peć ćim se probudiš iz anestezije.Isti dan napuštaš bolnicu.Poslije operacije koja traje nekih pola sata jača je bol u prsima i leđima ali sa svakim danom sve je manja.Molim da ne postavljate nikakva pitanja jer mi se neda odgovarat,otiđite u Srbiju platite i nećete požalit.Ja sam iz južne Hrvatske s mora i otišao sam i sad su mi ruke hvala Bogu u redu.Mislim da je fer da i drugi saznaju od mene kako spasiti ruke.Osoblje bolnice je ljubazno i nitko vas ne pita odakle ste.

Zelim da se zahvalim autoru ovog komentara, bio je presudan u mojoj odluci da se podvrgnem VATS-u ..bez imalo zaljenja i sa velikim DA zelim sviju nagovoriti na isto
nakon sto sam procitala navedeni post, istrazivala sam o samom zahvatu i citala vise clanaka, izmedju ostalih prof.Vojkana Stanica (VMA Beograd)
stupila sam u kontakt s njim i jako brzo sam dobila i odgovor i termin za pregled, te eventualno operaciju (iako sam iz Bosne)..
posto sam imala jos od ranije dijagnozu Raynaudsa (tacnije 10 godina sam se mucila bez da mi je iko bio u mogucnosti i najmanje pomoci, izuzev akupunkture koja mi je pomagala dok je bolest bila jos u blazem nekom obliku) .. elem, stigla sam u Beograd u ponedjeljak 20.02.2012. isti dan su me pregledali, potvrdili dijagnozu, sljedeci dan su mi vadili nalaze (zato sto su svi moji nalazi bili prestari) i vrsili pripremu za operaciju naredni dan..
operisana sam u srijedu 22.02., a iz bolnice izasla vec u petak 24.02.
da sam imala spremne nalaze sve bi to islo i brze, sigurna sam..medjutim, nisam imala snage ni volje da se vise raspravljam sa nasim (bahatim) doktorima, jer i pored mog inzistiranja i vise nego ocitih (nenormalnih) promjena: stalnog crvenila / modrila (to se vise nije "javljalo", meni se javljalo da mi ruke budu normalne do ukupno sat vremena dnevno..ruke i noge su mi bile non-stop otecene i modre)..od slabe prokrvljenosti i nakupljanja ko zna cega, pocela mi je i koza trofirati i cirevi na vrhovima prstiju nastajati - nadam se da vi kroz svoje prozivljavanje ove bolesti jos niste dosli do te faze, jer su to nesnosljivi bolovi!!!
jednu vecer nisam smjela zaspati od straha da cu do ujutro ostati bez prstenjaka, u suzama sam nekad u zoru zaspala iscrpljena od bolova i placa..
tad sam i donijela odluku ..i nimalo se ne kajem

doktori na VMA i medicnisko osoblje su za svaku pohvalu, preljubazni su i vrhunski strucnjaci, neko kome se zaista smijete prepustiti..ukoliko smatrate da ste se predugo mucili i izgubili svaku nadu da ce se bolest "sama od sebe povuci" - kako nasi doktori najvise vole da lijece, slobodno se javite doktoru na mail i vrlo brzo cete imati lijepe tople rukice
a da, istina je sto navode da su ruke od prvog trenutka vrele i lijepe boje, bez one neugodne zategnutosti u zglobovima..
necete se pokajati..
a sto se tice oporavka, istina je i da imate pojacanu bol u ledjima, i treba vremena za oporavak..ali vrijedi..meni su prosle 3 sedmice od op. i gotovo su vec svi bolovi nestali..

kako god, zelim vam puno srece i nadam se da cu barem jednoj osobi pomoci sa ovim svojim postom i pozitivnim iskustvom, kao sto je i meni Jimmy-jev post pomogao
anime o is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 22:41   #104
Bok ljudi!

Pročitala sam onaj komentar za operaciju koja se izvodi, VATS, i zanima me ta operacija.
Imam Raynaudov sindrom već 10-ak godina, a pijem tablete Dekortin za to. Baš nekog poboljšanja i nema. Ruke i dalje plave, trnu i sve ostalo što ide uz to. Stvarno ta operacija pomaže??
mycherie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 12:52   #105
Pozdrav

Imam problema sa hladnim rukama i nogama oduvijek. Prsti na rukama mi znaju biti užasno cijanotični i imati neke narančaste mrlje. Naime, prije nekih par mjeseci počeli su mi naticati zglobovi šake. I sad mi se to stalno vraća. Bila sam kod liječnika i prvo je pala sumnja na reumatoidni artritis no RA čimbenik je bio negativan. Zatim je doktor rekao da imam Raynauda. Zanima me koliko vas ima problema sa zglobovima? Meni se te upale neprestano vraćaju. I zahvaćaju mi ugl interfalangealne zglobove na desnoj ruci.
Angelfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2013., 22:24   #106
Pa nije RA jedina bolest koja može zahvatiti zglobove. Koje si sve pretrage radila?

A ovo plavljenje/bijeljenje ti se događa samo na rukama ili su zahvaćeni i ostali dijelovi? Meni su i noge i jednom mi je jezik pobijelio.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 15:15   #107
Radila sam na RA i seroloske pretrage protutjela za SLE, i spondilitis. Ugl sve je negativno,s tim da cu ici na dodatne pretrage.Promjene su mi na rukama i na nogama. Nije mi zahvacena cijela saka nego prsti i do sredine metakarpalnoh kostiju. Najvise me brine to sto mi uglobovi oticu a ne znam koliko je to cesto kod Raynauda.
Angelfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 15:20   #108
A koji ti zglobovi otiču?

Mislim da čak nije ništa čudno ako su ovi koje je zahvatio Ray jer ipak se u tim područjima ostaje bez cirkulacije i kisika jedan period pa naglo dolazi nazad, nije normalna izmjena tvari, kisika i ostaloga. Ali ne znam baš da može oteknuti lakat ili koljeno od njega.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 17:08   #109
Zglobovi desne sake. Trenutno na prstenjaku i malom prstu ovaj krajnji. I zna mi isto srednji na srednjem prstu zato je doktor mislio da je RA. Al buduci da mi niau zahvacene obje sake i da je RA cimbenik neg iskljucio je tu dijagnozu i sad jedino moram ici na dodatne pretrage da se vidi jel Ray izoliran ili u sklopu nekog autoimun sindroma, ali kako dosada nisu nasli nista misli da imam sam Raynauda.
Angelfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2013., 17:20   #110
Moguće je, zna on biti primaran. Ako ti je na šakama moguće je da je do njega. Skupe se krvne žile, smanji se cirkulacija, skuplja se voda okolo zglobova i onda oni otiču i bole.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:16.