Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2013., 23:35   #21
ja sam imala hrpu opravdanih izostanaka u srednjoj.
uglavnom sam doma nadoknadjivala gradivo, ili, ak je bio neki test u srijedu, koji je meni bio vazan, ja sam ostala doma u utorak da se "bolje" pripremim.
za neke izostanke su starci znali i opravdavali, neke sam opravdavala sama.
nekad sam ostala doma i ucila, nekad sam ucila u knjiznici.
nekad sam ostala citat lektiru, a nekad sam citala nevezano uz lektiru.
u svakom slucaju, nisam zgubidanila, rekla bih da sam korisno utrosila vrijeme.
nije se nesto reflektiralo na moje pohadjanje faksa ili posao.
zapravo, cini mi se da znam posloziti prioritete.

i zahvalna sam starcima sto su me podrzali u tome
u osnovnoj nije bilo potrebe, u prvim razredima nije bilo ocjena, ne sjecam se da je ista bilo stresno, a onda je bio rat,pa smo ionak vecinom sjedili u sklonistu ili nije bilo nastave.

izmedju izbjegavanja skole (tj opravdavanja kada dijete nije nes naucilo ili stiglo procitat lektiru) i pisanja lektire/sastavaka/matematike i kojecega, meni se manje zlo cini da dijete ne dodje u skolu.
a cula sam za puno primjera nocnog citanja lektire, da dijete "stigne"
eto, ja bih to dijete radije ostavila doma, da taj dan cita, pise i jos prepisuje popodne od frendova kaj su radili taj dan, nego pisala umjesto djeteta.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 00:07   #22
I u mojem je skolovanju bilo "opravdanih izostanaka" radi ucenja-kao kod nosorog i to sto su moji starci zbog mene lagali razrednicu nije od mene napravilo debila i luzera,niti je to narusilo nase medjusobno povjerenje.

I ja sam mojima zahvalna na podrsci i razumijevanju.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 23:43   #23
Quote:
Tourniquet_ kaže: Pogledaj post
Meni je mama rekla da jednom u polugodištu imam pravo izostati i da će mi to ona opravdat, e sad za kaj ću ja to iskoristit to je bila moja procjena...
dobro, doduše to je bilo u srednjoj tek
Ovo je imo dobar dogovor. Sve vise od toga nije nesto.

Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Moja je tek drugi razred i izostanci joj jos nisu bili potrebni. Ali sam joj do sada dva puta (znaci cca jednom godisnje ) pravdala da se kao ne osjeca najbolje i da ne igra tjelesni. Klinka se boji profesora tjelesnog, sva je jadna jer on vice na njih, stalno glasno fucka i sl. I uopce me ne grize savjest sto sam djetetu malo olaksala...
Problem s profesorom koji vice...ne treba tako rjesavati.
Tjelesni je dobar i potreban za dijete. Ovako, zbog profesora dijete biva uskraceno za ono sto je za njega dobro. Treba raditi na tome da se profesora smijeni ili kultivira. Bojkotiranje tjelesnog nije korisno.

Quote:
cindroman kaže: Pogledaj post
Ja nisam roditelj i zbilja nemam pravo govoriti što je pravilno, a što nije (kada svatko ima svoj svjetonazor i svatko ima svoju "istinu"), ali mogu izreći svoj stav o temi. Nikada u ranome školskome razdoblju ne bih dopustio niti davao ideju svome djetetu da ne ode na nastavu samo zato jer je dijete bilo toliko lijeno naučiti pjesmicu, matematički zadatak, ili bilo što drugo na što bi se mogao ovako izvlačiti.
Po meni - ispravno.

Quote:
U srednjoj je jedan moj kolega gotovo svate godine činio upravo ovo što je problematika teme: nije bio toliko glup da potroši svoje izostanke na obične kave, kao što to mladi obožavaju; nego je čuvao za veće ispite i testiranja kada nebi bilo dovoljno vremena za naučiti. "Radije ću dobiti neopravdani sat nego dobiti komad koji neću uspjeti ispravit zbog glupog profe" bile su njegove približne riječi... Slažem se s time u potpunosti, i dok moje dijete srednjoškolac jednog dana bude to isto radilo meni iza leđa misleći da ja za to neću saznati, ne budem mu rekao niti jednu krivu riječ.
Iza ledja, biti domisljat i snaci se je jedno....traziti od roditelja da pokrivaju ...je nesto drugo

Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Moj sin je u 8.razredu i odlican je (ne 5.0) ucenik.

Ove godine smo prvi put poceli sa praksom "opravdanih izostanaka"

Nakupilo mu se gradiva i gradiva,bavi se sportom pa nije stigao i tako to.

Spojili smo 'u cugu' srijedu,cetvrtak i petak sa vikendom - i isplatilo se.Lijepo je sve stigao i naucio.

Bogme,da je dangubio pred telkom ili kompom,vise takvih izostanaka ne bi bilo.

Ovako,tata i ja smo mu dozvolili dvaput godisnje (jednom u svakom polugodistu)da "opravdano izostaje" kad sam procjeni da mu treba.


Usput,da dodam,to rade bukvalno svi klinci,odnosno roditelji koje poznamo,otprilike negdje od 7. razreda,neovisno o djetetovom skolskom uspjehu.

E,sad,druga je stvar sto neki u tome bas,bas pretjeraju pa i profe znaju da roditelji lazu.
Opravdanje ...to rade svi ...mi nije bas nesto...pa da sad svi trebaju tako i da je to ok...kad vec to rade svi. S druge strane, vjerojatno je frustrirajuce kad si protivnik tako neceg, a znas da to rade svi drugi.

Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ja sam imala hrpu opravdanih izostanaka u srednjoj.
uglavnom sam doma nadoknadjivala gradivo, ili, ak je bio neki test u srijedu, koji je meni bio vazan, ja sam ostala doma u utorak da se "bolje" pripremim.
za neke izostanke su starci znali i opravdavali, neke sam opravdavala sama.
nekad sam ostala doma i ucila, nekad sam ucila u knjiznici.
nekad sam ostala citat lektiru, a nekad sam citala nevezano uz lektiru.
u svakom slucaju, nisam zgubidanila, rekla bih da sam korisno utrosila vrijeme.
nije se nesto reflektiralo na moje pohadjanje faksa ili posao.
zapravo, cini mi se da znam posloziti prioritete.

i zahvalna sam starcima sto su me podrzali u tome
Ja sam svojima sto nisu imali tu praksu i sto to ne bi proslo.
Smatram to pogresnim.
Quote:
izmedju izbjegavanja skole (tj opravdavanja kada dijete nije nes naucilo ili stiglo procitat lektiru) i pisanja lektire/sastavaka/matematike i kojecega, meni se manje zlo cini da dijete ne dodje u skolu.
Cini se da manjim zlom proglasavas ono sto tvoji nisu cinili.
Jedino ispravno bi imo bilo ...ne pisati lektiru i ne opravdati nedolazak u skolu.
Ako nema lektire...nije rjesenje niti napisati lektiru umjesto djeteta, a niti pravdati nedolzak na nastavu.
Treba snositi posljedice. Dobiti losu ocjenu..ili izdrazti 45min bez posljedica.

Quote:
a cula sam za puno primjera nocnog citanja lektire, da dijete "stigne"
eto, ja bih to dijete radije ostavila doma, da taj dan cita, pise i jos prepisuje popodne od frendova kaj su radili taj dan, nego pisala umjesto djeteta.
A o nocnom citanju "da stigne"...nisi nista napisala.
Ili si htjela reci da je bolje da ne ide u skolu, nego da nadoknadi do kasno?
Opet govoris o pisanju umjesto djeteta...a ne radi se o tome (tj. off je) ...bi li opravdala ili ne bi ...bili pustila da cita do kasno i napise rano ujutro ili tako nesto?

Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
I u mojem je skolovanju bilo "opravdanih izostanaka" radi ucenja-kao kod nosorog i to sto su moji starci zbog mene lagali razrednicu nije od mene napravilo debila i luzera,niti je to narusilo nase medjusobno povjerenje.

I ja sam mojima zahvalna na podrsci i razumijevanju.
Jasno da to nece nuzno napraviti od nikoga nesto konkretno...pitanje je samo koliko je moralno, odgojno i cemu to? (vise od tog jednog dopustenog ...tokom godine ili polugodista, koje je imo jos ok, sve drugo )
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 00:47   #24
ukratko, ne, ne bih niti citala niti pisala umjesto djeteta, a niti djetetu uskratila san (koji smatram iznimno vaznim za zdravlje, pogotovo u osnovnoskolskoj dobi).
zaista bih djetetu dopustila da ostane u doma i nadoknadi sto treba...
mislim, ak se dijete bavi nekom vanskolskom aktivnosti, a zeli imati kolko tolko ok ocjene, onda nekad treba i izostati.
to sto ce propustiti koju lekciju iz zemljopisa ili matematike, smatram manjim gubitkom od sna ili aktivnosti koja joj je bitna.

ja skolski program (kakav je sada) smatram iznimno zatupljujucim, al sam svjesna da su ocjene ipak potrebne za neki komad uspjeha kroz zivot.
i ja bih podrzala diejte da neke stvari radi doma, za vrijeme kad je nastava
meni je bitno da ona svoje obaveze sama odradi, a ne da ja odradim umjesto nje.
i ovime zelim reci da je veliki dio nastave ionak upitne kvalitete, ak ne i nekvalitetan, a ako se zeli imati ok ocjene, kolko tolko uredan socijalan zivot i jos se baviti i razvijati potencijale van onoga sto nudi hrvatsko skolstvo, onda treba iz te skole nekad i izostati....

ne bih podrzala dijete da doma spava po cijele dane i visi na fejsbuku, al da cita, nesto radi, uci sto ju stvarno zanima, bih.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 01:05   #25
Ja nisam smjela ostajati doma ako nisam bila jako ozbiljno bolesna. Više puta su me poslali u školu s glavoboljom, upalom grla, temperaturom 37,5°, jer eto, možda izdržim, ako ne budem mogla izdržati, nek dođem doma.
Cijelu srednju školu sam imala ukupno tjedan dana izostanka.

A da ne govorimo o uopće ideji da bih ostala jer moram učiti/raditi nešto drugo, nije dolazilo u obzir.

Sad na faksu sam sama, pa sam malo fleksibilnija oko svog rasporeda i ne primjećujem da mi se išta srozalo zbog toga.
I zato mislim da bih svom potencijalnom djetetu dopuštala povremene izostanke (vrlo povremene, jednom u polugodištu dobro zvuči) ako bi zbilja zagužvalo.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 01:06   #26
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post


Opravdanje ...to rade svi ...mi nije bas nesto...pa da sad svi trebaju tako i da je to ok...kad vec to rade svi. S druge strane, vjerojatno je frustrirajuce kad si protivnik tako neceg, a znas da to rade svi drugi.




"To rade svi" uopce nije ni opravdanje,niti izgovor.(Uostalom,sto me briga,radimo kako mi mislimo da treba).

Samo sam konstatirala ,kao doprinos temi, da to rade (i) svi koje mi poznamo.

Zadovoljna?
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 07:31   #27
imam srednjoškolku, sin je završio sa školom, i ne vidim ništa loše u tome, ako im opravdamo koji dan- npr. ako nisu spremni za ispit, ako im se baš taj dan markira, radije ću joj dozvoliti, nego da mi se skiće po gradu, ili nalazi loše društvo.
srećom odličan je đak, tako da ne brinem previše o tome, ali uvijek sam spremna za razgovor, i dogovor.
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 10:11   #28
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ukratko, ne, ne bih niti citala niti pisala umjesto djeteta, a niti djetetu uskratila san (koji smatram iznimno vaznim za zdravlje, pogotovo u osnovnoskolskoj dobi).
zaista bih djetetu dopustila da ostane u doma i nadoknadi sto treba...
mislim, ak se dijete bavi nekom vanskolskom aktivnosti, a zeli imati kolko tolko ok ocjene, onda nekad treba i izostati.
to sto ce propustiti koju lekciju iz zemljopisa ili matematike, smatram manjim gubitkom od sna ili aktivnosti koja joj je bitna.
Ni ne treba, raditi umjesto njih...djeca trebaju nauciti raspolagati vremenom, npr lektira ne daje danas da se procita do prekosutra, samo velika većina djece se sjeti lektire kad nastavnik/ca kaže konkretno da je taj i taj dan lektira, a i ostale stvari se znaju raditi kampanjski. A što se tiče djeteta koje je savjesno i ima hrpu aktivnosti, normalno da ga treba povremeno rasteretiti pa makar izostankom s nastave.

Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Ja nisam smjela ostajati doma ako nisam bila jako ozbiljno bolesna. Više puta su me poslali u školu s glavoboljom, upalom grla, temperaturom 37,5°, jer eto, možda izdržim, ako ne budem mogla izdržati, nek dođem doma.
Cijelu srednju školu sam imala ukupno tjedan dana izostanka.
Ovo mi je , moglo bi biti druga krajnost u odnosu na ponašanje roditelja od curice iz mog primjera.

Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
imam srednjoškolku, sin je završio sa školom, i ne vidim ništa loše u tome, ako im opravdamo koji dan- npr. ako nisu spremni za ispit, ako im se baš taj dan markira, radije ću joj dozvoliti, nego da mi se skiće po gradu, ili nalazi loše društvo.
srećom odličan je đak, tako da ne brinem previše o tome, ali uvijek sam spremna za razgovor, i dogovor.
Oni su veliki i treba im drugaciji pristup... bolje je znati gdje su, nego da lutaju ili pobjegnu iz škole i jednostavno nestanu.
__________________
Samo tvoja ljubav moze uciniti da sve procvjeta samo tvoja ljubav moze upaliti nova svjetla samo tvoja ljubav, Boze...
MaryAnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 05:43   #29
NIsam do sad ni znala koliko je moje dijete zapravo odgovorno. Klinjo je odlikaš, bavi se sportom, (trenira 4-5 puta tjedno po 2 sata, a izgubi podosta vremena i na put do treninga i nazad), u fazi je da ne izlazi prečesto, ali je zato strastveni ćitač i još nije došao na ideju da me ovako nešto pita. U društvu mama djece iz njegovog razreda nikad nisam ni čula da se opravdavaju ovakvi izostanci. Istina, nisam pitala, ali da je to baš tako raširena pojava, valjda bi došli do te teme...

Dakle, nije baš da se ne može bez toga, barem u osnovnoj školi i nije da to svi rade. Naprotiv, mislim da nije pametno s takvom praksom početi tako rano i da šalje djetetu krivu poruku. Mislim da je pametnije dijete naučiti da se lektira ne čita zadnji dan i da se zadnji dan ne uči za test, nego eventualno ponavlja.

Za srednju školu ne znam, to nas tek čeka, o tome ću odlučivati u hodu.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 09:57   #30
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Problem s profesorom koji vice...ne treba tako rjesavati.
Tjelesni je dobar i potreban za dijete. Ovako, zbog profesora dijete biva uskraceno za ono sto je za njega dobro. Treba raditi na tome da se profesora smijeni ili kultivira. Bojkotiranje tjelesnog nije korisno.
Problem profesora koji urla je prezivio vise pokusaja roditelja iz vise razreda. Ja u roditeljima iz razreda za sada ne bih imala dovoljnu podrsku da ista napravim. A moja klinka me izricito molila da sutim i da se ne zalim na njega jer jos misli da nije doslo do toga da se ne moze nositi s njim. Postujem njenu zelju. A to sto mi nekoliko puta godisnje zacvili i sto joj ja jednom-dvaput godisnje namjeravam to "pokriti" ne vidim kao izbjegavanje tjelesnog, nego kao malo odmora od stresa. Kad zna da njega na tjelesnom nece biti, ona tjelesni voli i uziva u njemu.

Bez brige, nadoknadi ona taj sat visestruko...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 09:57   #31
dok sam trenirala, znala sam otić na turnir u petak i vratit se u nedjelju navečer, nema šanse da bi onda stigla sve za ponedjeljak, ili bi došla kasno pa bi stari opravdao..

ili kad bi bila bolesna duže vrijeme, pa bi me kad ozdravim ostavio još dan, dva da pohvatam ovo što su oni radili..

nisam primjetila da mi je to bilo loše, čak dapače, radne navike imam, odličan učenik sam uvjek bila..

i par puta sam ga molila da mi opravda kad nisam naučila, jednostavno, nisam imala volje, radila sam nešto drugo i dobro, par puta je prošlo par puta i nije..

isto tako i s braćom, pa su isto faks u roku završili, i imaju radne navike..
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 09:59   #32
Quote:
lee anabell kaže: Pogledaj post
dok sam trenirala, znala sam otić na turnir u petak i vratit se u nedjelju navečer, nema šanse da bi onda stigla sve za ponedjeljak, ili bi došla kasno pa bi stari opravdao..

ili kad bi bila bolesna duže vrijeme, pa bi me kad ozdravim ostavio još dan, dva da pohvatam ovo što su oni radili..

nisam primjetila da mi je to bilo loše, čak dapače, radne navike imam, odličan učenik sam uvjek bila..

i par puta sam ga molila da mi opravda kad nisam naučila, jednostavno, nisam imala volje, radila sam nešto drugo i dobro, par puta je prošlo par puta i nije..

isto tako i s braćom, pa su isto faks u roku završili, i imaju radne navike..
e pa tako i mi,
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 10:23   #33
Iskreno začuđena sam da tako veliki broj (ok, ovo je samo uzorak onih koji surfaju i čitaju ovaj forum) to radi sa svojom djecom i to još opravdava raznoraznim razlozima. Nisam još mama školarke (uskoro ću bit) i kad sad razmišljam , osim bolesti, nisam našla razlog zbog kojeg bi mogla reći da bi opravdala svojoj maloj izostanak iz škole.

Razumijem ovo s natjecanjem i kasnim vraćanjem s istog (nedjelju navečer), ali mislim da bi u tim slučajevima i svaki normalan razrednik opravdao taj izostanak, unaprijed najavljen tako da mi to ne ulazi u tu kategoriju.Normalan razrednik bi mogao imati razumijevanja za neki najavljeni izostanak (iostalom postoje i pravila kod opravdavanja i suprotno mišljenjima ne postoji kategorija "pravda roditelj". To zapravo pravda razrednik, na molbu roditelja i sukladno pravilima on može pravdati dan , dva u školskoj godini, bez liječničke ispričnice. Više dana najavljenog izostanka može odobriti i pravdati učiteljsko ili razredno vijeće te ravnatelj)

Pogotovo mi nije jasno ovo s čitanjem lektire, pa zaboga, ne čita se lektira u jednoj noći niti je to predviđeno! Niti testovi nisu nenajavljeni, postoji vremenik pisanih ispita kojeg se profesori moraju držati pa bi se trebalo , ako se redovito uči, imati dovoljno vremena za sve naučit.

Ja sam bila odličan učenik u srednjoj (jezična gimnazija), sve četiri godine, imala sam najmanji broj izostanaka u svojoj generaciji (znam jer su me javno pohvalili i pritom, iz moje tadašnje perspektive i dobro osramotili), radne navike sam stekla od malih nogu, nikad se samnom nije učilo, niti me se propitivalo gradivo. Mama mi je samo omogućila instrukcije iz matematike u sedmom i osmom razredu po potrebi jer sam bila između 3 i 4 i željela sam pomoć. I ne, nisam bila posebno dobrog zdravlja (moji su tu išli u drugu krajnost pa sam i polubolesna išla u školu jer se smatralo da je veća šteta izostat nego odbolovat na miru ). To ne bih radila svojem djetetu.Bolest je jedno, a opravdavat nekontinuirani rad je drugo.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 18:26   #34
@Nightfall slažem se s tobom, kampanjci neće daleko stići. Zalaganje, trud i rad te učenje trebaju biti konstantni kako bi se nešto kasnije postiglo.
__________________
Koga, cega janjetine , komu, cemu meni s kim, s cim sa kapulicom mladom meni, meni
'oću bruto plaću na ruke
Tomolav is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 18:33   #35
Quote:
Tomolav kaže: Pogledaj post
@Nightfall slažem se s tobom, kampanjci neće daleko stići. Zalaganje, trud i rad te učenje trebaju biti konstantni kako bi se nešto kasnije postiglo.
npr????????? što?sjedit doma bez posla? sva sreća pa su moji dobri što se tiče škole, ali kakva im je budučnost, završi i na burzu, u kojoj je toliko ljudi da ti pamet stane, svaka čast treba znati i učiti, ali može im se dozvoliti ako traže i odmor
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 18:42   #36
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
npr????????? što?sjedit doma bez posla? sva sreća pa su moji dobri što se tiče škole, ali kakva im je budučnost, završi i na burzu, u kojoj je toliko ljudi da ti pamet stane, svaka čast treba znati i učiti, ali može im se dozvoliti ako traže i odmor
Pa barem ostane nada da ćeš lakše naći posao. Ne treba proć sve s 5.0.
Al ako cijelo vrijeme visiš pred kompom, dan prije testa se sjetiš da sutra pišeš test i onda moliš starce da te opravdaju taj dan iz škole to nije u redu. Da svaki put poslije škole ponoviš gradivo tog dana i tijekom vikenda se pripremiš za testove i ispitivanja ne bi bilo toliko problema. A i ostane ti malo slobodnog vremena.
__________________
Koga, cega janjetine , komu, cemu meni s kim, s cim sa kapulicom mladom meni, meni
'oću bruto plaću na ruke
Tomolav is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 18:45   #37
Quote:
Tomolav kaže: Pogledaj post
Pa barem ostane nada da ćeš lakše naći posao. Ne treba proć sve s 5.0.
Al ako cijelo vrijeme visiš pred kompom, dan prije testa se sjetiš da sutra pišeš test i onda moliš starce da te opravdaju taj dan iz škole to nije u redu. Da svaki put poslije škole ponoviš gradivo tog dana i tijekom vikenda se pripremiš za testove i ispitivanja ne bi bilo toliko problema. A i ostane ti malo slobodnog vremena.
slažem se, ja jedino nakon bolesti opravdam ili ako sama kaže da bi ostala doma možda 2x mjesečno
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 18:49   #38
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
slažem se, ja jedino nakon bolesti opravdam ili ako sama kaže da bi ostala doma možda 2x mjesečno

Ako se netko trudi onda je u redu opravdati, ali ako stalno bježi od posla mora ga se natjerati da se uhvati u koštac s vlastitom lijenošću.
__________________
Koga, cega janjetine , komu, cemu meni s kim, s cim sa kapulicom mladom meni, meni
'oću bruto plaću na ruke
Tomolav is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 19:30   #39
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
slažem se, ja jedino nakon bolesti opravdam ili ako sama kaže da bi ostala doma možda 2x mjesečno
Dva puta mjesecno?
Pa to je 18 dana u skolskoj godini. Puta 6 sati to je 108 sati ...u biti neopravdanih izostanaka. ( a gdje su jos neki stvarno opravdani...tipa bolest i sl.)
Koliko ono treba imati izostanaka, a da bi se islo na razredne ispite...i to i opravdanih i neopravdanih?

Edit:
google na prvu:
"Ukoliko učenik izostane od nastave više od 100 sati - polaže razredni ispit, tj. sve predmete u roku od 8 dana. Ova se obveza odnosi na bilo koje sate izostanaka (opravdane ili neopravdane) ukupno, a sati se računaju tijekom cijele godine kumulativno."
(odnosi se na gimnaziju)

Zadnje uređivanje kajpa : 21.12.2013. at 20:47.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2013., 23:07   #40
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Dva puta mjesecno?
Pa to je 18 dana u skolskoj godini. Puta 6 sati to je 108 sati ...u biti neopravdanih izostanaka. ( a gdje su jos neki stvarno opravdani...tipa bolest i sl.)
Koliko ono treba imati izostanaka, a da bi se islo na razredne ispite...i to i opravdanih i neopravdanih?

Edit:
google na prvu:
"Ukoliko učenik izostane od nastave više od 100 sati - polaže razredni ispit, tj. sve predmete u roku od 8 dana. Ova se obveza odnosi na bilo koje sate izostanaka (opravdane ili neopravdane) ukupno, a sati se računaju tijekom cijele godine kumulativno."
(odnosi se na gimnaziju)
naravno da SE PODRAZUMIJEVA, da taj dan nema puno sati nastave, ili ne stigne doći do škole na vrijeme, pa joj se opravda prvi sat,za sada je uspijevala stizati na sate, jedino me plaši sada kada zapadne snijeg, kako će to moći s obzirom da joj je škola udaljena 2 puna h od doma, 2 prelaza tramvaja, ujutro upada u prvu špicu, i kada se vraća iz školle.
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:28.