Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2016., 18:39   #41
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Sad ne kuzim da li da pricamo iskreno ili da im ispiremo mozak?
Istina je samo jedna. Osim ako nisi s one druge strane. Tad ćeš morati biti maštovita.

Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Jer za mene, koja sam rat prozivjela kao odrasla osoba, ne postoje Srbi i Hrvati, nego ljudi i kreteni. S tim da ovih zadnjih ima podjednako s obje strane.
Lijep pokušaj relativizacije, no praksa te opovrgava. Na našoj strani možda ima kretena ali daleko su ti kreteni i brojčano i po snazi od kretena s njihove strane, faking deklarirani četnik im je predsjednik države gdje ćeš dalje od toga? Beograd koji je kao jel, multikulturalnija sredina redovito ćeš nailaziti na ovakve stvari na javnim mjestima poput javnog prijevoza.

http://oi64.tinypic.com/8zdz14.jpg

O stavovima prosječnog Srbina nije potrebno niti diskutirati. Savjetujem odlazak tamo po porciju propagande.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2016., 20:37   #42
Samo upozorenje, kartonirat cu trenutno svako vrijeđanje po nacionalnoj osnovi! Drzite se teme.

Zadnje uređivanje MMovca : 02.01.2016. at 20:51.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 16:33   #43
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Poznajem ih i ja divnih ali to ne mijenja činjenicu i stavove njihove službene politike. A ona je u najmanju ruku revizionistička i ratohuškačka bez trunke sažaljenja zbog svega što se dogodilo osim za činjenicom da su izgubili.
Rat je krvav i djecu tome treba učiti jer nemaju luksuz da žive na području poput Kanade ili sjeverne Europe gdje rata nema. Ovdje je rat uvijek moguć.
ja taj dojam nisam dobila.
niti kroz osobne odnose, niti kroz poslovne niti kroz medije
brijem da oni koji zele vidjeti neke ratohuskacke poruke, mogu ih vidjeti gdje god pozele.
dijete cu uciti da se makne od takvih


Quote:
saurs kaže: Pogledaj post

Što ćeš djetetu reći kad te bude pitalo tko su ovi ljudi? Obične budale koje su se eto tako malo zaletile ili instrument službene politike?

http://www.hazud.ch/wp-content/uploa...-u-Vukovar.jpg
vojnici u razrusenom gradu.
sto bih jos trebala dodati?

Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Lijepo. Učiti ćeš ga da krši Ustav i bude dezerter i izdajnik. Pohvalno.
ako ce joj to sacuvati zivot, jebeno sam ponosna na to.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 20:35   #44
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ja taj dojam nisam dobila.
niti kroz osobne odnose, niti kroz poslovne niti kroz medije
brijem da oni koji zele vidjeti neke ratohuskacke poruke, mogu ih vidjeti gdje god pozele.
dijete cu uciti da se makne od takvih
Ne a? Pogledajmo predsjednika i premijera dakle one koji su izabrani od većine na legalnim izborima.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/t...ju/347425.aspx

http://www.jutarnji.hr/novi-srbijans...njega/1030326/

http://www.maxportal.hr/tomislav-nik...ar-i-sarajevo/

http://narod.hr/svijet/video-vucic-9...cnoj-slavoniji

http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...og-ubio-116264

Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
vojnici u razrusenom gradu.
sto bih jos trebala dodati?
A što ako te bude pitala, čiji su to vojnici? odakle su došli i zašto su došli? Koji grad su razrušili i zašto su razrušili taj grad? Djeca su radoznala.

Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
ako ce joj to sacuvati zivot, jebeno sam ponosna na to.
Dakle ako taj isti agresor vrši zločine nad njezinim vršnjacima i sunarodnjacima pali i uništava njezinu zemlju i sve pred sobom?

Fascinantno. Za ovakav način razmišljanja bi te posrali u Finskoj, a kamoli ne ovdje gdje još svi poginuli nisu vraćeni obiteljima barem na dostojan pokop.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 12:23   #45
Rat je bio prije 25 godina. Zato nam i je ovako usrano sto se ne mozemo odlijepiti od toga. I jos da si dijete filam tim glupostima i sjebem joj buducnost? Ne, hvala...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 13:02   #46
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Rat je bio prije 25 godina. Zato nam i je ovako usrano sto se ne mozemo odlijepiti od toga. I jos da si dijete filam tim glupostima i sjebem joj buducnost? Ne, hvala...
Židovima je rat bio prije 74 godine i uz svu katarzu Nijemaca i dalje uče svoju djecu itekako što im se zbilo. Kod nas ne samo da nije bilo katarze sa njihove strane nego se upućuju daljnje prijetnje i u najboljem slučaju se izjednačavaju žrtva i zločinac. To nisu temelji za mirnu budućnost niti iskren suživot.

Ne moraš joj govoriti ništa tvoj izbor. No budućnost će reći svoje pa ćeš odgovarati na jako puno neugodnih pitanja u jako kratko vrijeme. Sretno.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 18:47   #47
Meni pitanja nece biti neugodna. Zalosno je sto za neke odgovori nisu neugodni.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 22:37   #48
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Meni pitanja nece biti neugodna. Zalosno je sto za neke odgovori nisu neugodni.
Kako za koga ocito. Shvacam ja da je nekima istina neugodna ali to je realnost s kojom se moraju suociti.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 11:41   #49
Zakej ste opce isli omati djecu ak niste bili spremni odgovoriti na sva pitanja koja vam budu postavili
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 13:28   #50
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
Zakej ste opce isli omati djecu ak niste bili spremni odgovoriti na sva pitanja koja vam budu postavili
Zasto uopće živimo ako sve znamo? Cemu zivot bez iznenađenja, trazenja odgovora i teskih trenutaka?

I ne vidim nikakvu korist od promatranja politickog stanja u Srbiji danas kad imamo ppprilicno slicnu situaciju u svom dvorištu.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 14:16   #51
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Zasto uopće živimo ako sve znamo? Cemu zivot bez iznenađenja, trazenja odgovora i teskih trenutaka?

I ne vidim nikakvu korist od promatranja politickog stanja u Srbiji danas kad imamo ppprilicno slicnu situaciju u svom dvorištu.

kako to misliš??
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 00:17   #52
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Zasto uopće živimo ako sve znamo? Cemu zivot bez iznenađenja, trazenja odgovora i teskih trenutaka?

I ne vidim nikakvu korist od promatranja politickog stanja u Srbiji danas kad imamo ppprilicno slicnu situaciju u svom dvorištu.
Prvi djel komentara velis kaj treba u drugom djelu sama sebi to pobijas...

Nevidis svrhu necega...di je sad ono iznenadjenje teazenje i teski trenuci...

Oduzimas ih...djetetu i sebi...

To kaj ti ne vidis svrhu nemora biti problem i tvojeg djeteta...osim ak ne mislis kroz njega ljecigi svoje probleme...

Sad sigurno budes to svatila ko uvredu...a samo je obicno psiholosko filozofski problem kojeg si sama sebi sad izjavila
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 07:56   #53
Quote:
Akujiki kaže: Pogledaj post
Prvi djel komentara velis kaj treba u drugom djelu sama sebi to pobijas...

Nevidis svrhu necega...di je sad ono iznenadjenje teazenje i teski trenuci...

Oduzimas ih...djetetu i sebi...

To kaj ti ne vidis svrhu nemora biti problem i tvojeg djeteta...osim ak ne mislis kroz njega ljecigi svoje probleme...

Sad sigurno budes to svatila ko uvredu...a samo je obicno psiholosko filozofski problem kojeg si sama sebi sad izjavila
Trollas previše.

Cinjenica da sam svjesna da zivot nije poljsko cvijece i da nisam svemoguca i najpametnija ne umanjuje moje brige zbog nekih pitanjakojajos nisu meni odgovorena, ali to je zivot.

Prouci sto je to retoricko pitanje.

Drugi dio moga komentara cilja ma suvremenu politiku da ne bi ovo završilo kao tema na kojoj se dijele kartoni za nacionalnu netrepeljivost.

Filozofsko psiholoski stav? Daj, svatko može sipati gnomatske tekstove bez ikakve potpore u iskustvu.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 09:04   #54
Zadnji upisi mi malo nisu jasni. Nadam se da nije u pitanju onaj cesti stav sa pdf politike da su Srbi koljaci sa nozem u zubima, Hrvati nikada nisu napravili nikakvu pizdariju za vrijeme rata, pobjednici imaju uvijek pravo, za ratove su uvijek krivi oni drugi i sl. Jerbo ja, koja sam sva ta sranja prosla, nemam namjeru filati dijete sa glupostima. Uz sve ono sto stoji o oslobodilackom ratu, o tome da smo se mi branili itd., postoji i druga strana, ne tako popularna. A ta je da su rat htjeli politicari, a dobili smo ga svi. Narod je bio zaveden (sto i nije tesko uz nas mentalitet - mislim na obje strane), a ratovi su i inace dusu dali da oni najgori isplivaju na povrsinu.
Imala sam divne prijatelje Srbe koji su bili sikanirani upravo i jedino zato sto su Srbi. Iako su rekli da je njihova domovina Hrvatska, da su im se tu još i djedovi rodili, da sa Srbijom nemaju nikakve veze niti ih boli djokica za Srbiju i Milosevica, svejedno su bili vrijedjani, dobivali otkaze, otimana im je imovina... Znam Hrvate za koje ne smijem javno ni spomenuti sto su sve radili, a sad ih zovu herojima. A naravno da znam i suprotne price. E pa jebemu sve, ja cu to sve svom djetetu ispricati jednog dana kad bude dovoljno stara da razumije.
Kao sto sam rekla, ne zelim i necu je odgajati da misli da postoje dobre i lose nacije, nego samo dobri i losi ljudi.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 09:08   #55
Najlakse sami optuziti za troll i dati bann...
Pravi iskaz forumske moci...

Tu pricas o nekom retorickom pitanju...a opet govoris nema smisla ovo i ono radi toga i toga...

Opet ista stvar ko i prije sama pobijas svoju tvrdnju i stav...

Sad ti drugi djel komentara pobija prvi...

Niko te ne trolla samo ti govotim cinjenice da na taj nacin kak si napisala komentar nisi rekla bas nist osim nekih recenica tek tklko da ih napises...

Da ti sad ne pocnem analizirati sve tvoje recenice ajde probaj napisati komentar koji nije kongradiktorni sam sebi...

Bez da se naljutis sad na ovaj moj komentar...jer ak se naljutis samo si dokazala sebi i svima drugima ak das bann da je to istina...

A kaj se tice zadnjeg djela komentara opet je dobro receno ali opet u krivom kontekstu jer ja sam to spomenul kak si sama sebi kontradiktorna...a ne da sad ti nemas iskustva pa iznosis stavove...to si si sama napisala ja ti tk nisam rekel
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 13:21   #56
evo, meni jedna jako vazna tema, i nesto o cemu cu svakako, vise puta pricati sa svojim djetetom
Quote:
Diana Budisavljević (rođena Obexer) bila je Austrijanka rođena u Innsbrucku 1891. godine. U Zagreb je doselila 1919. godine kada se udala za zagrebačkoga kirurga i profesora Medicinskog fakulteta Julija Budisavljevića. U Zagrebu je dočekala Drugi svjetski rat kada započinje njena djelatnost kao humanitarke zaslužne za spašavanje tisuća djece. Iskoristivši svoje austrijsko porijeklo i društveni ugled, organizirala je ono što će postati poznato pod imenom "Akcija Diane Budisavljević" - opsežnu akcija spašavanja djece iz ustaških logora. Ponajviše se radilo o srpskoj djeci s Kozare i Korduna.
Quote:
U Zagrebu su djeca najprije bila smještena u razne bolnice i zavode, a potom odvedena u dječja prihvatilišta u Jastrebarskom, Sisku i Gornjoj Rijeci, od kojih je ono u Sisku bio pravi logor za djecu - jedini dječji logor u Europi. Tek u kolovozu 1942. dobivena je dozvola da se djeca iz logora mogu udomiti u obiteljima. Udomljavanje se obavljalo preko "Caritasa" Zagrebačke nadbiskupije. Mnoga od spašene djece koja su izgubili roditelje u ratu, ostala su kod udomiteljskih obitelji i nakon rata.
naravno, ne spominje se u udzbenicima, a moram priznati da sam i ja za nju cula, relativno nedavno, skoro pa usput, u kontekstu socijalnog rada u hrvata i razvoja udomiteljstva


na isti nacin pricam i sada, sa svojim djetetom i drugom djecom, kada se potegne pitanje sirijskih izbjeglica i ljudi koji im pomazu, prvenstveno pomazu djeci
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 08:49   #57
mislim da u nasim skolskim knjigama nije dovoljno napisano o domovinskom ratu, zbog toga dolazi do velikog problema kako djeci objasniti stvari vezane za rat.
ARGETA is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 18:59   #58
Quote:
ARGETA kaže: Pogledaj post
mislim da u nasim skolskim knjigama nije dovoljno napisano o domovinskom ratu, zbog toga dolazi do velikog problema kako djeci objasniti stvari vezane za rat.
Dovoljno istine ili dovoljno idealiziranja?
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 19:12   #59
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Dovoljno istine ili dovoljno idealiziranja?
Nedovoljno istine. U najmanju ruku bez izjednačavanja žrtve i zločinca što je u praksi gotovo pravilo, a i ova tema je dokaz tomu. Tvoj predzadnji post je školski primjer relativizacije događanja i "ko nas bre zavadi" retorike.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2016., 08:43   #60
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Nedovoljno istine. U najmanju ruku bez izjednačavanja žrtve i zločinca što je u praksi gotovo pravilo, a i ova tema je dokaz tomu. Tvoj predzadnji post je školski primjer relativizacije događanja i "ko nas bre zavadi" retorike.
Tvoj post je odraz stava "pobjednik je uvijek u pravu i sve mu je dozvoljeno". To je jako opasan stav za odgajanje djece.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:44.