Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.02.2016., 22:26   #1
Nacionalizam u školama

Ja i žena malo razgovaramo i pitamo se kakva je situacija u školama po pitanju nacionalizma i sve vezano uz temu, odnosno općenito među djecom, pa čak i u vrtiću. Naime, već sad vidim da klinci cca 10 god spominju ustaše i četnike. Govorim o Zagrebu i okolici. Pa jel moguće da se neke stvari nisu smirile? Ja sam za vrijeme rata išao u školu i bilo je svega, dijete nam ima dosta još do škole, ali se malo bojimo sličnih stvari.
pero8888888 is offline  
Old 01.03.2016., 09:48   #2
Quote:
pero8888888 kaže: Pogledaj post
Ja i žena malo razgovaramo i pitamo se kakva je situacija u školama po pitanju nacionalizma i sve vezano uz temu, odnosno općenito među djecom, pa čak i u vrtiću. Naime, već sad vidim da klinci cca 10 god spominju ustaše i četnike. Govorim o Zagrebu i okolici. Pa jel moguće da se neke stvari nisu smirile? Ja sam za vrijeme rata išao u školu i bilo je svega, dijete nam ima dosta još do škole, ali se malo bojimo sličnih stvari.
pa zapravo ti to nema veze s nacionalizmom kao nacionalizmom...klinci samo prenose ono kaj cuju a, danas nažalost nemreš upaliti tv, otvoriti novine a, da iz njih ne iskacu bolesni umovi s još bolesnijim pricama...
osobno vjerujem da onog trenutka kad nas s tv-a i novina prestanu silovati takvim pricama, kod klinaca ce iste pasti u zaborav.....
tanita is offline  
Old 01.03.2016., 11:59   #3
Onak - na kojoj planeti ti živiš?
Pa pogledaj kakvim smo ljudima okruženi :broje se krvna zrnca, gleda se tko ti je šukundjeda i gdje si bio 91... Sve to klinci vide i normalno da prenose i u školi...
ne znam koliko još vremena treba proći da postanemo normalno društvo

a što je najgore, meni se čini da sa godinama to sve ide na gore, umjesto na bolje
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 01.03.2016., 15:55   #4
Quote:
pero8888888 kaže: Pogledaj post
Ja i žena malo razgovaramo i pitamo se kakva je situacija u školama po pitanju nacionalizma i sve vezano uz temu, odnosno općenito među djecom, pa čak i u vrtiću. Naime, već sad vidim da klinci cca 10 god spominju ustaše i četnike. Govorim o Zagrebu i okolici. Pa jel moguće da se neke stvari nisu smirile? Ja sam za vrijeme rata išao u školu i bilo je svega, dijete nam ima dosta još do škole, ali se malo bojimo sličnih stvari.
ustase i cetnici su aktualni zadnjih mjeseci, da ne mogu btii aktualniji.
pod vodstvom premijera, koji je sasvim lijepo reko prvi dan u saboru, da se on u svojoj firmi tolko zajebavao sa partizanima, da bi mu firma propala.
cekam dan da mu ova propadne, jer se zajabavaju sa svima njima, vise nego ikada


inace, ne mogu se sada sjetiti imena onog nogometasa sto je pozdravljao "za dom spremni", al sjecam se klinaca koji su radi te "kazne nogometu" bili spremni dizat drzavu na noge jer je nepravedno prozvan (prek fejzbuka samo, srecom ), i za koje znam da su tada, godinama prije, a i vjerojatno sada, bili gorljivi fanovi cajki.
i da su spremni uz dirljive zvuke patetike na ekavskom i hektolitre (uvezenog) alkohola, rezat zile, uzvikivat za dom spremni i navijat za repku, a i pomlatiti se sa navijacima druge nacionalnosti.

tak da, bojim se da se danasnji klinci nekak ne snalaze bas najbolje u tome sto je nacionalizam, vise ih ponese ludilo mase...
(o povijesnim cinjenicama naravno da pojma nemaju)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Old 01.03.2016., 17:25   #5
Radim u školi, neke dane s manjim klincima od 1. do 4. razreda, neke dane s većima.
Mnogi imaju takve nekakve fore. Uglavnom ne razumiju što pričaju, ponavljaju što čuju doma.
Primjer, u nekom već kontekstu, kaže mi mali da su nam Srbi neprijatelji. Na kontrapitanje, pa jesmo li mi u ratu s nekim, zašto misliš da su neprijatelji - nema odgovora. Ne razumije.
Ne samo to, uhvatila sam situaciju u jednom razredu da malu stalno zezaju jer je iz Imotskog.
Naravno, svaki normalan učitelj/profesor će odmah reagirati i pokušati djecu od toga odučiti, ali to što oni donose od doma, to je zastrašujuće...

Dobra je stvar da većina ipak nema takve ispade i normalno rezonira... samo, kao i kod nas veliki, ona manjina je uvijek glasnija.
__________________
"If it's true that our species is alone in the universe, then I'd have to say that the universe aimed rather low and settled for very little."
Deathblow is offline  
Old 01.03.2016., 17:34   #6
Čitam upise,pa se mislim da li smo mi u 1983 ili 2016...

Djeca pod utjecajem roditelja skrecu s Titovog puta, roditelje treba u skolu pod hitno...

Ne daj Boze da se nesto kaze šrotiv Srba, odmah pozvat Pupovca da uz svoja isprazna predavanja na filozofskom, odrzi pokoje predavanje i klincima od 9 godina, kao sto su svojedobno stare partizancge nama u skolama isprazno laprdala o svojim ratnim putevima...
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Ljeta koja dolaze, šta mi novo donose, dal ću naći puteve, koji vode do tebe...
IscoAlarcon is offline  
Old 01.03.2016., 22:35   #7
Quote:
Deathblow kaže: Pogledaj post
Naravno, svaki normalan učitelj/profesor će odmah reagirati i pokušati djecu od toga odučiti, ali to što oni donose od doma, to je zastrašujuće...
a ima i učitelja/profesora koji pred učenicima promiču takve stavove.
-LittleWing- is offline  
Old 01.03.2016., 23:02   #8
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
Čitam upise,pa se mislim da li smo mi u 1983 ili 2016...

Djeca pod utjecajem roditelja skrecu s Titovog puta, roditelje treba u skolu pod hitno...

Ne daj Boze da se nesto kaze šrotiv Srba, odmah pozvat Pupovca da uz svoja isprazna predavanja na filozofskom, odrzi pokoje predavanje i klincima od 9 godina, kao sto su svojedobno stare partizancge nama u skolama isprazno laprdala o svojim ratnim putevima...
Pa jel ti misliš da je poželjno i normalno da djeca s takvim stvarima dolaze u školu, opterećuju se time, i na neki način s time dižu tenzije?
pero8888888 is offline  
Old 02.03.2016., 11:00   #9
Quote:
pero8888888 kaže: Pogledaj post
Pa jel ti misliš da je poželjno i normalno da djeca s takvim stvarima dolaze u školu, opterećuju se time, i na neki način s time dižu tenzije?
Sto je normalno, a sto nije, to nitko e moze reci...

Djeca pricaju oo sto se kuci cuje... Svojedobno sam 1985 (bio sam sedmi razred) na nekom sirem obiteljskom okupljanju bio svjedok, kad je od pokojne bake pokojni brat popio koju više i počeo o kraju II svjetskog rata, pa se zavrsio na pričama o Bleiburgu, i o pobijenim ljudima po slovenskim sumama od strane onih za koje smo tada u skoli učili da su primjer čestitosti, poštenja, rodoljublja i čega sve ne...

I kad smo dosli kuci zapitkivao sam oca o tome, a on, naslutivsi da bi se o tome mogao izlanuti u skoli (praveci se vazan kako sam "pametan") i opalio dvije trisketine koje sam zapamtio cijelog zivota i rekao "da me vise nikad nisi pitao o tome, ne dao ti Bog da o tome ista pricas na ulici i u skoli)...

Da li cu svojim klincima za koju godinu morati oplaljivati triske ako u skoli nesto slucajno kazu protiv svete krave Milorada Pupovca?

Ne bi se cudio da moji klinci u skoli pricaju o Srbijancima, kad cuju moji gnjev u kuci na cinjenicu da se u sred Zagreba u pravoslavnoj crkvi djeca uče pjevati četničke pjesme, a da jedinoj televiziji koja se usudila progovoriti o tome bude tri dana zabranjeno emitiranje, i to opet od strane Pupovčeve sunarodnjakinje Mirjane Rakic.

S druge strane da se u katolickoj crkvi na periferiji Imotskog ili Gospica djeca na vjeronauku uče pjevati ustaške pjesme, ista vijest bi bila objavljena kao prva u dnevniku SDPovih partiojskih propagandista Jasne Mikulesevic i Stipe Alfijerija, a Mirjana Rakic i Milorad Pupovac bi cvali kako je nasa drzavna televizija demokratska...

Dakle dok ideoloski sukob u Hrvatskoj buja, dok se komunistickim zlocincima iz doba Eseferjota ne moze suditi u Hrvatskoj vec u Njemackoj, dok nam premjer daje izjave da je jedina prava hrrvatska vojska 1945 godine bila ona u kojoj je jedan od zapovjednika bio Simo Dubajic, dok nam drzavnom televizijom i medijma upravljaju ljudi poput suradnika obavjestajne sluzbe koja se 1990 otvoreno borila protiv samostalne Hrvatske (Rakicka i Goran Radman, protiv kojeg su svjedočili Radenko Radojčič i Mustafa Čandić na sudjenju Miloševiću u Haagu), do tada ce biti i ideoloskih sukoba, koje ce klinci sa sobom nositi u skole...

Dok ne zauzmemo pravilan stav o gradjanskom ratu u Hrvatskoj od 1941-45, kao sto su ga uzeli Spanjolci za svoj rat od 36-39, pa i Srbi (koji su hajdemo reci izjednacili cetnike i partizane rekli, i jedni i drugi borili su se za Srbiju ovakvu ili onakvu i jedni i drugi radili zlocine), i odamo pijetet svim zrtvama ( a vecina ih je nevina stradala kako na Bleiburgu tako i u Jasenovcu)...
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Ljeta koja dolaze, šta mi novo donose, dal ću naći puteve, koji vode do tebe...
IscoAlarcon is offline  
Old 02.03.2016., 21:42   #10
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
Sto je normalno, a sto nije, to nitko e moze reci...

Djeca pricaju oo sto se kuci cuje... Svojedobno sam 1985 (bio sam sedmi razred) na nekom sirem obiteljskom okupljanju bio svjedok, kad je od pokojne bake pokojni brat popio koju više i počeo o kraju II svjetskog rata, pa se zavrsio na pričama o Bleiburgu, i o pobijenim ljudima po slovenskim sumama od strane onih za koje smo tada u skoli učili da su primjer čestitosti, poštenja, rodoljublja i čega sve ne...

I kad smo dosli kuci zapitkivao sam oca o tome, a on, naslutivsi da bi se o tome mogao izlanuti u skoli (praveci se vazan kako sam "pametan") i opalio dvije trisketine koje sam zapamtio cijelog zivota i rekao "da me vise nikad nisi pitao o tome, ne dao ti Bog da o tome ista pricas na ulici i u skoli)...

Da li cu svojim klincima za koju godinu morati oplaljivati triske ako u skoli nesto slucajno kazu protiv svete krave Milorada Pupovca?

Ne bi se cudio da moji klinci u skoli pricaju o Srbijancima, kad cuju moji gnjev u kuci na cinjenicu da se u sred Zagreba u pravoslavnoj crkvi djeca uče pjevati četničke pjesme, a da jedinoj televiziji koja se usudila progovoriti o tome bude tri dana zabranjeno emitiranje, i to opet od strane Pupovčeve sunarodnjakinje Mirjane Rakic.

S druge strane da se u katolickoj crkvi na periferiji Imotskog ili Gospica djeca na vjeronauku uče pjevati ustaške pjesme, ista vijest bi bila objavljena kao prva u dnevniku SDPovih partiojskih propagandista Jasne Mikulesevic i Stipe Alfijerija, a Mirjana Rakic i Milorad Pupovac bi cvali kako je nasa drzavna televizija demokratska...

Dakle dok ideoloski sukob u Hrvatskoj buja, dok se komunistickim zlocincima iz doba Eseferjota ne moze suditi u Hrvatskoj vec u Njemackoj, dok nam premjer daje izjave da je jedina prava hrrvatska vojska 1945 godine bila ona u kojoj je jedan od zapovjednika bio Simo Dubajic, dok nam drzavnom televizijom i medijma upravljaju ljudi poput suradnika obavjestajne sluzbe koja se 1990 otvoreno borila protiv samostalne Hrvatske (Rakicka i Goran Radman, protiv kojeg su svjedočili Radenko Radojčič i Mustafa Čandić na sudjenju Miloševiću u Haagu), do tada ce biti i ideoloskih sukoba, koje ce klinci sa sobom nositi u skole...

Dok ne zauzmemo pravilan stav o gradjanskom ratu u Hrvatskoj od 1941-45, kao sto su ga uzeli Spanjolci za svoj rat od 36-39, pa i Srbi (koji su hajdemo reci izjednacili cetnike i partizane rekli, i jedni i drugi borili su se za Srbiju ovakvu ili onakvu i jedni i drugi radili zlocine), i odamo pijetet svim zrtvama ( a vecina ih je nevina stradala kako na Bleiburgu tako i u Jasenovcu)...
Eto vidis - tvoja djeca ce ovo gore napisano cuti od tebe i tako ce se taj nacionalizam samo siriti

Moje djete od mene takvo nesto sigurno nece nikada cuti jer ti mene to NE ZANIMA, u nasim obiteljima se o tome ne trose rijeci

Ne zanima me jel Mirjana Rakic hrvatica ili srpkinja, znam da je izvanredna novinarka i dama
Nemam pojma tko su ovi ljudi sto ih spominjes, jednostavno ne trosim energiju na takve stvari, ni vrijeme kojeg ionako malo imam

Da se vise ljudi brine za svoju obitelj i da se bavi pametnijim i plemenitijim stvarima, svima bi nam bilo bolje
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 02.03.2016., 23:55   #11
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
Sto je normalno, a sto nije, to nitko e moze reci...

Djeca pricaju oo sto se kuci cuje... Svojedobno sam 1985 (bio sam sedmi razred) na nekom sirem obiteljskom okupljanju bio svjedok, kad je od pokojne bake pokojni brat popio koju više i počeo o kraju II svjetskog rata, pa se zavrsio na pričama o Bleiburgu, i o pobijenim ljudima po slovenskim sumama od strane onih za koje smo tada u skoli učili da su primjer čestitosti, poštenja, rodoljublja i čega sve ne...

I kad smo dosli kuci zapitkivao sam oca o tome, a on, naslutivsi da bi se o tome mogao izlanuti u skoli (praveci se vazan kako sam "pametan") i opalio dvije trisketine koje sam zapamtio cijelog zivota i rekao "da me vise nikad nisi pitao o tome, ne dao ti Bog da o tome ista pricas na ulici i u skoli)...

Da li cu svojim klincima za koju godinu morati oplaljivati triske ako u skoli nesto slucajno kazu protiv svete krave Milorada Pupovca?

Ne bi se cudio da moji klinci u skoli pricaju o Srbijancima, kad cuju moji gnjev u kuci na cinjenicu da se u sred Zagreba u pravoslavnoj crkvi djeca uče pjevati četničke pjesme, a da jedinoj televiziji koja se usudila progovoriti o tome bude tri dana zabranjeno emitiranje, i to opet od strane Pupovčeve sunarodnjakinje Mirjane Rakic.

S druge strane da se u katolickoj crkvi na periferiji Imotskog ili Gospica djeca na vjeronauku uče pjevati ustaške pjesme, ista vijest bi bila objavljena kao prva u dnevniku SDPovih partiojskih propagandista Jasne Mikulesevic i Stipe Alfijerija, a Mirjana Rakic i Milorad Pupovac bi cvali kako je nasa drzavna televizija demokratska...

Dakle dok ideoloski sukob u Hrvatskoj buja, dok se komunistickim zlocincima iz doba Eseferjota ne moze suditi u Hrvatskoj vec u Njemackoj, dok nam premjer daje izjave da je jedina prava hrrvatska vojska 1945 godine bila ona u kojoj je jedan od zapovjednika bio Simo Dubajic, dok nam drzavnom televizijom i medijma upravljaju ljudi poput suradnika obavjestajne sluzbe koja se 1990 otvoreno borila protiv samostalne Hrvatske (Rakicka i Goran Radman, protiv kojeg su svjedočili Radenko Radojčič i Mustafa Čandić na sudjenju Miloševiću u Haagu), do tada ce biti i ideoloskih sukoba, koje ce klinci sa sobom nositi u skole...

Dok ne zauzmemo pravilan stav o gradjanskom ratu u Hrvatskoj od 1941-45, kao sto su ga uzeli Spanjolci za svoj rat od 36-39, pa i Srbi (koji su hajdemo reci izjednacili cetnike i partizane rekli, i jedni i drugi borili su se za Srbiju ovakvu ili onakvu i jedni i drugi radili zlocine), i odamo pijetet svim zrtvama ( a vecina ih je nevina stradala kako na Bleiburgu tako i u Jasenovcu)...
Dal ćemo ikad zauzet stav o ratu? Što ako to bude za 30 godina? Mi ćemo za to vrijeme preko naše djece sijati mržnju, dizati tenzije, ma makar bili u pravu po pitanju stava o ratu.

Napisao si da tvoji klinci čuju tvoj gnjev od strane tebe. Pa eto, tako i počinju problemi. Djeca ne bi trebala već sada biti podijeljenja, brojati krvna zrnca (možda sam sad malo i grub), odnosno širiti nacionalizam - što i je postavljena tema.
pero8888888 is offline  
Old 03.03.2016., 00:25   #12
Quote:
pero8888888 kaže: Pogledaj post
Dal ćemo ikad zauzet stav o ratu?
na koji ti to rat mislis? o kojem ratu bi trebali zauzimati stav? o kjem to ratu vec nije zauzet stav?
zlajfa1 is offline  
Old 03.03.2016., 00:29   #13
Meni je to prestrašno.Ok.Djeca trebaju učiti povijest.Također i o ratovima.To je dio povijesti.

Ali osuđivati nekog samo zato jer je Srbin?
Pa svi smo mi ljudi.Imamo srce, krvarimo, imamo osjećaje.I sad je,recimo neko dijete krivo jer je srpske nacionalnosti.I ono je po defaultu krivo jer je neki tamo bolesnik Srbin ubijao ljude.

I sama sam svjedočila zlostavljanju jednog djeteta zbog slične stvari.Njih 10 na njega jednog.Guranja, vrijeđanja...Taj put sam pomogla i potjerala sam male zlostavljače, a kasnije kaj je bilo s tim djetetom ne znam.Makar su i prema meni bili bezobrazni, ali ipak su otišli.I to su mala djeca bila.10-ak godina.Te riječi koje su koristili, to ponašanje...To su sve od doma donijeli.I baš mi se ta situacija urezala u pamćenje.
starakrpa is offline  
Old 08.03.2016., 13:00   #14
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Eto vidis - tvoja djeca ce ovo gore napisano cuti od tebe i tako ce se taj nacionalizam samo siriti

Moje djete od mene takvo nesto sigurno nece nikada cuti jer ti mene to NE ZANIMA, u nasim obiteljima se o tome ne trose rijeci

Ne zanima me jel Mirjana Rakic hrvatica ili srpkinja, znam da je izvanredna novinarka i dama
Nemam pojma tko su ovi ljudi sto ih spominjes, jednostavno ne trosim energiju na takve stvari, ni vrijeme kojeg ionako malo imam

Da se vise ljudi brine za svoju obitelj i da se bavi pametnijim i plemenitijim stvarima, svima bi nam bilo bolje
Bravo, Francesca.
Lyanna Stark is offline  
Old 11.03.2016., 18:12   #15
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Eto vidis - tvoja djeca ce ovo gore napisano cuti od tebe i tako ce se taj nacionalizam samo siriti
Što je u tome loše ako su djeca odgajana kao patrioti? Što je loše u tome da znaju tko danas 2016 terorizira državu svojim etnobiznioom? ako sam ja protiv Pupovca i Rakićke, to ne znači da mrzim Srbijance, ili da svoju djecu odgajam u mrznji...

Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Moje djete od mene takvo nesto sigurno nece nikada cuti jer ti mene to NE ZANIMA, u nasim obiteljima se o tome ne trose rijeci
Izvanredno...U mojpoj se trose, i o tome se potiho govorilo sedamdesetih i osamdesetih, a vani se moralo šutjeti zbog komunisticke policije UDBE i tko zna cega... E sad se nece sutjeti jer su si Pupovac, Neša Stazic, Rakicka ili Mile Keko utuvili u glavu da su svi njihovi politicki neistomisljenici fasisti...

Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Ne zanima me jel Mirjana Rakic hrvatica ili srpkinja, znam da je izvanredna novinarka i dama
... koja je u komunizmu radila za KOS pod kodnim imenom Gisela, 2000 nakon dolaska trecejanuarske koalicije (kao novopostavljena sefica informativnog programa) na vlast napravila cistku medju novinarima i dovela niz podobnih (medju kojima su najvecu ulogu u ovih 16 godina odigrali SDPovski propagandisti Jovanovic Sprajc i Aca Stanković) te zabranila nosenje kriza oko vrata svima koji su imali čast preživjeti njenu čistku, prozvavši Franju Tudjmana, najveceg Hrvata u povijesti, ratnim zločincem... Prava novinarka i dama... Njena pozicija i njeno djelovanje protiv drzave zainteresiralo me sto je ista po nacionalnosti? Ili nemam pravo to znati

Informiraj se malo o toj dami, koja je prije koji tjedan uzela sebi za pravo ugasiti jednu televiziju zbog toga sto se usudila objaviti informaciju da se u sredistu Zagreba djeca uče pjevati četničke pjesme. http://narod.hr/hrvatska/zeljko-saki...ki-projekt-skh

I ponavljam, zapamti, moj otac je preda mnom svojedobno morao o tome sutjeti, ja pred svojom djecom o raznim Rakickama Pupovcima NECU sutjeti. Rakicka,s takvim opusom moze raditi u nekom privatnom mediju, ali zena koja se kao agentica KOS-a 1990 i 1991 borila protiv uspostavljanja samostalne hrvatske drzave, koja je njenog predsjednika (bez bilo kakve optuznice, a kamoli presude), najzasliznijeg sto smo je dobili, etiketirala ratnim zlocincem, takva nema sto raditi u drzavnim medijma. Bila Srbijanka kao sto je, Hrvatica, Romkinja ili Indonežanka...

Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Nemam pojma tko su ovi ljudi sto ih spominjes, jednostavno ne trosim energiju na takve stvari, ni vrijeme kojeg ionako malo imam
Zaista ti zavidim... I to je u redu... Ali onda se nemoj u svom neznanju mjesati u teme sto se djeci smije govoriti a sto se ne smije na temi koja se zove "nacionalizam, a koji je povezan sa stvarima za koje sama tvrdis nemas ni vremena ni energije

... Npr ja, kojem se poveraća od reality showova, Hrvatska trazi zvijezdu, naj glas Hrvatske ili sličnih bljuvotima koje imamo priliku gledati na dalekovidnici ne bi došao soliti pamet na temu o njihovom utjecaju na djecu. Jer ih ne gledam jer nema pojima sto tamo rade Cetinski, Houdek, Dečak ili Vladićka ili šta ja znam tko

Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Da se vise ljudi brine za svoju obitelj i da se bavi pametnijim i plemenitijim stvarima, svima bi nam bilo bolje

Bog, obitelj i domovina su za mene najplemenitije stvari... I ljubav prema njima sirit cu na svoju djecu... Što je pametnije u odgoju, tu su misljenja razlicita... Prije svega bilo bi nam bolje kad danasnja djeca ne bi bila toliko razmazena, nesposbna za bilo sto, a vec sutra ih ceka teska zivotna bitka za prezivljavanje s emigrantima (koji ce prije ili kasnije doci u Hrvatsku, jer je ista ima sve manej stanovnika) i niihovom djecom koja su puno vise spremna za bilo kakvu zrtvu...

Tebi je plemenito mozda nesto drugo, i to je OK...

Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Bravo, Francesca.
Slazem se, bravo... Pun upis argumenata i činjenica... Divno
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Ljeta koja dolaze, šta mi novo donose, dal ću naći puteve, koji vode do tebe...

Zadnje uređivanje IscoAlarcon : 11.03.2016. at 18:53.
IscoAlarcon is offline  
Received Infraction
Old 11.03.2016., 21:27   #16
Quote:
pero8888888 kaže: Pogledaj post
Dal ćemo ikad zauzet stav o ratu? Što ako to bude za 30 godina? Mi ćemo za to vrijeme preko naše djece sijati mržnju, dizati tenzije, ma makar bili u pravu po pitanju stava o ratu.

Napisao si da tvoji klinci čuju tvoj gnjev od strane tebe. Pa eto, tako i počinju problemi. Djeca ne bi trebala već sada biti podijeljenja, brojati krvna zrnca (možda sam sad malo i grub), odnosno širiti nacionalizam - što i je postavljena tema.
Sto bi trebali?

Sitauacija u Bosni od 1992-1995 upravo pokazuje da si u krivu i to 100% ... Muslimani, Hrvati i Srbijanci su 45 godina slušali bajke o bratstvu i jedinstvu, socijalizmu, komunizmu, u tu Bosnu utuceno je hrpa novaca koje su davale Slovenija i Hrvatska, izgradjeno je x potemkinovih sela za Olimpijske igre 1984 da bi se odrzao taj neki imaginarni bratsvo-jedinstveni mit, Bijelo Dugme, Brcko Banovici, osovcina Mikulic-Pozderac, nadrealisti, Novi primitivizam, ...

A onda je dosla 1992, i kako je ispjevao Nenad Jaknovic alias Dr Nele Karajlic...

Nekad pade nadvojvoda, nekad stari svat
Ne zna se cija je glava prva, tako ovdje počinje rat...

Djeca moraju znati činjenice i an osnovu toga izgraditi misljenje...

I nemoj mi pisati bajke o predrasudama, jer predrasude imamo SVI...


Primjerice, odgovori mi, u jednom nepoznatom gradu u inozemstvu, u malo opasnijem kvartu u kojem si se smjestio (jer sui tamo nasao jeftin i povoljan smjestaj) mrak, noc, prolazis ulicom, na jednoj strani ulice sjede tri zene, na drugoj strani ulice sjede tri crnca od dva metra...

Kojom stranom ulice ces proci?
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Ljeta koja dolaze, šta mi novo donose, dal ću naći puteve, koji vode do tebe...
IscoAlarcon is offline  
Old 11.03.2016., 22:41   #17
kako je ovo tuzno
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Old 12.03.2016., 00:10   #18
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post
Sto bi trebali?

Sitauacija u Bosni od 1992-1995 upravo pokazuje da si u krivu i to 100% ... Muslimani, Hrvati i Srbijanci su 45 godina slušali bajke o bratstvu i jedinstvu, socijalizmu, komunizmu, u tu Bosnu utuceno je hrpa novaca koje su davale Slovenija i Hrvatska, izgradjeno je x potemkinovih sela za Olimpijske igre 1984 da bi se odrzao taj neki imaginarni bratsvo-jedinstveni mit, Bijelo Dugme, Brcko Banovici, osovcina Mikulic-Pozderac, nadrealisti, Novi primitivizam, ...

A onda je dosla 1992, i kako je ispjevao Nenad Jaknovic alias Dr Nele Karajlic...

Nekad pade nadvojvoda, nekad stari svat
Ne zna se cija je glava prva, tako ovdje počinje rat...

Djeca moraju znati činjenice i an osnovu toga izgraditi misljenje...

I nemoj mi pisati bajke o predrasudama, jer predrasude imamo SVI...


Primjerice, odgovori mi, u jednom nepoznatom gradu u inozemstvu, u malo opasnijem kvartu u kojem si se smjestio (jer sui tamo nasao jeftin i povoljan smjestaj) mrak, noc, prolazis ulicom, na jednoj strani ulice sjede tri zene, na drugoj strani ulice sjede tri crnca od dva metra...

Kojom stranom ulice ces proci?
Sredinom...

Ta Bosna tih godina natopljena je mojom DNA, ne bacaj floskule lijenih mozgova.

Nacionalizam u skolama krivnja je upravo takvih poput tebe.

Na stranu to privatiziranje domoljublja, ali zar zaista mislite da tu pociva identitet... e to je tužno, pretuzno. Ajde da je to iskrena ljubav prema domovini, evo Preradovic bi se zapitao danas nisu li se Hrvati predoslovno uhvatili njegove o jeziku - u kome te mile majke usnivahu mnoge bajke.
MMovca is offline  
Old 14.03.2016., 13:36   #19
Quote:
IscoAlarcon kaže: Pogledaj post

Bog, obitelj i domovina su za mene najplemenitije stvari... I ljubav prema njima sirit cu na svoju djecu...
Pun si mržnje a širit ćeš ljubav - baš zgodno

I vjeruješ u Boga kažeš - da stvarno vjeruješ u boga i božji sud ne bi se ovako ponašao i širio mržnju i nacionalizam jer da vjeruješ u Boga znao bi da je Bog jedan ma kako god ga zvali

Jako jako tužan je tvoj život a takvu istu tugu i jad ćeš prenjeti i na svoju djecu - to je ustvari najtužnije
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 15.03.2016., 17:17   #20
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Sredinom...

Ta Bosna tih godina natopljena je mojom DNA, ne bacaj floskule lijenih mozgova.

Nacionalizam u skolama krivnja je upravo takvih poput tebe.

Na stranu to privatiziranje domoljublja, ali zar zaista mislite da tu pociva identitet... e to je tužno, pretuzno. Ajde da je to iskrena ljubav prema domovini, evo Preradovic bi se zapitao danas nisu li se Hrvati predoslovno uhvatili njegove o jeziku - u kome te mile majke usnivahu mnoge bajke.
Kad vec (s titulom upravnika) govoriš da bacam floslule, onda bi mogla si dati truda i apisati koje su to flioskule...

Neznanje i iskrivljavanje činjenica, a koje su provodili komunisti tijekom 45 godina (pokusavajuci indoktrinirati djecu falcificiranjem povijesti, ONO i DSZ-om ze marksizmom) su upravo najveci krivci za rat u Bosni...

I njihovi ideoloski nasljednici danas u Hrvatskoj takodjer se bave iskrivljavanjem povijesti, tj SDPova blumenta povijesnicara; Jakovina (srbijanska agresija i rat u Hrvatskoj su bili gradjanski rat). Markovina (kad čujem hrvatsku himnu navijam protiv Hrvatske), Klasić (Tito najveca osoba u hrvatskoj povijesti, svoje studente svake godine vodi na Dedinje na grob nakadasnjeg NKVDovog agenta), Vjekoslav Perica (Tudjmanova Hrvatska bila je zapravo kopija zloglasne NDH)...

A takodjer novi ideoloski komesari (kao i njihovi nekadasnji uzori) su pokusali u skole uvesti predmete koji ce preodgojiti djecu poput Gradjanskog ili Zdravstvenog odgoja...

Dakle ti kljudi su krivci sto danas nismo zakpoali povijesne rane, nedoumice i zablude... Koje su glavni uzrok "nacionalizma" u skolama, sto i je tema...

Da je Bosna 10 puta natopljena tvojom DNA, to ti nedaje pravo da diskutiras o uzrocima erata u Bosni i nabujalom nacionalizmu nakon 45 godina bratsva i jedinstva. Ono što sam naveo su činjenice, koje se teško mogu demantirati, a najmanje ispraznim floskulama o "privatizaciji domoljublja" i Petru Preradoviću.
__________________
Francisco Román Alarcón Suárez, 21 de abril de 1992, Benalmádena, Málaga, mejor conocido como Isco...
Ljeta koja dolaze, šta mi novo donose, dal ću naći puteve, koji vode do tebe...
IscoAlarcon is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:22.