Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2016., 14:32   #41
Izbjegavaš

Kod mene se uglavnom drži za osobne potrebe pa se čuvaju guzice i ne kljuka se piliće i svinje raznim i pretjeranjim sranjima što me iznenađuje koliko su ludi u ostalim područjima, ovi dalje koji prodaju piliće se služe raznim trikovima ali brzo budu otkriveni samo što uvijek nažalost ima očajnih ljudi koji kupuju svašta pa i takvi imaju prometa.

Čuo jučer da Kinezi rade lažna jaja, zar je i do toga došlo
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 14:32   #42
Evo malo novosti za ljubitelje "domaće" hrane iz naših OPGova...

OVA NAMIRNICA IMA 135 PUTA VIŠE PESTICIDA OD DOPUŠTENOG I POVLAČI SE S HRVATSKOG TRŽIŠTA Predstavlja veliki rizik za zdravlje ljudi

"Uzorak svježeg nezapakiranog poriluka, u/na kojem je pronađena povećana količina pesticida, uzet je 4. studenog 2016. godine na tržnici Kvatrić u Zagrebu. Provjerom podrijetla proizvoda utvrđeno je da dolazi iz OPG-a Suzana Novosel iz Zagreba."
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...ljudi/5279703/

Dobar tek
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 14:34   #43
[QUOTE=JohnDoe-25;61237739]
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Ja se više bojim susjedovog mesa iz njegovog uzgoja, posebno "domaće" sušenog, jer je nestručno i bez ikakve kontrole uzgojeno i obradenoQUOTE]

Ma naravno, naši seljaci su ono što im i ime kaže,što oni znaju o uzgoju pilića, sve to treba uništiti i na njihovo mjesto postaviti braču Pivac i slicne, oni znaju kako se pravilno uzgaja i radi s mesom.
Ne kolega, nego radi se o kontroli proizvoda. Tamo gdje se radi o stotinama tona očekujem dobru kontrolu i osjećam se zaštićen među tisućama drugih kupaca. Na seoskom dvorištu, u blatu i izmetu, nehigijenskim svinjcima, nema nikakve kontrole.
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 14:39   #44
Quote:
K-pax kaže: Pogledaj post
Isusek, više ne idem u trgovinu po meso, samo domače...ovo je strašno. Možda najbolje biti vegetarijanac. To je 1500kn za tonu!
Džabe i to, eto povucen poriluk radi velike koncentracije pesticida...

Poslano sa mog HM NOTE 1LTE koristeći Tapatalk
lipa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 14:41   #45
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Evo malo novosti za ljubitelje "domaće" hrane iz naših OPGova...

OVA NAMIRNICA IMA 135 PUTA VIŠE PESTICIDA OD DOPUŠTENOG I POVLAČI SE S HRVATSKOG TRŽIŠTA Predstavlja veliki rizik za zdravlje ljudi

"Uzorak svježeg nezapakiranog poriluka, u/na kojem je pronađena povećana količina pesticida, uzet je 4. studenog 2016. godine na tržnici Kvatrić u Zagrebu. Provjerom podrijetla proizvoda utvrđeno je da dolazi iz OPG-a Suzana Novosel iz Zagreba."
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...ljudi/5279703/

Dobar tek
Hebiga čovjeku se prosula kanta kada je šprico, a onda nije poštivao karencu, već je drugi dan išao sa tim povrćem na tržnicu. Mogo je bolje prodavati gotovi sok od povrća ono gemišt pola pola, pola sok od povrća a pola sok od pesticida!

Danas je glavno pitanje što je opasnije po zdravlje biti čisti vegetarijanac ili jest samo meso ili jest sve pa što bude bude?

Stavr je ista kao i kad šaraš okolo ili ne šaraš ali sidu ti može priskrbit i partner ma koliko se ti čuvo, tako je i sa ovom hranom!
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 14:44   #46
Koliko bi kod mog usjeda našli toga u krumpiru, taj je valjda svaki dan špricao protiv zlatica, ali doslovno svaki dan.
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 14:51   #47
[QUOTE=Mc Ozy;61240965]
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Ne kolega, nego radi se o kontroli proizvoda. Tamo gdje se rkvalitetestotinama tona očekujem dobru kontrolu i osjećam se zaštićen među tisućama drugih kupaca. Na seoskom dvorištu, u blatu i izmetu, nehigijenskim svinjcima, nema nikakve kontrole.
Drži se onda ti Pivac brothersa i njihovih prijatelja Karela, oni su stručnjaci, znaju bolje i imaju kontrolu kvalitete, i da, salmonelu dobiješ gratis.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 14:56   #48
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post

Drži se onda ti Pivac brothersa i njihovih prijatelja Karela, oni su stručnjaci, znaju bolje i imaju kontrolu kvalitete, i da, salmonelu dobiješ gratis.
Takvo meso bi trebalo biti skuplje jer ima marinadu, nije gola šnicla!

A tek kada se od takvog mesa u restoranu radi Tatarski to je prava milina! Pa onda sirove školjke, pa razne majoneze sve je to jako zdravo!

Osim ako imaš imunitet kao Komodo Varan onda ti neće ništa bit!
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 15:08   #49
Quote:
Ace Ventura kaže: Pogledaj post
Čuo jučer da Kinezi rade lažna jaja, zar je i do toga došlo
kupuje neki dan sused f billi i naleti na lokalnu bakicu z placa koja ide prema blagajni z kolicima do vrha natovarenim, igrom slučaja baš, poriljukom neda mu vrag mira i pošalje ženu vjutro na plac. kaj misliš, kaj je friškoga, baš jutros ubranog f vrtu, prodavala bakica (koja, naravno, ima opg)?
__________________
vjeruj samo polovici onoga što vidiš i apsolutno ničemu (od) onoga što čuješ. (bruce lee)
šmokljanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 15:20   #50
U istom trgovačkom centru vidio kad je bila akcija kako se kupuje svinjetina i kasnije prodaje u mesnicama kao domaće.
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 15:23   #51
sad bi netko u ministarstvu trebao kazneno odgovarati jer očito je da su inspektori godinama držani na lancu.....
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 15:27   #52
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
I eko proizvoda ala eko Mavrović.

I svakog seljaka koji po vlastitoj procjeni daje injekcije životinjama (vidio na vlastite oči ko d svog šogora - daje kozje mlijeko na otkup u Vindiju - jer kaj bi on plačal veterinara).

Pa vi samo glupo i slijepo vjerujte "domaćem" i "svojem".

A zašto bi plačao veterinara?
Misliš li da je on bedastiji od veterinara i ne zna uvući u špricu na kojoj je označena kubikaža iz bočice tri mililitra cijepiva , piknut kozu u leđa ili guzu i aplicirati ga?
Bolje mu je da veterinaru plati dvijesto kuna putni trošak i dvadeset - trideset kuna po životinji za ubod, plus cijepivo, koje je usput rečeno kod nas duplo skuplje nego u Mađarskoj.

Ako si moja svekrva stara osamdeset četiri godine zna svaki dan četiri put piknuti inzulin, zašto jedan uzgajivač ne bi znao, mogao i smio svoje stado procijepiti?

Cijepivo se ne daje po vlastitoj procjeni nego po uputstvu i po zakonskoj odredbi koja određuje protiv čega životinja i u koje doba mora biti procijepljena.
A Vindija svoje kooperante stalno kontrolira, uzima uzorke mlijeka i analizira.
To znam sto posto sigurno jer mi prijatelji imaju stado u kooperaciji, i isto si sami cijepe koze u doba kada Vindija odredi da treba. Zapravo su ti termini određeni određenom dinamikom - prije pripusta ili jarenja, prije početka predje mlijeka........
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 15:38   #53
Quote:
MLADJO kaže: Pogledaj post
U hladnjaču ide maksimalno cca 10 000 kom pilića.
Po tvojoj računici (neka i bude 30 lipa po komadu) dolazimo do brojke od 3000 kuna.

Vjerojatno ne znaš koliko iznosi prijevoz sa šleperom hladnjačom na relaciji od 1000 km. Ja ga znam i on nije fiksan nego ovisi o xy čimbenika koji utječu na cijenu, a i nema svaki dobavljač iste komercijalne uvjete.

Bilo kako bilo, višestruko si promašio sa ovom cijenom.
1000 kilometara od mađarske?

ili od poljske? o čemu ti pričaš?
__________________
There's so many different worlds, so many different suns
and we have just one world, but we live in different ones..
Tijs is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 15:56   #54
Quote:
MLADJO kaže: Pogledaj post
U hladnjaču ide maksimalno cca 10 000 kom pilića.
Po tvojoj računici (neka i bude 30 lipa po komadu) dolazimo do brojke od 3000 kuna.

Vjerojatno ne znaš koliko iznosi prijevoz sa šleperom hladnjačom na relaciji od 1000 km. Ja ga znam i on nije fiksan nego ovisi o xy čimbenika koji utječu na cijenu, a i nema svaki dobavljač iste komercijalne uvjete.

Bilo kako bilo, višestruko si promašio sa ovom cijenom.
Koliko tonažu može taj šleper prevesti? Nije bitan broj piceka već koliko tona stane. Ako stane samo 10 t nešto mi je to mala hladnjača jer ima i onih velikih i još i sa prikolicom.

I na kraju nije uopće bitan prijevoz jer je nabavma cjena 0,5 USD po kili! Dodaj prijevoz, hladnjaču, maržu i PDV i to je još uvijek manje od prodajne cijene na sniženju!

Netko reče što se ne bavite sa time, nije problem samo treba dosta velika početna ulaganja.

Ali kada se sistem uspostavi onda je zarada velika!

Problem je kada bi netko i uletio u tu igru, kanali su uhodani i uglavnom već su odnosi uspostavljeni po principu zna se tko je gazda i tko može sve igrati, novi igrači se brzo unište inspekcijama i kontrolama!

Glavni igrači imaju svoje ljude u ministarstvima koji se brinu za osiguranje kvota, ubrzano dobivanje dozvola i sličnu popratnu zakonsku formalnost.

Ako samo tako želiš uletjet u uigrani biznis brzo bi odnio gaće na štapu jer ekipa je uigrana i kvote su podijeljene.

Ista je stvar sa uvozom čokolade i svim ostalim proizvodima.

Tako da rugati se ljudima i reć im da samo tako ulete u biznis nije lijepo, nije sve u sposobnosti jer znamo kako to kod nas ide i kako se lako nekome roba može samo tako zaplijeniti pa onda čekaš godinama da ti se vrati, a lova stoji zamrznuta u uvezenoj robi koju je država privremeno oduzela.

Nakon 3 ili više godina kada dokažeš da si u pravu i da je sve u redu više to uopće nije važno jer si u međuvremenu već davno propao!

Uhodana ekipa za to vrijeme je svoju lovu okrenula više desetina puta, a tvoja je stajala kod države u zapljenenoj robi koju češ nakon par godina dobiti natrag, naravno bez kamate i bilo kakve odštete!
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 16:28   #55
Prosječni picek ima 1,5kg.
Čime dolazimo do 15 tona.
Nosivost šlepera je veća i ide do 25 tona ali to ne znači da može toliko stati jer konkretna roba o kojoj je ovdje riječ....sa ambalažom, ne dozvoljava više.
Ne pričam napamet.
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 17:36   #56
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Takvo meso bi trebalo biti skuplje jer ima marinadu, nije gola šnicla!

A tek kada se od takvog mesa u restoranu radi Tatarski to je prava milina! Pa onda sirove školjke, pa razne majoneze sve je to jako zdravo!

Osim ako imaš imunitet kao Komodo Varan onda ti neće ništa bit!
Da, naravno, obogaćeno meso vrijedi više, nego obično.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 18:41   #57
[QUOTE=Mc Ozy;61240965]
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Ne kolega, nego radi se o kontroli proizvoda. Tamo gdje se radi o stotinama tona očekujem dobru kontrolu i osjećam se zaštićen među tisućama drugih kupaca. Na seoskom dvorištu, u blatu i izmetu, nehigijenskim svinjcima, nema nikakve kontrole.
Ne zna čovjek bi li se smijao ili plakao kad čita ovakve stvari.
Ovo što si inače napisao odnosi se na način kako su životinje držale naše bake.
Metoda gdje životinje slobodno gacaju po dvorištima, kljucaju travu i kukce, u razvijenim zemljama ujedno je i najviše vrednovana a likovi poput tebe si je ne mogu ni priuštiti. Takvima ostaje najjeftinije smeće smrznuto nekoliko godina, iz kaveza gdje životinje seru jedne po drugima, budu kljukane nejjeftinijem gmo sranjima ili otpadom, a za svog kratkog života niti ne vide nebo.
Jer stari moj, ti nećeš jesti meso iz najboljih farmi Engleske i Švicarske s TV reklama-to je za odabrane, ti ćeš jesti ono iz južne amerike i istočne europe sa farmi u koje nepozvani nemaju pravo pristupa. A kako kažu-ono si što jedeš

Pretpostavljam da si ujedno jedan od onih koji bi povraćali kad bi imali priliku probati toplo svježe mlijeko netom izmuzeno iz krave ili koze, jer je ono iz dućana kvalitetnije i finije, jel?
Dobro da se ovo ne piše pod stvarnim imenima, neki bi se doživotno obrukali iznoseći gluposti u javnost

P.S. Jebiga, sorry JohnDoe, ne znam zašto je ostalo tvoje ime

Zadnje uređivanje Goc-369 : 18.11.2016. at 19:10.
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 18:55   #58
Slažem se s tobom u svemu, osim u dijelu u kojem si citirao mene, a ne kolegu McOzy-a, jer je to napisao on, a ne ja.

Što se tiče ostatka posta, nevjerojatno mi je koliko ljudi puno više vjeruju papirima, korumpiranoj birokraciji i inim pizdarijama, nego zdravoj logici.

Pazi, životinja koja živi na način koji je najbliži prirodnome ne valja, bolje je kad se uzgaja na veliko, nego na malo, bolje je kad je se šopa svim i svačim, nego kad je se ne šopa, a sve samo zato što je netko napisao "kontrola kvalitete".
I to sve napiše nakon što je jadno dijete umrlo od salmonele, a svi trgovački lanci povukli hrpetinu toga iz prodaje, za svaki slučaj.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 19:31   #59
još jedan


http://www.vecernji.hr/hrvatska/povl...ogenes-1129524
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2016., 22:47   #60
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
sjetimo se i eko proizvoda ala eko Sever
da, i koliko...godinu-dvije nakon toga, ne znamo radi li ta familija dalje ili ne....

tako će i ova afera, frka prašit se još malo, a onda ćemo zaboraviti i dalje papati isto. jedino će kazne biti u državnoj kasi i eto...cilj je postignut, a mi se neka dalje trujemo
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:51.