Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2012., 02:23   #1
Vjerski osjecaji potkanuti ovim videom

Eto, jedino sto me zanima jest kakvi osjecaji vam se javljaju dok gledate ovo, i da li vam je i dalje jednako vazno koje je tko religijie, u sto vjeruje, ili ste na trenutak zaboravili te nebitne stvari i uspeli napraviti odmak da se objektivno sagleda situacija.

http://www.youtube.com/watch?v=wupToqz1e2g
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 04:30   #2
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Eto, jedino sto me zanima jest kakvi osjecaji vam se javljaju dok gledate ovo, i da li vam je i dalje jednako vazno koje je tko religijie, u sto vjeruje, ili ste na trenutak zaboravili te nebitne stvari i uspeli napraviti odmak da se objektivno sagleda situacija.

http://www.youtube.com/watch?v=wupToqz1e2g
brate, teško vjeri koja ne priznaje koliko malo čovjek zna!

teško, teško vjeri koja ne zna sebe popraviti, pod zorom istine.

...prava vjera se ne može poremetiti dokazima. prava vjera se odnosi na neviđene stvari.
__________________
~v
Improper is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 07:56   #3

Tebe, Boga, Gospodara svjetova, hvalimo,
Milostivog, Samilosnog,
Vladara Dana sudnjeg!
Tebi se klanjamo i od Tebe pomoć tražimo.
Uputi nas na pravi put.
Na put onih kojima si milost Svoju darovao,
a ne onih koji su protiv sebe srdžbu izazvali, niti onih koji su zalutali!
Eto, to mi pada na pamet gledajući video.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 11:44   #4
Neka je hvala i slava Stvoritelju nebesa i Zemlje, koji nije rodio, i koji rođen nije, i kojemu niko i ništa nije ravno.

Neka je hvala i slava Gospodaru dana i noći, koji se ne umara od sna i napora da Sunce izađe u pravo vrijeme i na pravom mjestu.

Neka je hvala i slava Svemoćnom, Sveznajućem i Svemilosnom Allahu, koji nije zaboravio čovjeka, koji nije ostavio čovjeka da se udalji od Njega, koji je čovjeku poslao Knjigu u kojoj je jasan putokaz za one koji traže uspjeh na ovome i spas na drugome svijetu.

Neka je salavat i selam na sve Allahove vjerovjesnike koji su donosili i pronosili radosnu vijest ljudima koji ne slušaju samo ušima da bi bili puki imitatori, već Božju riječ primaju srcem da bi bili svjesni svoga mjesta u svijetu i to drugim preporučuju da bi bili putokaz svijetu. Amin !!
__________________
MOŽE SE DESITI DA NAM NEKO UBACI VIRUS LOŠIH MISLI, ALI MU NE DOZVOLIMO DA NAM OBORI SISTEM.
Sabur is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 12:57   #5
Allahovi kompleksi od Isusa Krista

Quote:
Sabur kaže: Pogledaj post
Neka je hvala i slava Stvoritelju nebesa i Zemlje, koji nije rodio, i koji rođen nije, i kojemu niko i ništa nije ravno.
Koja Allahova opsjednutost Isusom i kršćanstvom...kao da nema svoga posla i svoga divana i svoje nauke...

Umjesto da u nekoliko rečenica objavi što je nauk "kršćana" i Vatikana i zašto je tako...Allah se kroz pola svoje dvadesetogodišnje () propovjedi bavi kršćanstvom. Zašto se Allah nije pozabavio malo i Budom,Krišnom...? Zar nije predvidjeo da će u globalnom svijetu više biti budista i hindusa negho muslimana?
Anonimni xy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 14:55   #6
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Eto, jedino sto me zanima jest kakvi osjecaji vam se javljaju dok gledate ovo, i da li vam je i dalje jednako vazno koje je tko religijie, u sto vjeruje, ili ste na trenutak zaboravili te nebitne stvari i uspeli napraviti odmak da se objektivno sagleda situacija.

http://www.youtube.com/watch?v=wupToqz1e2g
Nikad mi nije bas bilo vazno koje je tko religije..vazno mi je samo koliko je tko glup.
A ak vec pjesmice pjevamo onda necemo neke plagijate pjevat
Pa nije ovo eurosong

Tebe Boga hvalimo, vjerno ispovijedamo,
vječnoga Oca slavimo, složnim glasom pjevamo.
Na nebesim anđeli štuju te s arkanđeli.
Kerubini smjerno svi duboko se klanjaju,
Serafini složno ti jednim glasom pjevaju:
Svet, svet, svet, je Gospod Bog,
kralj preslavni puka svog!
__________________
Omnia Ad Majorem Dei Gloriam †.:: Don't be so humble - you are not that great.::.
.:: Right is right even if no one is doing it; wrong is wrong even if everyone is doing it::.
.::čega je srce puno, o tom usta govore::..::Ne boj se, nego govori i ne daj se ušutkati::.
Agica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 16:22   #7
Imagine there's no heaven
It's easy if you try
No hell below us
Above us only sky
Imagine all the people living for today

Imagine there's no countries
It isn't hard to do
Nothing to kill or die for
And no religion too
Imagine all the people living life in peace

You, you may say
I'm a dreamer, but I'm not the only one
I hope some day you'll join us
And the world will be as one
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 20:49   #8
Meni također uopće nije bitno niti mi je ikada bilo, tko je koje religije ili kojeg uvjerenja ili religijskog ili bilo kojeg drugog opredjeljenja, baš me briga doslovno. Jedino mi se ne razgovara sa glupanima i to je moje pravilo u kojem sam dosljedan.

A nadalje to sam znao i bez tog videa jer često upravo takvu sliku zamišljam u svojim meditacijama i promišljanjima, upravo takvu, zato me i nije briga tko što vjeruje jer znam koliko sam ništavan.
__________________
Forum.hr - Super najsporiji internet forum na planeti.
Epic hero is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 21:22   #9
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Imagine there's no heaven
It's easy if you try
No hell below us
Above us only sky
Imagine all the people living for today

Imagine there's no countries
It isn't hard to do
Nothing to kill or die for
And no religion too
Imagine all the people living life in peace

You, you may say
I'm a dreamer, but I'm not the only one
I hope some day you'll join us
And the world will be as one
Otom potom što bi bilo da nema religija, ateisti nemaju religije pa koliko vidimo daleko su od "slobode" i nisu sigurno bezazleni svi kao takvi ili bezgrešni, sukladno tome ne znam baš da ti je pametno držat se tog svog boldanog uvjerenja kao pijan plota...
__________________
Forum.hr - Super najsporiji internet forum na planeti.
Epic hero is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2012., 04:48   #10
Quote:
Agica kaže: Pogledaj post
Tebe Boga hvalimo, vjerno ispovijedamo,
vječnoga Oca slavimo, složnim glasom pjevamo.
Na nebesim anđeli štuju te s arkanđeli.
Kerubini smjerno svi duboko se klanjaju,
Serafini složno ti jednim glasom pjevaju:
Svet, svet, svet, svet, svet je Gospod Bog,
kralj preslavni puka Svog!
Amin!

Quote:
Sabur kaže: Pogledaj post
Neka je hvala i slava Stvoritelju nebesa i Zemlje, koji nije rodio, i koji rođen nije, i kojemu niko i ništa nije ravno.

Neka je hvala i slava Gospodaru dana i noći, koji se ne umara od sna i napora da Sunce izađe u pravo vrijeme i na pravom mjestu.

Neka je hvala i slava Svemoćnom, Sveznajućem i Svemilosnom Allahu, koji nije zaboravio čovjeka, koji nije ostavio čovjeka da se udalji od Njega, koji je čovjeku poslao Knjigu u kojoj je jasan putokaz za one koji traže uspjeh na ovome i spas na drugome svijetu.

Neka je salavat i selam na sve Allahove vjerovjesnike koji su donosili i pronosili radosnu vijest ljudima koji ne slušaju samo ušima da bi bili puki imitatori, već Božju riječ primaju srcem da bi bili svjesni svoga mjesta u svijetu i to drugim preporučuju da bi bili putokaz svijetu. Amin !!
Amin!

Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Imagine there's no countries
It isn't hard to do
Nothing to kill or die for
And no religion except Islam too
Imagine all the people living life in peace
Amin. (boldano je moj dodatak, bolje paše! )
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:56.