Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2010., 13:29   #201
Dvoje mojih najdrazih u splitu,dr. Najev Dominika kod koje mi je karton,temeljita je ,dala mi je napraviti sve zive pretrage za kontracepcijske,jedino sta se za redovite kontrole ceka po mjesec dana, i Boris Grzunov na Bacama,njega ode nisu bas spominjali,jer je privatan i skup ko vrag,ali on kao doktor je odlican doktor i osoba,ali za moj džep previše,svaki put me odma primio kad je nesto hitno...sestra mi je kod Roberta Vulića,ima za njega sve pohvale,tako da ima njih do0brih,ali su ili skupi ili popunjeni s upisima. A sad suprotnost,najgore iskustvo kod dr. Pere Kaliterne,neznam jel taj sad u penziji,kad sam imala 20 mislila da sam trudna pripala se,mater me odvela kod njega,ja ne znam,taj čovik je toliko histeričan,nervozan,dere se,ja sam se pripala ajme,prijateljica je kod njega bila za 1 problem,dovea je do plača.... još sam čula za jednu dr. Talajić,ne znam jel točno tako prezime,puno loših komentara,ja znam da je strucnos najvaznija,al opet ako ce me neko dovest do suza,nervoze i straha na pregledu,nevalja mi ni to
purplequeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2010., 01:28   #202
Quote:
purplequeen kaže: Pogledaj post
A sad suprotnost,najgore iskustvo kod dr. Pere Kaliterne,neznam jel taj sad u penziji,kad sam imala 20 mislila da sam trudna pripala se,mater me odvela kod njega,ja ne znam,taj čovik je toliko histeričan,nervozan,dere se,ja sam se pripala ajme,prijateljica je kod njega bila za 1 problem,dovea je do plača.... još sam čula za jednu dr. Talajić,ne znam jel točno tako prezime,puno loših komentara,ja znam da je strucnos najvaznija,al opet ako ce me neko dovest do suza,nervoze i straha na pregledu,nevalja mi ni to
Taman sam čitajući tvoj post, nakon što si spomenula histeriju, nervozu i tjeranje u plač, odmah pomislila na Talajićku...kad ono, vidim da si je spomenula. Za takve nemam komentara, ali sam s vremenom otupila pa im "u fino" spustim.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2010., 10:45   #203
ja definitivno preporučam dr. anticu vrčić pervan. susretljiva žena blage naravi, nježne ruke (to moram naglasit s obzirom da su mi kod bivše ginekologice pregledi bili prilično neugodni zbog njene "grube" ruke) i, što je najbitnije, stručna u svom poslu. radi u kavanjinovoj, preko zdravstvenog, što znači da me pregledi ne koštaju gotovo ništa, a to nije zanemarivo kad se sjetim da sam kod privatne ginekologice plaćala 300-400 kn za pregled koji po ničemu nije bolji od pregleda dr. vrčić pervan. dapače.
budalašica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 00:08   #204
ja sam dosad bila kod dr. Petrovic i nisam imala nikakvih neugodnih iskustava. Sada bne da cekat nalaze skoro dva miseca jer mi je hitno.

Zanima mi da li tko ima iskustava s privatnim dr. Mimicom u poliklinici Gyneova?? Hvala!
MartinaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 00:24   #205
ja san vodila u mimice trudnocu i super san zadovoljna s njim. radi sve zive pretrage i one prevencije radi, a znam neke koje su rodile, a isle preko hzzo da im nije toliko puno pretraga radilo. vesel, zajebant i strpljiv. mozes posli pregleda s njim cakulat po ure o svemu sta te zanima i ne pokaziva nikakve znakove nervoze jer drugi pacijenti cekaju. i sestra mu je super, uvik poprica i simpa je. placa se, al nisan pozalila ni kune. sve skupa me izaslo 3000 kn.
pia2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 09:23   #206
Mimica je odličan stručnjak za UZV, najbolji u ST-ja sam dolazila tamo zbog zdravstvenih problema, pa znam,
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 14:37   #207
Hvala vam cure.
MartinaK is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 10:29   #208
Nije baš Split, Trogir je, ali pošto je blizu mogu ovdje pitat.

Što mislite od dr.Ivanu Vukmanu i Borisu Karačiću? Jedan je privatnik, a drugi radi preko HZZO (ima i previše pacijentica).
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 13:17   #209
Quote:
Eshyy kaže: Pogledaj post
Nije baš Split, Trogir je, ali pošto je blizu mogu ovdje pitat.

Što mislite od dr.Ivanu Vukmanu i Borisu Karačiću? Jedan je privatnik, a drugi radi preko HZZO (ima i previše pacijentica).
Za Vukmana ne znan, al Karačić je grozan, nikad ne gleda pacijente u oči, mumlja si stalno u bradu i nikad ti kod dijagnoze ne objasni zašto to imaš i kako to ubuduće spriječit ako je u tvojoj moći, tako da nakon svakog posjeta njemu pravac Google
Ja sam čak imala neku bakteriju za koju sam znala da se moramo liječit i ja i momak zbog ping-pong efekta, ali kad san njega pitala oće li mi dat i za njega, kaže on da ne treba! Da, onda su svi ostali ginekolozi ludi, samo je on pametan
Uglavnom, ja se mislim prebacit negdi u Split, ovaj čovik me iživcira svaki put kad dođem
__________________
For me, it was purely about the music, I was never a fan in the regular sense, it was all about the music.
Nothing_But_You is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 13:19   #210
vidim same pohvale za vrcić pervan cicni mi se da cu se prebaciti
do sad sam bila u praprotnik i istina ne prica puno a ima i malo kako bi rekli tesku ruku jer me uvije kod nje pregled boli.
a sad neki koji su imali raznih problema kazu da je ona izvrstan diagnosticar sto je stvarno bitno jos sam u dilemi
ako se odlucim trebam li uzimati kakav formular od novoizabranog liječnika ili samo odem na zdravstveno.
moram li otici po svoj karton ili oni to prebace sami
kolt is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 13:24   #211
Ako ces se prebacit kod vrcic pervan dovoljno ti je nazvati telefonom, dat podatke i ime starog ginekologa, oni sami prebace kartone, nemas brige

vrcic pervan je na godisnjem do 9.8. pa imas vremena jos za razmisliti
__________________
Kad srce kaže dijete, ne kaže Hrvatska
bebać is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 13:30   #212
hvala bebać taman kad se i ja vratim s godišnjeg da dođem na red (negdje prije sam vidila da se ceka 2-3 tjedna)
kolt is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 14:19   #213
Ne znam ti, ja cu se narucit prvi put sad kad se vrati sa godisnjeg, htjela sam pred 2 tjedna ali su mi rekli da je guzva pa ako mi nije hitno da se narucim kad se vrate s godisnjeg.
__________________
Kad srce kaže dijete, ne kaže Hrvatska
bebać is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 15:13   #214
Quote:
Eshyy kaže: Pogledaj post
Nije baš Split, Trogir je, ali pošto je blizu mogu ovdje pitat.

Što mislite od dr.Ivanu Vukmanu i Borisu Karačiću? Jedan je privatnik, a drugi radi preko HZZO (ima i previše pacijentica).
Dok sam redovito bila u Trogiru upoznala sam rad dotičnog Borisa Karačića. Sve što mogu reći za tog ginekologa je da je sve samo ne stručan, a k tome još nema ni opreme. Sva moja rodbina iz Trogira i uže okolice, sve moje prijateljice su otišle ko munje od njega čim bi se pojavio problem (sada su sve u ST). On je ginekolog samo za zdrave ljude. Meni je davao terapiju napamet koja nije imala veze s vezom, što mi je poslije potvrdio drugi ginekolog. UZV mu je strano područje, vidi se iz aviona da je tu jako klimav. Mojoj friškoj trudnoj prijateljici je svašta rekao za trudnoću, isprepadao je jadnu, kad ono ništa.

Također ima jako ružnu praksu (imao je, sada ne znam kako stvari stoje) skupljati sve cure, tj. njihove kartone nakon što navrše 15 godina kod sebe. Bez ičijeg znanja. Ja sam se prvi put krenula naručiti preko HZZO-a u Splitu i kažu mi da sam već upisana. A ja u čudu: kako upisana, kad nisam nikad bila? Kažu oni meni: imate karton kod Karačića. Ja, molim (već sam čula loša iskustva s njim) i onda sam otišla kod njega sljedeća tri puta. Dalje sam nastavila s privatnicima i prebacila karton u Split preko HZZO-a kod drugog.

Znam slučaj s kraja 80-ih godina kada je (dok je tamo bilo rodilište) jednu ženu i sina upropastio. Trebali su na carski, dijete je zamalo umrlo, a on je inzistirao na normalnom porodu. Dan-danas dijete ima posljedice i jedva se izvuklo. Cijeli je slučaj zataškao, nije ni rekao da je došlo do gušenja. To je javna tajna. Ne bih htjela zvučat grozno, ali kod njega uglavnom idu one kojima je sve OK i koje baš mnogo i ne znaju o beštijicama, problemčićima dolje i sl. Čim se pojavi neki problem, on zakaže.

Vukman je nešto bolji, (također iz iskustva), ne znam kako je sada kod njega, ali otkad mi se život okreće u Splitu našla sam mnogo boljih, stručnijih i pristupačnijih ginekologa. S tim da dodam, na osnovu ovoga, Vukman bi mogao biti i bolji (moje skromno mišljenje).
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 15:53   #215
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Dok sam redovito bila u Trogiru upoznala sam rad dotičnog Borisa Karačića. Sve što mogu reći za tog ginekologa je da je sve samo ne stručan, a k tome još nema ni opreme. Sva moja rodbina iz Trogira i uže okolice, sve moje prijateljice su otišle ko munje od njega čim bi se pojavio problem (sada su sve u ST). On je ginekolog samo za zdrave ljude. Meni je davao terapiju napamet koja nije imala veze s vezom, što mi je poslije potvrdio drugi ginekolog. UZV mu je strano područje, vidi se iz aviona da je tu jako klimav. Mojoj friškoj trudnoj prijateljici je svašta rekao za trudnoću, isprepadao je jadnu, kad ono ništa.

Također ima jako ružnu praksu (imao je, sada ne znam kako stvari stoje) skupljati sve cure, tj. njihove kartone nakon što navrše 15 godina kod sebe. Bez ičijeg znanja. Ja sam se prvi put krenula naručiti preko HZZO-a u Splitu i kažu mi da sam već upisana. A ja u čudu: kako upisana, kad nisam nikad bila? Kažu oni meni: imate karton kod Karačića. Ja, molim (već sam čula loša iskustva s njim) i onda sam otišla kod njega sljedeća tri puta. Dalje sam nastavila s privatnicima i prebacila karton u Split preko HZZO-a kod drugog.

Znam slučaj s kraja 80-ih godina kada je (dok je tamo bilo rodilište) jednu ženu i sina upropastio. Trebali su na carski, dijete je zamalo umrlo, a on je inzistirao na normalnom porodu. Dan-danas dijete ima posljedice i jedva se izvuklo. Cijeli je slučaj zataškao, nije ni rekao da je došlo do gušenja. To je javna tajna. Ne bih htjela zvučat grozno, ali kod njega uglavnom idu one kojima je sve OK i koje baš mnogo i ne znaju o beštijicama, problemčićima dolje i sl. Čim se pojavi neki problem, on zakaže.

Vukman je nešto bolji, (također iz iskustva), ne znam kako je sada kod njega, ali otkad mi se život okreće u Splitu našla sam mnogo boljih, stručnijih i pristupačnijih ginekologa. S tim da dodam, na osnovu ovoga, Vukman bi mogao biti i bolji (moje skromno mišljenje).

E to, i ja sam upisana kod njega, ali nisam nikad ni bila. Kad sam bila u HZZO iznenadila sam se kad su mi rekli da sam upisana u njega, a da me nije nitko ništa ni pitao. I ja sam čula da je on grozan. I da je točno da je on liječnik samo za zdrave žene, iako nekad ni to.
Za sve što mi je trebalo išla sam u Vukmana. Blag i pristupačan čovjek, iako i za njega čujem neke minuse, ali da je u odnosu na mesara Borisa suho zlato.
Ali je problem što je on privatnik, a kako sam starija (35+) i želim imati bebu treba mi ginekolog koji ipak radi preko HZZO.
Znači što od Karačića. Neshvatljivo mi je da Trogir ima samo jednog ginekologa, a da Vukman ne može dobiti licencu (ako sam se dobro izrazila) za rad preko HZZO.
I da slažem se s tobom da bi Vukman trebao i morao biti bolji ginekolog. Fali mu malo "strasti".
Ostaje mi samo Split.
__________________
Puno te jube volin, punooo....
Eshyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 21:24   #216
Eshyyce, nažalost ne preostaje ti drugo nego Split, ovo ti govorim prije svega zato što planiraš trudnoću i imaš 35+. Za to ti je zaista potreban dobar, stručan i pristupačan ginekolog koji će te uputiti na sve što treba i koji će ti strpljivo odgovoriti na sva tvoja pitanja. A u ST je ipak veći izbor.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 22:27   #217
Quote:
budalašica kaže: Pogledaj post
ja definitivno preporučam dr. anticu vrčić pervan. susretljiva žena blage naravi, nježne ruke (to moram naglasit s obzirom da su mi kod bivše ginekologice pregledi bili prilično neugodni zbog njene "grube" ruke) i, što je najbitnije, stručna u svom poslu. radi u kavanjinovoj, preko zdravstvenog, što znači da me pregledi ne koštaju gotovo ništa, a to nije zanemarivo kad se sjetim da sam kod privatne ginekologice plaćala 300-400 kn za pregled koji po ničemu nije bolji od pregleda dr. vrčić pervan. dapače.
meni nije jasno kako ona može naplačivat 50 kn npr.za ultrazvuk...a kao radi preko zdravstvenog?! kome ti novci idu?!
jeli to i drugi državni ginekolozi rade ili?!

inače, vodi mi t... super je dr!!!!!
poisonivy3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2010., 22:46   #218
I Petrovicka je meni svih ovih godina naplacivala ultrazvuk, a prosli put sam imala i dopunsko pa sam mislila da nece ali ipak naplacuje, naravno preko HZZO-a

nisam nikad pitala kud idu ti novci
__________________
Kad srce kaže dijete, ne kaže Hrvatska
bebać is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 14:33   #219
Da bude vise informacija i ja cu napisat svoja iskustva.
Ja sam upisana kod Talajicke, tad davno kad sam ja isla kod nje je bilo mjesta. Cula sam da zna bit zivcana al da je dobar dijagnosticar pa rekoh ok...
Osobno dosad jos ja nisma dozivila neugodno iskustvo kod nje. Da se ceka, ceka se.. pripremila bih strpljenje. I nije mi se svidjala taktika ultrzvuka, al sad sam nedavno bila, sad ti to odma obavi u ordinaciji.
Prijateljici me pitala jos davno gdje sam ja pa sam joj rekla, ona je bila jednom kod nje i raspalakala ju je. Zasto, ona se nije bila pripremila za pregled, usla je u gace, pa se ova derala na nju da pacijentice cekaju, da ih ionako ima rpevise, da bespotrebno zaustavlja i da mora doc kako treba itd. pa je ova ksupila karton i odmah se prebacila.
Ja sam sad na zadnjem pregledu imala jedan problem, inache bi uvijek popricale, nikad me nije otkantala, i sad mi je bez problema napravila briseve objasnila sve rekla kako cemo nastaviti dalje itd. iako moram priznat da mi je ovaj put bila puno smirenije i nasmijana nego inache haha
Toliko od mene.
__________________
mali bubnjar
LelaSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2010., 18:59   #220
Za Talajićku je to sve istina, no prava istina je da je ona pravi primjer osobe, tj. ginekologa o čijem raspoloženju ovisi odnos doktor-pacijent. Ja sam toliko puta bila u nje, na posljetku tamo je i moja mama, te još dvije njene kolegice. Prema njima je nešto uljudnija, ali ima svojih momenata ispada, također i na medicinsku sestru. Osobno sam svjedočila mnogim od njih, a jednom je i mene skoro rasplakala, poslije sam se puno bolje pripremila. Isto tako je s druge strane znala biti jako ugodna i pričljiva i jako dobar ginekolog. Ali ja ne volim kad mi to ovisi o njenom raspoloženju.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:00.