Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2008., 14:17   #41
Quote:
Zamisli kaže: Pogledaj post
Znaci ima dve metoda,ima li jos koja?
Hmm... pojma nemam. Nisam cuo za trecu.. ali to znaci da ne postoji

Pozdrav svima i vesele i tople blagdane zelim!
Simbad33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 20:26   #42
Thumbs up ATLASPROFILAX U ZAGREBU

Quote:
Krešimir kaže: Pogledaj post
Mislim da rade turneje po Hrvatskoj, a skoro sigurno dolaze u ZG, ali trebalo bi nazvati i pitati.
POZDRAV TRAGACIMA ISTINE. JA SAM JEDAN OD NJIH BIO DOK NISAM DOBIO NAMJESTEN ATLAS VANI. VANI DODUSE ALI SVI RADE ISTO PO SCHUMPERLIJU. STVAR JE ODISTA PRAVA I JEDINSTVENA. PRATIM TU TEMU I NJIHOV RAD OTVORILI SU CENTAR I U ZGBU. POGLEDAJTE SI NJIHOVU STRANICU WWW.ATLASPROFILAX.HR. ISKUSTVA LJUDI NAKON PRAVE KOREKTURE ALASA SU NEVJEROJATNA.
https://www.forum.hr/images/smilies/thumbs.gif
atlasjesve is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 21:00   #43
Thumbs up NAMJESTANJE ATLASA .....PRODAJA MAGLE !!!!!!!!

...................
Ipak, odlucio sam otici.
Kao prvo, covjek RUCNO namjesta Atlas.
Kao drugo, namjesti Atlas u djelicu sekunde (priskom na odredjeno mjesto, Atlas sam sklizne u odgovarajuci polozaj).
Uopce ne boli... niti malo. Iako sam se zacudio tome (a toga sam se jako bojao).
Cijeli postupak traje oko pola sata, jer prvo se radi dijagnoza (da li je Atlas u dobro polozaju ili ne... jer nema smisla nista dirati ako je sve u redu). Nakon toga, Atlas se namjesta, a nakon toga slijedi odmor (lezanje u dva polozaja po 10-15 minuta).

Cijena = 30 Eur (da dobro ste culi).

Inace, radi se o nesto drugacijoj metodi nego onaj tip opisuje na Index.hr forumu. Ovdje se radi o izvornoj metodi - Vitalogie, za koju onaj tip pise da je kopija ili neke takve nebuloze... ali ne bih se s time slozio (da ne idem sad u detalje).

I na kraju, za sve one koji zele i sami provjeriti iz prve ruke, evo kontakt podataka: http://www.ayurveda-prema.com/index....ntact&Itemid=3

Covjek se zove Vladimir Maruševac, vrlo jednostavan, ali u istih mah i poseban covjek. Za razliku od raznih alternativaca koje sam upoznao... on djeluje potpuno normalno (a vidio sam svakojake likove
Svakako preporucanm svakome tko razmislja o namjestanju Atlasa. Ako imate kakvih nejasnoca i pitanja u vezi tehnike, najbolje da se obratite direktno njemu.[/QUOTE]...............................

ZASTO SE MAROSEVAC KRIJE IZA AYURVEDE AKO TA TEHNIKA FUNKCIONIRA. TO STO RADI JE OPASNO JER JE VITALOGIJA OPASNA ZATO MORAJU LEZATI NAKON TRETMANA DA SE ORGANIZAM DOVEDE U RED, JER JE SOKIRAN JOS VECIM POMAKNUCEM ATLASA OD KOJEG JE NASTRADAO I SAM OSNIVAC KIROPRAKTICAR PETAR HUGLER U 56 G. ZIVOTA. SA BEZBROJ VITALOGISTICKIH TRETMANA, JER NIJE DOBIO NAMJESTEN ALAS VEC POGORSANJE POLOZAJA SVAKIM TRETMANOM.
I SAM SAM SE PODVRGAVAO BEZBROJNIM VITALOGISTICKIM NAMJESTANJIMA ATLASA BEZUSPJESNO I TO KOD STRUCNJAKA VITALOGIJE DIREKTNO OSPOSOBLJENIH OD HUGLERA, A NE RAZNIH IMITATORA. KINESKE ROBE DANAS IMA NAPRETEK SA "ORIGINALNOM" MARKOM.
A KADA BI SIJACU DODIROM MOGAO DA SE NAMJESTI ATLAS PA TO BI BIO RAJ NA ZEMLJI. TREBALI BISMO SAMO PUNO TAKVIH MAJSTORA DA SVI DOBIJU ATLAS NA MJESTU, DOK SE NE POJAVE ONI KOJI CE GA NAMJESTATI
PREKO TELEFONA!!!!!!!!HA,HA.HA ZA SADA JE MEHANIKA USPJESNA. POZDRAV.
atlasjesve is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 14:59   #44
Eto.Jasno i glasno.Hvala za informacije atlasjesve.

Po svemu ovom sudeci se kod Vitalogie klepi po atlasu pa kako ispadne.

Atlasjesve,mozes li da napises gde si to vani radio?
Zamisli is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 15:39   #45
Kranio sakralnom terapijom se jako dobro namješta atlas i axis, a također i okcipitalne kondile i jugular foramina-u, pa se oslobađaju IX, X, i XI kranialni živci, te se poboljšava venska drenaža iz lubanje i sve to vrlo laganim dodirom. Što se većom silom ide na tijelo, po zakonu akcije i reakcije, tijelo daje veći otpor. ideja laganog tresenja je dosta logična, npr. tresenjem thorasic outleta, opušta se toraksična fascia, no bitna je tehnika... Čuvajte se lopova i šarlatana koji bezobrazno skupo naplaćuju svoje usluge...
Pozdrav
armagedonius is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 16:22   #46
zakaj svi frikovi foruma moraju vikati zakaj nemremo dobit nekog uglađenog, suptilnog frika

__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 17:48   #47
Ne kapiram bas ovo sa kranio sakralom,tu se znaci laganim dodirima vrati atlas?Sanft metoda?
Zamisli is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 22:07   #48
Question atlas namjestanje - dozivotni tretmani!!!!!!

............................
Ipak, odlucio sam otici.
Kao prvo, covjek RUCNO namjesta Atlas.
Kao drugo, namjesti Atlas u djelicu sekunde (priskom na odredjeno mjesto, Atlas sam sklizne u odgovarajuci polozaj).
Uopce ne boli... niti malo. Iako sam se zacudio tome (a toga sam se jako bojao).
Cijeli postupak traje oko pola sata, jer prvo se radi dijagnoza (da li je Atlas u dobro polozaju ili ne... jer nema smisla nista dirati ako je sve u redu). Nakon toga, Atlas se namjesta, a nakon toga slijedi odmor (lezanje u dva polozaja po 10-15 minuta).

Cijena = 30 Eur (da dobro ste culi).

Inace, radi se o nesto drugacijoj metodi nego onaj tip opisuje na Index.hr forumu. Ovdje se radi o izvornoj metodi - Vitalogie, za koju onaj tip pise da je kopija ili neke takve nebuloze... ali ne bih se s time slozio (da ne idem sad u detalje).
..............vidi se da stvarno ne poznajes niti teoriju niti praksu. Ovakvo najestanje je beskrajno... i svaki puta stoji 30EU. Ne mislis li da bi to predstavljalo rijesenje svjetskih problema da je istina. Apsolutno je nemoguce ga vitalogijom vratiti na mjesto ni teoretski niti prakticno.Vec se 150 g. atlas "namjesta" u osteopatiji,kiropraktici, dvadesetak godina u vitalogii i sl. tehnikama. Za sada ga samo Schumperli vraca trajno jednim tretmanom i to je to htio ti to prihvatiti ili ne. Iskustvo ce te nauciti.
A Petar Hugler osnivac Vitalogije je pokojni kiroprakticar, koji je kopirao B.J Palmerovu tehniku HIO - namjestanje atlasa, ali kao P R O C E S a ne jedan tretman. NISI PITAO MARUSEVCA GDJE JE DIPLOMIRAO VITALOGIJU?????
NISI GA PITAO ZASTO TO NE OBJAVLJUJE NA SVOJOJ vebstranici javno?????
Ja cu ti reci - to su samo eksperimenti na ljudima kopiranjem n e c e g a.
I ti potezi su opasni, opasni,,opasni zato moras lezati kako bi se nervni sustav oporavio od soka dodatnog, jos veceg iscasenja atlasa, koji alarmira mozak. Sve je to provjereno i dokazano. No, sretna ti bila "usteda" od 150 EU i "nebuloza".....
atlasjesve is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 22:20   #49
Talking javio se strucnja "medecine"

Quote:
armagedonius kaže: Pogledaj post
Kranio sakralnom terapijom se jako dobro namješta atlas i axis, a također i okcipitalne kondile i jugular foramina-u, pa se oslobađaju IX, X, i XI kranialni živci, te se poboljšava venska drenaža iz lubanje i sve to vrlo laganim dodirom. Što se većom silom ide na tijelo, po zakonu akcije i reakcije, tijelo daje veći otpor. ideja laganog tresenja je dosta logična, npr. tresenjem thorasic outleta, opušta se toraksična fascia, no bitna je tehnika... Čuvajte se lopova i šarlatana koji bezobrazno skupo naplaćuju svoje usluge...
Pozdrav
Dobro je latinstinom zamagljivati neuke, ostavljas dojam "visokog strucnjaka" a zivot je jasan i jednostavan = domaci, svakodnevni, hrvatski. Dobro si to rekao KRANIO SACRALNOM TEHNIKOM se dobro namjesta atlas - ali se ne N A M J E S T I, inace se ne bi reklo da se namjesta. Dakle opet proces a ne cilj. To se radi decenijama. Zivi bili pa vidjeli.
atlasjesve is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 22:49   #50
Prika tebe izgleda muči što dereš ljude po džepu 1500kn, pa se sada bojiš da svi ne potrče kod lika koji to radi rukom za 30 eurića, pišeš si tu reklamu velikim slovima.
Jel' platiš PDV na svaki "zahvat"?
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 23:30   #51
Oprosti atlasjeve, vidim da sam nehotice povrijedio tvoju reklamu. ajmo još jednom, kranio-sakralnom se NAMJEŠTA i atlas i axis i C3, a i falx i tentorium i križa i sve ostalo. ovo sa namještavanjem atlasa mi je malo tanko, jer pomaknuti atlas izaziva i ostale probleme. Možda ima neke koristi od toga, ali tijelo ima memory efekt i lagano se to vraća nazad, pa je potrebno više tretmana, a 200 Eura je malo skupo. Ne razumijem što te povrijedilo, nema drugog naziva osim kranio-sakralna terapija, isto kao ni atlas, mogao si ga nazvati C1 kralježak.
pozdrav
armagedonius is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 23:38   #52
Simbad33,kako zdravlje?
Zamisli is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 23:51   #53
Quote:
armagedonius kaže: Pogledaj post
Oprosti atlasjeve, vidim da sam nehotice povrijedio tvoju reklamu. ajmo još jednom, kranio-sakralnom se NAMJEŠTA i atlas i axis i C3, a i falx i tentorium i križa i sve ostalo. ovo sa namještavanjem atlasa mi je malo tanko, jer pomaknuti atlas izaziva i ostale probleme. Možda ima neke koristi od toga, ali tijelo ima memory efekt i lagano se to vraća nazad, pa je potrebno više tretmana, a 200 Eura je malo skupo. Ne razumijem što te povrijedilo, nema drugog naziva osim kranio-sakralna terapija, isto kao ni atlas, mogao si ga nazvati C1 kralježak.
pozdrav
Znaci kada bi se ispravio bebama pri rodjenju ne bi bilo tog memory efekta,sa profilax metodom mislim.

Ako se kod profilaxa lagano vraca,onda se putem kranio-sakralne metode jos brze vrati...

I treba da reklamira,jer je u pravu.
Zamisli is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 14:35   #54
he, he

je li atlasjesve onaj kripi tip s indexa? ili ih ima više takvih? volim kad si ljudi rade antireklamu

__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 08:25   #55
Quote:
Zamisli kaže: Pogledaj post
Simbad33,kako zdravlje?
Simbad se upravo vratio sa skijanja, pa nije bio par dana na forumu... no vidim da se ovdje rasplamsala polemika

Ne znam zasto me to pitas, jer si me vec pitao slicno pitanje.
No, evo ovaj put malo detaljnijeg odgovora.

Kao prvo, ja nisam imao odredjenih tegoba. Isao sam na namjestanje Atlasa jer sam zelio "nesto vise od zivota". Tj. ako je moguce da organizam bolje funkcionira, zasto mu to ne omoguciti.
Dakle, moje je zdravlje i prije i poslije namjestanja Atlasa u redu. Eh sad... dal ce doci do kakavih promjena, kakvih i kada... to cemo vidjeti.
Simbad33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 08:34   #56
Quote:
atlasjesve kaže: Pogledaj post
............................
..............vidi se da stvarno ne poznajes niti teoriju niti praksu. Ovakvo najestanje je beskrajno... i svaki puta stoji 30EU. Ne mislis li da bi to predstavljalo rijesenje svjetskih problema da je istina. Apsolutno je nemoguce ga vitalogijom vratiti na mjesto ni teoretski niti prakticno.Vec se 150 g. atlas "namjesta" u osteopatiji,kiropraktici, dvadesetak godina u vitalogii i sl. tehnikama. Za sada ga samo Schumperli vraca trajno jednim tretmanom i to je to htio ti to prihvatiti ili ne. Iskustvo ce te nauciti.
A Petar Hugler osnivac Vitalogije je pokojni kiroprakticar, koji je kopirao B.J Palmerovu tehniku HIO - namjestanje atlasa, ali kao P R O C E S a ne jedan tretman. NISI PITAO MARUSEVCA GDJE JE DIPLOMIRAO VITALOGIJU?????
NISI GA PITAO ZASTO TO NE OBJAVLJUJE NA SVOJOJ vebstranici javno?????
Ja cu ti reci - to su samo eksperimenti na ljudima kopiranjem n e c e g a.
I ti potezi su opasni, opasni,,opasni zato moras lezati kako bi se nervni sustav oporavio od soka dodatnog, jos veceg iscasenja atlasa, koji alarmira mozak. Sve je to provjereno i dokazano. No, sretna ti bila "usteda" od 150 EU i "nebuloza".....
Da... ocito ovdje zbori isti tip kao i na Index forumu
Ne zelim se s tobom upustati u polemiku, jer priznajem da ne znam puno o ovoj temi. Ipak, tvoja mi toerija ima puno nedorecenosti i oprecnosti.

Osim toga, covjeku koji ima takav nastup, a prica o zdravlju i harmoniji tijela, jednostavno ne vjerujem. Mora da su tebi pomaknuli Atlas na drugu stranu, a ne u centar
Sorry na ironiji i iskrenosti... ali zaista mi je tvoj nastup antipatican.
Ako zelis pridobiti ljude za svoju metodu, morat ces malo poraditi na sebi.
Zasto za pocetak ne odes na Vitalogie metodu namjestanja Atlasa?

S obzirom na ono sto sam procitao na Index forumu, ovdje bi opet moglo biti rata oko ove dvije metode... a ja ne zelim s tobom ratovati.

I idi vikati i nervirati se na neko drugo mjesto, jer si ovime radis samo antireklamu. Stvarno ne znam kako ti to nije jasno. Bas ti cudno funkcionira organizam nakon namjestanja Atlasa. Mozda ti se ponovno pomaknuo.

Sretna ti Nova 2009!
Simbad33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 14:30   #57
Ove godine, negdje u proljece je moja kolegica isla
na namjestanje atlasa kod ovoga za 1500kn ili kolko je vec...
U pocetku je bila jako euforicna u vezi te tehnike, valjda zbog spike
oko svega toga, a i zbog cijene. Medjutim, kako smo jako puno radile,
podvije smjene, nju je i dalje bolila kicma kao i mene koja nisam bila na tretmanu. cak u startu nije htjela priznati,ali nakon 2 mjeseca se pozalila
na bolove.

Tako da, pretpostavljam da sama tehnika nije losa, mozda bi bilo gore da nije
bila na namjestanju, ali da je vrijedna tih para, e bogami nije.
jozephina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 15:33   #58
Zanimljivo je pratiti ovaj razvoj teme,pogotovo onda kad ulecu sponzori nekih shiatsu,sakral metoda od kojih se samo isprazni dzep a problem ne odkloni.
Atlasprofilax metoda je toliko jaka da posle nije potreban shiatsu niti sakral,vitali,tako da doticni strepe da ne ostanu bez pacijenata.Sta bi,zvace guza gace?Ovu temu sam otvorio jer sam imao brdo nerava prikljestenih,brdo bolova i problema koje sam samo mogao da odklonim profilaxom.Josephina ti nisi svesna sta pricas.Ja sam imao bolove u kicmi,nevidjene,glavobolje i sl. kojih sada vise nemam.
Jos nisam dobio odgovor kako se ispravlja atlas putem sakral metode.Ili posle tog procesa,sto znaci,vise tretmana,vise se plati?Ne volim kad se ljudi vuku za nos.
Wardancer,posto se tebi nista ne svidja osim shiatsu,zasto onda ne odes na tvoju temu i pricas sa nekim o tome,ako uopste tamo neko dolazi?

Jedino sto mi jos zvuci donekle ok je vitali metoda.Ali opet oprez jer ne vidim da postoje vec majstori za to.
Zamisli is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 16:29   #59
Quote:
Zamisli kaže: Pogledaj post
Jedino sto mi jos zvuci donekle ok je vitali metoda.Ali opet oprez jer ne vidim da postoje vec majstori za to.
Evo jos samo par rijeci, jer ne mislim vise pisati o ovoj temi.
Naime, javio sam se ovdje samo da podijelim svoje iskustvo sa jednom od metoda namjestanja Atlasa - Vitalogie metodom.
Zelio sam time samo skrenuti pozornost na metode koje su drugacije od AtlasProfilaxa i cinjenicu da postoje samim tim i drugacije cijene, ne bih li time ljudima dao informaciju da postoji izbor.
No, ne zelim se prepirati oko toga koja je metoda i zasto bolja. Smatram da svatko tko zeli pisati o tome treba biti strucnjak jedne i druge metode, jer nije realo uzdizati svoju metodu i pljuvati po drugoj.

Odgovor na pitanje Zamisli:
Vladimir Marusevec je dobio diplomu iz Vitalogie metode od jedne gospodje u Njemackoj (ne znam joj ime) i smatram da je osoba dovoljno strucna da prakticira spomenutu metodu (ne znam sto bi jos trebao imati, a da bude po tvom misljenju strucan).
Dakle, to sto ti "ne vidis da postoje majstori za Vitalogie metodu" ne znaci da oni ne postoje.

Ako zelis odgovor na pitanje od koje je osobe dobio diplomu, koliko dugo prakticira Vitalogie i slicno, nemoj opet pitati mene, nego direktno njega... a prije nego sto opet izjavis nesto sto nije tocno. Naravno, ukoliko te to stvarno interesira. No, bojim se da te to iskreno ne interesira, vec jedan dio tebe trazi potvrdu o ispravnosti metode koju si i sam koristio - AtlasProfilax.

Isto to predlazem i ovom drugom liku - AtlasJeSve. Ako zelite neke odgovore o Vitalogie metodi, obratite se strucnoj osobi, prije nego donesete zakljucke na temelju svojih pretpostavka.

A svim buducim "konzumentima" jedne ili druge metode - pamet u glavu... i ispitajte obje metode prije nego se odlucite... i to od strane strucnih ljudi.

S obzirom da ne mislim vise trositi vrijeme oko prepucavanja... svima zajedno (iskreno i od srca) zelim bolju, ljepsu i radosniju 2009. godinu!
Simbad33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 17:26   #60
ma nema straha, odoh i ja

mislim da je sve jasno, ali ponovit ću ipak da nisam isključivi zagovornik shiatsu metode, kojoj ionako nije glavni fokus na ispravljanju atlasa. naprotiv, napisala sam već kako bih u slučaju potrebe probala sve ove ručne metode, a atlasprofilax naravno da nemam želju probati nakon ovakvih živčanih ispada ...no da upoznam normalnu osobu koja se time bavi, probala bih možda i to jer mislim da generalno ne postoje dobre i loše tehnike već samo dobri i loši terapeuti, tako da je moja preporuka poslušati malo intuiciju - tijelo obično zna što mu treba



Simbad33 - stvarno je lijepo čitati nekog tako smirenog i racionalnog sretna nova
__________________
psihologija - shiatsu - osteopatija - priroda
wardancer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:02.