Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2010., 21:38   #61
Quote:
ivo patijera kaže: Pogledaj post
kak to da samo passat i seat, a skoda i audi ne ?
Jer imaju isti siemens šiters dizne ..... Zasto je vw experimentirao na passatu i na seatima neznam (govorim za 2.0 motore)...

Potrosnja ulja na cr motorima je dost manja..

P.S na servisu kad bi uzeli dodatno litru za u gepek castrol je davao malu torbicu u koju se metne ta litra... a unutra je krpica i rukavice.... To je za te poslovnjake
RENT-A-IDIJOT is offline  
Old 22.09.2010., 21:47   #62
Quote:
54321012345 kaže: Pogledaj post
Ništa ne opravdava VW, zafušarili su.. Nego ima li netko podatak koliki je posto prodaje novih pasata s tim motorom? ..... otvara poklopac i nalijeva ulje..
Definitivno su sjebali stvar s tim diznama, ali samo na passatu, sam motor nije loš. Privatno vozim passata i normalno, riknula mi dizna, vozim i octaviju s tim motorom( službena) 250000, bez greške, imamo i caddy maxi isto bez greške, kolega ima A4 iz 05, isto bez greške.
Previše su ih prodali da bi priznali grešku.
Glede potrošnje ulja neznam, meni na 15000 potroši pola litre(Aral), tako da mi te priće o potrošnji ulja ne stoje
__________________
Joj što volim ovaj režim, svi rade a ja ležim!
igor999 is offline  
Old 22.09.2010., 21:49   #63
vraćaju se opet dobra stara vremena kad si u gepeku morao teglit rezervne tekućine ja sam jednoj gospođi isto morao nedavno na parkingu dolijevat na pasatu ulje, zasvijetlilo je... dobro da je imala u gepeku
nenocutlas is offline  
Old 24.09.2010., 13:30   #64
jedan moj kolega kaže da cr motori troše manje ulja zato što imaju manje ventila uz koje pobjegne ulje,
a jeli netko razgovarao sa majstorima, koja je razlika u brizgaljkama kod onog pd motora i ovog sad cr motora na passatu
fergol is offline  
Old 24.09.2010., 16:01   #65
različiti su sistemi i tlakovi ubrizgavanja, tak da dizne jedna s drugim nemaju neke veze
Glavni frajer kaže: is offline  
Old 24.09.2010., 17:39   #66
Quote:
Glavni frajer kaže: kaže: Pogledaj post
različiti su sistemi i tlakovi ubrizgavanja, tak da dizne jedna s drugim nemaju neke veze
zna li tko koliko te dizne imaju rupica i jel su istih dimenzija
fergol is offline  
Old 24.09.2010., 19:32   #67
mogu biti istih dimenzija i rupica, ali to ti neće biti od koristi. dizne su mnogo komplicirane.

ali sigurno nisu slične. PD i CR su dva sasvim drugačija principa štrcanja. rupica je jedna
Glavni frajer kaže: is offline  
Old 24.09.2010., 23:32   #68
upravo sam na netu našao da PD dizna ima 6 rupica(mlazeva) samo niš ne kažu kojih su dim, pa nekako zaključujem ako su manjeg promjera da onda traže veći pritisak za istu količinu goriva
fergol is offline  
Old 24.09.2010., 23:57   #69
davno sam pisao tu na forumu da je passat 2.0 140 ks kramp od auta

sve 4 dizne sam promjenio u prvih 60 000km sve 4 i sada nemam nikakvih problema

osim što se ponekad u voznji sam od sebe ugasi a momci u zubaku nemaju pojma sta je i govore moramo ga u nemacku poslati
djoomla is offline  
Old 25.09.2010., 00:23   #70
to ti je sigurno elektro-pumpa goriva u rezervoaru, zamjeni je novom, o tom ljudi po birtijama već svi znaju da im nevalja i da se često mora mjenjati, a kako se voziš oštro i brzo ili si umjeren i sporiji na gasu da ti se to događa
fergol is offline  
Old 25.09.2010., 00:32   #71
Quote:
fergol kaže: Pogledaj post
upravo sam na netu našao da PD dizna ima 6 rupica(mlazeva) samo niš ne kažu kojih su dim, pa nekako zaključujem ako su manjeg promjera da onda traže veći pritisak za istu količinu goriva
cr radi na manjim tlakovima od pd...sad se to globalizacijom izjednacava...dizne nemres gledat po broju rupica jer ti to nis ne govori, gledas ih ko zasebne elemente...dizna od pd i dizna od cr motora konstrukcijski nisu iste jer je razlicit princip rada... pd brizgaljka ima na sebi visokotlacnu pumpu, bar ovi noviji kao sto je slucaj s masinom iz naslova, stariji su imali bosch pumpu sa strane motora, pokretanu remenicom, niskotlacna pumpa je dobavila do glavnog sklopa unutar kojeg je bila bregasta koja je dizala klipove koji su zapravo ta visokotlacna komponenta pumpe, i putem vodova slala na brizgaljke odredenih cilindara motora, a common rail ti je isto sistem niskotlacne dobave i onda visokotlacnog bacanja u cilindar, samo sto se tamo brizgaljke snabdijevaju iz zajednickog visokotlacnog spremnika, gdje je dizel vec pod tim tlakom od 1800 il kolko bara, ovisno o generaciji sistema...

i nema promjer rupica prevelke veze s pritiskom ( za istu kolicinu goriva ), nego se taj pritisak koristi za sto finije rasprsivanje u maglicu unutar cilindra, a promjer rupica se mjeri u mikromilimetrima, vidis ih al nemres ih sam tak izmjerit...na to se jos nadovezuje elektronika koja ti onda ima 5 koraka ubrizgavanja ( mozda i vise ) kod modernijih masina...i tako sve nesto ludo...
crvek2 is offline  
Old 25.09.2010., 01:00   #72
da al po nekom zakonu fizike da bi ubacio u jednakom vremenu istu količinu, onda kod manjeg tlaka je i manja moguća brzina pa bi površina (promjer) tih rupica zbirno trebao biti veći
fergol is offline  
Old 25.09.2010., 10:24   #73
Quote:
fergol kaže: Pogledaj post
jedan moj kolega kaže da cr motori troše manje ulja zato što imaju manje ventila uz koje pobjegne ulje,
kolega ti se kuži
maher pravi.
Quote:
fergol kaže: Pogledaj post
upravo sam na netu našao da PD dizna ima 6 rupica(mlazeva) samo niš ne kažu kojih su dim, pa nekako zaključujem ako su manjeg promjera da onda traže veći pritisak za istu količinu goriva
što manja rupica kroz koju se gorivo ubrizgava, to će manje biti kapljice goriva, to će brže biti sagorijevanje.
problem: manja rupica (ili njih 5 ili 6) traži veći tlak da bi progurao istu količinu goriva. tu si u pravu.
i zato je PD jači i bučniji, zbog tog većeg tlaka ubrizgavanja.

a promjer rupica je veličine vlasi ljudske kose.
Quote:
fergol kaže: Pogledaj post
da al po nekom zakonu fizike da bi ubacio u jednakom vremenu istu količinu, onda kod manjeg tlaka je i manja moguća brzina pa bi površina (promjer) tih rupica zbirno trebao biti veći
krivo gledaš.
kod dizela, vrijeme ubrizgavanja na leru je dugačko, na punom gasu je kratko.
sve ovisi o tlaku.
i zašto to tebe muči?
I wonder is offline  
Old 25.09.2010., 11:09   #74
pa ta pumpa-dizna je kod bosch-a poznata već sto godina i dobro je radila i na traktorima i na mercedesima, pa me čist onak zanima što to ode unutar te PD pumpe, igla dizne , rupice na dizni, klip unutar pumpe ili nešto drugo
fergol is offline  
Old 25.09.2010., 11:41   #75
evo da se uključim u raspravu ne znam jeli isti motor audi A6 2.0tdi 140 ks 2006god. napravio 225000km bez problema prodao ga frendu on ga vozi 6mjeseci i dalje ništa.
desho is offline  
Old 25.09.2010., 11:52   #76
Quote:
fergol kaže: Pogledaj post
pa ta pumpa-dizna je kod bosch-a poznata već sto godina i dobro je radila i na traktorima i na mercedesima, pa me čist onak zanima što to ode unutar te PD pumpe, igla dizne , rupice na dizni, klip unutar pumpe ili nešto drugo
Malo sam se pogubio, koji traktor koji Mercedes?
Svicar is offline  
Old 25.09.2010., 13:51   #77
mislio sam na klasičnu diznu u spoju sa klasičnim klipnim elementom od bosch pumpe, samo što su između njih izbacili cijev koja ih je povezivala
fergol is offline  
Old 25.09.2010., 14:07   #78
da, izbacili su cijev i zato se mogu ostvariti veći tlakovi ubrizgavanja.

problem je što je pritisak prije stvarala pumpa koja je bila uzubljena na motoru.
PD element je pokretan od bregaste, koja je ionako opterećena, sve se nalazi u glavi motora u kojoj je jako vruće pa treba paziti na podmazivanje.
PD elementi su električki konrtrolirani pa (valjda) zbog te vrućine pregore strujni namotaji i gubi se kontrola.

i nema to veze jedno s drugim.
ubrizgavanje u pretkomoru je bilo sa 200 bara.
kod PD-a je išlo do 2100 bara.
I wonder is offline  
Old 25.09.2010., 23:27   #79
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
nagradno pitanje je jel ima netko tko nije mjenjo
Pa kak svi govore da troši ulje, dizne mijenjaju. Moj je redovno održavan, niti ulje troši između servisa, niti su dizne mijenjane, ništa nikada nije otišlo, jedino kaj sam promijenio je akumulator. Isto je 2,0 TDI, početak 2006 godine. Znam da svi spominju da su serije tih motora iz 2005 godine imale problema sa turbinama, potrošnjom ulja i neznam s čime sve ne. Al na mojem nije ništa od toga mijenjano, redovan servis samo i toči i vozi. Trenutno ima 55 000 km.
schimek1 is offline  
Old 25.09.2010., 23:57   #80
Quote:
schimek1 kaže: Pogledaj post
Pa kak svi govore da troši ulje, dizne mijenjaju. Moj je redovno održavan, niti ulje troši između servisa, niti su dizne mijenjane, ništa nikada nije otišlo, jedino kaj sam promijenio je akumulator. Isto je 2,0 TDI, početak 2006 godine. Znam da svi spominju da su serije tih motora iz 2005 godine imale problema sa turbinama, potrošnjom ulja i neznam s čime sve ne. Al na mojem nije ništa od toga mijenjano, redovan servis samo i toči i vozi. Trenutno ima 55 000 km.
što bi kerum reko u mene ferari...

moj je 2005 god. trenutno 109 000km

promjenili mi 4 dizne, pumpu , neku predpumpu 2x , kompjuter
ali mi i dalje crkava sam od sebe u voznji

uglavnom kramp od auta , ulja mi potrosi jedno litru na 4-5 t km.
djoomla is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:41.