Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2013., 10:13   #81
MOLIM POMOĆ

Imam pitanje i molim za pomoć bilo koga tko zna bilo što. Dakle ovako, brat mi već dugo godina živi u Nizozemskoj i to ilegalno. U početku je bio u azilu međutim poslije toga ne znam točno što se dogodilo, ali uglavnom ostao je na ulici i doslovce životari tamo. Putovnica mu je istekla prije 6 mjeseci. Išao je u našu ambasadu i tamo su mu tada rekli da treba doći u Hrvatsku da napravi novu putovnicu. S obzirom da smo sada u EU, njega zanima da li može sada napraviti putovnicu u Nizozemskoj, ili mora ipak doći u Hrvatsku. Ili, netko zna bilo što drugo što bi mogao napraviti da bi mogao konačno tamo boraviti legalno?
somebodynew is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 10:43   #82
Quote:
somebodynew kaže: Pogledaj post
Imam pitanje i molim za pomoć bilo koga tko zna bilo što. Dakle ovako, brat mi već dugo godina živi u Nizozemskoj i to ilegalno. U početku je bio u azilu međutim poslije toga ne znam točno što se dogodilo, ali uglavnom ostao je na ulici i doslovce životari tamo. Putovnica mu je istekla prije 6 mjeseci. Išao je u našu ambasadu i tamo su mu tada rekli da treba doći u Hrvatsku da napravi novu putovnicu. S obzirom da smo sada u EU, njega zanima da li može sada napraviti putovnicu u Nizozemskoj, ili mora ipak doći u Hrvatsku. Ili, netko zna bilo što drugo što bi mogao napraviti da bi mogao konačno tamo boraviti legalno?
Ako ima noviju osobnu mislim da mu ne treba putovnica, ako planira ostati unutar EU.
__________________
prinudna dijaspora...
Rajnus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 22:34   #83
Tata mi je bio dolje na MUP-u i raspitao se u vezi tog novog zakona....tete su odmahnule rukom i rekle da se njih to ne tice i da ne brinemo nista....i kaj sada reci na to?
Lijeva ruka ne zna kaj desna dela.....
__________________
Ne, nije mi 17 godina.....17 mi je samo lijep broj!!!!!!!!
nasmijana17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 06:19   #84
Quote:
nasmijana17 kaže: Pogledaj post
Lijeva ruka ne zna kaj desna dela.....
A bas. Idem na teke godisnjeg i iovako imam papirologije srediti, tako da mi ne pada na pamet camiti na MUP-u usred kolovoza...
Tufljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 07:50   #85
Do kraja godine bi se to trebalo napraviti, nakon toga sljedi kaznjavanje.
__________________
prinudna dijaspora...
Rajnus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 10:03   #86
Meni ce taman biti tek nesto preko godine dana. Nek si nose i osobnu i prebivaliste i sve skupa.
Tufljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2013., 19:51   #87
Quote:
somebodynew kaže: Pogledaj post
Imam pitanje i molim za pomoć bilo koga tko zna bilo što. Dakle ovako, brat mi već dugo godina živi u Nizozemskoj i to ilegalno. U početku je bio u azilu međutim poslije toga ne znam točno što se dogodilo, ali uglavnom ostao je na ulici i doslovce životari tamo. Putovnica mu je istekla prije 6 mjeseci. Išao je u našu ambasadu i tamo su mu tada rekli da treba doći u Hrvatsku da napravi novu putovnicu. S obzirom da smo sada u EU, njega zanima da li može sada napraviti putovnicu u Nizozemskoj, ili mora ipak doći u Hrvatsku. Ili, netko zna bilo što drugo što bi mogao napraviti da bi mogao konačno tamo boraviti legalno?
Moze doci u ambasadu al dan prije ne smije bit na igli.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 17:36   #88
Molim za savjet. Ako osoba zivi vec duze godina u inozemstvu (van EU), a gradjanin je RH da li moze dobiti osobnu iskaznicu ako zeli zivjeti u EU? Hvala.
Stamena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 17:53   #89
Quote:
Stamena kaže: Pogledaj post
Molim za savjet. Ako osoba zivi vec duze godina u inozemstvu (van EU), a gradjanin je RH da li moze dobiti osobnu iskaznicu ako zeli zivjeti u EU? Hvala.
Ako si drzavljanin Hrvatske, ne vidim zasto ne bi mogao/mogla.
jazz_bluzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 18:33   #90
Quote:
jazz_bluzer kaže: Pogledaj post
Ako si drzavljanin Hrvatske, ne vidim zasto ne bi mogao/mogla.
Osobna iskaznica mi je davno istekla i nikad je nisam ponovo vadio. Kad sam zatrazio osobnu prije par godina tjekom godisnjeg odmora u RH, rekli su mi da je ne mogu dobiti ako ne prebivam u RH. Buduci da smo sad gradjani EU, da li je imam pravo dobiti u RH nakon sto se nastanim u EU? Primjer: zivim u Italiji i odem u RH izvaditi osobnu?
Napomena: imam RH putovnicu, domovnicu itd. Hvala puno.
Stamena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 18:38   #91
Da bi dobio osobnu, moras prijaviti prebivaliste u RH.

Sent from mobile
__________________
prinudna dijaspora...
Rajnus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 18:48   #92
Quote:
Rajnus kaže: Pogledaj post
Da bi dobio osobnu, moras prijaviti prebivaliste u RH.

Sent from mobile
To znaci da svi RH gradjani koji zive u EU nemaju pravo na RH osobnu? Kakvu vrstu identifikacije ce onda oni moci koristiti ako zive recimo u Stuttgartu, Becu, ili Milanu, a ne zele uvijek nositi sa sobom putovnicu? Hvala.
Stamena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 19:56   #93
Nisam pravnik, ali mislim da pojam gradjanin znaci da zivis u toj drzavi. Ako zivis onda moras imati osobnu, ako ne zivis (trajno) onda se odjavljujes i vracas osobnu. Mogu li drzavljani RH koji zive u inozemstvu biti i gradjani te posjedovati osobnu? Mogu, samo moraju prijaviti prebivaliste u RH te da privremeno zive u inozemstvu. Ako je nekom istekla osobna, a zivi vani mora mora ponovo prijaviti prebivaliste. Sto se tice identifikacije u AT ili DE, njihova vozacka i viza uglavnom prolaze. Nitko me do sada nije trazio putovnicu. Cak me u banci ne traze nista osim kartice banke.

http://www.mup.hr/146259.aspx
__________________
prinudna dijaspora...
Rajnus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 23:17   #94
Quote:
Rajnus kaže: Pogledaj post
Nisam pravnik, ali mislim da pojam gradjanin znaci da zivis u toj drzavi. Ako zivis onda moras imati osobnu, ako ne zivis (trajno) onda se odjavljujes i vracas osobnu. Mogu li drzavljani RH koji zive u inozemstvu biti i gradjani te posjedovati osobnu? Mogu, samo moraju prijaviti prebivaliste u RH te da privremeno zive u inozemstvu. Ako je nekom istekla osobna, a zivi vani mora mora ponovo prijaviti prebivaliste. Sto se tice identifikacije u AT ili DE, njihova vozacka i viza uglavnom prolaze. Nitko me do sada nije trazio putovnicu. Cak me u banci ne traze nista osim kartice banke.

http://www.mup.hr/146259.aspx
A sada koncept nepojmljiv za neke kontinentalne europljane:

neke drzave ne poznaju uopce osobnu iskaznicu! Nemaju svi ausvajs!
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 02:39   #95
"da privremeno zive u inozemstvu"

Sto se ustvari smatra "privremenim"? Ako netko radi u Australiji 50 godina i vrati se kuci u mirovinu, da li je on privremeno boravio u Australiji? Ovaj zakon nije bas jasan po tom pitanju.
Stamena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2013., 23:24   #96
Evo bio sam neki dan u banci (PBZ) i prebacio sam da mogu koristiti stranu osobnu umjesto hrvatske za sve poslove u vezi racuna. Hr osobna mi je istekla.
lipovcan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 04:17   #97
Quote:
Phil Lynott kaže: Pogledaj post
A sada koncept nepojmljiv za neke kontinentalne europljane:

neke drzave ne poznaju uopce osobnu iskaznicu! Nemaju svi ausvajs!
Ovdje ce izbiti rat ako to pokusaju, a pokusavaju....
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 07:02   #98
Quote:
lipovcan kaže: Pogledaj post
Evo bio sam neki dan u banci (PBZ) i prebacio sam da mogu koristiti stranu osobnu umjesto hrvatske za sve poslove u vezi racuna. Hr osobna mi je istekla.
Jeli ti racun ostao/bio rezidentni ili ti je sad nerezidentni?

Sent from mobile
__________________
prinudna dijaspora...
Rajnus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 16:25   #99
i kak vam ide ovo sa odjavljivanjem? tko se odjavio sa foruma?

kontam si da mi ne mogu ništa, jer nemam ništa u hrvatskoj, ni auto, ni nekretninu ni ušteđevinu, samo kredit od banke...ali si isto kontam, ako se odjavim sa moje sadašnje adrese onda mogu prestat plaćat kredit jer me ne mogu više naći niti mi doći uzeti išta(ili starcima), jel da?

s druge strane, ako ja sve ostavim kako je, kako oni znaju da ja više nisam tam, pa neće valjda ići od stana do stana provjeravati osobne i da li su vlasnici osobne ovdje, čak i kompjuterski da počnu provjeravat je za hrvate ogroooman posao, pa nismo mi nijemci da se tako revno primimo nekog posla u našoj domovini

kad sam se već dotaknuo kredita, jel ima koji bankar ovdje, imam par pitanja
amstel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2013., 20:40   #100
Ja sam pokušala pa je to neslavno propalo

Izgubila osobnu pa to došla prijaviti i da nju poništim ali na kraju je to nemoguće jer je izgubljena. jbt kao da je osobna samo stvar tog glupog papira a ne sustava
uglavnom lik je bio grozno bahat, ono punokrvni rvat i sad na kraju ću to ipak obaviti kad dođem u posjetu.

jedna osoba mi je rekla da je bila i odjavila prebivalište u ambasadi te da njoj je lik oduzeo osobnu tamo. jel to normalna procedura?
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:00.