Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2007., 09:53   #1
lakiranje stolarije

kao što naslov kaže lakirao bih stolariju, odnosno farbao bih vrata onom bijelom (ili drugom) bojom koja izgleda kao lak, a ispod nje se ne vide godovi, pa imam nekoliko pitanja:
1. Koje su to boje? Neke akril ili emajl lak?
2. Ta stolarija je već lakirana lakom za čamce, da li treba to šmirglati ili se može farbati na taj stari lak?
Hvala na odgovorima!
dejank is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 11:20   #2
Imas tu vec istu temu, pa se ukljuci na nju: https://www.forum.hr/showthread.php?t=73643
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 18:18   #3
Quote:
dejank kaže: Pogledaj post
kao što naslov kaže lakirao bih stolariju, odnosno farbao bih vrata onom bijelom (ili drugom) bojom koja izgleda kao lak, a ispod nje se ne vide godovi, pa imam nekoliko pitanja:
1. Koje su to boje? Neke akril ili emajl lak?
2. Ta stolarija je već lakirana lakom za čamce, da li treba to šmirglati ili se može farbati na taj stari lak?
Hvala na odgovorima!
vjerovatno je u ptanju bezbojni lak koji imaš na vratima..da sam na tvom mjestu to bi prepustio stručnjaku..zaista ima dosta stvari za napravit..ipak ako se odlučiš sam to raditi..

evo ovako prvo onaj bezbojni treba pobrusiti,što više to bolje..zatim ako vrata ne treba impregnirati treba nanijeti uljani kit za lopatice(špahtle)u dva navrata na vrata koji također treba pobrusiti(ako želiš da ispadne ok).
prvo nanošenje kita-brušenje,drugo nanošenje kita- brušenje..zatim kad je sve ravno i glatko naneseš uljanu temeljnu boju nakon sušenja opet brušenje na lagano nakon koje ide uljani lak(nikako nitro-suši odmah pa nemaš vremena za obradu)..ovisi o kvaliteti laka završni premaz 1x ili 2x..e da zaboravio sam prije svega nakon 1. brušenja veća oštečenja popraviti auto kitom(dvokompenentni poliesterski kit)

preporučio bi ti da temeljnu i lak nanosiš kratkodlakim valjčićem
sav materijal je na uljanoj bazi osim auto kita koji je na nitro bazi
1.uljani kit
2.ventilirajuča temeljna boja za drvo
3.uljani lak za drvo(može i na metal)
__________________
Pravila oblikovanja potpisa
GogoEx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 20:55   #4
Quote:
vikica kaže: Pogledaj post
Imas tu vec istu temu, pa se ukljuci na nju: https://www.forum.hr/showthread.php?t=73643
hvala na linku, ali kad već upućuješ na taj topic mogla si vidjeti da sam i tamo postavio isto pitanje pa mi nitko nije odgovorio. zato sam otvorio novi topic samo za mene
dejank is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 21:00   #5
@GogoEx

E hvala na opširnom odgovoru. Zanimalo me samo da li se to može napraviti na stari lak, ali očigledano nje može. Probat ću to sam napraviti s obzirom da su vrata najjefitinija koja postoje, pa mi se onda baš i nedaje više novaca za majstora nego što vrata vrijede. A da u biti ja trebam samo štok pofarbati, vrata su već sređena.
Još jednom hvala na odgovoru i trudu
dejank is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2007., 21:32   #6
..i drugi put
__________________
Pravila oblikovanja potpisa
GogoEx is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 14:46   #7
bambusove roletne - lakiranje

o lakovima ne znam prakticki nista pa molim da mi preporucite neki po mogucnosti brzosuseci? i s kakvom bi mi cetkicom bilo najlakse? roletne bi bile vani (natkriveni balkon), izlozene kisi i na sjevernoj strani, pa bih ih nekako zastitila buduci da sam stare morala baciti jer mi se na njih uhvatila plijesan. (nisam u mogucnosti postavljati nesto drugo jer sam podstanar, a ovo mi savrseno propusta zrak i svjetlost, a opet stiti od insekata, a i prenosivo je jer se vjesa na kukice.)

unaprijed hvala!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 16:44   #8
Imam i ja slično pitanje. Trebao bih prebojati prozore i vrata bijelom bojom. Na prozorima se boja ljušti pa ju mislim u potpunosti skinuti i prebojati ispočetka. Prvi put to radim pa ne znam, je li dovoljan bijeli emajl lak ili treba nekakva podloga?

Na sobnim vratima se boja drži kao nova, samo je požutjela s vremenom, trebam li ju svejedno skidati ili mogu preko nje bojati?

P.S. Ako imate za preporučiti neku dobru marku boje, rado prihvaćam svaki savjet.
Metallic Crnac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:46.