Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2009., 14:22   #61
Opet ja imam pitanje

jel zna netko kakva je u austriji situacija s najvećim klubovima?
Znam da su Ultras Rapid pobratimljeni Gate 13, pa mislim da su ljevi.
jandra047 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 14:41   #62
Quote:
jandra047 kaže: Pogledaj post
Opet ja imam pitanje

jel zna netko kakva je u austriji situacija s najvećim klubovima?
Znam da su Ultras Rapid pobratimljeni Gate 13, pa mislim da su ljevi.
zašto bi bili lijevi?

obje grupe su koliko ja znam apolitične
Pljačkam Invalide is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 18:38   #63
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Najpoznatiji primjer desničarskih navijača,ali i kluba je Lazio u Italiji...

S lijeve strane to je Livorno...

Općenito klubovi koji naginju na lijevo imaju crvene dresove(Milan,Roma),a plave koji naginju na desno(Inter,Atalanta)...

Koje još primjere znate?

Koliko sam čuo navijači Nizozemskog Feyenoorda su desničari,Ajax ljevičari...

PSG i Dortmund također imaju desne navijače...

Koliko općenito danas ima politike u Europskom nogometu,kad aje novac pojeo sve?

Moratti,vlasnik desničarskog Intera je Židov,a Berlusconi, desničar je vlasnik Milana...
Novac jede na sceni, ali zna se kaj su pravi navijači, iz svojih gradova, kaj se prenosi generacijama, ne glupi japanezeri i slične perverzije.

Najpoznatiji ljevičarski klubovi su definitivno Livorno, možda i najpoznatiji, ali toliko ljevičarski da je već ekstremno komunistički sklop navijača, baza komunističkih terorističkih grupacija, bandierra rossa i slično.
Ono s dresovima ne drži vodu, pogotovo u italiji. Jest da je u originalu Milan bio lejvičarski radnički klub, a Inter klub bogatijih stranaca, danas je to skroz pomiješano, nije više određeno, grupacije ultrasa na obje tribine su i ljevičari i desničari, kao i ostali navijači. Isto kao i s Romom, no oni čak nikada nisu ni bili ljevičarski klub.
Od ostalih ljevičarskih klubova, nikako se ne smije zaboraviti St. Pauli, također jedan od najpoznatijih, kao i Celtic i Panathinaikos. Možda ipak poznatiji od Livorna ljevičarski klub je Olimpique Marseille, no oni nisu komunistički ljevičari kao livorno već onako, kak bi se reklo - simpatični ljevičari Na našim prostorima, to je definitivno najizraženije Čelik iz Zenice. Možda se može pokušati svrstati Velež u tu priču, no jako teško jer kod njih izbija muslimanski nacionalizam koji u Čeliku, tj. u Zenici ne postoji. Od ostalih klubova diljem bivše Juge ne postoji pravi ljevičarski klub osim Čelika.
Od desničarskih klubova, može ih se tu nabrojati poprilično mnogo. Meni prvi na pamet, izuzev onih majmuna po rusiji poljskoj i bugarskoj, pada Atletico Madrid koji je izrazito desničarski klub, kao i Lazio. Od manje poznatih po tome tu je Espanyol, klub koji nije naročito poznat ni po navijačima ni po rezultatima no ima jednu od najhomogenijih desničarskih grupa navijača, ne govorim tu o "ultrasima" već općenito o ljudima koji simpatiziraju taj klub. Tu je još i Chelsea, iako ne onaj sramotni mentalni sklop koji danas viđamo na Stamford Bridgeu. Navijači Feyenoorda su izraziti desničari i neonacisti što je prvenstveno malo glupo s obzirom na povijest Rotterdama (sravnjen sa zemljom u nacističkom napadu na Nizozemsku), no imaju izrazito velik broj stranaca u gradu i to vjerojatno vodi do toga, ja kada sam bio tamo turistički su nam preporučili da ne idemo u obilazak grada već da ga pogledamo iz buda, samo smo išli na onaj njihov toranj i do Erasmusa, navodno više od 40% ljudi koji žive tamo nisu uopće rođeni u Rotterdamu, od toga je negdje 70% čak koji nisu ni iz Nizozemske, a 80% stanovništva nema roditelje rođene u tom gradu. To opet ne znaći da su im najveći rivali, Ajax, ljevičari, već ih se jednostanvo smatra židovima i mrzi, iako je to jednako kao kaj se npr u zagrebu za hajdukovce zna govorit da su komunjare, iako znamo da 95% nije. Tako je i sa Ajaxom, 95% njih nisu židovi niti imaju ikakve veze s njima. Još treba istaknuti ovdje i Benficu, kao i Zenit Petersburg, ne spominjem inaće ruse, ali oni su najekstremniji primjer današnjih desničarskih klubova, kao kaj nekada u Laziju nisu smjeli igrati crnci, tako je danas u Zenitu. To bu se možda mogao ddati i Athletic Bilbao, mada treba razlikovati densičarske od nacionalističkih klubova, oni su ipak nacionalistički klub kao kaj je nekad bila Barca dok ju nije pojela lova.
To je tako, od ovih većih koji mi prvi padaju na pamet, ima ih naravno jako puno drugih.
__________________
"Ja se ne bojim privatnih stvari, no neke stvari bih rado vidio i dalje neprivatizirane. HNK. Zoološki. Muzeje. Crkvu. Domove zdravlja. Osnovne škole. Dinamo." (Santana)
Liht is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 18:47   #64
[QUOTE=delegaat;21147367]ajaxovi su žešći gemišt, najmanje ću pogriješit kad kažem da su apolitični.
od etikete židovstva su napravili brend i sami sebe nazivaju židovima iako imaju i par starijih članova koji su nazi-skinsi.
imaju i židova, al i pakija, arapa, jugosa, grka, crnaca, indijaca itd znači pravi mix al kao grupa nemaju službenu orijentaciju, njih fkt ne možeš nigdje svrstat. [QUOTE]
E pa upravo tako, kod njih se praktički to uopće ne gleda na tribini.

Quote:
btw kod ajaxovih postoje dvije grupe, f-side i vak410 koje su imale nekih razmirica prije al inače su si korektni.
Nisu si baš korektni, pozicionirani su jedni za jednog a drugi iza drugog gola, zna bit čarki između njih po gradu, a imam dojam da je VAK410 nepopularniji, jer kad sam bio na obilasku stadiona frajer je stalno hvalio F-side i opake navijače, a kad sam ga pitao za VAK410 samo je rekao da je to jedna bezvezna skupina sa strane, a znam da nisu bezvezni. Inaće, F-side je dobio ime po svojoj tribini, a VAK410 po ulazu na drugu tribinu, jer vak na nizozemskom znaći ulaz.

Quote:
recimo feyenoordovi, koji inače glase kao teški dešnjaci, imaju gro gastoša u glavnoj ekipi, mlađi huligani im imaju dosta kineza, malezijaca i crnaca tako da...
Neke skupine da, ali načelno ne, oni su poprilično zatvorena grupacija kaj ih vodi u propast zbog stanja u gradu.

Quote:
kod mađara je mislim vasas desno, ali nemoj me držat za riječ. inače su svi skoro desno, ja ne bi reko ni desno nego naci.
Baš su ekstremno desno, većina, pogotovo u zadnje vrijeme, rasistički nastrojeni, sa zastavama s kartama velike mađarske, masa ih je u mađarskoj gardi.
__________________
"Ja se ne bojim privatnih stvari, no neke stvari bih rado vidio i dalje neprivatizirane. HNK. Zoološki. Muzeje. Crkvu. Domove zdravlja. Osnovne škole. Dinamo." (Santana)
Liht is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 21:50   #65
Quote:
Liht kaže: Pogledaj post
To opet ne znaći da su im najveći rivali, Ajax, ljevičari, već ih se jednostanvo smatra židovima i mrzi, iako je to jednako kao kaj se npr u zagrebu za hajdukovce zna govorit da su komunjare, iako znamo da 95% nije. Tako je i sa Ajaxom, 95% njih nisu židovi niti imaju ikakve veze s njima.
Ne bi se bas slozija, sa ovin.Ako si ikad vidija izgled tribine onda si mora ubrat veliku zidovsku zastavu, prisutnu na svakoj utakmici, a i u intervjuima istaknutijih F-side-ra da se uocit ta sklonost prema zidovima.Sad ili nije tocno to sta kazes, ili in je ta zidovska struja, za popizdit jaka.Mislin da je Amsterdam pun Zidova, znan da in je gradocelnik zidov( i deklarirani peder).
Vilaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 22:31   #66
a i oni kanali koji siču grad me podsićaju na židovski svićnjak..
oni su to"židovi"prihvatili isto ka i delije"cigani"itd itd i istina je da su in često izvišene davidovke na tribini..
davno san gleda jedan film o naziijima,uglavnon radilo se o rušenju crvenih u zemljama di je komunizam žarija prije 90,dotakli su se i ex-yuge i u svemu tome bila je priča o amsterdamu,na nagovor lidera jedan nazi je triba odnit neku homemade bombu na stadion ajaxa,ka idi raznesi tu židovsku gamad a on samo šta se nije rasplaka,ka nemogu,ipak su to moji ljudi,navijan za taj klub..na kraju je ta bomba pukla i sjebala njega i još par njih u blizini
sigurno ima i desničara među njima al očito ti isti"židovi"drmaju tribinon
 
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 22:46   #67
Quote:
Vilaja kaže: Pogledaj post
Ne bi se bas slozija, sa ovin.Ako si ikad vidija izgled tribine onda si mora ubrat veliku zidovsku zastavu, prisutnu na svakoj utakmici, a i u intervjuima istaknutijih F-side-ra da se uocit ta sklonost prema zidovima.Sad ili nije tocno to sta kazes, ili in je ta zidovska struja, za popizdit jaka.Mislin da je Amsterdam pun Zidova, znan da in je gradocelnik zidov( i deklarirani peder).
iam jednog amsterdamca na msn-u(f-side), upoznao ga slučajno dok sam bio kod buraza u hamburgu. nebitno, lik je inače molok, maluk neam pojma, uglavnom iz nekog plemena u maleziji . davidova zvijezda je ISKLJUČIVO provokacija. to je ko da vi sad počnete furat petokraku i titine slike iz dišpeta . ma da su oni ko i amsterdam, svega imaju od azijata i crnaca, židova, jugosa itd. rivalitet između njih i f'noorda je 99% zbog toga jer su amsterdamci u ww2 izdali rotterdam koji je sravnjen sa zemljom. to sa židovima je neka druga priča. ugl na f-side(ne vaku) je donedavno bio veliki broj naci skinsa koji nisu baš bili oduševljeni s tom zvijezdom ali i par njih koji su čak imali i tetove s tim đavlom po sebi. ugl internacionalna grupa koja je od pogrdnog nadimka napravila brend i uopće nisu forseri ko većina ostalih ekipa u zap europi tipa parižana, kvazi kežula kru brijača itd. rotterdam je trenutno u banani zbog smjene generacija a lik kaže da su ovi iz haaga najveće budale i da mrzi fajtove s njima jer ti ne priznaju pravila, kodekse i sl.
delegaat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 22:57   #68
Quote:
Liht kaže:
Novac jede na sceni, ali zna se kaj su pravi navijači, iz svojih gradova, kaj se prenosi generacijama, ne glupi japanezeri i slične perverzije.


Od ostalih ljevičarskih klubova, nikako se ne smije zaboraviti St. Pauli, također jedan od najpoznatijih, kao i Celtic i Panathinaikos
Jbt od svih grka njih izabereš koji su možda i najmanje politični. Aek, Iraklis, Atromitos, to je najveća ljevica u grčkoj kaj se grupa tiče. Klubove ionak ne možeš tako svrstavat, bar ne danas.

.
Quote:
Liht kaže:
Možda ipak poznatiji od Livorna ljevičarski klub je Olimpique Marseille, no oni nisu komunistički ljevičari kao livorno već onako, kak bi se reklo - simpatični ljevičari
A oni ni ne mogu bit ništa drugo da ga jebeš, kad ih isto od svukud ima. simpatična ljevica ne postoji
Quote:
Liht kaže:
Na našim prostorima, to je definitivno najizraženije Čelik iz Zenice. Možda se može pokušati svrstati Velež u tu priču, no jako teško jer kod njih izbija muslimanski nacionalizam koji u Čeliku, tj. u Zenici ne postoji. Od ostalih klubova diljem bivše Juge ne postoji pravi ljevičarski klub osim Čelika.
misliš ljevičarski NAVIJAČI? robijaši jebu sve žive, ko god im dođe oni mu skandiraju na nacionalnoj osnovi. osim hr grupa ostali su počeli brijat na taj neakav anti-nacionalizam, sad koliko to može bit lijevo nije definirano ko i sam pojam lijevo.
Quote:
Liht kaže:
Od desničarskih klubova, može ih se tu nabrojati poprilično mnogo. Meni prvi na pamet, izuzev onih majmuna po rusiji poljskoj i bugarskoj, pada Atletico Madrid koji je izrazito desničarski klub, kao i Lazio. Od manje poznatih po tome tu je Espanyol, klub koji nije naročito poznat ni po navijačima ni po rezultatima no ima jednu od najhomogenijih desničarskih grupa navijača, ne govorim tu o "ultrasima" već općenito o ljudima koji simpatiziraju taj klub.
ja ti španjolce nimalo ne lajkam al sve mi se čini da su atleticovi lijevo... ne znam, uglavnom najdesniji su realovi, betisovi i espanyolovi, najlijeviji sevilla, rayo vallecano(frendovi s g10 iraklis) i ČINI MI SE . barcini boixos nois su isto desno, imaju dosta skinsa čini mi se.

.[/QUOTE]
delegaat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 23:21   #69
Quote:
Vilaja kaže: Pogledaj post
Ne bi se bas slozija, sa ovin.Ako si ikad vidija izgled tribine onda si mora ubrat veliku zidovsku zastavu, prisutnu na svakoj utakmici, a i u intervjuima istaknutijih F-side-ra da se uocit ta sklonost prema zidovima.Sad ili nije tocno to sta kazes, ili in je ta zidovska struja, za popizdit jaka.Mislin da je Amsterdam pun Zidova, znan da in je gradocelnik zidov( i deklarirani peder).
Nije, ja sam bio živio u Amsterdamu 3 mjeseca. Njih su prozivali da su židovi i onda su oni prihvatili tu priču iz zajebancije praktički, zato im i visi ta zastava. Amsterdam, ne znam sad one postotke i te brije, ali je grad koji uopće ne brije na te vjerske spike (samo za primjer, imaš katedralu i skroz oko nje na trgu crvene prozorčiće). Činjenica je da ima dosta židova, al da je pun? Ima ih ko komunjara u splitu, nikaj posebno, jako malo, ali to im je totalno nebitno. Amsterdam, a tako i njihovu tribinu, jako je teško shvatiti ako ne upoznaš grad i ljude u njemu. To deklarirani peder zvući brutalno ovak, al kod njih je sasvim normalno da se 2 trebe ili 2 frajera bare na cesti, to je društvo koje se uzdiglo na jedan puno viši nivo i to je jedna tema koja prelazi granice ove. Samo velim, u Amsterdamu ima židova kao komunista u Splitu.
__________________
"Ja se ne bojim privatnih stvari, no neke stvari bih rado vidio i dalje neprivatizirane. HNK. Zoološki. Muzeje. Crkvu. Domove zdravlja. Osnovne škole. Dinamo." (Santana)
Liht is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 23:28   #70
Quote:
Liht kaže: Pogledaj post
Novac jede na sceni, ali zna se kaj su pravi navijači, iz svojih gradova, kaj se prenosi generacijama, ne glupi japanezeri i slične perverzije.

Najpoznatiji ljevičarski klubovi su definitivno Livorno, možda i najpoznatiji, ali toliko ljevičarski da je već ekstremno komunistički sklop navijača, baza komunističkih terorističkih grupacija, bandierra rossa i slično.
Ono s dresovima ne drži vodu, pogotovo u italiji. Jest da je u originalu Milan bio lejvičarski radnički klub, a Inter klub bogatijih stranaca, danas je to skroz pomiješano, nije više određeno, grupacije ultrasa na obje tribine su i ljevičari i desničari, kao i ostali navijači. Isto kao i s Romom, no oni čak nikada nisu ni bili ljevičarski klub.
Od ostalih ljevičarskih klubova, nikako se ne smije zaboraviti St. Pauli, također jedan od najpoznatijih, kao i Celtic i Panathinaikos. Možda ipak poznatiji od Livorna ljevičarski klub je Olimpique Marseille, no oni nisu komunistički ljevičari kao livorno već onako, kak bi se reklo - simpatični ljevičari Na našim prostorima, to je definitivno najizraženije Čelik iz Zenice. Možda se može pokušati svrstati Velež u tu priču, no jako teško jer kod njih izbija muslimanski nacionalizam koji u Čeliku, tj. u Zenici ne postoji. Od ostalih klubova diljem bivše Juge ne postoji pravi ljevičarski klub osim Čelika.
Od desničarskih klubova, može ih se tu nabrojati poprilično mnogo. Meni prvi na pamet, izuzev onih majmuna po rusiji poljskoj i bugarskoj, pada Atletico Madrid koji je izrazito desničarski klub, kao i Lazio. Od manje poznatih po tome tu je Espanyol, klub koji nije naročito poznat ni po navijačima ni po rezultatima no ima jednu od najhomogenijih desničarskih grupa navijača, ne govorim tu o "ultrasima" već općenito o ljudima koji simpatiziraju taj klub. Tu je još i Chelsea, iako ne onaj sramotni mentalni sklop koji danas viđamo na Stamford Bridgeu. Navijači Feyenoorda su izraziti desničari i neonacisti što je prvenstveno malo glupo s obzirom na povijest Rotterdama (sravnjen sa zemljom u nacističkom napadu na Nizozemsku), no imaju izrazito velik broj stranaca u gradu i to vjerojatno vodi do toga, ja kada sam bio tamo turistički su nam preporučili da ne idemo u obilazak grada već da ga pogledamo iz buda, samo smo išli na onaj njihov toranj i do Erasmusa, navodno više od 40% ljudi koji žive tamo nisu uopće rođeni u Rotterdamu, od toga je negdje 70% čak koji nisu ni iz Nizozemske, a 80% stanovništva nema roditelje rođene u tom gradu. To opet ne znaći da su im najveći rivali, Ajax, ljevičari, već ih se jednostanvo smatra židovima i mrzi, iako je to jednako kao kaj se npr u zagrebu za hajdukovce zna govorit da su komunjare, iako znamo da 95% nije. Tako je i sa Ajaxom, 95% njih nisu židovi niti imaju ikakve veze s njima. Još treba istaknuti ovdje i Benficu, kao i Zenit Petersburg, ne spominjem inaće ruse, ali oni su najekstremniji primjer današnjih desničarskih klubova, kao kaj nekada u Laziju nisu smjeli igrati crnci, tako je danas u Zenitu. To bu se možda mogao ddati i Athletic Bilbao, mada treba razlikovati densičarske od nacionalističkih klubova, oni su ipak nacionalistički klub kao kaj je nekad bila Barca dok ju nije pojela lova.
To je tako, od ovih većih koji mi prvi padaju na pamet, ima ih naravno jako puno drugih.
Taj Livorno je isforsiran, mislim oni više nisu ljevica, to je doslovce komunizam.
Već sam pisao na ovom topicu o njima - grad je prepun grafita 'LIVORNOGRAD', na tribini se mogu zamijetiti razni komunistički motivi, majice su im s likom Staljina, svi sa curve su ujedno i glasači stranke 'Rifondazione communista', čiji predsjednik također navija za Livorno.
Tamo su ti stariji ultrasi totalno zaludili mladež, čak i igrače koji u Livorno znaju dolaziti igrati za puno manje novaca no što im se nudi drugdje.

Ipak, imali su oni i pozitivnih akcija. Sjećam se, jednom sam čitao, pošto je grad lučki i dosta ljudi zaposleno je u brodogradilištima, neko najveće je valjda bilo u velikim dugovima, pa radnicima po nekoliko mjeseci nisu bile isplaćene plaće. E, onda su oni napravili kampanju, počeli skupljati novce po tribini, stavljati na tu istu hrpu svoj prihod od vlastitih majica i drugih navijačkih rekvizita, skupljali su novce i od igrača, itd., itd... i na kraju skupili neki iznos iznad svih očekivanja.

Uglavnom, sigurno je da su najpoznatiji primjer 'crvenih', ali ja ću uvijek radije spomenuti Atalantu, čija se curva nažalost raspala. Čak su postojale priče da 5-godišnja zabrana Bociji nije jedini razlog raspada, već da se 'pojavila' grupa ljudi koja se počela okupljati na suprotnoj curvi sud, a koja je navodno odbacila ljevicu i brije desno.
E, njihovi derbiji s Lazijom su redovito bili ratno stanje.
Tu je svakako još i Empoli, kod njih ima dosta ekipe koja se fura na Che Guevaru.

Što se tiče desnice, Lazio će svakom prvo pasti napamet, no po meni dvije grupe su više desno.
Prva je Hellas Verona, tamo baš ima ekstremizma, redovito se s njihove curve čulo 'Noi non vogliamo giocatori neri', što je u prijevodu 'Ne želimo crne igrače'. Jednom zgodom su na tribini čak i objesili crnu lutku...
Poslije Verone, ja bi stavio SBN (Ascoli). Tamo isto ima dosta onih koji su baš ultra desno...
E, onda ide Lazio, no to je meni isto isforsirano kao i Livorno...


U vezi Grčke, mislim da je PAO odjebao politiku, kao i Srbe. Radi toga su jedina grčka grupa koju istinski cijenim i simpatiziram.
asr crew is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 23:33   #71
Quote:
delegaat kaže: Pogledaj post
Jbt od svih grka njih izabereš koji su možda i najmanje politični. Aek, Iraklis, Atromitos, to je najveća ljevica u grčkoj kaj se grupa tiče. Klubove ionak ne možeš tako svrstavat, bar ne danas.
Velim i ja da je to danas teško, pogotovo s većim klubovima, ali PAO je nekada bio baš pravi ljevičarski klub, sad su to nove generacije malo stišale, ali za uspredbu s npr Olympiakosom ili PAOK-om koji su ono "orthodox brothers" brijači, PAO nikada nije furao tu priču ni sa kim.

Quote:
A oni ni ne mogu bit ništa drugo da ga jebeš, kad ih isto od svukud ima. simpatična ljevica ne postoji
Kako ne postoji? Malo Chea, par poruka, ovo, ono... baš simpatično, odlične koreografije... meni je zato drag Marseille, za razliku od Livorna npr koji je po meni jad i bijeda, iskompleksirane komunjare, pjevaju neke pjesme o klanju i crvenoj italiji, brijem da nema visoko pozicionirane osobe na njihovoj tribini da nije član neke od njihovih kvazi terorističkih skupina.

Quote:
misliš ljevičarski NAVIJAČI? robijaši jebu sve žive, ko god im dođe oni mu skandiraju na nacionalnoj osnovi. osim hr grupa ostali su počeli brijat na taj neakav anti-nacionalizam, sad koliko to može bit lijevo nije definirano ko i sam pojam lijevo.
Ne mislim samo na Robijaše, nego općenito na klub i cijelu Zenicu, totalno lijevi grad, ne jebe ih nikakva ta spika. Kad im dođu hrvati pjevaju četničke pjesme, viću allah ekber, kad im dođu srbi pjevaju im evo zore evo dana, kada dođu muslimani viću im srebrenica i markale... totalno ljevičarstvo, udarni trans - josip broz čelik, još se sjećam one pjesme "I jebeš bosnu, i jebeš srbe, i jebeš crnu legiju, i jebeš dayton, i jebeš pravdu, ja volim samo Zenicu!"

Quote:
ja ti španjolce nimalo ne lajkam al sve mi se čini da su atleticovi lijevo... ne znam, uglavnom najdesniji su realovi, betisovi i espanyolovi, najlijeviji sevilla, rayo vallecano(frendovi s g10 iraklis) i ČINI MI SE . barcini boixos nois su isto desno, imaju dosta skinsa čini mi se.
.
Atletico Madrid su mahom svi u grupama skinjare, a inaće je iz kvarta u kojem dan danas vidiš francove murale po zidovima a ni jedan crnac tam ne živi.
__________________
"Ja se ne bojim privatnih stvari, no neke stvari bih rado vidio i dalje neprivatizirane. HNK. Zoološki. Muzeje. Crkvu. Domove zdravlja. Osnovne škole. Dinamo." (Santana)
Liht is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 23:37   #72
Quote:
asr crew kaže: Pogledaj post
Prva je Hellas Verona, tamo baš ima ekstremizma, redovito se s njihove curve čulo 'Noi non vogliamo giocatori neri', što je u prijevodu 'Ne želimo crne igrače'. Jednom zgodom su na tribini čak i objesili crnu lutku...
E njih sam zaboravio. Jesi bio možda u Veroni? Zanimljivo je kada se dođe u Veroni da se uvijek primejti dvije stvari - hrpu crnaca i hrpu naljepnica forza nuova i ostalih brija, na svakom kiosku možeš kupiti kalendar s Mussolinijem, a ekipa dijeli okolo naljepnice i bedževe, znam da ja kad sam bio prije jedno 4 godine naletili smo baš na štand neke ekipe obrijanih frajera, jedan je imao majicu ultras s grbom hellasa, koji su dijelili, nabrali smo se naljepnica, bedževa sa keltskim križevima, white pride world wide i sličnim brijama, baš ono brutalno desno. Ali grad je inaće pun crnaca.
__________________
"Ja se ne bojim privatnih stvari, no neke stvari bih rado vidio i dalje neprivatizirane. HNK. Zoološki. Muzeje. Crkvu. Domove zdravlja. Osnovne škole. Dinamo." (Santana)
Liht is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 00:19   #73
Quote:
Liht kaže: Pogledaj post
E njih sam zaboravio. Jesi bio možda u Veroni? Zanimljivo je kada se dođe u Veroni da se uvijek primejti dvije stvari - hrpu crnaca i hrpu naljepnica forza nuova i ostalih brija, na svakom kiosku možeš kupiti kalendar s Mussolinijem, a ekipa dijeli okolo naljepnice i bedževe, znam da ja kad sam bio prije jedno 4 godine naletili smo baš na štand neke ekipe obrijanih frajera, jedan je imao majicu ultras s grbom hellasa, koji su dijelili, nabrali smo se naljepnica, bedževa sa keltskim križevima, white pride world wide i sličnim brijama, baš ono brutalno desno. Ali grad je inaće pun crnaca.
Nisam bio u Veroni, planiram ove sezone na Chievo-Roma.

Čuo sam to za Mussolinija, no meni je sve to uglavnom preisforsirano. Mislim, ne konkretno Hellas Verona, ali masa Talijana na curvama ima zastave 'Ultras no politica'. A stvarno su rijetke grupe koje su apolitične, znači uzmemo li u obzir sve podgrupe.
Najbolje je kad unutar grupa imaju podgrupe različitih političkih opredijeljenja, najpoznatiji primjer je Roma - s jedne strane imaš Fedayn, s druge Boys Roma, a prije raspada si imao i prilično ekstremni Tradizione Distanzione.
Iako, mislim da Fedayn ima neki dogovor unutar grupe da se kao grupa prikazuju apolitični, a da je političko opredjeljenje pojedinca njegova osobna stvar, koju bi kao trebao držati za sebe. Nisam siguran, ali mislim da je nešto tako...

Evo, mislim da su od sadašnjih prvoligaša jedino Doriani službeno apolitični, tu je i Chievo, ali oni su nebitan faktor na sceni.

Što se tiče crnaca, tako je svugdje u Italiji, koja je već dugo raj za Afrikance, te Albance i Rumunje recimo...
Ja sam npr. prošle sezone bio na Udinese - Roma, uglavnom išli smo za Udine iz Venecije. Najprije smo u Veneciji vidjeli puno crnaca po kolodvoru, a onda je u dva sata putovanja i jedno minimalno 20 stajanja na raznim stanicama, na svakoj u vlak ušao bar još jedan.

No, to je sve jer je, velim, njima Italija svojevrsna 'obećana zemlja', a u cijeloj priči svakako su bitna dva slova - EU.
asr crew is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 00:55   #74
Quote:
Liht kaže: Pogledaj post
Nije, ja sam bio živio u Amsterdamu 3 mjeseca. Njih su prozivali da su židovi i onda su oni prihvatili tu priču iz zajebancije praktički, zato im i visi ta zastava. Amsterdam, ne znam sad one postotke i te brije, ali je grad koji uopće ne brije na te vjerske spike (samo za primjer, imaš katedralu i skroz oko nje na trgu crvene prozorčiće). Činjenica je da ima dosta židova, al da je pun? Ima ih ko komunjara u splitu, nikaj posebno, jako malo, ali to im je totalno nebitno. Amsterdam, a tako i njihovu tribinu, jako je teško shvatiti ako ne upoznaš grad i ljude u njemu. To deklarirani peder zvući brutalno ovak, al kod njih je sasvim normalno da se 2 trebe ili 2 frajera bare na cesti, to je društvo koje se uzdiglo na jedan puno viši nivo i to je jedna tema koja prelazi granice ove. Samo velim, u Amsterdamu ima židova kao komunista u Splitu.
Dobro, postujen tvoje misljenje, i tvoje iskustvo Amsterdama, ali ako su to i prihvatili iz zajebancije, nimalo mi nisu time postali simpaticniji.Ova nasa starija ekipa, koja je bila gori, sa odusevljenjem prica jedino o coffe shopovima .Kod njih me ne cudi da je "normalno" vidit pedere po cesti, s obziron da je to drzava koja, valjda jedina u svitu ima pedofilsku stranku.E sad, kad kazes da su na vecem nivou, nadan se da ne pricas o ovin stvarima.
Vilaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 13:40   #75
netko je spominjao nazi skinse u Amsterdamu,ne bi baš rekao

http://www.youtube.com/watch?v=UsuS35vws90
http://www.youtube.com/watch?v=VGdWU...eature=related
Pljačkam Invalide is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 16:31   #76

pa di su nestali svi postovi o ajaxu, janjetini, coffee shopovima, ultras macabi(ili sl), antisemitizmu, nacizmu, fasizmu, 25 litara vina, bmw-ima, turcima, balkancima, mercedesima, pederima, pedofilima, crncima, prijateljstvu, bratstvu i ostalom..??.. a bas je bilo zanimljivo..
.. oduvijek smo se znali drzati pravila i zadanih tema na forumu..
.. bitna je disciplina..

Zadnje uređivanje zcb covik : 13.07.2009. at 16:40.
zcb covik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 23:06   #77
šteta. zasralo zanimljiv topic.

može objašnjenje zašto je toliko postova nestalo?
__________________
inspiracija
Kid A is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 00:06   #78
a postovi su maknuti jerbo smo skrenili s teme a to nikad ne prođe bez sankcija(nažalost)al bilo je više nego dobro
nego jeli zna ko šta više o navijačima borussie dortmund i njihovon dormunder frontu ili kako su se već zvali,navodno su ih zabranili jer su bili nazi,neznan jeli koji klub u prvoj ligi ima navijače desničare,možda hsv i cottbus koji je nažalost ispa,http://www.youtube.com/watch?v=oHXSM...layer_embedded
schikeria munchen,ultras frankfurt,koln,na njihovin tribinama često se viđaju bandire od chea i antirasist i antifa parole..
u drugoj ligi je obrnuta situacija ali jebiga klubovi sa istoka jedva ulaze u prvu ligu a i kad uđu već dogodine ispadnu..
eto leipzig je grad koji ima stadion od 80 iljad mista i slovi ka jedan od ako i ne najzajebaniji grad u njemačkoj,imaju lokomotivu sa jedne i chemie sa druge strane,šteta je da takvi klubovi ne igraju u prvoj jer bi stvarno začinili scenu
 
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 00:24   #79
Leipzig je svakako fenomen, Lokomotive i Chemie, desničari i ljevičari. Jedni i drugi su navijački predobri a čame u 5oj i 4oj ligi, mislim da će se teško ikad dovuć do prve lige. Kad se već spominje Bundesliga mislim da bi joj svakako pravo osvježenje bija 1.FC Union Berlin, a to je već realnost. Imaju nevjerojatne navijače, mislim da su čak livo usmjereni, ali nije bitno, predobri su. I onda bi se svakako ispravila ona o jedinom europskom glavnom gradu bez gradskog derbija...iako mi ni Zagreb nije jasan
RobertEdwardLee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 11:45   #80
Quote:
Liht kaže: Pogledaj post
Možda ipak poznatiji od Livorna ljevičarski klub je Olimpique Marseille, no oni nisu komunistički ljevičari kao livorno već onako, kak bi se reklo - simpatični ljevičari

Od desničarskih klubova, može ih se tu nabrojati poprilično mnogo. Meni prvi na pamet, izuzev onih majmuna po rusiji poljskoj i bugarskoj, pada Atletico Madrid koji je izrazito desničarski klub, kao i Lazio. Od manje poznatih po tome tu je Espanyol, klub koji nije naročito poznat ni po navijačima ni po rezultatima no ima jednu od najhomogenijih desničarskih grupa navijača, ne govorim tu o "ultrasima" već općenito o ljudima koji simpatiziraju taj klub.

Još treba istaknuti ovdje i Benficu, kao i Zenit Petersburg, ne spominjem inaće ruse, ali oni su najekstremniji primjer današnjih desničarskih klubova, kao kaj nekada u Laziju nisu smjeli igrati crnci, tako je danas u Zenitu.

To bu se možda mogao ddati i Athletic Bilbao, mada treba razlikovati densičarske od nacionalističkih klubova, oni su ipak nacionalistički klub kao kaj je nekad bila Barca dok ju nije pojela lova.
1.največi prijatelji su ti navijači Livorno-Marseille- AEK Atena( BAL-Commando Ultra 84- Original 21) i ti se transparenti često mogu vidjeti na sva tri stadiona navedenih klubova

2.je, ovo stoji za Atletico M., ali iz mojih izvora čujem da na Calderonu ima i Antifašista i da se često po gradu tuku sa fašistima(ne na stadionu), a jedini ljevičarski klub u Madridu je Rayo.

3. ja ne znam jesam ja nešto zabrio, neda mi se sad provjeravat, ali Benfica je ljevica,imaju i zastave sa Che-om.

4. Ukratko: oni su "svi" mahom antifašisti( a bili su protiv Franca u građanskom ratu) i kod njih je jak separatizam(kao i u još dosta dijelova španjolske, al kod njih posebno). ne osječaju nikakvu ljubav prema španjolskoj, već isključivo prema Baskiji i žele neovisnost od Španjolske i Francuske itd.

i PS: neko je spominjo da je Dortmund desnica, što nije, apolitični su i čak više vuku na ljevicu

[/QUOTE]
HNT is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:31.