Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2009., 13:28   #1
Zašto Zagreb ne voli nogomet?

Da prvo razjasnimo-ja sam Dinamovac,i moj otac je Dinamovac...

Zagreb i vlim,i poštujem kao naš jedini veliki Europski grad...

Ali ljudi ovo je tužno...


Posljednje kolo Dinamo je pobjdeio a Hajduk remizirao sa Cibalijom...

Nakon toga počelo je najneizvjesnije prvenstvo u zadnjih 4 godine...

I opet,protiv nejakog Zagreba na Poljudu se skupilo 10.000 gledatelja...

Na Maksimiru,protiv Osiejka se uz 2000 Boysa,skupila bijeda od 1000 ljudi...

Portiv Osijeka,uz Rijeku jedina dva našamanja kluba sa tradicijom korak do Dinama i Hajduka...


Inter ima sreću ako mu dođe 2000 gledatelja, Zagrebu je 1000 mnogo...

O Croatiji Sesvete ne treba trošiti riječi...


Čak i Dinamo,naš najveći i najtrofejniji klub može komotno iamti stadion od 5000 ljudi...

Osim 2000-3000 Boysa koji stalno dolaze, na Dinamo od milion ljudi u Zagrebu i okolici,mžda dođejoš 3-4 tisuće,ako i toliko...

Koji je razlog tome,zašto Zagrebčani ne vole nogomet?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 25.03.2009., 13:41   #2
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Koji je razlog tome,zašto Zagrebčani ne vole nogomet?
Da bi ljudi dolazili na stadione treba imati nesto zanimljivo za ponuditi. Treba imati atraktivne igrace, zvijezde. Dinamo ih nema. Treba imati dobar stadion sa rjesenom infrastrukturom na kojem se covik osjeca ugodno. Dinamo to nema. Igra treba biti lijepa i gledljiva da ljudi mogu uzivati. Dinamo nema ni to. Treba imati protivnika koji je po mjeri i nije daleko po kvaliteti. Osim Hajduka, toga nema a utakmice sa Hajdukom su dobro posjecene. Ljudi se zele poistovjetiti sa svojim klubom i navijati za njega. Da li se ti mozes poistovjetiti sa Mamicima i njegovim bogatim prepotentnim igracicima?

Sigurno sam dao dobar dio odgovora ali ima toga jos...
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Old 25.03.2009., 13:42   #3
to da zagreb ne voli nogomet je cista glupost, pa jel ti vidis TKO VODI TAJ DINAMO?...TAJ FAMOZNI IZVRSNI ODBOR?...klubske legende dobijaju pozive da se maknu od dinama, igraju 8 s copacabane, tri argentinca i cileanac, nista protiv njih samo to nije to, oduvijek su bili stranci u dinamu , al oni su grizli, cupali sve zivo, jeli malu djecu a ne ovi lajbeki i jos ugovore i lovu ko dreka....LJUDIMA JE DOSTA TIH LAZI, MULJANJA ,kak je reko edo pezzi kipti kipti e pa kad prekipi onda ce bit rez.....
__________________
"ajde da se gađamo u pak alles zusammen, bez vaše moralne podrške naša borba je uzaludna"
jägermeister is offline  
Old 25.03.2009., 13:47   #4
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
I opet,protiv nejakog Zagreba na Poljudu se skupilo 10.000 gledatelja...

Na Maksimiru,protiv Osiejka se uz 2000 Boysa,skupila bijeda od 1000 ljudi...

kakvih 2000, protiv osijeka je bilo max 600-700 boysa
zli_fetus is offline  
Old 25.03.2009., 13:51   #5
Dinamo u zadnjih 10 godina u prosjeku ima podjednak broj gledatelja kao i Hajduk i Zvezda, prema tome ne može se govorit o nekom većem odstupanju, a najmanje o tome kako Zagreb ne voli nogomet, dok su Splićani ludi za njim, a Srbi da ne govorimo. Za Zvezdu navija valjda 5 milijuna ljudi, a imaju prosjek kao i mi.

Radi se samo o tome kako postoje glupe predrasude i kako su Zagrepčani neusporedivo najciviliziraniji narod od svih u bivšoj državi, a samim time i najskloniji samokritici, te i samo često gunđaju kako je malo ljudi u Maksimiru.

Naravno, i ja bih želio da nas je više u Maksimiru. Ali nije. Najveći razlog je svakako stadion. Naime, Zagreb je grad koji ima kina, kazališta, shopping centre, izletišta, jezera, planinu, kao malo koji grad u Europi, ali zato ima stadion gori nego Kišinev, Tirana, Mombasa i Kabul. Nije niti čudo da ljudi za vikend izlazak biraju ono prvo, a ne utakmice na najružnijem, najnefunkcionalnijem i najslabije opremljenom većem stadionu u Europi, ako ne i svijetu.

Još našmrkani maloumnik Mamić zabrani prodaju godišnjih, otvori tri blagajne za cijeli stadion i jedan ulaz na sjever, tako da je na zadnje tri tekme uđem najranije u 20 minuti.

Mi koji dolazimo na taj stadion smo neopjevani heroji među svjetskim nogometnim pukom.

GARANTIRAM da Zagreb ima mali, lijepi, opremljeni stadion za nekih 20.000 ljudi, i normalnu upravu, da bi taj stadion bio pun svaku tekmu.
 
Old 25.03.2009., 13:53   #6
Razumijem na što ciljaš ali mislim da nisi u pravu. Imam osjećaj da ljudi u Zagrebu stvarno vole nogomet. Skoro svaki kvart ima svoj nogometni klub. Ako se ne varam, samo oko Ljubljanice (Remize) u krugu od neka dva, tri kilometra postoji 6 nogometnih klubova (Sava Zagreb, Jarun, Trešnjevka, Zet, Rudeš, uostalom i NK Zagreb je u blizini). Neka me netko ispravi ako griješim, ovo sam naveo samo kao primjer.
A to što su u posljednje vrijeme maksimirske tribine poluprazne ima veze s nekim drugim stvarima.
__________________
1244 otoka :)
skwhat is offline  
Old 25.03.2009., 13:53   #7
Quote:
Spitka kaže: Pogledaj post
Radi se samo o tome kako postoje glupe predrasude i kako su Zagrepčani neusporedivo najciviliziraniji narod od svih u bivšoj državi, a samim time i najskloniji samokritici, te i samo često gunđaju kako je malo ljudi u Maksimiru.
Nisam znao da su Zagrepčani narod
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Old 25.03.2009., 13:57   #8
nebi se slozio sa svima ovdje...prvo....hajduk cemo uzet za primjer....isto nemaju kvalitetnih protivnika niti zvijezde od igraca niti neki super stadion sa rjesenom infrastrukturom,dakle vrlo su slicni nasem dinamu,ali hajduk ima redovito u prosjeku 5 000 gledatelja vise na stadionu nego dinamo sto je katastrofa za nas uzmemo li u obzir koliko stanovnika ima zagreb sa okolivom a koliko split......dakle nije stvar u nezanimljivom nogometu niti infrastrukturi nego u encem drugom....neki bi rekli da se boje huligana sto je cista glupost,na to se necu niti osvrtat...moje misljenje je da zagrepcani vole dinamo ali nemaju naviku odlaska na utakmice....takav je mentalitet grada....nema se navike otic na tekmu iako vole dinamo (znam po svom starom i njegovoj ekipi)....rade legnu pred tv ili u birc na pivicu i gledaju,neda im se ic na stadion...ne vole mamica,ali ok,ne volim ga niti ja pa ali opet volim dinamo i zato idem,ali vecini ljubav prema dinamu nije tolika,ocito......neda im se placat ulaznice,navijat za mamica i njegove crce i pederčiće,neda im se da ih murija maltretira i redari i sve to oko dinama i mene poprilicno zivcira a kako tek zivcira nekoga ko voli klub u pola manje od mene....i zato ljudi ne dolaze na stadion
 
Old 25.03.2009., 13:57   #9
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post


Čak i Dinamo,naš najveći i najtrofejniji klub
?
wob is offline  
Old 25.03.2009., 14:00   #10
a šta si ti sad iskeljio oči...nije ništa krivo rekao
soulcrew is offline  
Old 25.03.2009., 14:02   #11
A i ti sad isto uspoređuješ... Sjećaš se sezone nakon drvene lige? Posjeta je u prosjeku bila nekakvih 10-ak tisuća... Jebiga, škvadra je osjetila nekakav revolt, došla na stadion po titulu i to je to... Isto se sada događa sa Hajdukom, namirisali su krv i odmah je stadion pun.

Problem specifičan za ovu sezonu je derbi u Zagrebu koji je pratilo sramotno malo ljudi, u gradu ni a od atmosfere... A to nema veze sa stadionom niti sa ljubavi prema nogometu. Ljudima je pun kufer svega i to je to... Ulica je na toj utakmici vrlo jasno pokazala što misli o ljudima u klubu i načinu vođenja istog...
sr-bistabil is offline  
Old 25.03.2009., 14:12   #12
dino evo mogu ti dat primjer ekipe od mog starog (generacija koja je gledala pelea na maksimiru protiv santosa), idu ti na tekme, gostovanja u hr, van hr, makar pola njih nema posla, strganih kicmi, .....na cugi su prije i poslije tekme tako da to ne stoji, vode klince, unuke, bilo kog, znaci vidli su sva vremena zg nogometa i dinama.....te ljudi pizde kad dinamo na pripremema sa hiroshimom prvo poluvrijeme ne zabije gol.....kuzis......o ziher sam da je takvih pun zagreb al eto kak velio spitka, malo stadion , malo uprava i dosta ti je svega...
__________________
"ajde da se gađamo u pak alles zusammen, bez vaše moralne podrške naša borba je uzaludna"
jägermeister is offline  
Old 25.03.2009., 14:12   #13
Quote:
soulcrew kaže: Pogledaj post
a šta si ti sad iskeljio oči...nije ništa krivo rekao
Naravno da nije nista krivo rekao.
Evo mozes ti prvi dokazat ovo sta on govori pa stavi sve trofeje dinama od 45 godine i hajduka pa mi se onda javi ..

A ja cu i dalje se i tebi i njemu !
wob is offline  
Old 25.03.2009., 14:24   #14
znas cega fali , fali opet "zona" di si imo u kasini gostovanje a tam te cekaju njihovi lokalni razbijaci a s tvojom momcadi dodje pun bus ljudi, svi sa lancima i tak...al posto se moralo produzivat branimirove (mater vam sravnali ste nam igraliste) i slicne gluposti neki klubovi su propadali, izgubio se taj duh, firme su poklonjene nekima koji nemaju ni osnovnu i tak ti je to islo....ljudi su ostali bez posla, dosla je nova generacija , novi mediji, mamici, i onda ti to tak izgleda kako izgleda....
__________________
"ajde da se gađamo u pak alles zusammen, bez vaše moralne podrške naša borba je uzaludna"
jägermeister is offline  
Old 25.03.2009., 14:30   #15
da slazem se ali kakvih 2000 boysa protiv osijeka ih je bilo 400-500,ni boysa vise nema skoro,istok je protiv osijeka bio najpuniji-2000 ljudi!!
altka is offline  
Old 25.03.2009., 14:33   #16
Quote:
wob kaže: Pogledaj post
Naravno da nije nista krivo rekao.
Evo mozes ti prvi dokazat ovo sta on govori pa stavi sve trofeje dinama od 45 godine i hajduka pa mi se onda javi ..

A ja cu i dalje se i tebi i njemu !
Zašto od '45?

Ili od 1991. ili od 1911.

Ali nemojte sad širit temu. Otvori si poseban topic.
 
Old 25.03.2009., 14:34   #17
Quote:
wob kaže: Pogledaj post
Naravno da nije nista krivo rekao.
Evo mozes ti prvi dokazat ovo sta on govori pa stavi sve trofeje dinama od 45 godine i hajduka pa mi se onda javi ..

A ja cu i dalje se i tebi i njemu !
Dobro mi smo naš najbolji Hrvatski klub, vi ste naš najbolji Jugoslovenski klub...

Šala-mala,nećemo u offtopic više...
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 25.03.2009., 14:38   #18
sta se tice razloga najveci razlog je MAMIC,ja idem redovito na utakmice zato jer volim dinamo ali cesto sam se znao zapitati zasto idem na utakmice kluba koji mamiceva prcija,on je jednostavno isisao dusu dinamu nazalost to je nk mamic ne dinamo i zato ljudi ne dolaze, da mamic ode sutra vec bi sljdece kolo bilo bar 10.000 ljudi na stadionu sigurno!!Stadion je naravno derutan i katastrofalan ali nije to problem jer ako se klub voli nije ti problem otic na stadion jedino ako pada kisa!
altka is offline  
Old 25.03.2009., 14:42   #19
Quote:
altka kaže: Pogledaj post
da slazem se ali kakvih 2000 boysa protiv osijeka ih je bilo 400-500,ni boysa vise nema skoro,istok je protiv osijeka bio najpuniji-2000 ljudi!!
Jako,jako,jako puna BBB-a je na istoku i zapadu...Zašto?To tu nije tema...
Zgmarac is offline  
Old 25.03.2009., 14:48   #20
Quote:
Zgmarac kaže: Pogledaj post
Jako,jako,jako puna BBB-a je na istoku i zapadu...Zašto?To tu nije tema...
A najviše ih je doma, gleda Volim nogomet na telki.

BBB su na sjeveru, i samo na sjeveru.
 
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:46.