Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2017., 19:08   #3921
Quote:
RadosnaJura kaže: Pogledaj post
U mjesecu siječnju sam zaboravila poslati joppd obrazac za djelatnicu na porođajnom, što mi je sada najpametnije učiniti?
Pošaljite sad,dogodi se. Još nikad nisu do sada reagirali na takva kašnjenja,pogotovo ako se radi o djelatnici na porođajnom gdje i tako ništa ne plaćate za nju.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 19:12   #3922
SNU

Danas primila poziv za povezivanje SNU obrazaca za jednog obveznika (prešli nama od 01.01.2017.) s navedenim kaznama...to su od bivšeg knjigovodstva nepovezani jopci i uplate...počeli čistiti nered.

Stiglo mailom meni jer je moj mail sada tamo kao kontakt, proslijedila klijentu nek vidi jer su to oni trebali riješiti.

Tako da se ne iznenadite ako netko dobije...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 20:59   #3923
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Danas primila poziv za povezivanje SNU obrazaca za jednog obveznika (prešli nama od 01.01.2017.) s navedenim kaznama...to su od bivšeg knjigovodstva nepovezani jopci i uplate...počeli čistiti nered.

Stiglo mailom meni jer je moj mail sada tamo kao kontakt, proslijedila klijentu nek vidi jer su to oni trebali riješiti.

Tako da se ne iznenadite ako netko dobije...
Sekirat cu se Kad nas pocmu placat jer obavljamo posal porezne uprave. Do tad me zbilja takve stvari ne uzbudjuju. Bice ce dolazit kazne i za nepovezane joppd zbog pretplata po kontima. 2 dana misecno ako ne i vise nam otpada na povezivanje joppda. Mislim jeli iko od njih ima zrna soli u glavi
ladak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 21:23   #3924
devil, naj se sekirat.
To šalje sistem PU čim nanjuše da nitko nije neko vrijeme povezivao. Meni svako malo dođe pa sam pitala. I lijepo rekla da imam i drugog posla osim SNU. Onda mi referentica tak rekla.
Sve dok ne dobijemo ono u bijeloj kuverti , službeno, preporučeno s povratnicom ... sve štima.
Onaj tko je taj njihov sistem osmislio, malo nema pojma o nekim stvarima.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 21:37   #3925
Quote:
konto12345 kaže: Pogledaj post
Pošaljite sad,dogodi se. Još nikad nisu do sada reagirali na takva kašnjenja,pogotovo ako se radi o djelatnici na porođajnom gdje i tako ništa ne plaćate za nju.
Ne gledaju to kao kašnjenje s predajom obrasca, kao i za pdv? Ima u zakonu išta? Kazna ili?
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 22:06   #3926
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
devil, naj se sekirat.
To šalje sistem PU čim nanjuše da nitko nije neko vrijeme povezivao. Meni svako malo dođe pa sam pitala. I lijepo rekla da imam i drugog posla osim SNU. Onda mi referentica tak rekla.
Sve dok ne dobijemo ono u bijeloj kuverti , službeno, preporučeno s povratnicom ... sve štima.
Onaj tko je taj njihov sistem osmislio, malo nema pojma o nekim stvarima.


Jel ovako i tebi dođe ?
Mislim ne sekiram se ja...to je od prije, nisam ja tada vodila, tak da...ne mislim povezivat ja free of charge...a ima ih brdo, nek se klijent o tome brine..ja sam ih upozorila čim sa preuzela da ima brdo nepovezanih uplata..
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 22:26   #3927
Nije mi tak došlo. Prvi put to vidim.
Meni iskače na e poreznoj, svaki drugi dan.
Čak i kad mi piše "u radu" iskače ta glupost.
(btw. imam na I stupu jednu lipu koja je "u radu" već 3 tjedna ).
U ovom obliku nisam još dobila.
Al eto ti prilike za dodatnu zaradu. Opleti ih dobro za to.
Ozbiljno. Ak netko nije bio u stanju par puta kliknut mišem i napravit nekoliko SNU obrazaca (za redovito povezivanje treba odvojit max sat vremena tjedno ) , onda nek to plati.

Jesi gledala njihove PKK? Na šta to liči? Ima li približno veze s financijskim? I to sređivanje naplati.
I ako se kad sretnemo na seminaru, platiš kavu
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 23:11   #3928
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Nije mi tak došlo. Prvi put to vidim.
Meni iskače na e poreznoj, svaki drugi dan.
Čak i kad mi piše "u radu" iskače ta glupost.
(btw. imam na I stupu jednu lipu koja je "u radu" već 3 tjedna ).
U ovom obliku nisam još dobila.
Al eto ti prilike za dodatnu zaradu. Opleti ih dobro za to.
Ozbiljno. Ak netko nije bio u stanju par puta kliknut mišem i napravit nekoliko SNU obrazaca (za redovito povezivanje treba odvojit max sat vremena tjedno ) , onda nek to plati.

Jesi gledala njihove PKK? Na šta to liči? Ima li približno veze s financijskim? I to sređivanje naplati.
I ako se kad sretnemo na seminaru, platiš kavu
Pa to ti govorim, dobila sam mailom od referenta...znam za poruke na e-poreznoj, no ovo mi je mailom stiglo...prvi put za nekoga...

Ma jasno ja sam odmah kad sam ih preuzela rekla da imaju preko 80 nepovezanih uplata i neka vide hoće li to riješavati stari knjigovođa jer da ako ću ja to raditi ću dodatno naplatiti...pa šta ti je to moraš po izvodima gledat gdje je šta i kad bilo pa koji jopci su predani, to izgubiš ohoho vremena na toj količini...2014/2015/2016 godina...to je brdo !

Za kavu nema frke, uvijek !
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 23:29   #3929
Darsey...
Ako si u servisu viruj mi nema sanse da je to sat tjedno.
Ako je tebi sat tjedno za jednu firmu...pa sad da imas samo 20 klijenata svakom po pola sata da je to je vec jedan radni dan..i vise
ladak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 04:20   #3930
i ja dobila opomenu za SNU u ovome lijepom obliku na email, dobili smo samo za klijente na Susedgradu oni se samo groze
a da li znate da su se sada počeli groziti ako imate nepovezanih Snu da vam neće dati potvrdu da nemate duga

ja imam problem sa jednom otvorenom stavkom, referent nema pojma što da radim
uglavnom kartica doprinosa na na 0,00 kn, imam nepovezani iznos od 125,00kn, nebaci mi JOPPD svi su povezani,kamata nema..šta drugo, veli mi pametna referentica neka vratim na žiroračun ako to napravim ode mi račun u dug, ima tko ideju
__________________
trebam sretne misli
BUBAMARA22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 04:22   #3931
ja naplaćujem povezivanje stavaka,molim lijepo ako se nećeju skulirati kada plaćaju da vode o brigu o pozivu na broj neka plate
__________________
trebam sretne misli
BUBAMARA22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 07:41   #3932
Quote:
BUBAMARA22 kaže: Pogledaj post
i ja dobila opomenu za SNU u ovome lijepom obliku na email, dobili smo samo za klijente na Susedgradu oni se samo groze
a da li znate da su se sada počeli groziti ako imate nepovezanih Snu da vam neće dati potvrdu da nemate duga

ja imam problem sa jednom otvorenom stavkom, referent nema pojma što da radim
uglavnom kartica doprinosa na na 0,00 kn, imam nepovezani iznos od 125,00kn, nebaci mi JOPPD svi su povezani,kamata nema..šta drugo, veli mi pametna referentica neka vratim na žiroračun ako to napravim ode mi račun u dug, ima tko ideju

imam isti taj problem
I da se ja sekiram zbog opomene
Bože sačuvaj.

Imaš pravo, sve to treba počet naplaćivat.
A ne da ja moram dodatni radni dan odrađivat zbog njihovih SNU obrazaca.

Još kad mi izbaci nepovezane uplate, počmem kontrolirat, a na kraju ispadne da je sve zbog pretplata po kontima. Po ure posla ni zašta, a oni u 15.00 brišu doma da bi stavili mozak na laganu pašu?
Fuj
ladak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 08:56   #3933
Quote:
BUBAMARA22 kaže: Pogledaj post
i ja dobila opomenu za SNU u ovome lijepom obliku na email, dobili smo samo za klijente na Susedgradu oni se samo groze
a da li znate da su se sada počeli groziti ako imate nepovezanih Snu da vam neće dati potvrdu da nemate duga

ja imam problem sa jednom otvorenom stavkom, referent nema pojma što da radim
uglavnom kartica doprinosa na na 0,00 kn, imam nepovezani iznos od 125,00kn, nebaci mi JOPPD svi su povezani,kamata nema..šta drugo, veli mi pametna referentica neka vratim na žiroračun ako to napravim ode mi račun u dug, ima tko ideju
Da,da, i ovo je Susedgrad

Ludilo najbolje mi je kad kažu da ne znaju kako riješiti, ali slati pozive znaju...apsolutno se slažem da to treba dodatno naplaćivati.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 10:55   #3934
Quote:
ladak kaže: Pogledaj post
Darsey...
Ako si u servisu viruj mi nema sanse da je to sat tjedno.
Ako je tebi sat tjedno za jednu firmu...pa sad da imas samo 20 klijenata svakom po pola sata da je to je vec jedan radni dan..i vise
Znam to. Al da se bar neki skuliraju, ne bi za sve trebalo radit SNU.
Naplatit im to treba.
Mislim kaj rade kad imaju stalno nepovezane uplate? Ajd ponekad, al stano
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 13:44   #3935
Čekam i ja onda da mi se Susedgrad javi Imam ih par tamo.
A dajte recite, o kojim ciframa se radi?

Imam ja par klijenata s 5-6 nepovezanih, ali u iznosima od kunu-dvije-tri, a nemam kam prebaciti jer nema nikakvih dugova, a neki više nemaju ni radnike. Ak mi budu slali za takve, lijepo ću tražit povrat na žiro, pa nek plaćaju naknadu veću od nepovezane
Ljubicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 14:46   #3936
Moram se nadovezati na ovaj SNU jer mi smo preuzeli jednog klijenta ovaj mjesec, čim sam otvorila e—poreznu i vidjela 38 poruka nepročitanih znala sam o čemu se radi. Ima nepovezanih još od 2014 od ex knjig.,ajde ti sada njemu objasni, koji je to posao i da mu moram i koliko naplatiti...tko zna kad ću uopće s tim završiti 😰

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk
slatkasol is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 14:48   #3937
Quote:
konto12345 kaže: Pogledaj post
Pošaljite sad,dogodi se. Još nikad nisu do sada reagirali na takva kašnjenja,pogotovo ako se radi o djelatnici na porođajnom gdje i tako ništa ne plaćate za nju.
Hvala, poslala sam danas
RadosnaJura is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 15:57   #3938
Quote:
Ljubicica kaže: Pogledaj post
Imam ja par klijenata s 5-6 nepovezanih, ali u iznosima od kunu-dvije-tri, a nemam kam prebaciti jer nema nikakvih dugova....
Slijedeći put po tom računu uplati toliko manje, pa poveži.

A male iznose ne vraćaju. Rekla mi referentica da ne vraćaju ispod 10 kuna. E sad jel to točno ne znam.

Ja imam neku preplatu 22 kune na II stupu , onaj stari uplatni račun.
Rekla mi i referentica i u REGOSU da moram za to napravit RSM za zatezne kte (oduvijek II stup plaćamo redovito, baš radi tog posebnog zaduživanja kta, dakle to je nemogućei).
Ne pada mi napamet išta radit . Više nemam pojma kak se radi RSM.
Nek to stoji tamo. Nije dug, nego preplata.. meni ne smeta.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 16:04   #3939
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Slijedeći put po tom računu uplati toliko manje, pa poveži.

A male iznose ne vraćaju. Rekla mi referentica da ne vraćaju ispod 10 kuna. E sad jel to točno ne znam.

Ja imam neku preplatu 22 kune na II stupu , onaj stari uplatni račun.
Rekla mi i referentica i u REGOSU da moram za to napravit RSM za zatezne kte (oduvijek II stup plaćamo redovito, baš radi tog posebnog zaduživanja kta, dakle to je nemogućei).
Ne pada mi napamet išta radit . Više nemam pojma kak se radi RSM.
Nek to stoji tamo. Nije dug, nego preplata.. meni ne smeta.
Meni je vracalo i 7 lipa.
Sta se tice starih konta na kojima su pretplate posalji zahtjev da se pripisom zatvore stara konta. Tad sami moraju vidit jel sve ok. Ako jest to ce ti maknit bez RS obrazaca.
Idi po sistemu APP
ladak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 16:08   #3940
Quote:
slatkasol kaže: Pogledaj post
Moram se nadovezati na ovaj SNU jer mi smo preuzeli jednog klijenta ovaj mjesec, čim sam otvorila e—poreznu i vidjela 38 poruka nepročitanih znala sam o čemu se radi. Ima nepovezanih još od 2014 od ex knjig.,ajde ti sada njemu objasni, koji je to posao i da mu moram i koliko naplatiti...tko zna kad ću uopće s tim završiti 😰

Poslano sa mog ALE-L21 koristeći Tapatalk
Ja kad neke stvari ne stignem napravit u roku samu sebe ubijem u pojam je to samo kod mene tako. Al kad procitam ovakve stvari skuzim da sam zmaj
ladak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:26.