Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2015., 13:09   #921
Radim sama, povremeno bih uzela animafelis za situacije kad zagusti (ponestane mi, zaboravim odmrznuti i slicno).
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 14:09   #922
Baš ću danas uslikati jedno pakiranje pa pošaljem.

Inače, u subotu sam radila barf prema receptu od http://www.catnutrition.org/ i danas sam je prvi put dala svom malom mačiću (stavila sam pola barf, pola mokru) i pojeo je sve
Imam veliki problem sa svojim starijim mačkom koji ne voli nijednu sirovu osim animafelisa, prije je jeo ono što sam ja slagala po frankenprey principu ali i to je bila stalna agonija i bio je jako mršav jer je slabo jeo. Problem je što njemu uopće ne odgovara nijedna kupovna hrana (bilo mokra ili suha) jer dobije proljev od nje (tako sam i počela s barfom). Probala sam mu u animafelis staviti milimetar moje friško napravljene, ali čim je osjetio da je miris drugačiji nije više htio ni ostatak animafelisa pojesti... Već polako ludim jer sam pokušala sve trikove koje sam pročitala - polako dodavanje nove hrane uz staru, prelijevanje sokom od tune, prelijevanje mokrom/smrvljenom suhom i ništa nije pomoglo. Sad kad animafelis hrane više neće biti ne znam što ću mu dati
Dži is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 03:33   #923
S kojom masinom si samljela kosti, po tom receptu vidim da se melje?
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 16:53   #924
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
S kojom masinom si samljela kosti, po tom receptu vidim da se melje?
mašina je Gorenje MG1800W i može samljeti pileća krila, batak i zabatak.

evo i slike mog AnimaFelisa. Isti datum proizvodnje se još prodaje u Pet Centru.

Dži is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 19:10   #925
Hvala puno za info!
O super, meni je onda covjek uzivo krivo rekao - i prodao "staru" hranu.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 14:15   #926
Pozdrav svima,
imam mačka od 1g i 2 mj. kojeg hranim sirovim mesom zadnja 3 mj. i on je to odlično prihvatio.U zadnjih mjesec dana je smršavio pa sam mu povećala porciju na 150 g dnevno ali on i dalje gubi kilažu i stalno žica hranu.Uglavnom ga hranim pilećim prsima u koje umiješam ovaj dodatak: http://www.zooplus.hr/shop/macke/dod...itamini/312741 + lososovo ili kokosovo ulje.Bila bi vam zahvalna na bilo kakvoj pomoći jer mi većina savjetuje da vratim mačka na suhu hranu,a to mi ne bi bilo drago.Osim što je smršavio, nema drugih nuspojava.Pun je energije, probava i mokrenje su uredni, nema više neugodnih mirisa Jedino sam primjetila da se linja ali to može biti povezano i s promjenom godišnjeg doba.
Mislite li da je ok taj dodatak ili bi bilo bolje dodavati vitamine odvojeno? Ovo je puno jednostavnije jer ne treba stavljati kosti i jetra u hranu.
Imate li kakav savjet kako da mu podignem kilažu?Mogu mu ubaciti i neko drugo meso, možda junetinu. uglavnom se držim piletine jer znam da je svježa i da su to kokcie koje su vani i nisu šopane kemikalijama. Jako je teško pronaći zdravo meso i da je uz to prihvatljive cijene.Gdje vi kupujete meso?
Osim gospodina mačka, od prije tjedan dana imam i godinu i pol staru macu koju sam udomila od jedne udruge. ona pak neće da jede i uz to je imala trakavicu koju je povratila nakon čišćenja tabletom. Zna pojesti nekoliko briketa ili komadić mesa ali uglavnm pojede žele,tekući dio hrane.Ne znam što da radim s njom i da li nema teka zbog proklete trakavice ili zbog promjene okruženja.

Svi savjeti su dobrodošli
glass spider is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 21:33   #927
Ja sam danas kupila file pilećih prsa po 37 kn u Konzumu. Prije sam kupovala po 35 kn u Metrou smrznuto. Najčešće mu dam ono što mi jedemo, ali ili bez začina (skuham posebno za njega) ili sirovo.

Možda su tvoju macu hranili tim želatinastim hranama (te su najjeftinije) pa nije navikla na nešto bolje.
__________________
Ginger Rogers did everything Fred Astaire did, but she did it backwards and in high heels.
sugababe156 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2016., 23:29   #928
Quote:
glass spider kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
imam mačka od 1g i 2 mj. kojeg hranim sirovim mesom zadnja 3 mj. i on je to odlično prihvatio.U zadnjih mjesec dana je smršavio pa sam mu povećala porciju na 150 g dnevno ali on i dalje gubi kilažu i stalno žica hranu.Uglavnom ga hranim pilećim prsima u koje umiješam ovaj dodatak: http://www.zooplus.hr/shop/macke/dod...itamini/312741 + lososovo ili kokosovo ulje.Bila bi vam zahvalna na bilo kakvoj pomoći jer mi većina savjetuje da vratim mačka na suhu hranu,a to mi ne bi bilo drago.Osim što je smršavio, nema drugih nuspojava.Pun je energije, probava i mokrenje su uredni, nema više neugodnih mirisa Jedino sam primjetila da se linja ali to može biti povezano i s promjenom godišnjeg doba.
Mislite li da je ok taj dodatak ili bi bilo bolje dodavati vitamine odvojeno? Ovo je puno jednostavnije jer ne treba stavljati kosti i jetra u hranu.
Imate li kakav savjet kako da mu podignem kilažu?Mogu mu ubaciti i neko drugo meso, možda junetinu. uglavnom se držim piletine jer znam da je svježa i da su to kokcie koje su vani i nisu šopane kemikalijama. Jako je teško pronaći zdravo meso i da je uz to prihvatljive cijene.Gdje vi kupujete meso?
Osim gospodina mačka, od prije tjedan dana imam i godinu i pol staru macu koju sam udomila od jedne udruge. ona pak neće da jede i uz to je imala trakavicu koju je povratila nakon čišćenja tabletom. Zna pojesti nekoliko briketa ili komadić mesa ali uglavnm pojede žele,tekući dio hrane.Ne znam što da radim s njom i da li nema teka zbog proklete trakavice ili zbog promjene okruženja.

Svi savjeti su dobrodošli
Nisam stručnjak odnedavno imam i micku. Za ovu prvu macu ima dobrih recepata na početku ove teme. Sama radim barf na temelju jednog od recepata. Piletina ili junetina s pilećim ili purećim srcima, pilećim želucima te nešto malo kosti, sve smljeveno. Dodajem malo maslinovog ili kokosovog ulja. No, jede i suhu hranu uz to.
Za drugu micku pogledaj dal uopće ima zube. Prijateljica udomila micku koja je stalno povraćala hranu. Kad je nakon nekoliko mjeseci došao vet kod nje doma cijepiti macu, a ona se požalila da micka često povraća, mali smo što i vidjeti micka nema niti jednog jedinog zuba.
Moguće da tvoja jede samo tekuće iz istog razloga ili možda ima neku upalu zubnog mesa.
Mi smo hranili jednog miceka vani i isto nije htio (mogao) jesti krutu hranu nego samo mekano zbog upale zubnog mesa. To smo za sad sanirali nekim tableticama koje nam je dao vet.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 14:10   #929
Glass spider ne valja ih hraniti samo pilećim prsima. Imaš i na ovoj temi, a i ovako okolo po netu recepata pa probaj malo kombinirati. Moraš davati i iznutrice i kosti, a ne bi bilo loše i da daješ različite vrste mesa (samo ne svinjetinu jer se s njom može prenijeti lažna bjesnoća). Micku ti vjerojatno nešto fali, gubi ti na kilaži i linja se, to ti je alarm da nešto ne štima.

I ako slučajno se odlučiš hraniti micija sa kupovnom hranom, ako možeš kupuj mu mokru, nipošto suhu. Suha je jednostavnija za davati, ali je najgora od svih vrsta hrana jer nema dovoljno vlage u sebi, a neke mačke ne nadoknade tu razliku sa pijenjem vode pa su konstantno blago dehidrirane.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 18:32   #930
Hvala svima na savjetma. S obzirom da mu dajem Feline complete ne smijem mu davati jetricu i kosti. Dajem mu srce,bubrege i želuce.Sutra ću mu kupiti junetine pa ću vidjeti kako će napredovati.Ako ne dobije na kilaži,odustati ću od Feline C. pa ću sama sve dodavati prema receptu s početka teme. Kosti sami meljete ili se može zamoliti mesara da to napravi? Nisam baš upućena u išta s mesom jer sam vegetarijanac i još uvijek ne mogu vjerovati da posjećujem mesnice i rezuckam meso
Drugoj maci sam danas skuhala piletinu s rižom i napokon je nešto pojela :klap:
glass spider is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 09:57   #931
Kosti a to su pileći vratovi sami meljemo. Imamo jednu klasičnu mašinu za mljevenje.
Što se tiče druge mice baš zbog ova dva razloga koja sam gore navela treba provjeriti da li je sve u redu sa zubima i desnima.
Ukoliko je zdrava ja mislim da nema razloga zašto ne bi mogla jesti i krutu hranu.
Čim sam vet rekla da ova mica izvana koju hranimo ne može žvakati suhu hranu upozorila me na mogućnost da mica ima mačju leukemiju, a to nije nipošto bezazleno.
No ima tu puno iskusnijih ljudi sigurna sam da će te još savjetovati ...
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2016., 10:05   #932
Cura koja mi donijela macu rekla je da sve jede i mogu reći da se vidi na njoj,poprilično je bucmasta.Ostavila sam joj danas kuhane i suhe hrane pa ću vidjeti je li pojela kad dođem s posla. Ako ne bude sreće,odvest ću je veterinaru na pregled.
glass spider is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 23:17   #933
Da oživim temu.
Mačak za kojeg sam smatrala da ima problema sa zubima i teško jede, danas je bez problema pojeo manji pileći vrat. U jednoj su mi grupi reklu kao mačke ne smiju pileće kosti. Mljevene znam da svakako mogu, no može li i ovako, čitavo ili prerezala na manje dijelove? Vrat je ionako uglavnom hrskavica, no budući da do sada nije jeo barf, osim mesa tu i tamo, radije pitam.
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 23:44   #934
Pa ako ti je sad bez problema pojeo cijeli zasto bi rezala na manje dijelove?

Smiju jesti vratove, smiju i kosti ali sirove. Svinjece jedino izbjegavaj zbog lazne bjesnoce.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 23:52   #935
Hvala! Znam da ne kuhano i bez svinjetine, pas jede barf. No da provjerim, da kasnije ne bi bilo.
Čudi me što je uopće htio, i to samoinicijativno. Moram proučiti potrebe mačaka pritom sirove prehrane, rado bih i njega prebacila.
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 13:51   #936
Moja macka jako voli ovu sirovu hranu - https://www.naturalinstinct.com/raw-cat-food

Ali problem je sto je ne mogu redovno nabavljati (ovo sam dobila prilikom posjeta iz uk)...nabavila sam divljac, cistu patku, cistu junetinu, mijesano janjetinu-piletinu i countrey banquet puretinu...davala sam joj 3x tjedno i polizala bi zdjelicu...pitala sam u pet centru i zoo cityu jel bi bili zainteresirani za uvoz, ali nista od toga

Inace nabavljam domace meso od prijatelja koji uzgajaju za sebe, a visak prodaju meni (piletina, patka, ovčetina, kozetina, jaretina, teletina, junetina), ali to ponekad pojede s gustom sve, a ponekad pola ostavi...jednom sam kupila i od jednog opga u zg, ali ni primirisati tome...zato me iznenadilo kako je na ovo bas navalila, zdjelice se blistale
bas nam je los izbor hrane u hrv cak i po konzerve i suhu moram u ljubljanu...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 09:00   #937
Moje macke su na sirovom od 3 mjeseca ove godine i zasad je sve odlicno, pocistili su im se zubi, sredili problemi s proljevastim stolicama (iako smo do sirovog bili na maksimumu kvalitete sto sam im mogla priustiti, konzerve Animonda Carny i Carnilove dehidrat), stolica uopce nema miris i manje je obilna za razliku od stolice na smecu od suhe hrane gdje pola izadje neprobavljeno. Onda su kakali 2-3 puta DNEVNO, sad kakaju jednom u 2-3 dana a piske redovno i dovoljno sto znaci da su dobro hidratizirane. Netko je negdje spomenuo povrce, mackama NE TREBA povrce jer su kako se to kaze "obligate carnivores". Psi su druga stvar.
Sto se sirove hrane tice, smatram da se sve moze zadovoljiti mesom tako da sam protiv nekih dodataka (prva stranica teme, oscarzgb spominje 4000 mg lososovog ulja - moze se zamijeniti sardinama, sirovim ili onima iz konzerve no dobro je i ulje ako nema ribe, zatim 800 IU vitamina E i 200 mg B kompleksa - ne shvacam zasto, 4000 mg taurina koji je isto bespotreban jer ga ima u srcima (veci postotak sto je srce manje dakle u pilecem ga ima vise nego u npr telecem srcu) i tamnijem mesu tipa pileci batak, zabatak, te 1 i pol mala žličica soli koju apsolutno ne shvacam. Takodjer, jaje ide cijelo a ne samo zumanjak). S obzirom da su moji kucni smotani blentoni, ne znaju sazvakati kosti te im sameljem pileci trup i vrat u rucnoj masini za mljevenje mesa. Ostavim vece komade zeluca i jezika da imaju sto za zvakanje s obzirom da ne zvacu kosti.
Jedino sto me muci su vrste mesa, hranim ih piletinom, puretinom i junetinom, svinjetinu znamo zasto se izbjegava a zao mi je jer je jeftina, ne mogu im priustiti nista drugo osim ove tri navedne vrste mesa i s time da junetinu uglavnom koristimo jezik a nekad i but. Iako, kad pogledam sastav svih dehidrata i onih jeftinih mokrih vrecica/konzervi, sve je bolje od toga i zao mi je sto vise ljudi nije osvijesteno po pitanju sirove prehrane. Zao mi je sto prevladavaju mitovi i strahovi (paraziti, bakterije tralala).
Takodjer me zanima da li je itko na sirovom nakon par mjeseci obavljao kakve pretrage da bi se moglo ustanoviti da li mackama sto nedostaje u organizmu, tipa, krvna slika, urin ili nesto - po tom pitanju nisam bas potkovana pa ne znam ni sto bi trebalo provjeravati.
Joshira is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 09:15   #938
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Meni jedino kod ove sirove hrane nije jasno zašto svi melju kosti? Što nije fora da je mačka u prirodi ne bi baš jela "mljevene" kosti...

Moja je fina guza, pa kad režem piletinu, odmah doleti po komad, ali ako joj stavim npr dio batka i nadbatka, neće ni pogledati - sa stavom - kaj bi ja ovo trebala žvakati??'
Eto sam(a) sebi si odgovorio/odgovorila. Moje su fine guze i ne znaju zvakati kosti, zato ih meljem. Navikavam ih tako da im tu i tamo dam vrh krilca (odrezem onu ostru "bodljicu"), prosli put su na nosili po kuci i zvakali, oderali meso s njega ali nisu progrizli kost te su ga na koncu ostavili.
Inace, tko ne zna, od kostiju se za macke preporuca vrat, rebra, krilce (vrh), izbjegavati vece kosti tipa od batka i nikako kuhane vec samo sirove. Vjerujem da iskusnije macke mogu prozvakati svasta ali za ove mimoze koje ne mogu, najbolje je krenuti s rebrima, vratom ili krilcem, pile ili prepelica bi bili najbolji izbor. Mojima je i vrat znanstvena fantastika i nema teorije da bi ga mogli pojesti. Eventualno da je od pilica

Da li je itko cuo o varijanti dezinfekije mesa natrij kloritom? Pise da to ubija razne patogene, tak da bi po nekoj logici moglo ubiti Aujeszkog iz svinjetine jer mu je uzrocnik herpesvirus. Pitanje je samo da li je to sve istina i da li bi macke jele meso koje se mockalo u necem. Meni se bas i ne isprobava.
Joshira is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 10:28   #939
I meni je žao kaj sam odustala od sirove, ali ono što sam ja po receptu za mačji barf napravila, moja nije htjela ni primirisati
Općenito je jako izbirljiva oko hrane, pogotovo konzervi. Carny i ove bolje stvari neće ni taknuti.
U isto mi je žao što kod nas nitko ne prodaje/radi barf za mačke
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 11:39   #940
Vidjeh na temi Barf da neki daju barf starter mačkama. Kakva su iskustva?
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:42.