Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2008., 23:48   #81
[QUOTE=piacere_dfn;15903355]No trenutno me ne zanima niti jedan drugi pas osim buldoga pa ih pokušavam uvjeriti da bi buldog preko ljetnih mjeseci mogao biti i vani, mislim da bi čak i njemu to bolje odgovaralo.
Još me zanimaju i cijene, znam da buldozi i nisu baš jeftini, ali najviše što bi mogao izdvojiti je oko 1000 eura.
QUOTE]

Uf nikako buldog ne može bit vani ljeti,zbog njihove plosnate njuške oni kao i svi psi s takvom njuškom jedva dišu,za vrijeme ljetnih mjeseci oni ne smiju dugo boravit vani ,buldozi su se osjetljiva pasmina,zimi im je prehladno,ljetni izlasci su kratki,samo da obave nuždu,buldog je sretan kad cijeli dan leži na kauču ispod klime skupa sa svojim vlasnikom,nikako ne sam vani na žegi,mrze samoću.
S njim ne možeš ić u duže šetnje,on se brzo umori,počne teško disat,teški su pa ih ne možeš nosit.
Cijena- u našim boljim uzgajivačnica ti je oko 15.000 kn,ima i za manje treba se raspitat.
Pozdrav.
nella_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 00:07   #82
Quote:
nella_b kaže: Pogledaj post
Uf nikako buldog ne može bit vani ljeti,zbog njihove plosnate njuške oni kao i svi psi s takvom njuškom jedva dišu,za vrijeme ljetnih mjeseci oni ne smiju dugo boravit vani ,buldozi su se osjetljiva pasmina,zimi im je prehladno,ljetni izlasci su kratki,samo da obave nuždu,buldog je sretan kad cijeli dan leži na kauču ispod klime skupa sa svojim vlasnikom,nikako ne sam vani na žegi,mrze samoću.
S njim ne možeš ić u duže šetnje,on se brzo umori,počne teško disat,teški su pa ih ne možeš nosit.
Cijena- u našim boljim uzgajivačnica ti je oko 15.000 kn,ima i za manje treba se raspitat.
Pozdrav.
Znam da ne podnose vrućinu što mi i odgovara jer je ne podnosim ni ja
Samo mislim da bi mu po ljetu bilo ugodnije vani, imamo sjenicu, hrpu drveća pa stoga i hlad, jezerce...Nisam neki sportski tip da idem u maratonske šetnje, obično bih ga šetao navečer.
piacere_dfn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 18:59   #83
Ako je jezerce dublje od visine psa (znači ako nije totalni plićak), bulldog ne bi smio biti u njegovoj blizini bez nadzora jer velika većina bulldoga ne zna plivati, ako i znaju, ne mogu dugo, dakle, lako se mogu udaviti ( najčešće bulldog u vodi tone kao cigla-ne zna plivati), stoga, jezerce samo kad vam je bulldog na oku.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 07:22   #84
Quote:
lekay kaže: Pogledaj post
ej white alien nemoj se uvrijediti ali za sto uopce sluze ti psi.. jbt pa vise mozes s pudlicom i pekinezerom trcati nego s tim buldogom..(shala mala) ..
Pa s pudlicom u svakom slučaju možeš, zapravo poželjno je. Pudleki su pravi mali sportski psi, osim ako ih neka isfrustrirana baba ne pretvori u nešto što vrlo često viđamo na ulicama.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 22:22   #85
Ljudi bok!
Ja već duže čitam ovaj vaš forum i zbilja izgledate kao pravi vlasnici bulldoga. Bulldoga sam upoznala prije godinu dana i zaljubila sam se u to biće.
Prije sam živjela u stanu s roditeljima i nikakvim uvijetima za psa, a kamo li bulldoga. Sada sam u kući s puno mjesta i velikom okućnicom tj. svim uvijetima, a najveći uvijet je ljubav i želja za tim psićem.
E, SADA
Kako pratim forume i raspitala sam se kod nekih vlasnika o cijeni i onda sam pala u depru kada sam čula cifru. Situacija je ta da meni ne treba pas s kojim bih ja hodala po izložbama, s kojim bih jednoga dana ostvarila leglo i sl. već meni treba pas koji bi bio moj kućni ljubimac. Dakle nikakvi papiri, rodovnice i sl mi nisu bitne - napomena kako sam svjesna što mogu očekivati od psa koji nije iz uzgajivačnice. Kada sve to zbrojiš i oduzmeš o kojoj cijeni pričamo? Btw, ja nemam 1 000 eura za psa. HVALA!
annarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 22:40   #86
Quote:
annarella kaže: Pogledaj post
Ljudi bok!
Ja već duže čitam ovaj vaš forum i zbilja izgledate kao pravi vlasnici bulldoga. Bulldoga sam upoznala prije godinu dana i zaljubila sam se u to biće.
Prije sam živjela u stanu s roditeljima i nikakvim uvijetima za psa, a kamo li bulldoga. Sada sam u kući s puno mjesta i velikom okućnicom tj. svim uvijetima, a najveći uvijet je ljubav i želja za tim psićem.
E, SADA
Kako pratim forume i raspitala sam se kod nekih vlasnika o cijeni i onda sam pala u depru kada sam čula cifru. Situacija je ta da meni ne treba pas s kojim bih ja hodala po izložbama, s kojim bih jednoga dana ostvarila leglo i sl. već meni treba pas koji bi bio moj kućni ljubimac. Dakle nikakvi papiri, rodovnice i sl mi nisu bitne - napomena kako sam svjesna što mogu očekivati od psa koji nije iz uzgajivačnice. Kada sve to zbrojiš i oduzmeš o kojoj cijeni pričamo? Btw, ja nemam 1 000 eura za psa. HVALA!
Sumnjam da si dovoljno čitala forume, a pogotovo ovaj topic. Ajd odi ispočetka, da White Alien ne dobije ospice skup sa nama ostalima od silnog ponavljanja jednog te istog pet puta po forumu i 25 puta u jednom te istom topicu. Pa onda opet pitaj zašto rodovnica, ak ne skužiš sama, naravno.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 00:47   #87
Imamo temu o svercerima i tamo svatko moze vidjeti sto moze ocekivati, ovdje se drzimo teme o pasmini .
I da, kupovanje od svercera je ilegalno, pa se podrazumijeva da ovdje rasprave u svrhu kupovine od svercera nece biti dopustene.
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 14:40   #88
Ma nisam ni pomišljala na šverc. Tako luda za psima nisam. Znam ljude koji su kupili bulldoga iz domaćeg legla koje nije iz registrirane uzgajivačnice. Pa na njuškalo.hr ima oglas za nakih 650 eura. Nije mi namjera uvrijediti nikoga od vas.
Uz svo dužno poštovanje, ali nemaju svi 15 000 kn ili 7 500 u blažoj verziji za kupnju psa.

White Alien, nadam se da si prebolio ospice
annarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 15:04   #89
Nemaš za toliko platiti psa,a misliš da ćeš imati za veterinare?Ili nećeš voditi psa vetu kad bude bolestan?
Ajde malo opet ponovi gradivo i obrati pažnju na to koliko je to betežna* pasmina(sorry vlasnicima,ne znači da mi nisu dragi,dapače,ali to je činjenica).
*betežna=ukucaj na Google ako ne razumiješ
__________________
Civilizacija je uvijek u opasnosti kad oni koji nisu naučili slušati dobiju pravo zapovijedati.
Winston Churchill
Lost in time is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 15:40   #90
Ok pregledala sam topic na koji prije nisam naletjela. Imate pravo svi i strašno je što neki ljudi rade kako bi zaradili. Ali i dalje sam uvjerena kako postoje ljudi koji pare svoje pse (legalno kupljene čistokrvne) s drugim psima iste vrste (legalno kupljene i čistokrvne) i daju (prodaju psiće) za manju cijenu. ILI SE DEBELO VARAM???
Točnije, jako sam naivna???
annarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 15:40   #91
@annarella: Kao i mnogi, izgleda da ne shvacas da je ilegalna svaka prodaja psa bez papira pod cistokrvnim.
I uz svo duzno postovanje, ako ne mozes skupiti novce za cistokrvnog, nemoj ga ni kupovati. Bar besplatnih pasa ima okolo .
Da ne pisem ovdje vec sto puta napisano o tome sto ilegalna trgovina znaci za pse, samo cu ponoviti izreku: Nisam toliko bogat/a da kupujem jeftino - a kome se da neka trazi zasto to vrijedi jako cesto za ilegalnu kupovinu "cistokrvnih" pasa.

Edit: Da, uzgajivaci znaju imati nize cijene za pojedine stence koji ce biti iskljucivo kucni ljubimci. Tim stencima ne fali ama bas nista, samo nisu pogodni za izlozbe i uzgoj jer odskacu od standarda pasmine sa necim. Za detalje ti preporucam da pitas White Alien, ako se ne varam, ona upravo ocekuje leglo malih buldogica .

Sad molim ontopic postove, ostali ce biti brisani i kartonirani jer ovdje ne spadaju i vec sam jednom upozorila, teme za njih postoje i nema smisla zagusiti svaku temu o nekoj pasmini time .
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 15:46   #92
Pa to te ja pitam!!!
Neću više, obećajem, skretati s teme. Nije mi bilo jasno kako isto može koštati pas koji se kupuje s namjerom hodanja po izložbama i pas kojeg se traži za društvo... kućnog ljubimca.
annarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2008., 19:22   #93
annarella, cijene i takvih psića su visoke.
No, savjetujem ti, zbog svega što se događa vlasnicima koji se odluče "uštediti" na kupnji psa i psića koji pate jer su "čistokrvni bez rodovnice", dobro razmisliš. Radije skupljaj novce za psa iz dobrog uzgoja, nego da poslje skupljaš za troškove kod veterinara. A ako jednostavno nemaš/ne želiš dati toliko za psa... Onda eng. buldog nije pasmina za tebe. To je čista i surova logika ponude i potražnje. Popularni su, a komplicirani za uzgoj i cijena im je sukladna tome.

Postoji i mogućnost uzimanja psa u suvlasništvo. Doduše, ne znam puno o tome, više informacija imaš tu: http://www.ljubimci-forum.com/index.php?topic=1192.0

A događa se da netko jednostavno nema uvjete ili mu se nešto dogodi u životu, pa više ne može zadržati svog buldoga. Pa ga možda i dobiješ besplatno/povoljno, a pas je iz kvalitenog uzgoja. Makar, to je rijetko, no ipak se ponekad događa!
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 01:47   #94
Quote:
annarella kaže: Pogledaj post
Nije mi bilo jasno kako isto može koštati pas koji se kupuje s namjerom hodanja po izložbama i pas kojeg se traži za društvo... kućnog ljubimca.
I ne košta isto niti se za izložbe i uzgoj kupuje malo štene i još manje isto koštaju. Kod svakog normalnog uzgajivača će manje perspektivno štene koštati manje, ali iznimno štene ako to zaista je i pogotovo kod bulldoga, takvo štene se rijetko uopće prodaje i ne za spomenute cijene jer te su prosijek za štene kod nas iz raznih razloga, prvenstveno radi velikih troškova oko uzgoja bulldoga, ali da su baš za svako štene s rodovnikom 2000 € , nije baš tako.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 19:29   #95
Evo i naših malih hahara, ovaj mi je snimak presmješno ispao, a u biti, stalno izvode ludorije i stvarno su pune ruke posla, preslatkog posla :

http://www.youtube.com/watch?v=-WnIBC_eE0c
i malo slikica bebolinaca





white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 16:54   #96
Lijen a tako skup pas?
tangera is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 16:31   #97
Quote:
tangera kaže: Pogledaj post
Lijen a tako skup pas?
Kakve veze ima jedno s drugim?
Osim toga, kad bi ih probala uzgojiti, znala bi da su i podcjenjeni po pitanju cijene šteneta uvelike, osobito kad se usporede s nekim drugim pasminama daleko lakšim za uzgoj, njegu itd.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 23:21   #98
Quote:
white alien kaže: Pogledaj post
Evo i naših malih hahara, ovaj mi je snimak presmješno ispao, a u biti, stalno izvode ludorije i stvarno su pune ruke posla, preslatkog posla :

http://www.youtube.com/watch?v=-WnIBC_eE0c
i malo slikica bebolinaca





Preslatki su mi...
__________________
..puna sočnih detalja na sebi
Rosa7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 00:26   #99
šta ljudi naprave od jadnih pasa... ti više nemogu nit hodati nit disati nit se j...ti nit kotiti prirodno presimpa su dok ih pogledaš, al neko je tu negde na forum stavil jedan poduži filmić o uzgoju čistokrvnih pasa, obratite pozornost na usporedbu engleskih buldoga danas i engleskih buldoga prije samo sto godina! prestrašno!! tu ima i mnogo drugih pasmina koje ljudi doslovno uništavaju i tjeraju ih do granica koje su pogubne za živote mnogih pasmina, pogledajte filmić i malo razmislite.
mitzekatze is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 13:33   #100
Naši inače hodaju na štakama dišu na škrge i jebu noge patuljcima
Ajde malo se informiraj o pasmini ako te stvarno zanima jer kao što vidiš, ovi ipak hodaju i dišu bez aparata , mama im se može kako ti to kažeš jeb.., ja bih rekla pariti s kim hoće, a i tata je vrlo potentan pa im neću ni prenositi ove uvrede i za tvoju info, ovi malci su na svijet došli prirodnim putem kroz rodnicu kako bih ja to rekla, a pretpostavljam da ti imaš neki finiji naziv i za to
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:58.