Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2007., 14:51   #41
Quote:
Billi kaže: Pogledaj post
i moja misica ima cip. izvadili smo joj papire i sad stalno ide s nama u austriju i sloveniju
Ma da, zato smo i htjeli to što prije riješiti, planiramo put u inozemstvo možda za Božić, pa da se ne rješava sve u zadnji čas!
Super, ljudi, hvala na informacijama, ma negdje je netko tu na forumu napisao da je psu od tog poplavio jezik, upalilo mu se na mjestu injekcije i ne znam što sve ne pa sam se malo prepala... a ovo će joj biti prvi put da joj veterinar nešto zapravo i radi otkad je kod nas (odveli smo ju jednom samo da ju malo pogledaju), pa ne bih htjela da joj to bude baš neko jako neugodno iskustvo.
Hvala svima!
__________________
I'm too tall to be a girl, I never had enough dresses to be a lady, I wouldn't call myself a woman. I'd say I'm somewhere between a chick and a broad.
Trillian is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 15:48   #42
Quote:
Trillian kaže: Pogledaj post
Ma da, zato smo i htjeli to što prije riješiti, planiramo put u inozemstvo možda za Božić, pa da se ne rješava sve u zadnji čas!
Super, ljudi, hvala na informacijama, ma negdje je netko tu na forumu napisao da je psu od tog poplavio jezik, upalilo mu se na mjestu injekcije i ne znam što sve ne pa sam se malo prepala... a ovo će joj biti prvi put da joj veterinar nešto zapravo i radi otkad je kod nas (odveli smo ju jednom samo da ju malo pogledaju), pa ne bih htjela da joj to bude baš neko jako neugodno iskustvo.
Hvala svima!
To se ne bi trebalo dogoditi.
Mislim da to psa ipak malo zaboli zbog debljine igle (mikročip je veličine zrnca riže). Bar je tako nama rekao vet kad smo čipirali našu kujicu. Sve je prošlo u redu, nije ni zacvilila, samo se malo trzala. Veterinar nam je rekao da joj malo masiramo mjesto uboda nakon davanja injekcije i za par sekundi ponašala se kao da ništa nije bilo. Dobili smo i neke tablete koje smo joj stavili u hranu, ne sjećam se više točno. Sretno.
 
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 09:50   #43
čipiranje

kad smo našeg peseka vodili na čipiranje bilo nas je malo strah (bezveze)...veterinarka mu je po stolu bacila nekoliko stvarčica i još se nije ni snašao kaj je sad to odjednom (šnjof,šnjof) ... i čipiranje je bilo gotovo... doslovce nije ni skužio kaj se desilo
ima nas svakakvih is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 09:58   #44
Quote:
Trillian kaže: Pogledaj post
Veterinarka je rekla da bismo ju idući tjedan trebali cijepiti protiv bjesnoće i čipirati, a meni se od tog čipiranja nekako lagano diže kosa na glavi...
Nas je vise strah nego nase pesonje.
Kad smo pit-a vodili na cipiranje, prije godinu - godinu i pol, frajer nije ni trepnuo. Shvatili smo to kao - ipak je on gospon cucak od 9 godina, pa lakse podnosi tu nelagodu.

Proljetos smo vodili malamuticu na cipiranje. Bila je bebuska od 2-3 mjeseca. Bilo me strah kako ce to ona sirota podnijeti, medjutim isto tako nije bilo nikakvih problema. Veterinarka je to obavila tako lako i strucno, da gospodjica pesica nije nista skuzila.

Velim, nama je to vise neugodno nego pesonjama.
Kretzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 10:22   #45
gledajte, psa može zabolit.. ja sam bila s jednim štencom koji je vrištao do bola.. ali to je takvo razmaženo malo pseto da vrišti i kad si sam ugrize vlastiti rep..

čip je ko minijaturna pločica, vidite ga samo ko nekakvo zadebljanje.. to je sekunda posla, tako da i bol brzo prođe, nije ko kad dobiva vitamine pa ga peče pa cvili još sat vremena poslije..

sam aparat zgleda malo zastrašujuće jer je metalan i ko velika inekcija.. sama igla je malo veća i isto metalna ali ništa strašno.. izgleda ko najmanji čavlić koji ste ikad vidjeli.. ne, bolje, ko igla za šivanje.. (nemojte si zamišljat molim vas onu za štrikanje.. )

bila sam s još tri odrasla psa i niti jedan nije ni skužio kaj mu se radi a već je bilo gotovo..

nemate se razloga užasavat nad tim, niti se bojat.. to je stvarno sekunda, traje manje od inekcije, ko bušenje uha kod ljudi.. opali i gotovo..

samo uzmite u obzir koliko vam je pas do sad razmažen, jer samo iz tog razloga može cvilit.. ja znam da bi se moj pokojni malac derao ko konj.. al opet - taj je i zbog prežderanosti patio..
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 10:50   #46
Je li normalno da čip nakon ugradnje "putuje" ? Naime, stavljen je negdje na području plećke a sad ga napipam u kožnim naborima ispod vrata.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 13:35   #47
Quote:
hella kaže: Pogledaj post
gledajte, psa može zabolit.. ja sam bila s jednim štencom koji je vrištao do bola.. ali to je takvo razmaženo malo pseto da vrišti i kad si sam ugrize vlastiti rep..

čip je ko minijaturna pločica, vidite ga samo ko nekakvo zadebljanje.. to je sekunda posla, tako da i bol brzo prođe, nije ko kad dobiva vitamine pa ga peče pa cvili još sat vremena poslije..

sam aparat zgleda malo zastrašujuće jer je metalan i ko velika inekcija.. sama igla je malo veća i isto metalna ali ništa strašno.. izgleda ko najmanji čavlić koji ste ikad vidjeli.. ne, bolje, ko igla za šivanje.. (nemojte si zamišljat molim vas onu za štrikanje.. )

bila sam s još tri odrasla psa i niti jedan nije ni skužio kaj mu se radi a već je bilo gotovo..

nemate se razloga užasavat nad tim, niti se bojat.. to je stvarno sekunda, traje manje od inekcije, ko bušenje uha kod ljudi.. opali i gotovo..

samo uzmite u obzir koliko vam je pas do sad razmažen, jer samo iz tog razloga može cvilit.. ja znam da bi se moj pokojni malac derao ko konj.. al opet - taj je i zbog prežderanosti patio..
Ja sam do sada bila na čipiranju sa 2 psa i 5 mačaka (khm, ne istovremeno, jel' ), dakle prošla sam 7 čipiranja.
U šest slučajeva oni nisu ni shvatili da se nešto događa, a već bi sve bilo gotovo.

Osim jednog. Gospodina Mačka. Inače jako dražesnog i milog. Pitomog. Jede iz ruke.

E taj me uništio u ime svih ostalih, prošlih i budućih.

Još uvijek imam ožiljak na ruci.


@ Panorama
Ne brini se, neka putuje. Ionako nema gdje.

Khm, šalim se. Naši svi stoje na mjestu, bar oni koje sam "pipala". (Shame on me )
__________________
Jeste vi svjesni da ste potrošili 2 sekunde vašeg dragocjenog života na čitanje posve beskorisnog potpisa?
EDIT: 5 sekundi ^_^
Mortalius is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 15:48   #48
Moj maltezer je čipiran pred nekih mjesec dana i sve bi bilo ok da ga još nije morao cjepiti protiv bjesnoće, znači, prvo je dobro podnio, ali drugo cijepljnje, pa aaa.. gricnuo je veterinara za ruku
Hvala Billi na informaciji u vezi papira - idem slijedeći tjedan
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 18:00   #49
dakle, isto je postotak cviljenja bio daleko manji od postotka problema.. 2 životinje su se bunile od njih (između mene i mortalius) 11..

a sad sam tek skužila, anonima, dobila si vjerojatno tabletice protiv glista.. to znaju davat kad se pas čipira.. nepovezano je s čipom naravno..

a čip ne putuje.. on je u mišićnom tkivu zapravo i nemre sam tak otić negdje.. to još nisam ni doživjela, ni vidla ni čula da se desilo..

bez brige, to je stvarno čas posla.. čovjek kad čuje riječ čip zamisli si onu valjda matičnu ploču.. barem ja.. a to je manje od zrna riže, stvarno nije problem.. i gotovo je stvarno u sekundi..
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 18:42   #50
Prosla sam to i sa psom i mackom i ni jedno od njih nije ni osetilo, a kamo li reagovalo.
Vise je mene bilo strah.
mikaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 19:12   #51
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Je li normalno da čip nakon ugradnje "putuje" ? Naime, stavljen je negdje na području plećke a sad ga napipam u kožnim naborima ispod vrata.
moze putovati..bilo je slucajeva da ode i do leda
bitno je samo da je tu
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 19:19   #52
igla izgleda gadno, ja ih se užasavam i skoro sam se srušila, ali dlakica je to podnio ko da gleda tv, čak bolje nego cijepljenje
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 19:19   #53
Quote:
panorama kaže: Pogledaj post
Je li normalno da čip nakon ugradnje "putuje" ? Naime, stavljen je negdje na području plećke a sad ga napipam u kožnim naborima ispod vrata.
da normalno je da putuje moj rott isto nije pisnuo ali kad smo isli preko grane prvi put uganuo je nogu u Italiji i tamosnji vet je ocitavao cip ispod vrata a unesen je na hrptu medu lopaticama, izbecila sam oci da koji je to debil od veta da bi mi zenska rekla kako je normalno da cip sece e jesam ispala glupa
biancha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 18:49   #54
Evo moja mala retriverica ima punih 7 tjedana. Kad bi ju trebala čipirati? Je li sada vrijeme? Koje su pozitivnosti čiparanja?
RetrivericaLuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 21:28   #55
Otkuda si nabavila psa od 7 tjedana!? Prerano.
 
Odgovori s citatom
Old 23.11.2007., 21:59   #56
Pa..dečko mi ju poklonio za rođendan? Zašto ti je to čudno? Pliz objasni mi!
RetrivericaLuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 09:19   #57
ne mogu reć da mi je to čipiranje nehumano, jer se ne radi o ljudima, ali mi je to užas. na taj način maltretirat životinje. ugrađivat u njih čipove da bi se zadovoljile nečije bolesne perverzije. užas.
tj1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 15:44   #58
Quote:
RetrivericaLuna kaže: Pogledaj post
Pa..dečko mi ju poklonio za rođendan? Zašto ti je to čudno? Pliz objasni mi!
7 tjedana je malo više od mjesec dana. Štenci s majkom moraju biti 2 do 3 mjeseca. Ovo je definitivno prerano. Pretpostavljam da tvoj nema rodovnicu. Zapravo, sigurna sam u to jer niti jedan uzgajivač ne bi prodao nekome psa od 7 tjedana. Dakle, može biti jedino iz divljeg uzgoja ili od švercera. Većina štenaca u toj dobi još siše majčino mlijeko ili su tek prestali. Razdvajanje od majke u toj dobi štencu predstavlja veliki šok. Čime ga hranite?

Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
ne mogu reć da mi je to čipiranje nehumano, jer se ne radi o ljudima, ali mi je to užas. na taj način maltretirat životinje. ugrađivat u njih čipove da bi se zadovoljile nečije bolesne perverzije. užas.
Ma što je tebi? Znaš li ti uopće za što služi čip? Kakve perverzije!?
 
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 15:49   #59
Quote:
tj1 kaže: Pogledaj post
ne mogu reć da mi je to čipiranje nehumano, jer se ne radi o ljudima, ali mi je to užas. na taj način maltretirat životinje. ugrađivat u njih čipove da bi se zadovoljile nečije bolesne perverzije. užas.
I kako sam ja to sebe zadovoljila ako mi je pas čipiran?

I koliko znam po zakonu moraš psa čipirati.
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2007., 15:53   #60
Quote:
Ava Adore kaže: Pogledaj post
I kako sam ja to sebe zadovoljila ako mi je pas čipiran?

I koliko znam po zakonu moraš psa čipirati.
Točno. On(a) očito ne zna što je čip.
I dalje mi nije jasno kako to može biti perverzno.
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:45.