Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2016., 12:04   #781
Evo da se uključim malo...i mene zanima kakva je ortopedija u Postojni, bila sam tamo sa psom radi drugih stvari, za ortopeda sam bila naručena ali su mi na kraju odgodili jer dolazi taj talijan samo četvrtkom, pa nisam mogla čekati toliko i odvela psa kod lokalnog veta da joj RTG bar napravi, ima problema sa šepanjem i zadnjim nogama, Topolšica mi je bila malo predaleko.

Uglavnom problem nisu samo kukovi kako sam mislila već i kičma, problem je i ortopedski i neurološki. Kukovi su naravno užas makar nikad nije pokazivali nikakvih problema s njima do unazad nekoliko mjeseci. Ima skoro 10 godina. Uglavnom dijagnozu sam dobila, sindrom caude equine, na protuupalnim ljekovima je na duže vrijeme. Koliko sam pročešljala net nema se tu puno šta napraviti. A sa njenim kukovima i kičmom operacija nije preporučljiva.

Jel imao tko iskustav s takvim stanjem?
*Atena* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 14:15   #782
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Preopćenito pitanje. Koje je pas pasmine ili u kojem tipu? Koliko je star? Kolika je strmina?
Njemacki ovcar star 10 mjeseci,strmina je dosta velika
n00e is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 15:33   #783
Quote:
n00e kaže: Pogledaj post
Njemacki ovcar star 10 mjeseci,strmina je dosta velika
Možda bolje ne ako je baš toliko strmo. Pričekaj dok napuni bar godinu i pol. Mislim, teško mi je govoriti na neviđeno, ali znam da se i njemački ovčari ubrajaju u pasmine sklone problemima s kukovima, a ako se za štene ne preporučuje da se penje i silazi stubama (pogotovo ne da silazi), na tvojem mjestu radije ne bih riskirala.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2016., 23:43   #784
Otvoren je bazen za pse

https://www.facebook.com/voda.copora/

Barny (bjegunac) je bio prvi na redu
_21_ne-tipicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 09:12   #785
Quote:
_21_ne-tipicna kaže: Pogledaj post
Ima li netko iskustva s ovom hidroteapijom? Mi danas idemo na prvi sat, nadam se da će se pokazati korisnim.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2016., 10:17   #786
Quote:
Salammbo kaže: Pogledaj post
Ima li netko iskustva s ovom hidroteapijom? Mi danas idemo na prvi sat, nadam se da će se pokazati korisnim.
Mislim da ćeš nam ti prva pričati o tome.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 09:47   #787
Koliko je vas išlo na fiziklanu kod Deane Basar (kod hipodroma)? Mi smo u situaciji da više ne znamo kako pomoći našem malcu.

Po Matku je to tako kako je i 90% pasa s istom dijagnozom i istom operacijom više nikada u životu nebi zašepali, ali on spada među onih 10%. I po njegovom mišljenju se tu više nema što napraviti (o plastici nema govora jer su mu laktovi dobri) i da jednostavno trebamo lagano i praktički ga ne puštati s lajne (mladog psa koji živi za igru). Smatra i da mu fizikalna terapija nebi baš pomogla niti ikakvi dodaci prehrani.

Plivanje ne voli, kupovali smo Cortaflex (ne znamo je li mu išta pomoglo ili nije). Bili kod Deane na pregledu i niti ona nije sigurno hoće li mu pomoći, kao možemo pokušati. Nije baš jeftino, a oni što me drugo odbilo je kada je na kraju izvadila nekakve rašlje ili nešto takvoga i gledala s tim bi li mu što od lijekova i dodataka prehrani pomoglo. Ne vjerujem u takve stvari i onda sam se pokolebala i u onaj dio koji se kod nje činio dobar.
thomary is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2016., 10:14   #788
Šteta da ne voli plivati. To bi mu jedino zaista pomoglo. Ja sam bila sa Sitkom kod Basarice kad su joj počeli slabijeti mišići na bedrima i nadala se da ćemo naučiti nekakve vježbe, ali ju je ona samo masirala. Sita nikada nije imala bolove u kukovima, samo je najednom počela sjediti kao žaba, noge bi joj se na glatkom, a ponekad i na tapisonu, raskrečile. Tako da sam na kraju na internetu tražila nekakve vježbice za nju. Forumašica Motikan već se dugo ne javlja, ali mi je pričala kako je nju naučila nekakve vježbe za njezinu mlađu pesicu pa to redovito rade. Očito ovisi od psa do psa, i od slučaja do slučaja. Ja bih na tvojemu mjestu radije pokušala s ovom hidroterapijom koja se gore spominje: žena koja to vodi vlastitu je labradoricu koja je bila sva polomljena (od saobraćajke, mislim) podigla na noge i pas sasvim normalno živi, trči i juri. Ne kažem da će i tvojemu biti tako, ali sasvim će mu sigurno više pomoći nego samo masaža. A jednako ili podjednako košta.

Vidi: to je kontrolirano plivanje odnosno kretanje u vodi. Vjerujem da se i psi koji baš ne luduju za plivcvanjem daju na to nagovoriti.

0sobnog iskustva nemam, ali se sjećam da smo mi svojega trinaestogodišnjeg laba digli na noge nakon operacije kuka isključivo plivanjem.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 12:03   #789
Mi sa svojim retriverom idemo na ovu hidroterapiju iz linka, Voda čopora, i iskustvo nam je pozitivno. Pas ima displaziju kukova i čeka nas operacija, a prije operacije smo odradili nekih 8 sati plivanja kod gospođe + malo na Jarunu.
Napominjem da je našem psu to kupanje na hidroterapiji zapravo bio prvi susret s plivanjem, još je mladi pas i nismo prije toga nigdje išli na kupanje (nabavljen u zimi). Prvo je bio zbunjen, ali već drugi puta je sve bilo super. Kako je vrijeme odmicalo, sve je bolje. Ojačali su mu mišići na zadnjim nogama, što je super jer zbog displazije kada hoda slabije se oslanja na stražnje noge, više na prednje.

Nadamo se da će mu to pomoći u bržem oporavku nakon operacije.
Što se tiče razlike u kontroliranom plivanju i onom slobodnom, na moru/jezeru, stvar je u tome da u kontroliranom ne radi pokrete koji mu ne štete ionako oštećenim kukovima. Nakon nekog vremena on bi trebao naučiti plivati na taj način, što će mu i ubuduće biti od koristi.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 12:09   #790
Quote:
thomary kaže: Pogledaj post
bi li mu što od lijekova i dodataka prehrani pomoglo.
Mi svojem dajemo Cosequin. To smo uzeli na preporuku jedne veterinarke, spomenuo nam je i dr. Ćirić, a i na netu smo naišli na dosta pozitivnih iskustava ljudi, tj. njihovih pasa.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 12:28   #791
Quote:
Salammbo kaže: Pogledaj post
Mi svojem dajemo Cosequin. To smo uzeli na preporuku jedne veterinarke, spomenuo nam je i dr. Ćirić, a i na netu smo naišli na dosta pozitivnih iskustava ljudi, tj. njihovih pasa.
Ja sam Cosequin zamijenila Arthogenom. I nama ga je preporučio dr. Ćirić, s naglaskom na hijaluronskoj kiselini. Kako Arthogen ima već postotak te kiseline, a u krajnjoj mi liniji - uz carinu i poštarinu - ispadne jeftinije, odabrala sam te tablete.

Ja sam Matku nocila slike Sitkinih kukova napravljene u VetPointu kad smo išli k njemu zbog nečeg posve drugog i rekao je da stanje nije dramatično, da se na njoj vidi da je aktivna i da se normalno kreće. Međutim, drago mi je što od tebe čujem za ovo iskustvo s hidroterapijom - čim se malo priberemo s novcima, svakako ću joj priuštiti kuru za jačanje i održavanje mišića.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 16:54   #792
Vidim da svi imate iskustva s dr. Matkom u slo. Pa me zanima da li ima smisla kod njega voditi psa s neuroloskim problemima? Ne nadjem nigdje info o nekakvim neurolozima
*Atena* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2016., 17:02   #793
Quote:
*Atena* kaže: Pogledaj post
Vidim da svi imate iskustva s dr. Matkom u slo. Pa me zanima da li ima smisla kod njega voditi psa s neuroloskim problemima? Ne nadjem nigdje info o nekakvim neurolozima
Neću ti reći da ima, ali Matko je prvi i jedini Sitki postavio dijagnozu o kognitivnoj disfunkciji. Prije toga sam obilazila zagrebačke vetove koji bi me svi otpilili s mantrom "labradori žderu", a kad sam se iz Slovenije vratila s dijagnozom i terapijom, jedan mi je od njih rekao da je to fensi-šmensi dijagnoza.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 12:09   #794
Evo dobila preporuku od veta za Vet.fax u Zg kod kirurga. Potrebno je vjerojatno napraviti MRI i ako je moguće izvesti operaciju kralježnice..
*Atena* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 12:30   #795
Quote:
*Atena* kaže: Pogledaj post
Evo dobila preporuku od veta za Vet.fax u Zg kod kirurga. Potrebno je vjerojatno napraviti MRI i ako je moguće izvesti operaciju kralježnice..
Pa to je onda ortopedija, a ne neurologija.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 17:35   #796
Ma to je i neuroloski i ortopedski problem pa zato valjda. A ako tamo nemaju nekoga kompetentog onda zbilja nemam pojma Neznam tko izvodi jos operacije kraljeznice i ima magnetsku
*Atena* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 18:26   #797
Quote:
*Atena* kaže: Pogledaj post
Ma to je i neuroloski i ortopedski problem pa zato valjda. A ako tamo nemaju nekoga kompetentog onda zbilja nemam pojma Neznam tko izvodi jos operacije kraljeznice i ima magnetsku
Ne znam za Vet faks, ali Matko ima aparaturu i radi operacije kralježnice, a ja bih se ipak najviše pouzdala u njega da procijeni je li operacija uopće potrebna. Znam kuju kojoj je vet u Zagrebu predvidio operaciju kralježnice, a Matko propisao lijekove, potpuno off za taj slučaj, ali kuja više ne šepa.

Jasno je da se, ako kralježak pritišće živac, javljaju razni problemi, ali to ipak nije neurologija. Bar mislim.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 20:05   #798
A jesi me sad opet dovela u dilemu. Ma problem je neuroloski jer se radi o takvom sindromu i kod nje je prisutan neuroloski deficit. Mislim da na faksu to radi onaj pirkic, njegovo podrucje je i neurologija. Znaci nikakva iskustva itko s njima? Voljela bi je u zg vise zbog magnetske nego zbog drugog..
*Atena* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 20:30   #799
Quote:
*Atena* kaže: Pogledaj post
A jesi me sad opet dovela u dilemu. Ma problem je neuroloski jer se radi o takvom sindromu i kod nje je prisutan neuroloski deficit. Mislim da na faksu to radi onaj pirkic, njegovo podrucje je i neurologija. Znaci nikakva iskustva itko s njima? Voljela bi je u zg vise zbog magnetske nego zbog drugog..
Matka, dakako, nisi zvala. Znam da ima CT jer smo to kod njega radili, a za MR nisam sigurna. Kujicu moje frendice na Vet faksu operirao je Kostešić, i to vrlo uspješno. Osobno, zbog Sitkinog lošeg iskustva, zazirem od Vet faksa u Zagrebu, no možda su se popravili unatrag šest-sedam godina.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2016., 07:02   #800
Imam jedno pitanje ako netko mozda ima iskustva sa tim...psu mi je u pon iskocio kuk ali malo medutim dobio je inekciju i taj dan je bio dobro.....sad mu dajem pola tablete rycarfa na dan oko 10 ujutro i mal zivne....znam da ga popusti mal bol pa bude bolje.medutim kad se u nocu probudi ne da da mu diram usta tj zacvili ak ga tu dotaknem takodjer tako i ujutro i odma se pocne tresti i nece se dici...mal sam zabrinuta jer to vec traje tri dana....jede i pije normalno ne odbija hranu ...
Ivy-Os is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:36.