Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2008., 19:42   #41
taj sprej zvuči jako primamljivo,morat ću si i to nabavit..
a ne bi škodole i te trakice,sam ne znam kolko one zbilja pomažu kod kamenca..
__________________
..in a thousand years, or maybe a week
blekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 08:56   #42
Da, sprej zvuci dobro.

Strah me ici u taj pet shop, uvijek potrosim hrpu love, sve bi kupio
__________________
"You talking to me? ... That ain' t talking."
Jackp0t is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 10:19   #43
Quote:
blekica kaže: Pogledaj post
taj sprej zvuči jako primamljivo,morat ću si i to nabavit..
a ne bi škodole i te trakice,sam ne znam kolko one zbilja pomažu kod kamenca..
Vlasnica Codijeve ne suđene nevjeste daje njoj te trakice. Baš sam gledala kak mala (jorkica) ima ful lijepe i bijele zube, ma ko biserčići, a moj mamlaz ima plak. Inače jorkiji i sve te male pasmine su vrlo problematični po tom pitanju. Žena mi je rekla da joj isključivo daje te trakice i da joj uopće ništa drugo ne daje. Moram to i ja kupiti.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 13:29   #44
moj pesek ima grozan zadah iz ustiju što potječe od kamenca.prije par mjeseci smo radi toga otišli do veterinara ali nam je bilo rečeno da nije toliko strašno da se mora skidati,jer ga u tom slučaju mora staviti pod narkozu,pa da navratimo "kasnije".uglavnom,sad vidim da mu se meso upalilo i da si liže šape,i strah me da ne bude još nekaj gore.odlučila sam ponovno otići ali drugome veterinaru,pa me zanima koga vi preporučate ?
sway is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 10:19   #45
ima veterinara koji ti mogu ocistiti kamenac bez anestezije .. u biti mogu svi ali vecina ih ne zeli... trebalo bi im prvo oko 10 dana mazati svaki dan zube s gingisan ili nekim slicnim gelom da se kamenac malo "omeksa" a onda ti veterinar to ocisti bez anestezije... ja sad svom psu sama cistim kamenac i nema opasnosti da mu ogulis caklinu
Andrea25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 12:42   #46
a koje su posljedice tog kamenca,čula sam razno-razne ne baš lijepe priče!?!
sway is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 12:50   #47
Quote:
sway kaže: Pogledaj post
a koje su posljedice tog kamenca,čula sam razno-razne ne baš lijepe priče!?!
1. Neugodan zadah iz usta
2. upala desni pa teško žvače hranu, jer su mu gingive bolne, na kraju dolazi do ispadanja zubi.
3. infekcija se vrlo lako može proširiti dalje u organizam.
4. često bakterije dolaze do želuca, pa životinja pati od gastritisa,
5. moguće su infekcije srčanog mišića.
Andrea25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 14:44   #48
Quote:
Andrea25 kaže: Pogledaj post
ima veterinara koji ti mogu ocistiti kamenac bez anestezije .. u biti mogu svi ali vecina ih ne zeli... trebalo bi im prvo oko 10 dana mazati svaki dan zube s gingisan ili nekim slicnim gelom da se kamenac malo "omeksa" a onda ti veterinar to ocisti bez anestezije... ja sad svom psu sama cistim kamenac i nema opasnosti da mu ogulis caklinu
Ovo mi izvrsno zvuči. Samo, ne mogu zamisliti svoju Lunu (maltezer) da drži njušku otvorenu. Jedva i tableticu ubacimo. Kako onda da vet dođe do kutnjaka ili unutarnje strane zuba?

Iako je Luna od 5. mjeseca života jela specijalnu hranu (Hill's t/d) za čišćenje zuba i dobivala one zelene četkice grickalice i ja nakupovala svakakvih pasta i gelova... onda zadnja tri mjeseca ima neugodan zadah i žutilo po zubićima.

Ne bih je htjela 'nakrozirati', ali zubiće bi trebalo očistiti, jer mi se čini da joj je zubno meso malčice tamnije uz zube. Pa me ovo što čitam jako razveselilo. Možeš li malo podrobnije opisati ovaj postupak mazanja. Koliko puta dnevno? Ideš li prstom do kutnjaka ili to pas sam jezikom razmaže po svim zubima? I koji ti to vet hoće ovako 'naživo' skidati kamenac?

Zahvaljujemo (Luna i ja ) na nestrpljivo očekivanom odgovoru.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 14:52   #49
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Ovo mi izvrsno zvuči. Samo, ne mogu zamisliti svoju Lunu (maltezer) da drži njušku otvorenu. Jedva i tableticu ubacimo. Kako onda da vet dođe do kutnjaka ili unutarnje strane zuba?

Iako je Luna od 5. mjeseca života jela specijalnu hranu (Hill's t/d) za čišćenje zuba i dobivala one zelene četkice grickalice i ja nakupovala svakakvih pasta i gelova... onda zadnja tri mjeseca ima neugodan zadah i žutilo po zubićima.

Ne bih je htjela 'nakrozirati', ali zubiće bi trebalo očistiti, jer mi se čini da joj je zubno meso malčice tamnije uz zube. Pa me ovo što čitam jako razveselilo. Možeš li malo podrobnije opisati ovaj postupak mazanja. Koliko puta dnevno? Ideš li prstom do kutnjaka ili to pas sam jezikom razmaže po svim zubima? I koji ti to vet hoće ovako 'naživo' skidati kamenac?

Zahvaljujemo (Luna i ja ) na nestrpljivo očekivanom odgovoru.

ako ima puno kamenca dovoljno je dva puta dnevno namazati zube sa tim gelom.. stavi na prst (imas i onaj nastavak sta dobijes uz pastu ali meni je to nezgodno). E sad ja nemam tih problema jer je mojoj ta pasta fina pa se ne buni, uglavnom namazes joj sve zube a mozes i zubno meso dotaknut nije problem
za 10tak dana ce se omeksat i onda mozes i sama uzeti nesto tupo, tipa one zlice kaj ti zubar gura u usta ili tvrdi komad plastike i polako skinuti kamenac. za pocetak probaj da ti netko pomogne.. nju nece nista boljeti pa se ne bi trebala buniti.. a ako ne mozes sama probaj nac veterinara koji bi to bio voljan ...
Andrea25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 19:59   #50
Quote:
Andrea25 kaže: Pogledaj post
1. Neugodan zadah iz usta
2. upala desni pa teško žvače hranu, jer su mu gingive bolne, na kraju dolazi do ispadanja zubi.
3. infekcija se vrlo lako može proširiti dalje u organizam.
4. često bakterije dolaze do želuca, pa životinja pati od gastritisa,
5. moguće su infekcije srčanog mišića.
hvala!
sway is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 09:31   #51
sad da ne otvaram novu temu, ovako pas ima 9 mj, magarac mali je lovio lopticu i udario valjda u kamen neznam kaj i pukao je zub gornji prednji, nisam primjetila da je krvarilo, ukoso je puknulo pa se cini kao da je zub cijeli dok mu usta skroz ne otvoris pa dobro pogledas, sutra idemo kod veterinara posto danas ne rade, ali smo sutra prvi u redu sad me zanima jel ima kod pasa kao kod nas ljudi da mu se navuce umjetni ili tako nekaj, ili da se samo zub zatvori s necim da se nebi upalilo, jer sam cula da s time necemo moc ni na izlozbe ni dobit uzgojnu dozvolu, ali fakat nebi htjela da mu se to pogorsa
uslagirani_svizac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 12:59   #52
Quote:
uslagirani_svizac kaže: Pogledaj post
sad da ne otvaram novu temu, ovako pas ima 9 mj, magarac mali je lovio lopticu i udario valjda u kamen neznam kaj i pukao je zub gornji prednji, nisam primjetila da je krvarilo, ukoso je puknulo pa se cini kao da je zub cijeli dok mu usta skroz ne otvoris pa dobro pogledas, sutra idemo kod veterinara posto danas ne rade, ali smo sutra prvi u redu sad me zanima jel ima kod pasa kao kod nas ljudi da mu se navuce umjetni ili tako nekaj, ili da se samo zub zatvori s necim da se nebi upalilo, jer sam cula da s time necemo moc ni na izlozbe ni dobit uzgojnu dozvolu, ali fakat nebi htjela da mu se to pogorsa
moj pas je izgubio zub zbog udarca, ali ipak je dobio uzgojnu dozvolu
uzgojna dozvola se ne moze dobiti ako je to urodena mana, a posto zub postoji i ima korijen a samo je pukao to je posljedica traume i nije prepreka za dobivanje uzgojne dozvole tako da s te strane ne brini
a sto se tice zuba ako nije neki koji je neophodan za zvakanje vjerojatno ce samo sanirati zub da ga ne boli. Iako ima psecih zubara koji mogu staviti navlaku , ali ta navlaka ce se brzo potrositi zbog kamenca i slicno pa ne preporucam... naravno osim ako mu smeta u normalnim aktivnostima
Andrea25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2008., 14:03   #53
Quote:
M.B. kaže: Pogledaj post
imam kujicu stariju nešto više od 4 godine i na zubima, pogotovo očnjacima, ima tamnosmeđe naslage kamenca. već duže vrijeme ima i neugodni zadah. bilo kakve umjetne kosti ili tome slično za čišćenje zubi koje se jedu ne dolazi u obzir jer ima osjetljivu probavu.

zanima me da li je tko imao iskustva sa čišćenjem psećih zuba laserom i kolko je to koštalo?
Pa daj joj prirosne kosti, goveđe, ako je mali pas, super su janjeće samo ne rebra i glava jer su oštre . Dakle, za malog janjeća koljenica recimo, zdjelične kosti itd. i sve sirovo, svježe i slasno , usput riješava i analke i zabavno je, sigurno zabavnije md žvakanja umjetnih guma
Inače, nama nikad ni jedan pas nije imao kamenac osim onog kojeg smo hranili isključivo dehidratom i umjetnim žvakalicama. Također, ni ajstarijim psima nimalo ne smreid iz usta, dapače, miriše im zadah kao i malih štenaca, onako, preslatko
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 09:48   #54
Meni je veterinar rekao još kod starog psa da se stvaranje kamenca bitm+no uspoti ako se psu daje voda iz aparata (balona) ili voda tipa "brita" isl. koje prolaze kroz filter. Pitala sam drugog veterinara šta on misli o tome i složio se i predložio da i drugom psu dajem takvu vodu, kažu da ih ova naša tvrda i pretvrda voda muči upravo sa brzim razvojem kamenca.
nika35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 10:00   #55
Quote:
nika35 kaže: Pogledaj post
Meni je veterinar rekao još kod starog psa da se stvaranje kamenca bitm+no uspoti ako se psu daje voda iz aparata (balona) ili voda tipa "brita" isl. koje prolaze kroz filter. Pitala sam drugog veterinara šta on misli o tome i složio se i predložio da i drugom psu dajem takvu vodu, kažu da ih ova naša tvrda i pretvrda voda muči upravo sa brzim razvojem kamenca.
istina, ali onda moras paziti da voda nema previse dodanih minerala
Andrea25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 10:27   #56
andrea25, kako misliš da moram pripazit da nema previše dodatnih minerala? Pa ne mogu utjecat na to, dajem mu Britu, kakva izađe na kraju ne znam ali nitio mogu išta napravit.
nika35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 10:30   #57
Quote:
nika35 kaže: Pogledaj post
andrea25, kako misliš da moram pripazit da nema previše dodatnih minerala? Pa ne mogu utjecat na to, dajem mu Britu, kakva izađe na kraju ne znam ali nitio mogu išta napravit.
ma neke kupovne vode imaju dodatak minerala (jana npr pa ti dode na isto ko da psu dajes iz "pipe"). brita je OK
Andrea25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 10:39   #58
andra25, super, ovo za minerale nisam znala, ja sam kupila Britu samo zbog njega.
nika35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 17:40   #59
Da li se može kamenac nekako očistiti bez narkoze? Naime, moja pesica je srčani bolesnik i rekli su mi da anestezija kod nje ne dolazi u obzir.
A njoj užasno smrdi iz usta i ima dosta kamenca.
Pa ako je neki dežurni vet tu... Nek se javi.
Thanks.
sita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 21:49   #60
Quote:
sita kaže: Pogledaj post
Da li se može kamenac nekako očistiti bez narkoze? Naime, moja pesica je srčani bolesnik i rekli su mi da anestezija kod nje ne dolazi u obzir.
A njoj užasno smrdi iz usta i ima dosta kamenca.
Pa ako je neki dežurni vet tu... Nek se javi.
Thanks.
Teško. Može se malo postrugati ručno, ali to nije ni sluga pravom čišćenju.
Za to psa ne treba stavljati u duboku narkozu, neke pse je dovoljno lagano do osrednje sedirati. Postoje anestetici koji su prilično sigurni kod srčanih bolesnika, uostalom, to ovisi i o kliničkom stanju životinje; to što je srčani bolesnik, ne znači nužno da će biti komplikacija. Prima li ti pas kakvu srčanu terapiju?
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:01.