Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2008., 13:25   #1
Crvena dlaka zbog suzenja očiju

Dragi moji ljubitelji slatkih malih pahuljica,neznam dali ste upoznati sa Angel Glow-om,proizvodom protiv suzenja ociju koje ostavlja ruzne crvene mrlje na dlaci ispod ociju!
Probleme sa suzenjem ociju imaju maltezeri,bichoni,chihuahue,a mrlje od suza mogu dosta nagrditi izgled pasica!
Angels glow je prah koji se dodaje uz hranu i rezultati se vide vec nakon tjedan dana,a nakon mjesec dana i kada dlaka potpuno izraste mrlja vise uopce nema!
Angel glow je prah na prirodnoj osnovi i potpuno bezopasan za pasica!
Sastav Angel Glow-a sadrzi:
kukuruzno brasno,psenicno brasno,aromu prirodne pilece jetrice,janjetinu,piletinu,rizu,kukuruzni sirup,prirodno ulje...

Vise o Angel Glowu mozete pronaci na stranici www.angelsglow.com

Ako je netko zainteresiran za kupnju Angel Glowa molim da mi se javi na PP.
Corinna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 13:33   #2
Moja mama je to kupila za svog maltezera. Prah zbilja pomaže sprečavanju suzenja očiju.. Jedino što nije baš jeftin..
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 14:39   #3
Zaboravila si napomenuti da sadrži i Tylosin tartrate(antibiotik) te da pas treba to uzimati 6 mjeseci-redovito!Čim prestane simptomi se vraćaju.
__________________
Civilizacija je uvijek u opasnosti kad oni koji nisu naučili slušati dobiju pravo zapovijedati.
Winston Churchill
Lost in time is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 14:40   #4
Pomaže i nešto daleko jeftinije, a prirodno-jedna žličica jabučnog octa u vodu, pas to ni ne osjeti, a mijenja ph kože u kiselkast što ne pogoduje razvoju bakterija-rezultat je da nema crvene dlake ispod očiju, a također je potrebno i redovno brisati suze, tj. održavati dlaku suhom. Također pomažu i antibiotici, sjetit ću se koji pa javim, znam da je također daleko jeftinija varijanta
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 15:25   #5
Nemojte se ljutiti, ali ja dobijem roge na spominjanje Angels' glow

Ne zbog samog preparata, koliko zbog činjenice da će mi neki veterinari prije preporučiti Angels' glow negoli što će mi pokušati pronaći uzrok suzenja moje maltezerice. Jedan je govorio - suženi suzni kanalići. Srećom da nisam odmah odjurila na širenje kanalića. Pa preko godinu dana krivi suzni kanalići. Onda drugi veterinar kaže - pasminska odlika. Mislim - pasminska odlika da mi pasici okice cure k'o fontanica. A cijela njuška bila crveno smeđa. Koliko god ja to brisala (opto lavas, acidi borici, hladna voda, mlaka voda..., mokro, suho...) ništa nije pomagalo.

Onda mi je netko rekao za Angels' glow. Pa sam ja zvala vet. stanicu koji to prodaje. I pitala ih za sastav proizvoda. Osoba koja se javila nije mi to znala reći. Ali da je efikasno. Svašta može biti 'efikasno', ali ako mi se ne može objasniti što čini sastav nečega što moja pasica mora piti onda ništa od toga. Pa sam tako i odustala. I baš mi je drago zbog toga. Što god se uzima oralno, odlazi u krvotok. Pa djeluje na cijeli organizam, a ne samo na suzne žlijezde. No, kako smo mi ljudi skloni i sami uzimati raznorazne preparate, a da ne razmišljamo o njihovom djelovanju, na isti način se odnosimo i prema zdravlju svoga psa. U najboljoj namjeri možemo učniti puno toga lošeg. (Prije 5 godina ordinirali su mi Vioxx kao lijek izbora za dugotrajnije uzimanje. Valjda mi je sam Bog prišapnuo da ga ne uzimam - jer nakon tri godine krenula je ogromna farmaceutska afera zbog srčanih i moždanih udara koji su se javljali kao 'nuspojava' ovog lijeka.)

Kada sam radikalno promijenila prehranu moje pesice, prestale curiti i okice - nema više ni 'suženih suznih kanalića' ni 'pasminske odlike'. Dakle, bila je alergija na hranu. Sada ujutro samo obrišemo krmeljiće vlažnom pa suhom maramicom i to je to. Okice anđeoske - bijeli se dlaka ispod njih.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 15:36   #6
Ja koristim Angel Glow za svoju maltezericu i svakome bih ga preporucila! Znam da je antibiotik,ali i mora imati neku supstancu da sprijeci suzenje! Brisem joj okice svaki dan i njuskica joj je potpuno bijela! Mom maltezericu jako suze okice i od kad koristim Angel Glow vise nemam s tim problema!
Megich is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 13:52   #7
Taj preparat ne riješava curenje oka nego nuspojave-crvenilo dlake koje uzrokuju bakterije i koje prosperiraju na vlazi od suza, jednostavno.
Taj isti antibiotik se može kupiti za 30 kuna u veterinarskim ambulantama kad smo kod toga ( opet nisam provjerila kako se zove ), a problem riješava i što sam navela, a najmanje je štetno, dapače-jabučni ocat.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 13:53   #8
Taj preparat ne riješava curenje oka nego nuspojave-crvenilo dlake koje uzrokuju bakterije i koje prosperiraju na vlazi od suza, jednostavno.
Taj isti antibiotik se može kupiti za 30 kuna u veterinarskim ambulantama kad smo kod toga za one koji već žele filati zdravog psa antibioticima da bude ljepši( opet nisam provjerila kako se zove ), a problem riješava i što sam navela, a najmanje je štetno, dapače-jabučni ocat.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 13:54   #9
Taj preparat ne riješava curenje oka nego nuspojave-crvenilo dlake koje uzrokuju bakterije i koje prosperiraju na vlazi od suza, jednostavno.
Taj isti antibiotik se može kupiti za 30 kuna u veterinarskim ambulantama kad smo kod toga za one koji već žele filati zdravog psa antibioticima da bude ljepši( opet nisam provjerila kako se zove ), neki upotrebljavaju i hidrogen i sl. a problem riješava i što sam navela, a najmanje je štetno, dapače-jabučni ocat.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 19:35   #10
Jabučni ocat je super za gljivice ali bakterije ipak treba riješiti antibiotikom.Daj probaj se sjetiti kojim i u kojem obliku(mast,kapi,puder,krema...).
Ovo za prehranu je istina.Veterinari uglavnom crvenilo objašnjavaju pasminskom odlikom i suženim kanalima,jer jedino to znaju.Moj pas je isto tako reagirao na RC . Promjenom prehrane uz antibiotsku terapiju je pobijelio.Vrag mi nije dao mira pa sam mu opet mijenjala da mu ne dosadi nova hrana i sad je opet malo pocrvenio oko okica.
__________________
Civilizacija je uvijek u opasnosti kad oni koji nisu naučili slušati dobiju pravo zapovijedati.
Winston Churchill
Lost in time is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 21:32   #11
Quote:
Lost in time kaže: Pogledaj post
Ovo za prehranu je istina.Veterinari uglavnom crvenilo objašnjavaju pasminskom odlikom i suženim kanalima,jer jedino to znaju.Moj pas je isto tako reagirao na RC . Promjenom prehrane uz antibiotsku terapiju je pobijelio.Vrag mi nije dao mira pa sam mu opet mijenjala da mu ne dosadi nova hrana i sad je opet malo pocrvenio oko okica.
Hajde, hvala bogu, da me je netko 'čuo'. I ovdje, i još na nekim drugim topicima koji imaju veze s prehranom, maltezerima, alergijama... spominjem svoje iskustvo, ali ljudi baš ne reagiraju.

Još u vrijeme intenzivnog češanja i svrbeža dobivala je i antibiotike, u jednom navratu čak i kortikosteroide. To me je i ponukalo da počnem intenzivno razmišljati o zdravlju svoje Lunice. Evo, upravo ovaj tjedan ja sam dobila još jednu u nizu alergija na penicilin. A zbog mojih problema s antibioticima itekako vodim računa što ću davati svojoj pasici. Pa kada sam joj promijenila prehranu, nisam primijenila nikakve antibiotske preparate, već sam jednostavno pošišala svu crvenu dlaku, posebno je skrativši oko očiju. I cijelo područje je bilo prozračeno i suho te s novom bijelom dlakom nikakvog crvenila više nije bilo.

Antibiotik je lijek koji treba koristiti u veoma kratkom razdoblju. On uništava crijevnu floru, dugotrajnim uzimanjem oslabljuje imunitet, može provocirati alergijske reakcije... a također može razviti i rezistenciju na antibiotike, pa će neku ozbiljniju upalu biti puno teže liječiti. U humanoj su medicini zadnjih godina počeli itekako ozbiljno propitivati nuspojave kao i učestalost primjenjivanja antibiotika. U nekim bolnicama se više ne mogu riješiti bakterija (primjerica MRSA). A naši ljubimci su živa bića, sa sličnim ili istim reakcijama na lijekove. Oni ne mogu birati. Birajmo mi odgovorno za njih, bez obzira što nam nudila i govorila farmaceutska industrija.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 19:15   #12
Angels' glow

na koji nacina dajete svojim ljubimci ovaj preparat?...nakon nekoliko pokusaja moj bichon odustaje...nece vise ni blizu posudice u kojoj je bio prah...pretpostavljam zbog neugodnog mirisa...ako ga umjesam u hranu..ne prolazi...help
1811 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 21:05   #13
Ovaj preparat moraš postupno uvoditi u hranu što znači da prvih tjedan dana daješ polovicu ili manje preporučene doze. Nadalje daješ cijelu dozu a rezultat možeš vidjeti nakon 4-5 tjedana. Samo za tvoju informaciju postoje dvije vrste vegetarijanski ( psi ga lakše prihvačaju ) i mesni. Mislim da onaj koji ti ga je prodao mora ti ponovo objasniti način uzimanja u početku.
PS kod kog si ga kupila/o.
kijunimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 23:08   #14
Quote:
kijunimi kaže: Pogledaj post
Ovaj preparat moraš postupno uvoditi u hranu što znači da prvih tjedan dana daješ polovicu ili manje preporučene doze. Nadalje daješ cijelu dozu a rezultat možeš vidjeti nakon 4-5 tjedana. Samo za tvoju informaciju postoje dvije vrste vegetarijanski ( psi ga lakše prihvačaju ) i mesni. Mislim da onaj koji ti ga je prodao mora ti ponovo objasniti način uzimanja u početku.
PS kod kog si ga kupila/o.
kupila sam kod vetrinara...311kn, vece pakiranje...pitao mi za tezinu psa ....i rekao da joj dajem 3/4 zlice....tako i jesam...probat cu postupno
1811 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 16:15   #15
pozdrav!
da li znate da li bi funkcioniralo i na mačkama? moj micek na mahove izgleda ko da plače krv...
je li netko probao ovu prirodnu varijantu s jabučnim octom? ili bolje, je li netko uspio podvaliti tako ocat u vodu mački?

pokušali smo već sve - kamilica, nikad, nikad, nikad vodom, samo fiziološkom, sterilne gaze, ma joj...

ne smeta me estetski nego me muči zašto mu se to pobogu događa?
hvala!
__________________
Moj čovjek misli da sam ohola, sebična, lijena i drska. U pravu je, a imam ja i drugih finih osobina. *Mačka*
snowshoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 22:38   #16
Vjerojatno zbog hrane koju jede.

Koji je to vegetarijanski AG?
__________________
Civilizacija je uvijek u opasnosti kad oni koji nisu naučili slušati dobiju pravo zapovijedati.
Winston Churchill
Lost in time is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 19:49   #17
Quote:
snowshoe kaže: Pogledaj post
pozdrav!
da li znate da li bi funkcioniralo i na mačkama? moj micek na mahove izgleda ko da plače krv...
je li netko probao ovu prirodnu varijantu s jabučnim octom? ili bolje, je li netko uspio podvaliti tako ocat u vodu mački?

pokušali smo već sve - kamilica, nikad, nikad, nikad vodom, samo fiziološkom, sterilne gaze, ma joj...

ne smeta me estetski nego me muči zašto mu se to pobogu događa?
hvala!
Pozdrav,
Angels Glow se proizvodi i za mačke te ima isti učinak kao kod pasa. Ja sam ga preporučion mojoj susjedi i rezultat se vidio nakon 2 mjeseca. Čuo sam da postoji i novi preparat koji djeluje isto kod pasa i kod mačaka Pets Spark. Najbolje bi bilo da pitaš svog veterinara. Znam da i jedan i drugi preparat ima kod veterinara.

Quote:
Lost in time kaže: Pogledaj post
Vjerojatno zbog hrane koju jede.

Koji je to vegetarijanski AG?
Veterinarska formula AG je puno bolja jer sprečava alergije i ostale neželjene komplikacija, sastoji se samo od biljnih sastojaka. Mislim da u zg prodaje samo vet.formula.

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 09.02.2009. at 08:40. Reason: Molim nauciti koristiti opciju edit
kijunimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 19:46   #18
Kod mog veta nema.Gdje u Zg i ima li u ST po mogućnosti jer me već čudno gledaju kad tražim " neka čuda" kako kažu.

I je li to veterinarska ili vegetarijanska formula.Neki link osim na onaj poznati AG?
Pets Spark ima vegetarijansku formulu i ne sadrži Tylosin u formuli za non USA kupce .Ima li njega u Hrv?

Hvala
__________________
Civilizacija je uvijek u opasnosti kad oni koji nisu naučili slušati dobiju pravo zapovijedati.
Winston Churchill

Zadnje uređivanje Lost in time : 17.02.2009. at 19:58.
Lost in time is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 20:08   #19
Quote:
Lost in time kaže: Pogledaj post
Kod mog veta nema.Gdje u Zg i ima li u ST po mogućnosti jer me već čudno gledaju kad tražim " neka čuda" kako kažu.

I je li to veterinarska ili vegetarijanska formula.Neki link osim na onaj poznati AG?
Pets Spark ima vegetarijansku formulu i ne sadrži Tylosin u formuli za non USA kupce .Ima li njega u Hrv?

Hvala
I AG i PetsSpark imaju VEGETARIJANSKU formulu što znači da ne sadrže nikakve mesne prerađevine sumljivog porjekla nego samo prirodne sastojke koji ne izazivaju razne alergije.

I PS i AG možeš nabaviti kod Silve - Vet.ambulanta Goldi ili kod nekih salona za pse.
kijunimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 19:19   #20
Je li Goldi u ST-u ?To je obični pet shop koliko ja znam.Vjerojatno misliš na ZG ....
__________________
Civilizacija je uvijek u opasnosti kad oni koji nisu naučili slušati dobiju pravo zapovijedati.
Winston Churchill
Lost in time is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:57.