Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2009., 15:11   #1
Kako pronaći zajednički jezik sa svojim psom - škole, centri, predavanja [zajednička tema]

Dobila sam nedavno njihov letak, međutim nikako ih ne mogu dobiti na telefon. Piše da nude konzultacije i treninge, a instruktorica bi bila Rina Anić.

Ugl, zanima me je li to zaživjelo u Rijeci jer već neko vrijeme bezuspješno tražim školicu...
(jel ih tko uspio dobiti na telefon?)
Hamacama is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 15:19   #2
Možda imaš letak sa starim brojem.. ima i letke sa novim, imam ih u dućanu, pa ću ti napisati ovih dana broj..
Pingvich is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 18:14   #3
Quote:
Hamacama kaže: Pogledaj post
Dobila sam nedavno njihov letak, međutim nikako ih ne mogu dobiti na telefon. Piše da nude konzultacije i treninge, a instruktorica bi bila Rina Anić.

Ugl, zanima me je li to zaživjelo u Rijeci jer već neko vrijeme bezuspješno tražim školicu...
(jel ih tko uspio dobiti na telefon?)
Jel nuzno da to bude ta skolica? Gle svaki tjedan je trener u rijeci, ima cca 20 ak pasa sa svakim radi individualno, psi svih velicina i pasmina... vec sam pisala o tome, pa ak si zainteresirana javi, vise detalja ti pisem po zahtjevu,. ja sam kod njega na skolici sa svojim psom, samo ne u rijeci
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 20:10   #4
Alex 091/576-3834...

RIna je van funkcije već neko vrijeme, nitko ju ne može kontaktirati...
__________________
Dum spiro, spero...
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 09:03   #5
Lijep pozdrav,




Moje ime je Igor Gacesa, te radim kao instruktor i suradnik RI-DOG-a.

Naisao sam na ovaj post i sa zadovoljstvom mogu zainteresiranima pruziti odgovore na neke od postavljenih pitanja.

Dvojbe oko toga dali RI-DOG "radi"?!
RI-DOG Centar "radi" !
Ukoliko netko nije u mogucnosti doci do zeljenih informacija telefonskim putem, javite se mailom na e-mail adresu centra: [email protected] i sigurno cete biti ubrzo kontaktirani.

Posto je otvoren topic o RI-DOG-u iskoristiti cu priliku i ukratko predstaviti Centar (molim moderatore da malo progledaju kroz prste) :

U RI-DOG-u radi dvoje instruktora za skolovanje pasa; instruktori Centra su skolovane osobe iz podrucja ponašanja i treninga pasa pri International Dog Trainer School "Turid Rugaas"(predavaci: Turid Rugaas i Anne Lill Kvam), te su time ovoga trenutka jedine osposobljene osobe u Hrvatskoj za pružanje stručne pomoći prilikom rjesavanja problematičnih ponašanja pasa.

U radu sa psima koristimo pozitivne, moderne i ucinkovite metode skolovanja pasa; te apsolutno iskljucujemo uporabu kazne, prisile i ijednog oblika korekcije pasa u svrhu modificiranja ponašanja pasa.




Primarni cilj Centra je edukacija vlasnika pasa, kako bi im omogucili sto kvalitetnije razumijeti ponašanje svojih pasa, te im pokazati na koji nacin mogu svoje ljubimce uciti i nauciti svemu potrebnome na izuzetno lagan i zabavan način :-)


Puno vise detalja putem kontakta, info-letaka, i uskoro web stranice.




Srdacan pozdrav.


Igor
Igor_1602 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 10:34   #6
Quote:
Igor_1602 kaže: Pogledaj post
.....te su time ovoga trenutka jedine osposobljene osobe u Hrvatskoj za pružanje stručne pomoći prilikom rjesavanja problematičnih ponašanja pasa.

Igore puno pozdrava i uspjeha, ali s ovim se ne slazem obzirom da znam neke od instrktora koji su stručno osposobljeni za pruzanje stručne pomoći prilikom rješavanja ponašanja problematičnih pasa.... ne kazem da vi niste, ali niste JEDINI!
No zbog reklame, ne zelim iznositi imena Samo ne zelim da ljude krivo informirate... meni ni iz dzepa ni u dzep.... ali red je ne predstavljati se kak ne spada....

Svako dobro u radu i daljnjoj edukaciji nasih prekrasnih cetveronoznih bića
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 13:24   #7
Zahvaljujem na odgovoru korisnika pod nickom me and myself.



Apsolutno se slazem - obaveza je ljudima ponuditi tocne informacije; u Hrvatskoj je deinformacija ionako previse ;-)

Razjasnimo; instruktori RI-DOG Centra, kao sto je vec receno, su osobe skolovane iz podrucja ponasanja i treninga pasa, te su osposobljeni za pruzanje strucne pomoći prilikom rjesavanja svih oblika nezeljenih i problematičnih ponašanja pasa.




Potrebno je naglasiti razliku izmedu osobe koja se bavi iskljucivo treningom i osobe koja se uz trening i skolovanje pasa, bavi i savjetovanjem prilikom rjesavanja problematicnih ponasanja.

Ukratko, razlika je u "sirini" djelovanja, samim time i potrebnog znanja, te skolovanja. Osobe koji se bave treningom moraju posjedovati znanje o tehnikama treninga, kao i teoriji ucenja.
Osobe koje se bave i rjesavanjem problematicnih ponasanja, uz znanja iz prethodno spomenutog, moraju baratati znanjem iz podrucja ponasanja (bukvalno receno), postupcima i načinima mjenjanja problematicnih ponasanja, te biti upoznati sa potrebnim "gradivom" iz uskih podrucja poput npr.neuropsihologije, te vet.medicine.

Takvo sto omogucuje sagledavanje problema iz vise "kuteva", te je pronaci UZROK i ponuditi kvalitetno rjesenje znatno olaksano.


Tijekom svojeg rada, takve osobe se konstantno skoluju i strucno usavrsavaju, a u tome im i pomaze maticna asocijacija kojoj pripadaju. (nije tesko doci do podataka i informacija koje daju odgovor na pitanje da li u odredjenoj zemlji postoji ili ne postoji osoba koja je zavrsila potreban oblik skolovanja za ovaj posao)
Ukoliko ste upoznati sa osobom i nacinom rada koja ispunjava opisane uvijete, svakako mi ostavite podatke na PM, ili kontaktirajte Centar.
Biti ce nam izuzetno drago kontaktirati "takvu" osobu ukoliko postoji u HR.


Srdacan pozdrav,
Igor
Igor_1602 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 00:44   #8
Hvala svima na ogdovorima


Quote:
me_and_myself kaže: Pogledaj post
Jel nuzno da to bude ta skolica? ...
Naravno da nije definitivno sam zainteresirana

@igore
na koji vas broj onda mogu dobiti?

@Šapica, Alex je isto iz Ri doga?

Ili sam nešto pobrkala?
Hamacama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2009., 11:02   #9
Quote:
Hamacama kaže: Pogledaj post
Hvala svima na ogdovorima
@igore
na koji vas broj onda mogu dobiti?

@Šapica, Alex je isto iz Ri doga?
U RI-DOG Centru ne postoji osoba pod nadimkom ili imenom "Alex".


Kontakte mozete ostvariti na broj:

+385 (0)95 910 89 58 (Rina),
+385 (0)95 998 12 76 (Igor),

ili putem maila :
[email protected]

Lijepi pozdrav.
Igor_1602 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 18:20   #10
ljudi mješate stvari ri dog centar se bavi problematičnim psima koliko sam razumio , a što je sa radom sa psima mislim npr. trag , obrana , napad pripreme za uzgojne preglede kod radnih pasmina , ipo , ztp i dr . Ako ste i tu jedini
što su svi ljudi koji se bave radnom kinologijom licencirani markeri i ostali pri hks ?
baggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 12:29   #11
Detaljnije informacije o programima i aktivnostima RI-DOG Centra, mozete saznati pozivom na spomenute brojeve, E-mailom, a uskoro i putem web stranice.

Sigurni smo da cemo nasim programima, kao i znatno razlicitim pristupom i radom sa vlasnicima i njihovim ljubimcima, zadovoljiti apetite svakog vlasnika, kao i onih koji zele i nauciti i raditi "nesto vise" :-)




Lijepi pozdrav.
Igor_1602 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 17:55   #12
Ja sam radila sa njima i jako sam zadovoljna!! Ima smisla, a nama se isplatilo. Puno bolje nego kod nekih drugih skolica, naucih kako pas funkcionira. Svaka pohvala.
DD7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 19:07   #13
Dragi Igor,
puno sreće u radu i napokon nešto dobroga u Rijeci.

No vjerujte niste jedini u Hrvatskoj s tim područjem znanja i rada,
ja to pouzdano pišem - iz iskustva i poznavanja ljudi- tuzemno i inozemno.

I mislim da je dobro što radite, i što se širi kinološka svijest u Hrvatskoj, prihvaćaju ''napredniji'' pristupi.
A to jeste li jedini ili niste, sporedna stvar.
__________________
ziDić zauvijek
Jež, si živ?
Wanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 20:49   #14
Lijepi pozdrav svima.

Quote:
Wanja kaže: Pogledaj post
Dragi Igor,
No vjerujte niste jedini u Hrvatskoj s tim područjem znanja i rada,
ja to pouzdano pišem - iz iskustva i poznavanja ljudi- tuzemno i inozemno.
molimo Vas da nam prosljedite kontak informacije indirektno spomenutih osoba.
Uvjeren sam da "zajednickim snagama" i suradnjom mozemo učiniti više, na zadovoljstvo pasa,njihovih vlasnika i svih ostalih.

Unaprijed hvala,

lijepi pozdrav,

Igor.
Igor_1602 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 21:12   #15
Dragi Igore,

nije nužno da vas ''indirektno spomenuti ljudi kontaktiraju'' da bi se radilo na ''boljitku'' , jer već rade s ljudima i psima i time profesionalno bave (posao).

Istina je da je u Hrvatskoj nevelik broj kvalitetnih instruktora i da bi bilo jako dobro da postoji središnji registar, udruženje (pri tom ne mislim na HKS), i da se tu mogu okupiti ti ljudi, održavati seminari ...
To mogu biti ljudi i iz KOSSPa i iz Nessija i iz Vindora i iz Tare itd itd.....ali i individualni treneri....
pa da vidimo kako ko radi i razmijenimo iskustva.

Nažalost svjetlosnim godinama smo od toga, iako stvari idu na bolje.
Isto tako nažalost niti ja niti itko može reći nekome daj ajde spoji se s tim i tim, ljudi su zatvoreni, kriju svoje znanje ko zmija noge iz raznih razloga, međusobni sukobi i pljuvanja jednih po drugima su ''dobar dan''.

Vaš primjer u Rijeci mi se sviđa, jer je tamo dugo djelovala samo 1 škola, pa su bili sistemi dolazaka instruktora iz drugog grada u Rijeku.A moj moto je što više škola to bolje, jer se i tako podiže kvaliteta, vrlo brzo se širi vijest kako tko i koliko kvalitetno radi.
Još jednom (da ovo ne postane trollanje) sve najbolje.
__________________
ziDić zauvijek
Jež, si živ?
Wanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 14:02   #16
dodatak ovoj temi:

Edukacijsk centar za vlasnike pasa "KA DOG" (Zagreb i Karlovac)



http://sites.google.com/site/kadogcentar/pocetna


Edukacijski centar za vlasnike pasa "RI DOG" (Rijeka)

http://sites.google.com/site/ridogcentar/Home


**ovo su samo privremene stranice sa najnužnijim informacijama. Službene stranice su u izradi*
Igor_1602 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 18:21   #17
Hamacama

Alex nije iz Ri doga, ali se slobodno obrati..
__________________
Netko za psece druzenje?
Janica Klošarić is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 02:29   #18
Opet mi komp šteka

Alex radi privatno? To jest, kojim metodama radi?

Mi bi u biti neki tečaj poslušnosti, zna ona i sjest i leć i svašta, ali će me poslušati u 90% slućajeva. Onih 10% vani kad ugleda nekog psa prije mene mogu se slikat
Hamacama is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 07:21   #19
Kad ce biti gotovo?

"On Talking Terms with Dogs: Calming Signals" Turid Rugaas
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 10:13   #20
me and myself- das mi onda kontakt?

pitala sam već prije ali ti je valjda promaklo
Hamacama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:22.