Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2016., 14:31   #401
Quote:
Giovanna26 kaže: Pogledaj post
Hvala, takodjer je i moje misljenje takvo o Nevenu.

Samo da jos rijesimo nasu problematiku.
Trenutno nisam optimisticna, ali moram vjerovati!
A sta vas muci? Ja znam da su on i Vedrana rijesavali ne moguce slucajeve pa onda sam sigurna da mogu sve
_21_ne-tipicna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 14:37   #402
Quote:
_21_ne-tipicna kaže: Pogledaj post
Za Nevena imam samo riječi pohvale tako da bez obzira što nismo išli kod njega u školu, vjerujem da je super trener i u školi, jer inače osobno je

Ako sam dobro skuzila tamo imaju i poligon gdje psa mozes psihicki izmoriti to mi treba za ovog dogosa, pa cemo morati ici
Imaju poligon za parcours, je li to psihičko izmaranje ili ne, ne znam. Prostor je ograđen, što jest prednost, ali i mana jer prije ili poslije izlaziš s psom na otvoren. Ja sam s Juckom odmah išla u divljinu, a i Sitko je dolaženje na poziv učila u Maksimiru.

Neven je i meni drag i često mi je pomagao dovući Sitku natrag kad bi zbrisala - bilo je to u vrijeme prije moje operacije, ali me nije naučio kako da mi pas ne bježi i kako da dolazi na poziv. Možda je u međuvremenu promijenio način rada, ali je u ono vrijeme bio negdje na pola puta između "klasičnog" treninga i R+ - malo jedno, malo drugo.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 21:47   #403
Pitanje, ako ima netko iz Varaždina tko ima iskustvo s ovime.. Naime, Kinološko društvo Varaždin organizira proljetni tečaj za pse (i vlasnike naravno). Oni taj tečaj već nekoliko godina održavaju pa ako ima netko tko je bio zanimaju me iskustva (pozitivna, negativna bilo kakva) i jel bilo koristi od toga?

Hvala!
__________________
A ja? Ja ću stajati sa strane i voljeti te. Više od svih.
Dreamer Forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 11:34   #404
Quote:
_21_ne-tipicna kaže: Pogledaj post
A sta vas muci? Ja znam da su on i Vedrana rijesavali ne moguce slucajeve pa onda sam sigurna da mogu sve
Ma, ja imam beskrajno povjerenje u Nevena, na kraju zato smo se i povezali s njim.
Samo sto ce nama trebati vise vremena, nadajuci se da ce se problem na kraju ipak rijesiti, pa ponekad to djeluje demotivirajuce.
__________________
Ako Tvoja sreća zavisi od postupaka drugih osoba, onda zaista ne možeš biti sretna osoba!
Giovanna26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 11:57   #405
Quote:
Giovanna26 kaže: Pogledaj post
Neven Kovacevic, i Sirius klub, tj. DogGenius!?
Išla sam sa dvije pesice kod Nevena još ranije na više tečajeva.
Jedna je tad bila iznimno nabrijana na druge kujice, u odraslim godinama je bila već, problemi sa koncentracijom...svi su sjedili recimo minutu, a moja pola od toga i slične vježbice.
No, tečajevi su bili takvi da nikad nije bilo problema sa drugim psima, iako je moja tada bila za mnoge nepozvani gost zbog naprasite naravi, tamo smo bili dobrodošli i to u grupi sa cca.10 drugih pasa oba spola, štencima, velikima, malima...
Uglavnom, više puta sam trebala Nevenovu pomoć i nama je puno puno pomogao a nemam nimalo laganog psa po karakteru, dan danas ima svoje mušice sa skoro 13 godina starosti.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2016., 14:43   #406
Thumbs up Predavanje: Kako da lakše i uspješnije odgajamo svoje pse

Predavanje: Kako da lakše i uspješnije odgajamo svoje pse.
U Zagrebu, 24.04. u 19 sati na adresi Savska cesta 159.

Dvosatno predavanje obuhvaća niz najčešćih tema i pitanja s kojima se suočavaju vlasnici pasa.

Sadržaj predavanja:
• Naša očekivanja naspram psećih potreba.
• Prije svega, zbog čega psi rade to što rade (sviđalo se nama to ili ne).
• Kako nas psi doživljavaju – vide li u nama zaista “vođu čopora”?
• Postavljanje granica – kako ih postaviti bez grubosti i na psima jasan način.
• Oblikovanje poželjnih navika umjesto izvršavanja naredbi.
• Što kada se pojave problemi?

Cilj je ovog predavanja dati vam jasne i praktično primjenjive informacije koje se tiču odgoja i svakodnevnog suživota sa psima.

Predavanje se temelji na višegodišnjem iskustvu predavača u savjetodavnom radu o odgoju pasa i rješavanja problema u ponašanju, te na novim i znanstveno utemeljnim spoznajama o ponašanju pasa.

Prijave za predavanje i detaljnije informacije o predavanju možete saznati ovdje.

Predavač:
Igor Gaćeša, savjetnik za ponašanje psa - uz završeno inozemno školovanje, imam i višegodišnje iskustvo u savjetodavnom radu o odgoju pasa i rješavanju problema u ponašanju pasa. Kontinuirano održavam predavanja o ponašanju pasa u Hrvatskoj, te posljednjih godinu dana i u Sloveniji (za vlasnike pasa i voditelje tečajeva). Također, predajem "ponašanje i dobrobit pasa" na edukaciji za voditelje i stručne voditelje pasa pomagača, pri udruzi "Psi pomagači - udruga za intervenciju potpmognutu psima pomačagima", čiji sam suosnivač, dopredsjednik i član stručnog tim. Više o meni možete saznati ovdje.

Vidimo se: )

I.
Igor_1602 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 08:37   #407
Quote:
Giovanna26 kaže: Pogledaj post
Neven Kovacevic, i Sirius klub, tj. DogGenius!?
Evo jedno veeeliko upozorenje što se Dog Geniusa tiče, ali stvarno ne znam koliko je relevantno s obzirom da je moje iskustvo staro sad oko 5 godina tako da definitivno to uzmite u obzir.
Također, ovo je privatno iskustvo sa jednim od "trenera", a ne sa samom školom. Lako je moguće i da je dečko lagao, s obzirom na to kakva se zvijer ispostavilo da je (i da se hvalio kako je on Tamari Ferari, veterinarki iz Rijeke, u biti napisao pola knjige a nije bio spomenut) pa uzmite sve ovo sa nekoliko zrna soli.
Dijelim ovo samo za svaki slučaj, ako je ta osoba zaista povezana s tom školom i ako ikad naletite na njega.

Išla sam s prijateljicom u posjet kod prijatelja u Zg kojemu je cimer bio (kako je on rekao) trener u Dog Geniusu. Ime tog dečka sam odavno zaboravila ali vrlo dobro se sjećam da je u trenu mog posjeta imao oko 25 godina, jaaaako kratku kosu, neobično oblikovanu, izduženu lubanju, bio jako mršav i kod sebe na "odgoju" 2 psa. Kujica se zvala Zita i bila je mađarska vižla, užasno izgladnjela i nesocijalizirana, te mužjak koji je bio mješanac haskija a zvao se Vomit. Zite sam se odmah prepala (a ja se inače bez problema zalijećem grliti rotove, stafove i kangale) i imala užasno loš osjećaj, dok Vomita nije bilo ni za primjetiti. Na mene i prijateljicu su taj cimer i Zita ostavili takav utisak da smo od prvog trena između sebe njega zvali Alien a nju Predator, pa se vi mislite.
Taj je dečko psima šaputao naredbe a oni su ih slušali kao da im život ovisi o tome. Ja naravno nisam znala odmah da je takva procijena u biti vrlo blizu istine.
Takva je poslušnost bila fascinantna i bila sam malo zavidna kako netko tako uspije dvama psima baratati dok sam se ja "mučila" s mojom retrivericom koja je još bila štene.
Kako mi se jako svidio Vomit polako sam mu prilazila dok se nije opustio samnom te legao i pustio mi da ga mazim. Kad sam prestala, ekstremno me plaho i nježno dotaknuo njuškom kako bih ga nastavila maziti. Ja sam mu tepala i mazila ga a on mi se u krilu pretvorio iz jednog plahog psa u klupko ljubavi. Rasplakala sam se jer mi je bilo itekako jasno u tom trenu da taj pas umire od želje za malo ljudske nježnosti.
Slijedeći dan, ja sam sjedila i pričala s mojim prijateljem kad je Zita došla do nas te ju je on krenuo podragati, ona ga je ugrizla za ruku. Ja sam skočila i odmaknula se, on je tvrdio kako je on kriv jer je trebao vidjeti da ona nije dobre volje, a Vomit se zaletio i skočio između mene i Zite. Od tog trena pa do kraja mog boravka ondje Vomit se cijelo vrijeme držao između mene i Zite kad bi bile u istoj prostoriji.
Tu se večer dogodilo nešto što nikad neću zaboraviti.
Svi smo gledali filmove u spavaćoj sobi dok su psi bili zatvoreni u drugoj sobi. Nakon nekog vremena Vomit i/ili Zita su počeli cviliti i cimer se ustao i otišao u sobu. Odjednom sam čula zvuk udaranja lubanje u zid (a sigurna sam da možete pretpostaviti da je takav zvuk vrlo specifičan) a zatim i šutiranje i izderavanje. U nevjerici sam pogledala u mog prijatelja a on je slegnuo ramenima. Skočila sam i počela se derati da ću ga ja sad otići zaklati pa da vidimo tko će više ikad udariti psa predamnom, pa kako je ovaj to čuo, a mene prijatelj držao da mu ne provalim vrata, prestao je tuči pse i izašao van iz stana.
Nije se više vraćao u stan do slijedećeg popodneva kad sam morala ići doma; po prijatelju sam mu ponudila kakvu god cijenu želi za Vomita samo da spasim to siroto predivno i prenježno pseto i da ću naći i dom za Zitu ali kako nisu bili njegovi psi nego ih je "odgajao" za nekog drugog to nije prošlo. Nedugo zatim odselio je iz tog stana pa sam izgubila svaku informaciju o njemu i psima.

Dan danas se lupam po glavi što nisam iste sekunde zvala policiju ili poduzela nešto drugo i, molim vas, nemojte mi to predbacivati jer se dovoljno i sama krivim. Iskreno, nije mi to tada uopće palo na pamet već sam se željela fizički obračunati s tim kretenom da malo on vidi kako je to kad te netko mlati.

Ako se on prepozna u ovom opisu- moj broj telefona vrlo lako možeš dobiti od svog bivšeg cimera ili mi se javi na pm, a ni meni nije problem doći do Zg da rješimo napokon fizički, onako kako ti očito voliš, činjenicu da si ozlijedio tako divnog psa kao što je Vomit i dodatno istraumatizirao ionako jadnog i isprepadanog psa kao što je Zita.

Ako pak netko zna Vomita i što je bilo s njime, molim vas da mi javite, i dalje sam ga spremna udomiti i pokriti troškove njegovog otkupa. I dalje bi trebao biti živ s obzirom da je tada, po mojoj procjeni imao oko 2 god.

Bilo bi mi jako drago da saznam da je taj tip lagao i da si jedna škola za odgoj pasa nikad ne bi dopustila suradnju s takvom zvijeri, te se unaprijed ispričavam ukoliko se itko iz Dog Geniusa nađe uvrijeđen mojim postom (a naravno da nije istina da je taj dečko ikad radio za njih/surađivao s njima).
Ponavljam, s obzirom na kalibar osobe s kojom sam ja imala nesreću upoznati se, jako je važno znati da bi mu laganje bio najmanji problem u životu.
Angie6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2016., 10:04   #408
Neće ti to biti ako. Lik je lagao. Uostalom, nazovi Nevena ili Petru, oni sigurno znaju tko s njima i za njih radi.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2016., 11:30   #409


Premješteno na Plavu šapu kao zasebna tema.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 10:16   #410
Exclamation Upisi na tečajeve: socijalizacija za štence i tečaj odgoja

U tijeku su prijave za upis na tečajeve socijalizacije za štence i osnove odgoja za mlade i odrasle pse.

Tečaj počinje uvodnim predavanjem (teorija) 8. 5. 2016., a posljednji rok za upis je 6. 5. 2016.

Više o tečajevima:

Socijalizacija i odgoj štenaca

i

Osnove odgoja

Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2016., 15:59   #411
Kako psi komuniciraju?

Predavanje: Kako psi komuniciraju?
U Zagrebu, 19.06. u 18 sati na adresi Savska cesta 159.

Trosatno predavanje o komunikaciji pasa koje će obuhvatiti različite načine komunikacije s mnoštvom audio i video primjera. Naglasak na ovom predavanju biti će na uočavanju suptilnih gesti tijekom interkacije, načinima prevencije konflikata i uočavanju znakove pravile igre među psima.

Sadržaj predavanja:

• Jezik ljudi i jezik životinja, odnosno jezik ljudskih i neljudskih životinja (usporedba, razlike i sličnosti),
• Psi kao pacifisti − smirujući signali i znakovi upozorenja (komunikacija gestama, izrazima lica i tijelom),
• Vokalna komunikacija (značenje i emocionalna pozadina laveža, cvileža i zavijanja),
• Komunikacija mirisima (što sve psi mogu saznati jedan o drugome pomoću mirisa),
• Igra – pravila pseće igra i prepoznavanje rizičnih situacije tijekom psećeg druženja.

Prijave za predavanje i detaljnije informacije o predavanju možete saznati ovdje. Prijava je obavezna!

Predavač:
Igor Gaćeša, savjetnik za ponašanje psa - uz završeno inozemno školovanje, imam i višegodišnje iskustvo u savjetodavnom radu o odgoju pasa i rješavanju problema u ponašanju pasa. Kontinuirano održavam predavanja o ponašanju pasa u Hrvatskoj, te posljednjih godinu dana i u Sloveniji (za vlasnike pasa i voditelje tečajeva). Također, predajem "ponašanje i dobrobit pasa" na edukaciji za voditelje i stručne voditelje pasa pomagača, pri udruzi "Psi pomagači - udruga za intervenciju potpmognutu psima pomačagima", čiji sam suosnivač, dopredsjednik i član stručnog tim. Više o meni saznati na mojoj osobnoj internetskoj stranici www.igor-gacesa.com

Vidimo se: )

I.
Igor_1602 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 22:14   #412
NJO socijalizacija - Čakovec pomoć

Pozdrav, imam njemackog ovcara, starog 7 mjeseci, ženku, malo je luda na druge pse pa me zanima gdje u Čakovcu ili okolici bi je mogao socijalizirati da u psima ne vidi prijetnju/strah. Psica je nađena u šumi pa je možda zato takva.
Hvalaa,
tomek091 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 08:51   #413
Koga zanima, ovu nedjelju u Kutini predavanje "Kako da lakše i uspješnije odgajamo svoje pse" i druga pseća događanja. Predavač: Igor Gaćeša (www.igor-gacesa.com)

Kinološko društvo Kutina, osiguralo je da predavanje bude BESPLATNO, pa navratite do Kutine i spojite ugodno s korisnim

Igor_1602 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 16:56   #414
Zna mozda netko hoce li biti tako nesto u Rijeci?
bas zanimljivo
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 18:19   #415
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Zna mozda netko hoce li biti tako nesto u Rijeci?
bas zanimljivo
Ovo predavanje (kao i ostale sadržaje) je organiziralo Kinološko društvo Kutina i pozvalo me kao predavača. Na jesen, predavanje će biti i u Zagrebu. Predavanje može biti održano i u Ri, ako postoji netko tko bi organizirao. Za sve ostale detalje možda je najbolje da se javite putem kontakt obrasca koji se nalazi na web stranici iz prošlog posta, da ne spamamo temu.
Igor_1602 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 19:00   #416
Quote:
Igor_1602 kaže: Pogledaj post
Ovo predavanje (kao i ostale sadržaje) je organiziralo Kinološko društvo Kutina i pozvalo me kao predavača. Na jesen, predavanje će biti i u Zagrebu. Predavanje može biti održano i u Ri, ako postoji netko tko bi organizirao. Za sve ostale detalje možda je najbolje da se javite putem kontakt obrasca koji se nalazi na web stranici iz prošlog posta, da ne spamamo temu.
Pogledat cu
Hvala
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 10:12   #417
Pozdrav Da li netko zna neku školicu u Zagrebu za dresuru psa?
Mojra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 12:47   #418
Ne znam da li trazis dresuru ili odgoj ljubimca ali svakako skicni skolicu koju nas dosta ovdje preporuca- Urban Pet. http://urbanpet.hr/

Powered by LG G4
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 13:31   #419
Pa ustvari dresuru, imam mirnog psa iz azila, pa da me netko nauči kako da zna sve bez lajne
Mojra is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2016., 15:41   #420
Ja bi to nazvala odgojem ali u svakako mozes kontaktirati Urban Pet, odlican izbor za ovo sto trebas.

Powered by LG G4
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:41.